Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 13:38 Pavla – Kolik rybek do akvária 40x25x25
Dobrý den, mám akvárium 40x 25x 25 cm. veškeré vybavení - jako filtraci, topení, teploměr atd mám také. Chci se zeptat, jaké rybky. Má představa je 1x Betta, 2x Panceřníček panda - dle chovatelů s 20 lety praxe je párový a 8x Razborku bornejskou. Není jich moc na tak malé akvárium? Panceřníček je prý u dna, Beta nahoře a uprostřed a Razborka všude. Případně mě napadlo osazení 1x Beta a 10x Razborka Děkuji za odpověď Pavla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 17:32 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: rybickar
Tak tahle kniha mě k akvaristice taky přivedla. :-) Rád si v ní čtu i dnes. Akorát třeba ty počty ryb do nádrží jsou tam hodně nadnesené.

Jinak jsem měl na mysli razborku bornejskou. Nedávno jsem je pořídil a jsou to moc pěkné rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 23:27 R Muž Anthrax [4762] Re: rybickar
Reportáž v tv je spíše horší zdroj informací, ať už je podává kdokoli. Zpravidla tam nezazní to podstatné. Nikdy nejde do hloubky protože se musí vejít do nějaké stopáže a nikoho by to ani nezajímalo. Jak píšu. Porovnej si více zdrojů a uvidíš. To že se ryba ve větší nádrži cítí automaticky neplatí. Vem si třeba bettu.

rybickar napsal: kolikrát je volba ovlivněná malým prostorem pro akvaria na úkor rybek...
To je ale naprosto špatná praxe. Osádku by člověk vżdy měl volit s ohledem na prostorové nároky ryb. Akvárko bude ryby omezovat ale snad cítíš rozdíl mezi tím, že je omezuje patnácti nebo stolitrová nádrž.

rybickar napsal: dvě 12 litrovky (původně bez bublifuků, pouze se vzduchováním)... Byly oproti tomu, co jsem mohl odkoukat (12 litrovka, hustě zarostlá čímsi, přerybněná pavími očky)... no prostě nebe a dudy;)... spíš peklo a peklo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 23:17 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: petulinakk
Díky, že jsi mi to polopaticky vysvětlila.

Neměl jsem kolem sebe od mala zrovna akvaristické vzory, a ty dvě 12 litrovky (původně bez bublifuků, pouze se vzduchováním)... Byly oproti tomu, co jsem mohl odkoukat (12 litrovka, hustě zarostlá čímsi, přerybněná pavími očky)... no prostě nebe a dudy;)...

Dost roků jsem se řídil jen radami v akvaristice, co se s čím snese, a co se mi líbí...

"poučky" jsem nazval nikoli s opovržením nad jejich opodstatněním, ale spíš pro jejich "nejednotnost"... jak Horác píše, je jich několik, a začátečníci mají tendence sahat po těch nejméně přísných, aby si co nejvíc ryb, dovolit mohli;)...

Teď se to snažím chytit za správnej konec, tak snad se mi bude dařit.

Je jasný, že ve větším prostoru se bude rybka vždycky cítit líp, a taky líp vypadat..., ale akvarium ji vždycky bude omezovat, kolikrát je volba ovlivněná malým prostorem pro akvaria na úkor rybek...

Pořád mi ale nejde do hlavy ta citovaná reportáž ze Zoo Braník,... fakt nechápu, že když se tady všichni shodnete na tom, že to nebyla vhodná osádka,... proč to tak prošlo do vysílání, a jak je možné, že to tam p. Danila schválila... jak jsem už dříve psal je pro mě osobou povolanou, která nejen rybkám rozumí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 23:15 R Muž Anthrax [4762] Re: rybickar
rybickar napsal: Nikdy nevím, zda se tím myslí i náročnost odchovu nebo proč by to měl být problém

O odchovu to není. Je to náročnost chovu. A důvody toho proč jsou některé ryby náročnější než druhé se liší druh od druhu. Některá ryba je náročná na stravu, jiná na specifické parametry vody, atd. Viz.to co jsem už psal. O každém druhů to chce něco nastudovat abys určil v čem je zakopaný pes. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 23:03 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Wanderer
Který konkrétní druh razborky máš na mysli... Když jsem na některé v atlasu koukal, vypsalo to u některých vyšší náročnost chovu. Nikdy nevím, zda se tím myslí i náročnost odchovu nebo proč by to měl být problém... Ale možná právě myslíš některé druhy, které jsou poměrně snadné;) Díky;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 15:04 Muž Mitroz [160] Re: rybickar
Ahoj,

udělal jsem dobrou zkušenost s menšími druhy rybek, když jsem to řešil v krevetáriu (cca 40l čistý objem).

Jsou to sice menší rybky, ale můžeš jich tam dát více, v hejnu jsou moc pěkné.
Např:

rybicky.net/atlasryb/novoheterandrie_slicna
rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly

A navíc nemusíš řešit jestli se v budoucnu snesou s krevetkama pokud by jsi je pak chtěl, vůbec si jich nevšímají.

Jestli, ale budou mít rády světlé dno nevím a ony mi to neřeknou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 14:56 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: rybickar
Dej tam 15 malých razborek nebo hejno mrňavých pancéřníčků a bude z toho prima akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2017 14:29 Žena petulinakk [2016] Re: rybickar
rybickar napsal:
Sám jsem měl v minulosti v malé 12 litrovce třeba 1 pár cichlidek ramirez. (žily téměř celý dvouletý život - byla to v podstatě taková snaha o vytírací nádrž;)... taky jsem měl v jiné stejně objemné nádrži třeba 3 platy, 1 ancistruse, a 1-2 neonky (vydrželo to několik let)... Tak nevím, jak se pak na ty poučky o vhodných počtech dívat? ;)


Ty "poučky" o vhodných počtech, jak to opovržlivě nazýváš, jsou kvůli tomu, aby rybám bylo kromě přežití zajištěné i nějaké aspoň minimální wellfare.
To, že ti tam ty ryby nechcíply, ještě neznamená že vedly šťastný život.
Když tě někdo zavře do kobky 2x2 metry, taky tam přežiješ třeba desítky let... ale veselo ti nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 14:19 pH5
čichavec ani neonka do 30 l určitě ne - to je nesmysl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 14:08 R Muž Anthrax [4762] Re: rybickar
Ber to takhle. Ryby by měly mít možnost alespoň trochu přirizeného chvání. A přirozenost neonky čevené je plavat v "hejnu". Když jí dáš v počtu 5 ks. do akvárka, co je krátké, tak jí to přirozené chování neumožníš. Je to jako, kdyby jsi musel strávit celý život v zavřený v bytě. Pokud by ti někdo nostil jídlo a nehromadily by se ti tam odpadky, tak by jsi taky přežil a patrně dlouho. Ale jaký by to byl život?

Na nějaké poučky (typu 1 cm ryby v dospělosti na 1 l vody) se vykašli. Tohle nejde kvantifikovat. A nezohleďňuje to žádné konkrétní nároky ryb. Navíc tohle pravidlo bych spíše použil pro výpočet biologické zátěže, kterou budou ryby představovat pro nádrž. Nic to však neříká o tom, jestli je ryba do danné nádrže vhodná. Prostě si projdi atlas + nějaké další internetové nebo tištěné zdoje (důvěřuj ale prověřuj) a přečti si o konkrétních nárocích danných ryb.

Nemělo by tu jít pouze o to, že ryby v danných podmínkách dokáží přežívat, ale taky o to aby ten život za něco stál. Ramirézka ve 12 litrech. Jasně, že tam bude žít, co jiného jí také zbývá? Nemá na výběr ale opravdu to není důstojný život.

Za mě do 30 l (bavíme se o čistém objemu?):
Nonka červená - ne
Čichavec - ne
Pancéřníček - menší druhy ano
Tetra měďená - ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 13:46 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Kombinace do 20-30l s bílým dnem
V tomto vlákně: rybicky.net/forum/6081… jsem byl nasměrován sem.

Přemýšlím nad osádkou do akvaria 20 - 30l, což by samo o sobě jistě nebylo složité, ale rád bych, aby zvolené rybky neměly příliš problémy s bílým podkladem (nejen hlediska stresu, ale i estetiky;)...

V předešlém vlákně padly návrhy na krevetky, ale rád bych i něco co plave aktivně po celém akvariu.

Byl jsem poněkud nadšen reportáží ze Zoo Braník ( www.ceskatelevize.cz/… ), kde do 30l nádrže dali následující osádku:

4 panceřníčky, tetry měděné/neonky červené (cca 5ks), 1 pár čichavců medových

Vím, že existuje více pravidel pro určování vhodného počtu ryb do nádrže a netuším, kterého se při natáčení výše zmiňované reportáže drželi, ale p. Ziková je pro mě autorita, která dbá na to, aby lidé zakládali akvaria správně... Tak nevím, kde se stala chyba, protože (to v minulém vlákně (viz výše) bylo označeno za možné chybné vyznění při sestřihu pořadu či co...

Mě každopádně jde o pěkné akva, kde bílé dno nebude nikomu překážet. Akva to má být bez C02, obyč.

Bezvýznamná poznámka do větru;):
Sám jsem měl v minulosti v malé 12 litrovce třeba 1 pár cichlidek ramirez. (žily téměř celý dvouletý život - byla to v podstatě taková snaha o vytírací nádrž;)... taky jsem měl v jiné stejně objemné nádrži třeba 3 platy, 1 ancistruse, a 1-2 neonky (vydrželo to několik let)... Tak nevím, jak se pak na ty poučky o vhodných počtech dívat? ;)


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 11:13 R Muž Anthrax [4762] Re: Janafox
Pravděpodobně ne. Do 22 litrů se ti příliš mnoho druhů nevejde. Ale záleží na spoustě faktorů. Jak to akvárko vypadá, jaké má rozměry, jak je staré, co je tam za filtr, jestli je dostatečně zarostlé, atd., atd.). Těžko dělat soudy když nikdo neví, jak na tom to akvárko je. Vhodné adepty do tvé nádrže můžeš zkusit vyhledat v atlase: rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 11:12 R Muž ctibum [6908] Re: Janafox
rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane

EDIT Nedávno jsem se tu vyjevil ve stejném duchu. Dal bych Tetry ohnivé, nebo spíš nějaké malé Razborky - bornejská, skvrnoocasá nebo thajská. K tomu na dno krevetky, malý šneky (okružák, levatka, kružník). Ale jak píše Anthrax, záleží i na ostatním, tak nejlépe založ prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 11:04 Janafox – Dánio pruhované
Dobrý den, hodí se dánio pruhované do malého akvária 28 litrů (čistý objem tedy asi 22 litrů, když odečtu štěrk a dekorace)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2017 18:17 R Muž romant [27987] Re: Rawen
Beťáka klidně, ale k němu hejno 30 rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva , přecijenom beťák je teplomilnější a ohnivky budou teplejší vodu taky dobře snášet. Taktéž bych vyměnil ty pandy za stejně zajímavý a veselý rybky jako jsou rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly v počtu 10 kousků. Ovšem tu mojí "nabídku" ber podmínečně, tedy já bych rád to akvo, tedy jeho prezentaci viděl aby se dalo event. poupravit co bude špatně, ještě do doby než se začne zarybňovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 17:25 Rawen – začátek akvária
Nedávno jsem si pořídila akvárium (asi 54 l) a než se zaběhne přemýšlím o výběru rybiček.
Idea zní asi takto: gupky (asi 5-6 ks) pancéřníček panda (asi 4 ks) a jeden sameček bojovnice ?
Myslíte že by to mohlo fungovat? (pokud ne, jaké ryby by byly lepší?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2017 21:00 R Muž afc1886 [14682] Re: Jitka28
Tvůj čistý objem je jenom 27 litrů, to je málo na většinu ryb. Nechal bych tam jenom tu bettu, ale přidal bych tam topení. A ani ta ampulárie tam nemá co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 20:30 Jitka28
Ahoj, dneska jsem se na burze nechala zlákat a mimo jiné jsem přikoupila i rybky, tetry červené. Chtěla jsem ohnivé, ale pán s tetrama mi po konzultaci řekl, že do mého akva se hodí i tyto - jak velikostně, tak náročnosti a k bette. No, tady vidím něco jiného, tak se chci zeptat, jak to vidíte vy. Musím tedy říct, že jinak jsem dostala i další rady, které se shodovaly s těmi tady na fóru a rozhodně bych řekla, že tomu pán rozuměl, tak nevím, jak moc velký je teď stav moji nádrže problém :-O budu ráda za zhodnocení, přidala jsem k nádrží aktuální foto :) díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.09.2017 15:36 R Muž ctibum [6908] Re: jitka
40l je hrubý objem. Čistý tak 30l. Tam toho moc nedáš. Pro samotnou Bettu akorát. Ale jestli nechceš samotnou, nedával bych ji vůbec a volil raději hejno, např. Tetra ohnivá nebo Razborka skvrnoocasá nebo bornejská a na dno krevetky Red Cherry. Spousta parády ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2017 15:15 Muž Jifi [675] Re: jitka
Dania bych do tak malého akvárka nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 14:31 jitka – rybičky
Ahoj, jsem naprostý začátečník a budu zakládat akvarko 40l. Půjdu na to podle návodu zde, takže vysázím rostliny a nechám zaběhnout (snad někde splaším šneky). :) Pak ale nevím, jaké tam dát rybičky. Původní plán byl sameček betty, ale samotného ho nechci. Můžu k němu dát hejno nějakých malých rybek - živorodky, dánia, razborky (jedno z toho třeba 6ks) + něco na dno? - našla jsem, že by se do 40l hodil pancéřníček drobný, ale min. 6ks - nebylo by pak v akva ryb moc - bettak, 6ks malých, 6 pancérníčků?
Možná jsem ale taky s rybkama úplně vedle, nevím, budu ráda za rady.

díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2017 07:33 Muž LeRi [315] Re: onddra
No měl bys jich mít min 6 spíš 8-10 poměr tak 1/3-4 víc samic ale pochybuji že se povede prodavači odchytit přesný poměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:58 Muž onddra [0] – Tetra ohnivá
Zdravím! Bude to měsíc, co mám založené akvárko (30l Dennerle kostka, viz prezentace), a tak se blíží čas na přidání rybiček. Prohlížel jsem fórum a atlas a chtěl bych si pořídit tetry ohnivé. Nebylo úplně jednoduché je sehnat, ale už je mám objednané v akvaristice. Chtěl bych se zeptat kolik by jich mělo/mohlo být? A mám nějak řešit poměr samců a samic? Díky! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.08.2017 22:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DaKy
To, že žijí, nic neznamená. Rybky chováme nejenom proto, aby nám zdobily nádrž svým vzezřením, ale hlavně kvůli jejich projevům. Abychom je viděli, jak se namlouvají, jak si samečci imponují. Pokud je zavřeme do ajnclíku, sice budou žít, ale jejich projevy v tom omezeném prostoru nebudeme moci sledovat, protože nebudou. Když Tebe zavřeme do místnosti velikosti záchodu, taky jsi tam schopen přežít hodně dlouho, ale určitě nebudeš šťastný a i Tvoje projevy se omezí na nezbytné minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:31 Muž DaKy [0] - MiniakváriaRe: ctibum
Tak to jsem asi vadný já :). Nicméně jsem s nimi problém neměl a žijí pořád všechny. Ale díky, máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:18 R Muž ctibum [6908] Re: DaKy
Česká synonyma: Razborka galaxy... ;-)
A kromě atlasu je také dobré číst názory těch, co je chovají, třeba dole na kartě ryby nebo ve fóru... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 16:58 Muž DaKy [0] - MiniakváriaRe: Pepan
Sice to tedy nejsou galaxky ale dánia perlová, ale dobře ;-) . V atlase měli naposledy napsáno 20 l – tak je mám. Není s nimi problém, i když taky rádi plavou. Když jsem se jich ptal, žádná nebyla nějak extra nešťastná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.08.2017 15:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: DaKy
Konkrétně na ty galaxky je Tvoje akvárium žalostně malé. I když se v atlase píše aspoň 30 litrů, já doporučuji aspoň 60 a nejspokojenější u mě byly ve stovce. Je to pohyblivá rybka která potřebuje prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 15:00 Muž DaKy [0] - MiniakváriaRe: Bojovnica
Bojovnice a bojovníci jsou kapitola sama o sobě – jsou ti inteligentnější a ti méně, nicméně se s malými rybami nebo s krevetami většinou nesnáší. Spíše doporučuji nějaké menší ryby - tetry, dánia,... Ale vždy si přečíst parametry, jestli to můžete. Tady na webu je toho hodně. Vždy je ale třeba pamatovat že 1 cm ryby by měl odpovídat 1l vody (bez písku)
Zkus se podívat na moje miníčko - mám tam dánia perlová a řekl bych, že to vypadá pěkně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 09:45 R Muž Anthrax [4762] Re: Bojovnica
Ahoj, to akvárko už máš zaběhlé? Jestli ano, tak sem dej fotku, jak vypadá. Popřípadě napsat jaká je tam technika. Ideálně zaregistrovat se a založit si tady prezentaci tvojí nádrže. Jestli ho ještě založené nemáš, nebo jen krátce, tak si na ryby ještě počkej. ;-)

Jestli chceš tu bojovnici, tak počítej s tím, že tam bude muset být celkem vysoká teplota a krycí sklo, aby se nenastydla, když dýchá vzduch nad hladinou. Asi by bylo nejlepší mít tam tu bettu samotnou. Ale můžeš zkusit hledat rybicky.net/atlasryb/hledat/

Alternativy místo betty jsou: rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska, rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska, rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska, rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
Každopádně je to myšleno jako jednodruhová nádrž s malým hejnem. A k tomu můžeš pořídit nějaké malé krevetky, třeba: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry


Šneky ano, ale pouze drobné dělníky jako piskořky, okružáky a levatky. Nikoli žádné "okrasné". Tyto šneky by bylo dobré nasadit už během záběhu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 09:13 Bojovnica – 30 l. akvárium
Dobrý deň začínam s akvaristikou a mam 30 litrove akvárium a neviem ake rybky do neho. Chcem tam mať bojovnicu pestrú a ku nej niake rybky ale neviem či v 30 litrovom akvárium môžu byť. Vieťe mi poradiť ake druhy sa znášaju z dalšímy druhmi. A aký máte nazor na slimákoch hodia sa do akvária alebo nie?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 11:06 R Muž romant [27987] Re: krevetka123
Nekombinovat, jednodruhovka je opravdu tím lepším řešením, dalo by se uvažovat třeba o partičce 12 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 11:03 R Muž Anthrax [4762] Re: krevetka123
Ty dánia jsou velmi aktivní plavci, podle mě to pro ně není ideální. Neříkám, že to nejde, je mít v tak malém akvárku ale ten prostor jim svědčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 10:51 Žena krevetka123 [0] – mezidruhové hejno
Dobrý den,
chtěla bych poprosit zkušenější kolegy o radu. Mám 30 l (zatím) krevetárium, ale ráda bych časem přidala spolubydlící s ploutvičkami. Vycházím z toho, co seženu v osvědčené akvaristice Zoo Braník, tedy v úvahu připadají dánio perlové a razbora skvrnoocasá.
Nepodařilo se mi zjistit, jestli mohou různé druhy razborek spolu tvořit mezidruhové hejno (když jsou příbuzné), aniž by nějak společensky utrpěly, tj. jestli bych mohla mít v mojí nádrži např. 4 dánia a 8 razborek. Je mi jasné, že jednodruhová nádrž by byla lepší, ale samotné skvrnoocasé by asi neudělaly velkou parádu a hejno dánií, nevím, jestli by tam neměli málo místa, nádrž je jen 29 cm dlouhá.
Líbila by se mi i kombinace razborky bornejské a ranongské, ale ty nějak nejsou na trhu... :-O
Určitě se ještě poradím na místě s paní Zíkovou, přesto bych to měla radši rozmyšlené dopředu.
Předem děkuji za případné rady či zkušenosti! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 18:49 Maq Re: Zdeněk Martan
Co takhle nechat si to jako karanténu a koupit si akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 16:43 R Muž afc1886 [14682] Re: Zdeněk Martan
Do tohoto objemu bych dal jedno hejno z rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska a k nim třeba krevetky.Ale vše až do pořádně zaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 16:39 R Muž Anthrax [4762] Re: Zdeněk Martan
Je to moc. Nepatří tam ani neonky, ani ancistrus. Stačí si přečíst požadavky ryb ve zdejším atlasu. To akvárko je na ně opravdu malé.

Edit: Na druhou stranu nevíme, jak to akvárko vypadá, co je tam za filtr, atd., takže se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 16:32 Zdeněk Martan – 30l akvarium
Dobry den, chtel bych se zeptat jake rybky mi doporucite do 30l akvaria? mam tam 4 druhy rostlin a zatim 1 okruzaka (mam tam rozsivky) rad bych tak 6 neonek, 6 živorodek Wingeovych a ancitruse neni to moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 08:45 R Muž ctibum [6908] Re: Zagzig
Neonka modrá viz atlas.
Dop.počet ryb:
Je to hejnová ryba, která se cítí dobře ve větším počtu. Mělo by být chováno nejméně 10 kusů, čím víc tím líp. V menším počtu mohou být plaché a stresované.
Min.vel.n.:
Modrá neonka se dá chovat i v menších nádržích, okolo 40ti litrů. Lépe vynikne ve větších hejnech a větších nádržích. Důležitá je pro ně hlavně délka, která by měla být nad 50cm.

Nechal bych jen ty Bornejky, škoda rozbíjet hejno v tak malým prostoru, řekl bych.

Nebo koukni na rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 08:38 Th0r76 Re: Zagzig
Určitě to je hrozně moc. Já měl v 50l akváriu 8-10 neonek a 4 pancéřníčky a bylo to tak akorát. Případně 10 razbor bez neonek ale obojí určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 20:19 Zagzig – vhodná osádka
Dobrý večer, dostala jsem darem menší akvárium (čistý objem 40l), zatím mám 140 litrů s botia lohachata, což jsou trošku větší rybky, tak asi nejsem v obraze co si vlastně můžu dovolit v tak malé nádrži. Nápadla mě taková varianta 10ks neonka modrá, 20ks razborka bornejská a 6 kusů kreveta palmata. Máte někdo zkušenosti s takovou sestavou? Není to už mnoho drobotiny i na tu malou nádrž? Moc díky za postřehy a zkušenosti! Všem pohodový večer!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 17:06 Muž pernicek [4] Re: ctibum
s těma šnekama máte pravdu (6.5. koupím na aquatera olomouc ;-) ) řasu jsem měl odjakživa, začátky byly špatný, postupem času nové dno a kameny a vše se relativně ustálilo, nedávno jsem si koupil nové osvětlení (aquatlantis) a kobercovku (Monte Carlo), bylo mi doporučeno (zároveň jsem se i dočetl na fórech) abych přihnojoval (bioflor a CO2 vital), takže změn bylo dost, buď to dělá moc světla, nebo to hnojení, nebo oboje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2017 16:59 R Muž ctibum [6908] Re: pernicek
Vyměnil bych je za okružáky a řešil příčinu řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2017 16:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: pernicek
Protože to je pro ně malé. Možná ti zničí rostliny.
Navíc oni toho hodně sežerou, časem budeš kvůli nim mít problém s kvalitou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2017 16:43 R Muž romant [27987] Re: pernicek
Jsou to óbr špindírové, sem tam se pouštějí do rostlin, prostě to akvo je na dva držkolezce malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 16:39 Muž pernicek [4]
proč ty ancistrusy pryč? je mi jasný že vyrostou, ale teď dělají užitečnou práci, čistí akva od řasy (mám s ní trochu problém), neritiny nestíhají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2017 16:33 R Muž afc1886 [14682] Re: pernicek
Za mě doporučuji rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva nebo rybicky.net/atlasryb/neonka_modra ,ale zbavil bych se těch ancistrusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2017 16:32 R Muž romant [27987] Re: pernicek
Chybu neuděláš ani v jednom případě a když se ti povede podrovat ty ancáky, bude to ve větší pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 16:29 Muž pernicek [4] – tip
mám sice akvárium 54L, ale s výbavou bude litráž odost menší, nyní mám 2 ancistruse, 2 panceřníčky cca 15 krevetek red cherry a neonky červený (ty budou darovány kamarádovi do většího akva), chtěl by jsem hejno pěkně zbarvených a nenáročných rybek, přemýšlel jsem nad jedněma z těchto: rybicky.net/atlasryb/tetra_ohniva
rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova
rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=851