Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:26 Jozka Re: Kaira
Sel sem si koupit galaxky a v akvaristice me ujistovali ze je mit nebudou a ze se muzem podivat co by se tam hodilo z toho co maji a tak rikala ze to co sem uz psal by bylo vhodne, tak sem myslel ze o tom taky neco vi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:19 Jozka Re: drvi
Tak bud je rozdam a nebo koupim vetsi akvarium, kdybych mel v tom 30l samca bojovnice, musel by tam byt uplne sam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 11:16 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jozka
Jozka napsal: Zarizuji 30l akvarium a chtel sem se zeptat, jestli tam jde chovat jine rybky nez neonky, tetry a pavi ocka. Dekuji za odpoved.

Tohle jsi byl Ty? Jestli ne, tak se Ti omlouvám, ale jestli jo, tak pak nechápu, proč se ptáš na rady, když se jimi stejně neřídíš. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 11:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jozka
Na keci prodavače nedávej nikde a nikdy. Oni chtějí jen prodat za každou cenu to je jejich úkol. Vždy si nejprve ověř co kupuješ. A to ne jen v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2015 11:05 Žena drvi [2894] – Re: Jozka
Do 30 l akvaria si pořiď jednoho samce betty a ostatní rybky urychleně rozdej. Tetry potřebují větší objem, jsou to plavci, a ten pancéřníček pravda asi moc nevyroste, protože ti tam chcípne.
Jo, tak koukám že NHKG byl rychlejší, ale shodli jsme se skoro doslova smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 11:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jozka
Nikdy nevěř prodavačům v akvariatice, mimo Sklorex, Bráník a Vivarium. Kropenatý se bude trápit a přes 10cm vyroste, pokud dříve nechcípne. A tetry potřebují prostov k plavání a ten v 30 litrech moc nemají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:50 Jozka Re: Kaira
Nebyl sem si jistej jestli tam muze byt ten pancernicek, vsechny rybky sem kupoval najednou a podle prodavacky v mensim akvarku moc nevyroste, zatim ma cca 4 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2015 10:44 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Jozka
Žádnou. no Do 30l nepatří ani ty, co už tam máš. Víš, jak velká ryba je kropenáč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 10:33 Jozka – Rada
Zdravim, nevi nekdo jakou vyraznou rybku lze pridat do 30l akvarka kde uz je 6 teter vlaknoploutvych, 6 teter zhavych a 1 pancernicek kropenaty? Nesla by k nim treba jedna samicka bojovnice?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 19:30 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Mislow
Ano, ano.
Razbora skvrnoocasá je mezi razborami, ale je to Boraraska. Což by ji mělo řadit spiš do Razborek..
Prostě a jednoduše Razbory a Razborky druhu Boraras, jsou vhodné do malých nádrží :-D pivo
Byt uplný začatečnik, tak v tom mam pořadny chaoz smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:04 Muž Mislow [304] Re: karmen1976
Jiste, souhlasim, jen pokud se jako zacatecnik budes ridit atlasem, tak tam najdes kategorii razbory a razborky. V kategorii razbory najdes r. skvrnoocasou. ;-) :-D Takze kdo se zameri na razborky v domeni, ze razbory jsou vetsi nebo podobne, mohl by treba tuhle minout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 07:48 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Mislow
Do malých akvarii jsou vhodné druhy Razborek Bororas, mezi ně patří
Kalimantské, Trpaslicí, Bornejské, Skvrnoocasé.. s temi mám osobní zkušenost
Nezameňovat Razbory a Razborky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 23:51 Muž Mislow [304] Re: ludvik
Dost jsem si shanel informace, kdyz jsem vybiral razborky pro sve akva, tak mi to neda se podelit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 23:47 Muž Mislow [304] Re: ludvik
Nejedna se o primou osobni zkusenost, sam chovam bornejky, kdyz vyjdu z rozdeleni v mistnim atlasu, tak barmska, diky vetsi vnitrodruhove agresivite a galaxy, u te je to spis predani nazoru mnoha chovatelu tady z rybicek. Naopak treba z razbor by se dalo uvazovat myslim o rangorske (o te sam premyslim do svych 30 l, ale tady se dost spatne shani) ci skvrnoocase. :-)
PS: Predpokladam, ze jsi cilil , ktere nejsou nejlepsi volbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 23:25 Muž ludvik [1082] Re: Mislow
Děkujeme za rady ... které to jsou? A proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 23:12 Muž Mislow [304] Re: Jozka
Ahoj, doplnim nize uvedene, pokud pujdes cestou razborek, tak opatrne, ne kazda mala razborka je vhodna do 30 l. Nejde jen o velikost. Ale i tak je nekolik druhu mezi kterymi si muzes vybrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 21:33 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Jozka
Doporučuji hejno Razborek.((Boraras) Druhů je spoustu. Jukni zde do atlasu.
Já osobně mám trpasličí a jsem spokojená. Ani se neschovavají a jsou komunikativní. Společně s nima mam krevetky.
Vřele doporučuji tuto sestavu.
Samozřejmostí je dostatečně zarostle a zaběhle akvarium a dostatečná údržba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 19:29 R Muž romant [27987] Re: drvi
Z teter by tam mohla bejt partička teter ohnivých. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2015 19:27 Žena drvi [2894] Re: Jozka
Hlavne tam nedavej neonky, ani jiny tetry, to je pro ne moc male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 16:48 R Muž romant [27987] Re: Jozka
Mrkni do atlasu na nějaký razborky, v kombinaci s krevetkama velmi dobrá volba. Místo těch pavích ok by se dalo pouvažovat o jejich tzv. menší variantě a tou jsou endlerky rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 16:33 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jozka
Hlavně neber vážně řeči na netu nebo některých prodejců jako jednu rybu na litr nebo centimetr ryby na litr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 16:06 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jozka
To je tak na menší hejno razborek nebo na betku a nejlépe krevetárko pěkně zarostlé. Paví očka se docela množí takže by jich časem bylo hodně. Ale pokud máš s něma co dělat tak by nebyl problém. V takovém objemu nelze moc vybírat a už vůbec kombinovat. Prohlídni atlas a nádrže pro inspiraci. Jinak krevetek je spousty pěkně barevných variant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 15:54 Jozka – Rybky
Zarizuji 30l akvarium a chtel sem se zeptat, jestli tam jde chovat jine rybky nez neonky, tetry a pavi ocka. Dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 15:47 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Sisi
Dobře osázené 30l akva má tak 24l možná tak si odpověz. Nedělalo by to dobrotu v tak malém prostoru. Kdysi jsme měli doma v 60tce a tam to bylo fajn ale v menším to nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 14:05 Sisi
Ahojky mám 30l akvárium. Mohla bych tam mít 2 samice a jednoho samce Betta splendens?
Akvárium by bylo samozřejmě dobře osázené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 20:57 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: afc1886
Ono tam bylo něco jiného tuším asi to přepsal. Jinak to chápu. Má pravdu nemá to tam co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2015 15:16 R Muž afc1886 [14685] Re: Lukehofarma
No já to spíš pochopil na rybí polívku,ne na krmení mrkví solí a pepře.Chtěl tím říct,že to akva je malé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 11:02 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
Já jsem je před 30 roky krmil mraženým špenátem - vždycky jsem z té zmražené kostky useknul kousek, spařil jsem to vřící vodou v hrnku a dal jsem to do akvárka. Žrali ho parádně a dorostli mně cca do 12 cm nebo tak nějak.
Jinak souhlas, 40 l je děsně málo, ty ryby dorůstají víc než 10 cm a potřebují nějaký prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2015 10:23 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Sisi
Ono hlavně to tvé akva je malé na toho ancistruse. A pokud jde o krmení tak vypěstovat dostatek řas pro něj a tablety pro ně. Zelenina taky dobrá ale mrkev mu nikdo v přírodě do vody nehodí. :-) Čím přirozenější potrava pro něj bude tím lépe. Strejda už dělá s akva 40let a udržuje řasu tak aby ho krmil jen tou řasou. Každý má svůj názor já mám tento.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 23:58 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sisi
trošku mrkve, petržel, osolit, opepřit a provařit ;-)
jinými slovy, ne - je to na ancíky malé

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 23:36 Sisi
Ahoj mám 40l akvárium a chtěla bych si do něj koupit ancistruse SP. (asi dva) a paví očka. Můžu k nim dát ještě něco ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 12:17 Muž snehulda007 [850] Re: Ježka
Není zač.Z rybek pro mě v začátcích byly nejjednodušší jednoznačně endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 11:19 Ježka Re: lhajek
No amerikaa, ja to tu prochazim jak pako jedno po druhem :-) dekuju moc, tvrdost je podle vodaren 2,72, tak ted muzu hledat jak das :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 11:08 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ježka
Chtělo by to trochu lépe definovat tu tvrdou vodu jak svin :-) Ideálně odkaz na měření vodáren, nebo nějaké číslo jak to změřil aspoň nepřesný akvaristický test. Podle atlasu by tam šli teoreticky i ty samé rybky co radil romant mě samo v trošku větším počtu. Pokud tady klikneš na Atlasy a pak na pokročilé vyhledávání tak můžeš podle parametrů nechat vyhledat jak ryby tak rostliny a tvrdost je jedním z vyhledávacích parametrů ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 10:55 Ježka – 54l tvrde vody
Zdravim všechny :-) A mam nekolik otazek, forum sem si prosla, ale odpoved nenasla. mam 54l akva a chcu ho po stehovani znova ozivit. Ale, mame tvrdou vodu jak svin, mohl by mi nekdo poradit co s tim? Vim, ze to nevadi vallisnerii a co dalsi rostliny? Idealne seznam :-D najdu si dalsi info v atlase, kdyz budu vedet aspon nazvy. No a samo se tesim na rybky, takze uz tedka premyslim, co do toho plivatka dat. Rada bych nejake male cichlidky (jenze sem pocetla, ze jsou choulostive na tu vodu ) a mini rybky k tomu, ale trochu se obavam, ze je to proste male a tyran byt nechci. Mivala sem jednodruhove parmickove, asi 10, a tyhle jsem si zamilovala, super zivolky, jenze v jine vode a zas, nebude to male nebo neni jich malo ? Vykaslat se na to a jit do mini druhu a krevetek? Pripadne, ktere snesou tu vodu? Dekuju za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2015 08:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
OT:
Kdyby bylo místo na pořádný akva, tak bych si uměl představit pořádný hejno těhle ohnivek a modrých neonek .... ale aby ta hejna měla aspoň 40ks ... no snad jednou .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2015 04:22 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Určitě si můžeš dovolit nějakou čiperu nad plán. ;-) Já je volím právě pro jejich povahový vlastnosti, tu všudypřítomnost a nebojácnost, což se a teď pro ostatní doporučení bez urážky o těch razborkách atd. napsat nedá, je to vždy vysoce individuální záležitost a originalita každé jedné nádrže u nich hraje velmi velkou roli, ale když se to povede, jsou to taky velmi zajímavý rybky ke koukání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 22:29 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: lhajek
U nás jsou k sehnání často.
Jsou boží.
Čiperný a neschovavaji se..
Má je kamarad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 22:17 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Tak jsem si je pořádně prohlédl, načetl a jdu do nich. Těch ohnivek asi zkusím ještě o trochu víc. Už se těším až je začnu koncem srpna vypouštět pokud je u nás seženu .... Škoda že akva nemůže být větší :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 20:24 Muž Mislow [304] Re: lhajek
Nebo klidne bornejky, nemaji tak vyrazne naroky na objem, klidne bych si troufnul na hejno 15 - 20 ks nebo pak kalimantanske ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 19:05 R Muž romant [27987] Re: lhajek
Třeba tak, ono s těma pygmejema je sranda, šmejdí po celým akvárku, více než jiný pancéřníčky je možný vidět ve vodním sloupci a s tou partou čipernejch ohnivek se to bude doplňovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 18:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Ale to by taky šlo, hezká kombinace potlesk
A počty asi 8x pancéřníček a 12x ohnivka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2015 18:22 R Muž romant [27987] Re: lhajek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 17:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lilitko
Ano galaxky jsou moc hezké, ale trochu se u nich obávám že to jsou plavci podobně jako třeba Kardinálka vietnamská, kterou mám v 54L a i to mě na ně přijde málo. Je spousta drobných ryb které bych rád měl v akva, ale místa se nedostává.
Asi půjdu do těch elegansek s neocaridinama. Ale případné návrhy stále vítám, nádrž není ještě ani na stole :-) natož zaběhnutá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 16:31 Žena lilitko [224] Re: lhajek
Ja by som dala tie galaxky (dánio perlové). Keby som mala ako pochytať borarasky bez toho, aby som musela dať preč aj rastliny, vymenila by som ich a radšej pridala viac galaxiek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 14:51 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Takže koukám chováním jsou něco jako Microrasbora erythromicron, kromě toho že se mě je nepovedlo pořádně přinutit k jídlu tak jsem je měl také stále zalezlé až najednou nebyla v akva žádná.
Tak teď teda nevím ani trochu co tam dát, aby to trošku žilo a nebyly to rybky plaché a zalezlé stále v houštinách porostu. Jenže tihle prckové plaší budou asi vždycky v menším počtu kolem 10ks a větší hejno zase do takového akva asi také nebude to pravé ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 12:28 Žena lilitko [224]
Razborky škvrnochvostové mám aj ja, a tiež sú stále zalezené. Mám s nimi galaxky a tie sa naopak veselo preháňajú po akva. S tými je sranda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 11:53 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Koště
Ja mam 17 trpaslic a ty jsou zvedave jako opice. Do housti chodi jen spat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 08:01 Koště Re: Atika
Také se mi tak chovají, z houští je vytáhne jen hlad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 07:44 Žena Atika [134] Re: lhajek
Pandy mi do prostoru vůbec nejdou, jsou furt u dna kromě tření, kdy lítají po celém akvárku. V prostoru se hodně pohybují a i odpočívají panceřníčci malí - pygmejové. Jinak já teď mám skvrnoocasky dohromady s těmi maculatkami a stejně je to neosmělilo - bydlí si vzadu v dolní třetině akvárka mezi sagitarií a občas nějaká vyjede. Ty maculatky jsou víc nahoře a vepředu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=1401