Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:25 Puncocha – 35 litrů
co do akvárka 35 litrů k pancéřníčkům panda 4x ???? foto v profile teprve založené a pandy dostanu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 17:45 Muž klepáčovi [2]
ahoj chtel bych nase akva priblizit vic asii rostlinstvem az na egerii a ludvigii tam skoro jsem mam objednane jeste dve asiiske ale zalezi mi na rybi osadce mame tam betty které chci ponechat zivorodky bych vymenil razbory nevým ale jaké. ale co misto pancerniku a acistruse aby to odpovidalo asii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2015 12:33 R Muž romant [27982] Re: majklbeer
Znovu ti zopakuji, pokud to za soušasného stavu funguje, nenarušoval bych to soužití přidáváníém dalších spoluobyvatel, byť se to jeví, jako že na pohodu. Bavíme se zde o bojovnicích, o páru a o nádrži objemově hranové pro toto soužití, tedy toho páru. Tolik můj názor na tuto věc, konečné rozhodnutí bude na tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:29 Muž Legioix [574] Re: majklbeer
To je v pohodě. Do toho půjdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 12:25 Muž beermajkl [3] Re: ivaha
Ahoj,díky za info,akvárium je 50x25x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:57 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Legioix
Raději bez těch pancéřníčků... Ač je to velmi malá rybka, je pozoruhodně čilá a naplave toho dost. 30 l pravděpodobně bude kostka, takže prostoru málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 10:26 Muž Legioix [574] Re: majklbeer
Pokud je akvárium dobře zajeté a osázené, tak bych uvažoval maximálně tak nad: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly (potřebují ale dno s jemnějším pískem) v počtu minimálně 6ti kusů. Radši bych ale v tom akváriu nechal jen samotné bety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2015 10:23 R Muž romant [27982] Re: majklbeer
Pokud ti tam ty bojivnice prosperují, tak bych už jinak nenarušoval jejich soužití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 10:18 Muž beermajkl [3] – 30l
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,mám 30l akvárium a v něm jeden pár Bett,mohu k nim přikoupit jěště nějaké rybičky?Jedná se mi o to aby velikost akvária byla pro více rybiček dostačující,díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:50 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Nic si z toho nedělej,takto bohužel začla velká část akvaristu(včetně mě stydim ).ale důležité je se poučit a zachránit co se dá. A tu chemii bych do akvária nedával,jde to i bez ní,ale musíš tomu dát čas. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:34 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Já bych vrátil ty Tetry,měnil vodu jak tu již padlo,dodal hodně kytek-hlavně něco rychle rostoucího(pomohou ti s NO2). A mezi výměnami vody studoval,pokud budeš mít štěstí,tak něco přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:31 ApoCZ Re: cezarmilan
Já tyhle rady mám od svého dědy měl obrovská akvária na skaláry a menší na chov potravy pro ně nikdy nemělproblém s tímto a dost mě s chovem pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ApoCZ
Nikdy, naozaj nikdy nehovor, že voda je v poriadku. Nevidíš do nej a i kryštálovo čistá voda je len zdánlivo čistá. Radia ti tu dobre, daj si poradiť. Správanie rýb na 90% ovplyvňuje kvalita vody. Dal si ich skoro sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:28 ApoCZ Re: patamatix
Rostlinky mám zatím malé v pozadí akvária. povyrostou ale to che čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:19 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Tak určitě to může být malým počtem,ale není řešení do nezaběhlého akvária vrazit další ryby. Dělal bych co říká Romant a uvidíš co bude dál. Je velká pravděpodobnost,že se ti počty ryb zredukují sami ano
EDit a to ,že tam máš málo rostlin tomu taky nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   26.02.2015 21:14 ApoCZ Re: patamatix
ok berme prosím to že voda je v pohodě neboť mám chemické akvárium je založeno na chemii. Ale to mě prosím netrápí měním svůj dotaz. Je u tetry možné teritoriální chování? a kdy? Může to být způsobeno malým množstvím rybek? (počet 5) A při dokopení může problém zmizet nebo už je konec a musí být odstraněny z akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:14 R Muž romant [27982] Re: ApoCZ
Já si to uvědomuju, ono ráno právě ty co jim nic není, můžou bejt už na druhým břehu, neviditelný zabijáci(N látky) jsou prevít. Teď bych měnil denně tak 3 dny a potom týden obden, skoro nekrmit a zamakat na těch rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:11 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Ta voda je opravdu špatná koukni na toto: www.akvarijni.cz/… - NH3 a NO2 to je to co tě trápí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:08 ApoCZ Re: romant
Takže podtrženo sečteno mám každý den měnit vodu? Po jak dlouhou dobu? Uvědomte si prosím jednu věc. a to že všechny rybky jsou v pohodě a odpovídají chování jaké jsem u nich zažil dříve jen tetry jsem pořídil jako nový druh a jsou teritoriální. Je to problém tedy vody když ostatní ryby jsou ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:06 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Jak přesněji vyčistil akvárium? co jsi dělal s filtrem?
Edit: přesně jak říká Romant ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2015 21:06 R Muž romant [27982] Re: ApoCZ
Akvárium jsi znovu založil, takže to v pořádku není, nitrifikace není funkční a některý ryby to nemusí dát, toť vše. Když nezačneš měnit tu vodu, budou následovat úhyny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 21:03 ApoCZ Re: patamatix
Já to asi napsal blbě akvárium bylo využiváno 5 let. Rybičky umřely v něm postupůně na stáří. Takže jsem vyčistil akvárium a všechno. Dal nový podklad v podobě štěrku. Vodu upravil akvaregulátorem a před tím než jsem ji umístil do akvária převařil. Vodu kontroluji a je to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2015 21:00 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Nejlepší akva regulátor je - měsíc zaběhlí filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:58 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Tetry mimo jiné můžou dělat rozruch protože je jich málo. V hejnu a to je více jak 5ks jsou klidnější. Měřil jsi NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:58 ApoCZ Re: patamatix
Počkej jako co by na ní mělo být zlé? voda byla upravena akvaregulátory je filtrována ph vody sleduji i zápach vody je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:57 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
Jak si můžeš být tak jistý? Jestli jsi založil akva a po týdnu tam vrazil ryby,tak je téměř jisté že je voda špatná a to má velký vliv na chování ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:55 ApoCZ Re: patamatix
Ano to chápu. Jenže využívám filtr a voda je opravdu naprosto čístá ph odpovídající. A všechny rybky jsou v pohodě jen tetry dělají rozruch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:54 Muž patamatix [408] Re: ApoCZ
No kvalita vody má dost velký vliv na chování ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:52 ApoCZ Re: romant
s vodou problémy nejsou mám filtr naprosto v pořádku voda je čistá jen problém jsou rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:51 R Muž romant [27982] Re: ApoCZ
Měň denně 1/3 objemu vody. Pořiď hodně rostlin, to jsou univerzální rady. Něco si o akvaristice nastuduj. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:48 ApoCZ Re: romant
akvárium je asi týden s výbavou a rybky až dneska. Jinak předtím bylo užíváno 5 let
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:46 R Muž romant [27982] Re: ApoCZ
Jak je to akvo dlouho založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:44 ApoCZ – Akvárium 50l
Fotka k příspěvku Zdravím vás mám akvárium 50 l. Dneska jsem si do něj nasadil 4 pancéřníčky, 8 denii a 5 teter červených. No asi nastal problém neboť tetry se začaly chvat teritoriálně a mám strach aby neublížili ostatním rybkám. Prosím o radu co v tomto případě dělat. A pokud možno nenadávejte mi, jsem v tomto ohledu nový a akvárium má pro radost ne pro odchov atd. pomáhá mi relaxovat nejsem odborník. Děkuji za radu.

V příloze mé akvárium, fotka je rozmazaná foceno mobilem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 09:45 aka – Halancik
Ahoj vsichni , chtela bych se zeptat s kym muze byt Halancik v 50 . l akvariu? Predem dekuji za odpoved .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2015 16:52 ondrejD – Re: Michael281
Nechej si uřezat sklo v nejbližším sklenářství, nebo si uřízni sám doma kus nějakého starého skla co najdeš. Cenu ti neřeknu, nevím.
Pletivo je celkem "originální" nápad, ale nedoporučuju - jednak by muselo být "muší" - králičí má moc velká oka, bude se ti i tak hodně vypařovat voda, padat ti na hladinu prach .. - ale hlavně - jak to bude vypadat? Sklo je sklo (v nouzi i plexi, nebo polykarbonát.. - ale sklo je sklo, plexi se taky prohýbá).
z hlediska množství ryb jde o to jaké druhy máš v plánu ..
PS: nechci rýpat, ale příště prosím víko, pohlaví ... díky .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 16:26 Muž Michael281 [6] - TetryRe: ondrejD
Nestačilo by to halančíkům překryt králíkářským pletivem (aby nevyskočili) ??
myslel jsem si, že by se bojovnice nachladily... Kolik Kč to výko stojí a kde se dá sehnat?
A kolik ryb jakého pohlavý?
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 14:12 ondrejD – Re: Michael281
zakrytovat akvárku určitě jak bojovnicím (zejména riziko nachlazení), tak i halančíkům (zejména kvůli riziku výskoku).
jinak základní informace o halančících, chovu i množení, najdeš i zde v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2015 14:08 ondrejD Re: Amatértom
halančíkům se tam bude líbit, krevetkám by se tam taky líbilo, ale určitě ne dohromady s gardnerákama(tedy: gardnerákům by to nevadilo .. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:48 Muž Michael281 [6] - Tetry – 30 l
Zdravím, mohl bych se zeptat zda by v 30 l akva mohli být 1 samec a 2 samice bojovnice pestré a jestli by potřebovali víko :/ ??
Nebo bych tam mohl dát halančíky a ještě něco?? Ale o halančících nemám nic zjištěno, na napsali by jste mi odkazy na stránky o jejich chovu :-)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:55 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – mini
Ahoj našel sem doma akvárium 40x30x30 a chtěl bych z něj udělat nějaké to pěkné mini. Je to akvárium dostatečně velké pro trio Halančíků Gartnerových ?(dle zdejšího atlasu ano). Případné krevetky v tomto akva by však s výše zmiňovanými halančíky příliš nevycházeli což ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:15 Žena Atika [134] Re: ivaha
Je fakt, že já mám podobnou zkušenost jako Magrathea - 15 skvrnoocasek a ne že by se vyloženě schovávaly, ale raději se drží vzadu v kytkách. Přikoupila jsem jim trpaslíky, ti se promenují pořád před předním sklem, ale skvrnoocasky se přidají jen občas a jen na chvíli. Zase je fakt, že ty od tebe u Turbí opravdu vcelku odvážně plavou dost vepředu a je jich taky 15. Prostě je máš nějaký víc domestikovaný - že ty se ve volných chvílích věnuješ socializaci rybek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:14 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: ivaha
Díky za radu. Takže bude spíš lepší přikoupit ještě tak 5 Skvrnoocasek, ať mají ještě větší hejno?
(nebudu zapírat, že jsem je koupila v Hornbachu a tam je cena 7 kaček za kus více než příznivá ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2015 16:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Magrathea
Já tedy tu plachost B. uropthalmoides potvrdit nemůžu. Ve dvoustovce s dalšíma rybama jsem měla pár poděděných kousků a moc vidět nebyly. Dokoupila jsem další, v samostatným malým akvárku neustále nalepený na skle a čekaly na jídlo. Ovšem byly tam v dostatečným počtu 30 ks, což možná bude ten zásadní faktor. Ačkoliv těch Tvých 15 taky není málo, ale i tak je to asi dost znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 16:06 Žena Magrathea [11] - Miniakvária
Ahoj všem, mám akvárko 25 litrů (foto z minulého týdne v profilu). V akvárku je nyní cca 20 krevetek Red cherry (pouze ale hrubý odhad), potom 15 Razborek skvrnoocasých a jedna poslední Razbora trpasličí (které se ale jinak nadmíru daří, je krásně vybarvená a čilá).
Bohužel u Razborek skvrnoocasých platí přesně to, co je napsáno v atlasu: V jednodruhové nádrži je plachá, dobré je ji chovat společně s jiným malým druhem ryb.
Hned jak se přiblížím k akvárku, tak se Razborky skvrnoocasé plavou uklidit do Anubiasu (jejich oblíbená schovka) a musím chvilku před akvárkem nehnutě vyčkávat, než se zase objeví. Naopak Razbora trpasličí si plave v pohodě dál po akvárku a ani to s ní nehne.
Uvažovala jsem tedy, že bych jako řešení přikoupila cca 5 Trpaslíků (taky aby tam ta jedna chudinka nezůstávala sama) a doufala, že se Skvrnoocasky trošku otrkají.
Je to ještě do tohoto objemu vhodné (už by to přeci bylo přes 20 ryb)? Nebo zkusit nějaké jiné řešení?
Díky předem za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:01 Žena reina [17] Re: Sid
Sid napsal: ...Je to docela "legrace" - člověk by bral Seru jako teoreticky "bernou minci" - i když mě trochu zarazilo, když v doporučených rostlinách pro Jižní Ameriku byla Lilaeopsis novae zealandiae - cosi mi říká, že Nový Zéland asi nebude v JA :)...
Jestli to nebude tím, že pod názvem Lileaipsis novae-zelandiae se u nás prodává Lileaopsis brasiliensis... :) ;-)

Side, nemám na mysli jen kytky, ale i počet a druh doporučených ryb do akva šířky 60 cm - viz kousek níže.
(2 Cichlidky, 4 tetry, 4 pancéřníčc, 5 otíků)
Jinak kytky - zbytek - je Amerika - Echinodory (včetně jedné vyšlechtěné formy), Sagittaria, Cabomba, a pak ještě jeden "pěkný" Lilaeopsis - mauritania, ale dobře, i tady v popisu níže je uvedeno jako místo rozšíření i Amerika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:29 Žena reina [17] Re: vaaclav
Aha, tak to jsem netušila. Ale jak vidíš - seznam rybiček do akva ne úplně vhodný, a těch rostlinek s podivnými názvy a dle místního atlasu i země původu tam je víc. Takže tiché varování - nebrat biotopy od Sery úplně doslovně.
(jejich biotopy Střední Amerika a Asie jsem moc nezkoumala; ve Stř.Am měli mečovky, které moc nemusím, a Asii pak nemusím vůbec - teda, takový čtverzubec trpasličí není marný... ono je vůbec hafo krásných ryb!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 12:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: reina
Většina akvarijních rostlin jsou už kultivary a z původní rostlinou toho nemají moc společného. Lilaeopsis novae zealandiae tak pod tímhle názvem se většinou prodává Lilaeopsis brasiliensis a to už v JA asi bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:55 R Muž romant [27982] Re: reina
Otíky, jak bylo napsáno do pořádně jetýho akva a k nim třeba partu 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:53 Muž Legioix [574] – Re: reina
reina napsala:
(jo, Terčovci se mi líbí extrémně, ale - to bych musela některé rozměry akvárka vynásobit 2-3x)

10x
Jinak já bych to viděl takto: 6x rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda + 10ks rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 11:45 Žena reina [17] – Re: romant, Legiois
No taky jsem na to koukala. Je to docela "legrace" - člověk by bral Seru jako teoreticky "bernou minci" - i když mě trochu zarazilo, když v doporučených rostlinách pro Jižní Ameriku byla Lilaeopsis novae zealandiae - cosi mi říká, že Nový Zéland asi nebude v JA :)
Zjišťuju, že "písanému něverím" - a jdu se raději poradit sem :)
(jinak do akva budu pořizovat jak nové světla, tak i novou filtraci)
co teda s těma rybama a počtama, chci-li zůstat nějak trošku v Jižní Americe?
(jo, Terčovci se mi líbí extrémně, ale - to bych musela některé rozměry akvárka vynásobit 2-3x)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=1501