Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 13:24 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: hrochy
Díky, to vypadá zajímavě. Pouvažuji o nich, ale nejdřív bych rád zvážil posílení stávajícího hejna. S takhle malými rybkami mám teď zkušenost poprvé, ale u větších se mi osvědčilo, že jedno pořádné hejno vypadá líp než dvě menší a taky se zajímavěji (sebevědoměji) chová.

Kdyby to byli pancíci, kteří se pořád drží spíš u dna, bylo by to zaplnění různých částí nadrže. Ale tihle se víc zdržují ve vodním sloupci.

Ale díky za inspiraci, budu o tom taky uvažovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 00:01 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: michalt
Ahoj,
já bych k nim vzal hejno Pygmejů rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 23:50 Muž PetrO [752] Re: michalt
Ahoj.
Tak asi 15 kousků mám v ani ne třicetilitrovém akvárium a v pohodě.
Akorát, když je budeš mít samotné jen s krevetami, tak se Ti možná budou schovávat. Mě se schovávaly.
Jsou to docela poseroutci.
Mám s nimi Endlerky, ale možná by to chtělo jiné ryby vhodné do miniakvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2019 23:40 Muž michalt [737] - Miniakvária – Razborka skvrnoocasá
Ahoj. Tak jsem nakonec dnes koupil 15 kusů razborek skvrnoocasých. Kolik bych jich mohl mít v těch asi 40 litrech vody, aby to ještě bylo bezpečné, kdybych to chtěl jako jednodruhovou nádrž? Možná bych tam nakonec beťáka nedával a přidal bych tam jen krevetky. Mohl bych v tom případě ještě několik razborek dokoupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2019 22:42 Muž Tref [20] Re: michalt
Mám tvrdou vodu a jsou v pohodě, vem jich tak 15+ najednou, kdyz je dáš do akva kde nic není, jsou celkem ve stresu a pár jich to možná odnese. Jinak jsou v pohodě, líbí se jim větší proud, krmím je ale s vypnutou filtrací ať mají klid. Teplejší voda okolo 25°C. Jen si dej bacha, jestli nemáš krycí sklo a hladinu blízko okraje, mohou vyskočit, o pár z nich jsem takhle přišel. Jinak jsou společenský a vůbec se nebojí, jak je pohyb, jedou hned k přednímu sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 19:45 Muž Roger [1873] Re: ZDRI
Úplný souhlas, akorát dodám, že já je mám v měkké vodě a vypadají spokojeně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.10.2019 17:08 Muž ZDRI [1415] Re: michalt
Ad R.bornejská - místní atlas není Bible. Tahle Rasborka není naročná, stačí ji pár základních věcí - dostatečně početné hejnko, čistou vodu, jemné krmení, dost kytek, neagresivní spolubydlící. Nemám zkušenosti s odchovem, ale dospělé bez problému dlouhodobě prosperují v neupravené měkké vodovodní vodě pH 7,5. Blbé je, když se pár kousků dá do společné nádrže, kde se stresované Bornejky přes ostatní ryby vůbec nedostanou ke krmení. Nebo (jak je dnes moderní...) kde běží výkonná filtrace/vířivka, kterou prostě dlouhodobě "nepřeplavou". V takovém prostředí se bez zjevného důvodu brzy "vytratí".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 16:11 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: nekdo
No jo no, všechny ryby najednou tam dávat nechci, tak zítra koupím Razborky a za týden nebo tak přikoupím Beťáka (cestou z obchodu domů mu důrazně domluvím a vysvětlím pravidla ubytování ve společenské nádrži).

Jen mě u těch Razborek bornejských překvapilo, že v atlasu je jejich chov označen jako poměrně obtížný. Nevím zcela, proč. Potřebují opravdu měkkou vodu, i když je nechci odchovávat? Nerozumím, v čem je takový rozdíl od, například, Razbory ranongské, chov které je označený jako poměrně snadný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 09:06 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: nekdo
Když je přinese najednou, tak je tam dá najednou, v tomhle případě to jedno je. Ale pokud je bude nakupovat každé jindy, tak bych první pořídila ty razborky. Povahu betty dopředu nepozná, ta se projeví, až když dostane šanci. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2019 05:44 Muž nekdo [353] Re: michalt
no a já říkám je to jedno
hodil bych tam ryby najednou
pozoroval
pozoroval po očku za dvě hoďky
občas tam kouknul
pokud bude problém odlovil bych bettu (čistě z praktických důvodů - spíš chytím jednu větší rybu, než více malých)

zkrácená verze: záleží na povaze betty - a to dopředu nikdy nevíte
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2019 21:15 Muž ValaRa [26] Re: michalt
ahoj, tu kombinaciu som mal aj ja. A dokonca opacne. Do nadrze, ktora patrila pôvodne iba Betakovi, som pridal razborky bornejske. Betak bol ake kludas, skôr razborky dobiedzali do neho ;) Teraz mam s Betakom modre neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 20:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaira
Ok. Díky, zkusím to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2019 12:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: michalt
Rozhodně bych dala jako první razborky. Kdysi mi beťák zaútočil i na nově přidané hengelky, takže u mnohem menších bornejek bych to neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2019 11:04 Muž michalt [737] - Miniakvária – Betta a rázborky
Ahoj. Vážně uvažuji o tom, že bych do 40 litrů čistého objemu docela hustě osázeného akvária zkusil dát beťáka a Razborky bornejské (hejno 15 ryb). O podrobnostech jsme v tomhle vlákně diskutovali 24.9. Uvědomuji si riziko, když jsem se na takovéhle kombinace v takovémhle objemu ptal kde-koho, slyšel jsem různé zkušenosti. Tak to pro jednou zkusím.

Chtěl bych se zkušenějších zeptat, který druh osadit jako první. Mám tam dát ty Razborky a k nim pak beťáka nebo obráceně? Díky za odpovědi a hezký den všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2019 13:16 Žena drvi [2894] Re: Veverca
Nebo tam dej samotného beťáka, třeba jako rybicky.net/nadrze/20090-alfa-betta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2019 21:31 R Muž afc1886 [14655] Re: Veverca
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa nebo rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska a k nim krevetky a bude to pěkné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2019 20:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Veverca
Viděl bych to na nějaké malé razborky a nebo bych se u tohohle akvária úplně vyprdnul na rybičky a dal tam třeba dva druhy krevetek. S těma je taky sranda a v tomhle objemu budou spokojené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 20:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: silviebaris
Jasně, ale rybí osazenstvo té nádrže je pro tenhle příklad naprosto nepodstatné :-) Hledal jsem narychlo nějakou malou nádrž plnou rostlin, aby měla zhruba představu, kolik by jich tam mělo asi tak být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.10.2019 20:17 Silviebaris Re: _ucx_
Tak zrovna ta neonka obecná do těch 19 litrů...nic moc... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2019 20:01 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Veverca
Pro čtyři nebo šest pavích oček to bude ok, v tom problém není. Problém je, že tam jsou už teď. Hlavně ale potřebuješ rostliny. Hodně menších rostlin. Třeba tahle nádrž je tak nějak velikostí podobná, tak nějak by to mohlo vypadat: rybicky.net/nadrze/30521-25-litru-v-obyvaku , i když by to chtělo ještě nějaký mech do té přední části, jak je ten viditelný štěrk a to pokud možno všude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 19:50 Veverca Re: Anthrax
Když chci v akváriu větší ryby, jako třeba paví očka, nebylo by lepší stávající akvárium prodat a koupit větší?? Třeba 50l?
(Nejsem si teď jistá, jestli by se mi větší akvárium vešlo na stůl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2019 19:30 Muž RAP [1549] Re: Veverca
rybicky.net/atlasryb/hledat/ s ohledem na skutečné množství vody a rozměry nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2019 19:23 R Muž Anthrax [4739] Re: Veverca
Nebo malé druhy živorodek
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
:-)
Edit: Jen pamatuj, že čistý objem máš ani ne 25 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2019 19:21 Králík Re: Veverca
Třeba menší druhy razborek nebo tetru ohnivou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 19:06 Veverca Re: _ucx_
Dobrý večer,
Mám akvárium 30l a plánuji vyměnit stávající ryby za nové, pro které akvárium nebude malé. Jaké druhy ryb mám do svého akvária zvolit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2019 05:44 Veverca Re: afc1886
Můj Taťka už akvárium má (není o moc lepší než to moje) a tak mi se založením toho mého pomohl. Teď už vím, že ho v takových věcech raději poslouchat nebudu.
Mockrát děkuji za rady a na stránky se určitě podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 17:02 Muž Planorbella [643] Re: _ucx_
Ještě bych dodal co nejvíce zmírnit krmení a ampulárie nekrmit vůbec, pokud je majitelka krmí navíc zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 16:56 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Veverca
Afc ti radí dobře. V první řadě se zbav těch ampulárií, to je obrovská zátěž, na každou z nich bys měla mít aspoň 50 litrů vody. Pak se pokus někde udat ty ryby. Pokud je neudáš, měň denně tak 15 litrů vody (předehřáté, ale ne z červeného kohoutku) a zbav se aspoň té závojnatky. No a pak studuj, studuj a zase studuj. Na tom tvém akváriu je dobře asi tak ten substrát. Ty rostliny dejme tomu taky, ale je jich strašně málo. No až to s těmi rostlinami tak pět šest týdnů pojede, tak nastane čas přemýšlet nad tím, kolik ryb.

No a pokud tě zajímá otázka proč (a to je dobře, že tě zajímá), tak příčinou je dusíkový cyklus. Nic takového tam teď nemáš (a ani mít nemůžeš, ten se rozjíždí právě zhruba tři týdny, pokud se tomu nepomůže bakteriemi odjinud), čili teď momentálně tam velmi akutně hrozí otrava dusitany (NO2), které jsou toxické i v minimálních koncentracích. Ty potřebuješ, aby došlo k osídlení nádrže i filtru bakteriemi, které z nich budou dělat dusičnany (NO3), ty už tolik toxické nejsou (a rostliny a řasy pak budou pokračovat dál a z dusičnanů i dusitanů dělat dusík N2, který je zcela neškodný a kyslík, který zase potřebují ryby k dýchání). Víc k tomu najdeš v těch odkazech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.10.2019 15:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Veverca
Prostě máš malé akvárium na to, jaké ryby a šneky tam teď máš a je tam málo rostlin. Ty ryby a šneci ti zaneřádí vodu a rybky začnou umírat a setkáme se v tématu o nemocech. Všechny živočichy co tam teď máš bych daroval, pořídil co nejvíce živých rostlin a nechal akvárium pořádně zaběhnout. Mezitím máš čas se začíst do akvaristické literatury a sbírat zkušenosti, aby byl druhý pokus lepší. Věřím že ostatní uživatelé zdejších stránek ti rádi poradí při případných otázkách.
EDIT- tady máš pár užitečných odkazů
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 15:12 Veverca Re: michalt
Já měla rostlin v akváriu dost, ale ryby mi je hned ožraly, a proto musím koupit nové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 15:08 Veverca Re: afc1886
A smím se zeptat proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 15:03 R Muž afc1886 [14655] Re: Planorbella
A 4 ampulárie. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2019 15:00 Muž Planorbella [643] Re: afc1886
Asi největší "hřích" byla ta závojnatka a parmičky žraločí, pokud dobře vidím, jestli jsou to ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2019 14:54 Silviebaris Re: Veverca
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska Jen k tý závojnatce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 14:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Veverca
Přesně jak píše afc1886. A já si dovolím doplnit, že místo ryb bych přidal co nejvíc rychle rostoucích rostlin. Než se vyjasní, co a jak s osádkou, měnil bych obden 1/3 objemu vody za odstátou a krmení bych výrazně omezil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.10.2019 14:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Veverca
Ve tvém akváriu už nic a ty co tam máš by tam být neměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2019 14:37 Veverca Re: _ucx_
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, kolik cca ryb (velikost něco jako paví očko) může být v akváriu 30l??
(Mám jich zatím 13 + 4 šneky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 18:50 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karel
Asi takhle -- pokud jim budeš ochoten denně měnit 10 litrů vody, tak klidně dvacet (totéž platí pro ty pancéřníčky). Pokud obden a ta nádrž bude zarostlá rostlinami, tak dejme tomu taky. Ale to tě časem přestane bavit, nebude na to čas, ... (další důvody si doplň sám).


www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 18:44 Karel Re: mikig
Když bych chtěl jen modrý neonky kolik jich tam může být, 20 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 17:11 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: Karel
Ahoj,vody tam bude nakonec jen něco přes 40l. V případě, že bude nádrž dostatečně osázená rostlinami, mohla by tam být menší skupinka modrých neonek 10-12 rybek a k nim tak panceřníček malý alespoň v počtu 6-8 rybek.To už je ale poměrně na hraně, takže bude nutná opravdu pravidelná výměna části vody. Já osobně bych šel spíše do varianty 12 neonek ve společnosti malých nenáročých krevetek,třeba Red cherry. Tím se ovšem nic nezmění na té pravidelné údržbě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 16:50 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Karel
Raději už nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 14:01 Karel
Mám akqa 60x30x30 54l. Jaké rybky tam mohu dát? Chtěl bych neonky cca 10ks, ale nevím co k nim. Míval jsem jen živorodky ale ty už nechci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 22:07 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ctibum
Hmm...no uvidíme. Zvážím to, doposud jsem vždycky měl nádrže extrémně bezpečné, pokud šlo o soužití různých druhů. Tak buď to zkusím risknout s těmi boronejkami (líbí se mi, co říkáš o tom, že opticky zvětší prostor tím, že jsou menší) nebo to udělám tak, jak říkáš, že k beťákovi zase žádnou jinou rybu nedám, jako vždycky doposud, možná nějaké větší krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 21:57 R Muž ctibum [6868] Re: michalt
S tak velkými rybami jsem Bettu neměl, tak nevím. Jedna samice byla klidná, s Razborkami v pohodě. Jiná samice byla magor, žrala i okružáky. Samec byl celkem v pohodě, než ho zabila ta samice magor...
Spíš bych se na to díval tak, že 37 litrů není moc velký prostor a když tam dáš devět 6 cm velkých ryb, nebudou mít moc prostoru k životu ani k úniku a úkrytu, když někomu hrábne...
Dal bych jen jednoho samce, velký ploutve, bude ho plno... Eventuálně bych zkusil pár krevetek, jestli je nechá víceméně na pokoji, přidal další a bude života habakuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:53 Králík Re: michalt
A i kdyby nebyl rapl, tak to vyjde na stejno. Je to v tom hejnu. Bude stejné pokud budeš mít 8 drobnůstek nebo třeba 25 razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:49 Anďaska Re: michalt
Když bude Beťák rapl, tak nebude mít respekt před nikým ;-) Mně zlikvidoval i ramirézky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: ctibum
Ještě, pokud jde o tu bezpečnost spolužití, má nějakou výhodu/nevýhodu ta Rázbora boronejská vůči té Drobnoústce? Ta Drobnoústka je větší, výrazněji oploutvená není. Možná by Betta měla před takovým hejnem větší respekt než před malinkými boronejkami? Ale takhle asi nemá smysl uvažovat. Nebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:44 Králík Re: michalt
Těch drobnůstek tak max. 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2019 21:44 R Muž ctibum [6868] Re: michalt
Když tam dáš (malé) hejno ryb stejně velkých, jako bude Betta, tak Betta "zmizí". Když tam dáš větší hejno malých, třeba Razborek, tak to podle mě jednak opticky zvětší prostor a druhak Betta víc vynikne. Podle mě... stydim
A jestli bude Betta rapl zjistíš, až když bude pozdě. Proto bych k Bettě už jiné ryby nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2019 21:43 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Anďaska
Díky. Razborky boronejské jsem měl tak nějak v hledáčku z některých nádrží podobné velikosti, které jsem viděl. Jak velké hejno by se do toho mého objemu vešlo?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=401