Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 08:54 Muž KarásekLut [93] Re: ctibum
Nejsou to kuličky a sem tam by se nějaká ostrá hrana objevit mohla. Ale koupil sem co mi v obchodě doporučili. Při zakládání nového akvária právě chci aby vše bylo jak má být jak funkčně tak i vizuálně.Takže by si nakombinoval razborky a pancéřníčky? Zkusím se podívat jak by to šlo nakombinovat v tom mojem akvariu :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2021 08:19 R Muž ctibum [6908] Re: KarásekLut
Nemá ta láva ostré hrany? To ryby dna moc neocení. Stejně tak bych se vykašlal na všechny soily. S tím se musí umět, začátečníkovi to spíš zkomplikuje život...
Volil bych jemný štěrk cca 1 mm. Opticky ti to zvětší prostor. Ale to už patří do jiného tématu.
Z ryb bych volil malé pancéřníčky, do prostoru hejno razborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 07:37 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
Tak nádrž má rozměry 50x25x25.Zatím tam mám jen nějaký lávový štěrk. Při zakládání "nového akvaria" mám v plánu nakoupit rostlinky a nevím jestli ponechat ten substrát co mám nebo jestli koupit Japanese Soil nebo UNISOIL akvarijní substrát ? Aby se rostlinkám dobře dařilo a pro rybičky to bylo příjemné prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2021 22:40 R Muž Anthrax [4762] Re: KarásekLut
Volil bych jedno nebo druhé. Oba druhy obývají víceméně stejný prostor. Jako druhý druh bych dal spíš něco do vodního sloupce (např. ty tetry ohnivé). Nevím však o nádrži nic. Ani její rozměry natož ostatní podstatné okolnosti. Takže těžko psát nějaké přesně počty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 20:30 Muž KarásekLut [93] Re: Anthrax
děkuji za informace. Díval jsem se a Otíci a pancenicek malý by mohli být pro moje akvárko příjemní. Tak jsem přemýšlel nad 8 pancerničkama malýma a třeba 4 Otíky.To by mohlo být přijatelnější než to co sem psal původně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 14:21 R Muž Anthrax [4762] Re: KarásekLut
Ahoj. Ty ryby se spolu snesou, což o to. Ale nádrž to dost možná nesnese. Je to na ně malé a je toho moc. Koukni do atlasu, kolik se doporučuje vody (je tam uváděn čistý objem). Jaké jsou rozměry nádrže?
Z tohotp výběru bych zvolil leda tetry ohnivé ale určitě ne 3 ks. :-) Nemá cenu držet hejnové ryby v takto malých počtech.
Z krunýřovců snad jedině Otíci, rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_napsky ale i ty jen pokud bude kloudná plocha dna. A určitě to chce minimálně skupinku. Nebo se spíš vydat cestou malých pancéřníčků. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly Ale na konzumaci řasy se ti ryby pravděpodobně vyhláškou. Takže na to bych nespoléhal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2021 13:10 Muž KarásekLut [93] – rybky do 30 l akvaria
Zdravím všechny fanoušky akvaristiky.

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších akvaristů na můj výběr rybiček do mého 30 l akvária. Jelikož už Karásci mají zajištěného svého nového majitele, tak nastal nejvyšší čas přemýšlet o nových obyvatelích mého akvária.  Přemýšlel jsem, že bych si do něj pořídil jednoho krunýřovce "kvůli požírání případných řas" a také to bylo přání mého syna, 4 x platu pestrou a cca 15 neonky červené. Případně jsem si říkal druhou variantu že bych nechal krunýřovce a pak 3 x tetru ohnivou a cca 16 x neonku diamantovou, to je zas na přání dcerky. Případně jestli si myslíte že je místo krunýřovce lepší si pořídit nějakého plže tak si nechám rád porait.Myslíte si, že je to málo rybiček? Myslíte si, že by se spolu snášely? Ještě se pořádně nevyznám v tom, které rybky se spolu snáší a které spolu nemůžou přijít do kontaktu :) Případně pokud mi doporučíte co a jak změnit tak budu moc rád. Děkuji za reakce a případné doporučení. Budu rád za jakoukoliv reakci 

S přáním hezkého dne

KarásekLut

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2021 20:47 Žena tramtra [3202] Re: pjaro77
Naštěstí nežerou. Kdyby jo, byla by to škoda, protože elegansky se zase tak rychle nemnoží, jako třeba endlerky. Ale mám dost zarostlou hladinu, aby se ta droboť měla kde schovat. I bornejkám přistíněná hladina vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 20:23 pjaro77 Re: tramtra
Presne to akvárko Dennerle 30x30x35 mám.
Preto hľadám ešte nejakú rybku, ktorá by bola vhodná do neho, aby sa skvrnoocasky toľko nebáli.
Uvažoval som nad inými razborkami, no myslím, že skoro všetky potrebujú trochu väčšiu nádrž a hlavne dlhšiu. Preto neskôr založím ešte jedno 40-50l akvárium, dlhé circa pol metra, tam by mohli ísť bornejky alebo razborky barmské + corydoras habrosus.Tam krevety dávať nebudem.
Edit: Nežerú bornejky eleganskám ich mládež ? Nie že by mi to vadilo, predsa len je lepšie, keď im v malej nádrži obmedzia ich rozmnožovaciu aktivitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2021 19:59 Žena tramtra [3202] Re: afc1886
Já jsem právě tu někde četla, že bornejky jsou větší strašpytlové než skvrnoocasky. :-D Ty moje toho moc nenaplavou (30 cm není moc), ale jsou docela zvědavky, no a při krmení jsou úplně vklidu, žraly by z ruky, kdyby mohly. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2021 19:50 R Muž afc1886 [14682] Re: tramtra
Skvrnoocasé nepotřebují zase tak dlouhé akvárium, ale jsou to celkem strašpytli a jsou pořád zalezlé v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2021 18:55 Žena tramtra [3202] Re: pjaro77
Fotka k příspěvku Mám ve třicítce bornejky s eleganskama, pohodové soužití, jen se mi zdá, že Bornejky by si zasloužily delší akvárium, já mám kostku od Dennerle 30x30x35. Tak nevím, jestli skvrnoocasé nebudou mít podobné potřeby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2021 16:26 pjaro77 – razbora skvrnoocasa a neoheterandria elegans spolu v 30l
Zdravím
Je vhodné mať razbora skvrnoocasu a neoheterandria elegans spolu v 30l krevetkáriu ?
Skúšal niekto takú kombináciu ?
Razboru skvrnoocasu -as 10 kusov už je v akvárku.
Krevetky tak kedysi boli, ale požrala ich istá nevhodná ryba. Tá je už preč.
Neskôr však dodám krevetky. Akvárium je zabehnuté roky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2021 19:36 Žena petulka [11] Re: baravidlakova
Mam stejny problem narodilo se mi spousta endlerek asi 30 jich zustalo. Koupila jsem dnes akvarko 54 l aby mely vic mista. Chtela bych k nim poridit jeste ancitruse, pokud se mi podari najit samce, jsou to krasne ryby. Ale rikam si ze casem vych chtela nejak prodat vetsinu a poridit si neonky. Jinak mam moc rada krevetky ale nedari se mi je rozmnozit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2021 19:52 Zodiaque1 Re: baravidlakova
Mám 60l akva a původně jsem nasazoval 8 neonek a 4 živorodky duhové, aktuálně mám po 4 měsících 7 neonek a tak 30 živorodek smich vím že to je už moc, chci je prodat čekám až půjde rozeznat co je samice a co samec, ty nejstarší už se zbarvují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2021 13:33 Žena baravidlakova [-1] - Miniakvária,střední akva – Živorodky do 50l akvária
Ahoj ahoj mám 2x50l akvária a přemýšlím nad osádkou určitě vím že chci tam mít živorodky ale přemýšlím jak to udělat jestli do jednoho jenom gupky a do druhého třeba platy nebo jak a hlavně kolik jich tam můžu dát. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2021 21:01 R Muž ctibum [6908] Re: am
K bettě bych další ryby nedával a do 25 litrů už vůbec ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 20:34 am
Dobrý den, mám 25 litrů a v něm bettu. Je možně k ní koupit nějakou (nějaké) další?? Četla jsem že s bojovnící by mohli být rasborky nebo tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 10:13 Muž RAP [1553] Re: Honza96
On bývá rozdíl mezi vodou v zaběhlém akváriu a vodou z kohoutku.
Důležitější jsou spíš hodnoty vody, ve které jsou rybky odchovány. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2021 09:44 Honza96 Re: romant
O neonkách modrých jsem taky přemýšlel, ale ty potřebují výrazně nižší pH než mám v akváriu. O neonkách jsem mluvil hlavě proto, že tady rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou je doporučují. A červené proto, že se mi nejvíc líbily a vyhovovaly mé vodě. Souhlasím s tím, že bych měl pořídit více rostlin a dnes je zajedu koupit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 18:25 R Muž romant [27987] Re: RAP
No, ono to může vypadat jako že množstevní drama, ale nebude. ;-) Z těch 40 jich 10 půjde kukat. Prostor pro další druhy zůstává, třeba otíky v počtu 10 kousků, na dno nějaký menší druh pancéřníčků a je z toho začátečnický akvo jak vyšitý. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 17:51 Muž RAP [1553] Re: romant
Romane, to není dobrý počet pro začátečníka. ;-)

Když o tom tak uvažuji, tak měl Honza96 dát ten dotaz sem rybicky.net/forum/11330-ryby-do-akvaria-21-50-l-male-akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2021 17:42 R Muž romant [27987] Re: Honza96
To akvo nevypadá na to aby jsi řešil ryby, tedy rozhodně ne aktuálně. Osázej to více rychlejirostoucíma rostlinama, stonkovkama a potom se můžeme bavit o nějakým zarybňování. Za mě ani Neonky červený, ani Dánia perlový, ani Razboy espeho. Ideálně hejno neonek modrých v počtu 40 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 17:41 Muž RAP [1553] Re: _ucx_
To dno není tak hrubé, jak vypadá. Ve větší nádrži by vypadalo úplně jinak.
Neonky červené bych nedával do akvária kratšího 80cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 17:18 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: RAP
Jasně, to je chyba. Nějak jsem si zakódoval, že je to 112 l. Takže všechny ty rady jsou liché, snad jen ty rostliny, ale ty se tu neřeší. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 16:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Honza96
Zatím nejdřív vyměň nebo alespoň půlcentimetrovou vrstvou písku zasypej to oblázkové dno. Teď k rybám. Kdybys tam chtěl mít jen 20 neonek červených a nic víc, tak ok. Na ramirezky je to také malé, možná kdybys tam měl samotný jeden pár a zase nic jiného, tak ano, ale v mixu s dalšími rybami určitě ne. Rostlin dej víc, něco menšího dopředu, Helanthium bolivianum například.

No a promysli si dobře předem údržbu, jak často budeš měnit kolik vody a jak přesně to budeš dělat, aby tě to moc neznechutilo a nestala se z toho nepříjemná povinnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 15:53 Muž 4Sima [1894] Re: afc1886
Souhlas. Pěkný jsou třeba razbory espeho. Ale chce to hledat v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2021 15:49 Muž RAP [1553] Re: Jan Jonáš
Jan Jonáš napsal:.... K neonkám by mohla jít dánia (perlová či pruhovaná) a nebo kardinálky čínské.
Do 50litrové nádrže? To nemyslíš vážně?
Už i ty neonky červené jsou na hraně či spíš za.
Když už, dal bych tam jen ty dánia perlové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2021 15:48 R Muž afc1886 [14682] Re: Jan Jonáš
Z vlastní zkušenosti bych ty dánia pruhované do tak malého akvária nedával. Jsou to střely plavci a potřebují delší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 15:40 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Honza96
Souhlasím, chce to více zelené hmoty. Doporučuji rychle rostoucí stonkovky: egeria densa, hygrophila polysperma.
Neonky a krunýřovci nejsou problém v zajetém akváriu.
Cichlidky jsou náročné na chov a samci jsou dost agresivní v době tření. K neonkám by mohla jít dánia (perlová či pruhovaná) a nebo kardinálky čínské.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 15:38 Honza96 Re: 4Sima
Děkuji za radu, tak s ramirezkama zatím počkám. Mohl byste mi ještě poradit, jaké rostliny přidat? Zatím tam mám kryptororintu tropica, echynodorus argentinensis a vallisneria gigantea. Rád bych přidal nějaký mech a trávník, ale nevím co :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2021 15:24 Muž 4Sima [1894] Re: Honza96
Ahoj, ramirezky nejsou nejvhodnější rybou do čerstvých nádrží. I ti otíci jsou v nich trochu problematičtí. Zatím bych vybíral a hlavně přidal na rostlinách. Ve tvém objemu to může být na hraně. Možná by pak místo obyčejné ramirezky byla vhodnější ramirezka Electric BLue. Hlavně tu nádrž nech pořádně zajet, ať nejsi zklamaný po koupi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2021 14:23 Honza96 – Rybičky do 54 l akvária
Fotka k příspěvku Ahoj,
Zakládám své první akvárium a tak bych se rád poradil se zkušenějšími, jestli by tyto rybky šli k sobě:

10 neonek červených
5 krunýřovců otocinclus
Pár cichlidek ramirézových

Informace o akváriu:
Set EHEIM aquastar 54l
Hodnoty NO2 a NO3 jsou na nule
pH 7,2 - 7,4
Celková tvrdost 8°
Uhličitanová tvrdost 6°
3 týdny od založení

Děkuji předem za tipy a rady :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 13:41 Muž BlodDragon [1] Re: RAP
Dobře děkuji že plánuju v březnu udělat tu 120tku akvárium a to bude větší projekt jen musím všechno dopředu promyslet abych zbytečně neutrácel peníze a pak z toho nebylo nic. Je dobrá cena 25 kč za pancéřníčka pandu? Jako za kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 13:33 Muž RAP [1553] Re: BlodDragon
To se nedá přesně říci, třeba stonkovky jsou rychlé.
Ty filtry můžeš nechat běžet spolu nebo do nového nasávej vodu přes tu kostku biomolitanu. Rychleji se ti zaběhne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 11:47 Muž BlodDragon [1] Re: RAP
dobře díky :-) to trvá jak dlouho tak většinou ? Možná budu ještě měnit filtr protože si myslím že tenhle je velký a rybky pak mají málo místa
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 11:40 Muž RAP [1553] Re: BlodDragon
Sestava ok. Jen bych počkal, až se chytí kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 11:20 Muž BlodDragon [1] Re: RAP
Takže mám dát 15 neonek 10 teter žhavejch a mám možnost mít 10 kusů pancéřníčka pandy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.01.2021 11:01 Muž RAP [1553] Re: BlodDragon
Proč u dánií a žhavek 5jedinců? Vybral bych jeden druh a dal 10.
Jinak kolega Anthrax ti odpověděl perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 09:10 Muž BlodDragon [1] Re: Anthrax
Díky já ho měl už založené dřív jenže teď před dvěma týdny jsem se stěhoval do jiného pokoje. Jinak jelo celou dobu jen jak jsem se stěhoval musel jsem ho trošku předělat a vyčistit jinak dno je jen odkalené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.01.2021 09:06 R Muž Anthrax [4762] Re: BlodDragon
Ahoj. Dal bych tam zatím ty neonky (lidně těch 15 ks) a pancéřníky (ale alespoň 8 ks.). Ale i na to je tak měsíc čas. Zatím máš podle prezentace čerstvě založeno.
Ty další ryby bych pořídil až budeš mít tu 120. Nemá cenu pořizovat hejnové ryby v počtu 5 ks. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2021 08:51 Muž BlodDragon [1] – Počet rybek
Ahoj chtěl bych se zeptat mohl bych v mém akváriu mít tenhle počet rybek? Když jich bude moc v březnu plánuju 120l akvárium ale teď bych chtěl mít pěkné akvárium

Pancéřníček trpasličí 5 kusů Neonka modrá 10-15 kusů Dánio pruhované 5 kusů Tetra žhavá 5 kusů.

Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.12.2020 23:26 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovniceRe: chameleon
Vypocet mnozstvi ryb na velikost akvaria jsem ja nasla treba tady. Prislo mi to hezky zpracovane:

www.akvaportal.cz/…

V atlase je u jednotlivych druhu uvedeno, kolik nejmene by melo byt rybek v hejnu. Podle me ti to da tak na 2 mala hejnicka a nebo jedno o malicko vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 21:45 Muž chameleon [63] Výber
Tak som sa na to pozrel podrobnejšie, a vybral nejaké už špecifické druhy ktoré sa mi páčia a vyhovujú mi, teda budú po zakúpení ohrievača. Vybral som si kardinálku vietnamskú, tetra ohnivá, živorodka dúhová, panciernicek malý, plata škvrnitá var.Blue, Dánio perlové/pruhované a razborka bornejská/trpasličia. Všetky by mali byť vhodné do môjho objemu aj teploty vody, aj povahovo by mali spolu vychádzať a hodiť sa celkovo do môjho akva. Moja otázka znie, ako to spolu "namiešať" nech z toho nevznikne rybací guláš? smich aké kombinácie spolu dobre idú zo skúsenosti a aké počty by boli vhodné? Na internete som našiel množstvo informácií no takmer každá je iná a nechcem to pokaziť, tak sa pýtam skúseních tu :-D ďakujem za rady vopred :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 19:57 Muž chameleon [63] Re: ctibum
Akvárium vyzerá viac menej rovnako, rastlinky podrástli len mierne, ale máš pravdu možno sám budem prekvapený keď porovnám dve fotky vedľa seba, určite to aktualizujem hneď ako to bude možné :-D vlákno som čítal, samozrejme nie celé ale pár diskusií ku akváriu cca mojej veľkosti som si prečítal, väčšina radila to isté viac menej. Tieto čo som napísal sú z poslednej diskusie máš pravdu no pozdávajú sa mi keď som si ich aj bližšie pozrel, jednak vzhľadom a jednak požiadavkami, jedine ten ohrievač dokúpiť hmm

Každopádne aj atlas som si prešiel, nie úplne do hĺbky priznávam na to nebol ešte čas, no aj tak je druhov obrovské množstvo a nedokážem vybrať. Páčia sa mi napríklad panciernikovia nakoľko sa držia viac pri dne a aj pomáhajú s čistením, len neviem ktorí druh presne. Panciernik malý sa mi páči pretože je malý aj v dospelosti a teda ich môžem mať viac a vytvoria krajšie hejno. Ďalej sa mi páčia razborky takmer všetky, tetry, Dánio tiež takmer všetky druhy, kardinálka vietnamská a platy, a aj tetry ale podľa atlasu môžem dať len ohnivú. Nemám ale predstavu koľko rýb môžem dať z každého druhu a koľko druhov najviac, nechcem to prekombinovať, s tým by som najmä potreboval poradiť od skúsenejších stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2020 18:17 R Muž ctibum [6908] Re: chameleon
Aktuální fotka nádrže do prezentace by byla fajn. Stávající neukazuje stav, do kterého bych pouštěl ryby...
Před měsícem jsem ti tu radil práci s atlasem a vybírat. Pročíst karty ryb, srovnat nároky a potřeby. Nerad bych ti křivdil, ale přijde mi, že ses na to vyprdnul a jen vzal, co se tu radilo minulý týden. Pročetl sis alespoň tohle vlákno? Dál než pár příspěvků zpátky k první vhodné osádce?
Z čeho teda vybíráš, když se neumíš rozhodnout?
Nechtěj, aby ten výběr dělal někdo za tebe. Je to přeci tvoje akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 16:40 Muž chameleon [63] – Výber do akva
Ahojte, blíži sa pomaly nákup prvých rýb a neviem sa rozhodnúť čo by bolo vhodné. Vedeli by ste mi poradiť nejaké vhodné rybky do môjho akva? Všetky informácie sú v prezentácii :) Ohrievač nemám, voda má cca 22°C ale uvažujem aj nad nákupom 50W ohrievaču rovno aj s nejakým hnojivom v tabletách, tekutým CO2 a podobne. Rozmýšľal som nad razborkami bornejskými, panciernikmi malými a pár kotulok, možno neskôr nejaké krevetky na dno ako ste radili tu vo vlákne, no neviem sa rozhodnúť. hmm Poprípade aj nejaké iné, a ktorých by som mohol koľko aby som to neprehnal? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 23:40 R Muž ctibum [6908] Re: Cadic
No super. Tak teď už jen registrace a prezentace, ať z toho taky něco máme... ;-)
Ať to plave palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2020 21:12 Cadic Re: ctibum
No jasný, nechtěl sem ať to vyzní že chci bezúdržbové akvárko. :-)

Každopádně díky ještě jednou za rady, co píšete dává smysl, takže mám víceméně rozhodnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.12.2020 21:05 R Muž ctibum [6908] Re: Cadic
Tak potravu baští výhradně ze dna, ale na "čištění" tam budeš především ty - nepřekrmovat a neflákat údržbu. Můžeš přidat ještě piskořky do dna a partu okružáků, kružníků a levatek, spoustu práce pak odvedou i krevetky, ale všichni ti budou pomáhat, ne to dělat za tebe ;-)
jinak ti pancéřníčci jsou fajn i tím, že nejsou jen na dně rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=201