Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2011 19:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: MajkaK
já používám Atman HF-0300 nebo některý slabší. Ale silnější nevadí protože se dá dobře regujovat. Hlavně to hodně osázej rostlinami, bude se ti líp udržovat rovnováha.
Spíš než gupky bych doporučila endlerky (živorodku endlerovu), jsou menší ale taky pěkně zbavené.
Nebo si můžeš vybrat například razborky, či razboru skvrnoocasou. Jsou opravdu malé takže jich může být velké hejno. Menší druhy pancéřníčků nebo třeba krunýřovec jednopruhý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 19:00 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Děkuji. ;) Já jsem tu ode dneška, takže se tu teprve rozkoukávám. Každopádně tam nakouknu. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:58 R Muž romant [27982] – Re: MajkaK
Docela dobrý je podívat se do sekce nádrže a tam si vybrat akvária podobný velikosti a skouknout jak jsou osázeny rostlinně a jaký rybky tam komu plavou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2011 18:51 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Rybky do 35l akvária
Zdravím, měla bych na vás dotaz. Chci se po několika letech opět vrátit k akvaristice. Přece jen, je to dlouhá doba, co jsem měla naposled založeno funkční akvárium s optimálními vlastnostmi, takže bych ráda požádala o radu. Mám 35 litrové akvárium. Na dně štěrk a kameny. Ke vzduchování a filtraci používám FanFilter mini - tento: www.akva-exo.cz/… . Je to optimální, nebo byste doporučili změnu?

A dále - co do takového akvária za obyvatele? Ráda bych tam měla paví očko - v jakém množství by to bylo optimální? A co byste doporučili dále? Ráda bych se vyhla chovu hejnových ryb. Raději bych měla pestřejší akvárium. Neporadili byste? Alespoň nějaké varianty, nějak jsem vyšla ze cviku. A dále - co za rostlinstvo? Také bych brala nějaké plže, nebo tak něco. Co byste doporučili? Předem moc děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 18:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: FelidaeS
čím menší ryby vybereš tím líp se tam budou cítit. Neonky jsou hodně plavci, možná ty dánia by byly lepší. Ale malá razborky asi nejlepší, některé druhy mají jen kolem 1cm a neplavou zas tak moc. Jestli opravdu chceš neonky tak je tam dej ale nebudou úplně nejspokojenější. Rozhodni se jen pro jeden druh hejnových ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 13:54 Žena FelidaeS [61] – Re: katterinecka
Dík za radu. A co danio pruhované? Ty se mi taky líbí. Ty by mohly být s neonkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 08:38 Žena rkarla [0]
Razborka skvrnoocasá je ke krevetkám ideální, protože je klidná a vystačí s malým prostorem. Ještě mám razbory hengeli, ale ty už bych do malého akvárka nepořídila, jsou sice prťavý,to jo, ale extrémně živý, 60 L je pro ně fakt málo, i když se to nezdá. Nedávno jsem odklopila kryt a během vteřiny už byla jedna venku. Až budu mít větší akva, tak je hned přestěhuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 07:13 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: FelidaeS
koukni se na razborky ;-) jsou mnohem menší tolik toho nenaplavou, 54litrů je pro ně až až.
Např.: razborka trpasličí, bornejská, galaxy, razbora skvrnoocasá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:53 Žena Kajka99 [229] – Re: Haimdol
naprosto chápu a já pouze doplnila a doporučila :-) ráda kecám, a ještě radši kecám k věci a když by to mohlo někomu něco přinést :)

Třeba ty klínoskvrnný u mě doma nejsou moc populární (já je zbožňuju ale rodina přemýšlí stylem "když to není barevný jak leták se slevama tak to není hodno velectěné pozornosti" :-D) proto ta zmínka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:48 R Muž Silent [5949] – Re: Kajka99
To byl jen příklad jiné alternativy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:48 Žena Kajka99 [229] – Re: Haimdol
razborka klínoskvrnná je opravdu hezká, ale nevím jestli se bude líbit někomu kdo touží po neonkách...to bych radši doporučila razborku trpasličí, ta je barevně atraktivnější, či rovnou boraras brigittae či galaxy. Jejich "nevýhodou" je ale vyšší cena. Například ve sklorexu mají boraras urophthalmoides (chybně označenou jako brigittae, mimochodem :-D) za 9Kč/kus, maculatus 23 a galaxy 70 jestli se dobře pamatuji (dnes jsem tam byla)


Razborky jsou výborné vřele je doporučuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:45 R Muž Silent [5949] – Re: FelidaeS
Doporučuji zadat ještě parametr velikost ryby menší nebo rovno 5 cm a vyjede už mnohem vice druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:41 Žena FelidaeS [61] – Re: Haimdol
Když jsem zadala 54l akvárko, tak mi vyjely jen 5 různých druhů neonek a jeden druh tetry neonové. :-( Hooodně přísný výběr.....že toho moc vhodného není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:33 R Muž Silent [5949] – Re: FelidaeS
Třeba Razbora klínoskvrnná. Velmi hezká malá rybka. Stačí se podívat tady do atlasu, dát si vyhledávání a nastavit požadované parametry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:31 Žena FelidaeS [61] – Re: Haimdol
Ahá. Děkuji za názor. A je nějaká jiná rybka krom neonek, která by tam v hejnu mohla být? Jakže by tam bylo hejno úplně jiných rybek než neonky? Či je jen jediná varianta a tou jsou neonky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:26 R Muž Silent [5949] – Re: FelidaeS
Parmičky do takto malé nádrže nedoporučuji. Jsou to hejnové rybky a v dospělosti mohou mít až 6 cm. Takto malá nádrž by dvě hejna (počítáno s hejnem neonek) těžko "uživila" nehledě k tomu, že parmičky jsou ve stísněném prostředí agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:22 Žena FelidaeS [61] – Re: Jurasek
Když ty parmičky se mi na minulé burze moooc líbily :-) . Původně to vypadalo jen na neonky, ale tohle byla rybička, která víc zaujala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:17 Muž Jurasek [137] – Re: FelidaeS
Podle mne tam bude to hejno neonek dostačující. S parmičkami bych počkal na větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 23:00 Žena FelidaeS [61] – Nákup rybek do 54l akvárka
Prosím o názor. Máme 54l akvárko asi měsíc. Máme tam 5 panceřníčků Sterbův, dva z Horbachu(ty nevím jaký to je druh), dva krunýřovce a pár krevetek. Na burze v neděli chceme jít koupit rybičky do zbytku akvária. A jsme asi rozhodnutí pro část neonek a část parmičky mechové. Nejsou parmičky mechové náročnější pro začátečníky? A jdou dobře k neonkám? Děkuji za odpovědi, popřípadě jiné návrhy rybiček.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:28 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Já bych mnohem radši brala výměnu. Samici dám za samce, ale bohužel se nikdo neozýval přes inzeráty, asi je málo lidí u nás kdo je chove :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:26 Žena Kajka99 [229] – Re: orlynka
no právě proto říkám že už je to na hraně, ale pokud vidíš že se vzájemně snáší tak ti nebudu říkat abys nějakou rybu dávala pryč, že :-) přikláním se ale spíš k variantě samec výměnou za samici palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:23 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Aha, tak vypadaj dobře, zatím se bez problémů snášejí, ještě jsem je neviděla nějak se mlátit. Zarostlou nádrž mám myslím vcelku dost :) Viz. prezentace. Ale někdo mi tam psal, že na 4 je to malý, tak nevím, proto se radši ptám. hmm
Jinak více fotek mám na Aquapage, páč tady mě nějak ty prezentace připadaj složitý hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:10 Žena Kajka99 [229] – Re: orlynka
ano přesně tak to myslím :-) ptala jsem se kvůli tomu že kdyby se pošťuchovali tak by jim bylo těsno a kdyby se nepošťuchovali ale byli mladí tak by mohli začít po sobě vyjíždět později.

V téhle situaci bych toho samečka navíc zkusila, i když s obejemem nádrže je to už dost nahraně a taky záleží na tom jak moc zarostlou nádrž máš. Nechala bych si otevřená zadní vrátka (sehnala si někoho kdo by si přebytečné samičky vzal) pro případ, že by si s novým osadníkem holčiny nerozuměly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 23:02 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Kajka99
Staří jsou cca rok a mají se k sobě normálně, žádné šarvátky nebo tak, nevím, jak to myslíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:57 Žena Kajka99 [229] – Re: orlynka
jak jsou staří a jak se k sobě mají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:52 Žena orlynka [13] - Labyrintky – 30l
Chci se optat, mám miničko s 30ceti litry. V něm nějáké cherry krevetky a 4 trpasličí čtverzubce. Vzhledem k mé radosti jsem zjistila, že jsou to všechno samice hmm Je možno k nim ještě přidat samečka, nebo lépe samičku až dvě vypustit a dát místo nich samce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 10:04 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JPK
Mas prazdne akvarko a tim vyjimecnou sanci si ho nenacpat spoustou ruznych ryb. Pak mas totiz pocit, ze bys jeste neco chtel, ze to co tam mas Te neuspokojuje, ale ryb uz je tam i tak nejak moc.

V pripade tak male nadrze bych se asi specializoval na jeden druh ryb, protoze akvarium pak nemusi byt az tak velke. Kdyz Ti v takove nadrzi bude plavat nekolik stejne zbarvenych Plat skvrnitych, muze to byt uzasny pohled a dava to i sanci, ze se obcas neco odchova uplne samo. Jinou moznosti je treba par nejakych mensich cichlid, a to akvarium se vubec nemusi zdat prazdne. Kdyz to bude samotny par, mas sanci videt jak vodi mlade, jejich nadherne chovani i zbarveni, protoze je nic nerusi v jejich projevech. Treba par: rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny by vubec nemusel vypadat spatne. Jasne, je to uz tak na doraz, ale vyuzil bys tu nadrz jak se da. Pro jeden par bych se nebal ani rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova nebo mene obvykle rybicky.net/atlasryb/cichlidka_vysokoploutva . Je to male akvarium k udrzeni kvality vody, ale kdyby tam byl jen jeden par ryb, myslim ze by se udrzet voda ve slusnem stavu dala bez vetsich problemu.

Hejno nejakych teter by melo malo mista na plavani, a ani mensi pohyblivejsi ryby neudelaji v male nadrzi buhvi jakou paradu, kdyz se nepohybuje cele hejno, ale stale to hejno obyva celou nadrz, nemaji kam vsechny ryby spolu plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2011 21:58 Muž chicko [124] – Re: JPK
I s menším akváriem jdou dělat divy. Máš hnedka několik možností, například krevetky (nenáročné red cherry třeba), jinak třeba z nejmenovaným druhů menších ryb vřele doporučuji živorodky endelerovy :-) - nenáročné a brzo budeš mít chovatelské úspěchy v podobě mladých :-). Jinak souhlasím s kolegou hejno mini razborek bude moc dobrá volba :-). Ještě malá rada na závěr - nikam nespěchej a nech akvárium pořádně zarůst a zaběhnout filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2011 21:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: JPK
dobré jsou nějaké menší rybky, aby neměly málo prostoru. Třeba větší hejno maličkých razborek, jako jsou třeba skvrnoocasé, trpasličí, bornejské. Maličcí pancéřníčci, krunýřovci jednopruzí. Ideální do menších zarostlých nádrží jsou sladkovodní krevetky, například red cherry, které jsou docela nenáročné a krásně rudě zbarvené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2011 21:20 R Muž romant [27982] – Re: JPK
Podívej se tady v sekci nádrže na akvária podobný velikosti a třeba tam najdeš inspiraci. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2011 21:17 JPK – co do akvária 40l
Dobrý den, jsem začátečník a chtěl bych poradit. Akvárium mám již zařízené, sladkovodní, 40l (45x30x30). tak nevím, jaké ryby do něj, aby nebyli náročné ale aby se snesli. předem děkuji... Kuba

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy
katterinecka napsala:...tak bych přidala otíky "krunýřovce jednopruhé", kytky nežerou narozdíl od normálního ancíka.

Tady bych podotkl,že,,jaký si to uděláš,takový to máš"...
Řekl bych,že po mnoha zkušenostech akvaristů je už dokázáno,že ancistrusi žerou rostliny v tom případě,že jsou přikrmováni čerstvou zeleninou.
S ancistrusi mám bohaté zkušenosti,včetně odchovů,a nikdy jsem jim nedal zeleninu,a nikdy se mi nepustili do echinodorů,které prý jsou jejich lahůdka...Stačily jim řasy,event.jsem dával rostlinné tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 19:23 Eiris – Re: katterinecka
Tak situace "vyřešena" Koupila jsem si tři, snad si tam budou rozumět, případně bych je "odkázala" známému, také akvaristovi z baráku, pokud by se tam nějak prali nebo nevešli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 13:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Eiris
otíci nebývají ani na dně, většinou jsou nalepení na skle a na rostlinách. O dno se rozhodně "prát" nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:12 Eiris – Re: katterinecka
Já se právě obávám toho, že dodat tam něco podobného této rybce, tak se mi budou "prát" O dno, kde jich bude hodně, ale horní a střední sloupec bude skoro prázdný. Proto nevím, jestli by tam další druh, nebo počet "odpadožroutů" prospědl. Aby netrpěly na prostor i stravu a nad nima nebylo mrtvo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:01 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Eiris
co to má znamenat "dostatečně osázená rybami" ? Ryb může být klidně míň, nemusí se to přehánět, je to spíš výhoda když jich není moc.
Pokud je opravdu dobře osázené rostlinami tak bych přidala otíky "krunýřovce jednopruhé", kytky nežerou narozdíl od normálního ancíka. Na ty parmičky by to bylo malé, hlavně až by vyrostly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 12:00 Muž Jurasek [137] – Re: Eiris
Co třeba dánio? Velice čilá rybička, pořád se honí sem a tam a je radost na ně koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 11:51 Eiris – Doplnění ryb do aqua
Mám zřízeno 54(50)l akvárium, ale nevím jestli je dostatečně osázené rybami. (Viz. akvárium na mém profilu, 54) Aktuální osazení tvoří:
1) 1x samec bojovnice (cca.6cm)
2) 5x pancéřníček zelený, 1x samice,3x samec, 1x nejisté (cca. 3,3,4,4a 6cm)
3) 2x paví očko, 1x samec a 1x samice (cca. 3 a 4 cm)

Stav vody je přibližně 48 litrů, ostatní zabírá technika (2 filtry) topnétěleso a dekorace. Voda je provzdušňována 24/7 a filtrována dvěma filtry. V oblasti filtrů mírné proudění, ale jinak spíše tišina. Hlavně z důvodu velkého počtu rostlin, tvořící hráz k filrům. (I když koukám, že betta ač by měla být v tišině, vcelku ráda dovádí v proudu a chytá bublinky nebo proplavává v produ sem a tam - Asi náhrada za tu plastovou mističku v níž byla ve zverimexu)...

Otázkou zůstává, zda nechat tento stav, jenž se mi svými cca. 33 cm zdá malý, nebo něco přidat? Myslím, že mám ještě reservu pro horní a střední část nádrže. Může mi někdo poradit co chovat? Co přidat? (Dno mám z středního štěrku, rostliny všechny živé, několik úkrytů na dně, nic umělého)...

Osobně bych si ráda přidala 2-3 parmičky černopruhé, ale nevím, jak by se snesly s bettou a zda nebude ta nádrž jim malá. Menší počet jak 3 zase nechci, kůli doporučení, že se nemá takto chovat. Máte někdo k tomu nějakou radu či doporučení? Jinak pokud by jste doporučili jinou rybu, tak jako jedinou, kterou vím že nechci, je tetra neonová, nebo nějaký její blízký odnož. S tou mám velice špatné zkušenosti, takže tu bych zamítla. Jinak jsem ráda za každou radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:33 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: bary
Po prvé sa mi zdá že máš dosť prerybnené. Po druhé mrenky sú húfové ryby, 3ks je málo a to by mohla byť príčina ich agresívneho(?) správania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 12:30 bary – rybicky
Mam 60l akvarium ve kterem mam 12 neonek, 3 parmicky nadherné a 3 parmicky duhové, 1 cistice a jednoho samce bojovnice pestré. Na internetu jsem se docetl ze parmicky jsou mírumilovné, ale nejak se mi to nezdá. Mohou spolu tyto druhy byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 21:39 Simi
Chalybda napsala: ...

Děkuju, už sem jich tam pár poslala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:55 Muž Urgy [3] – Re: Daveedek
Ahoj, ak chceš odchovávať malé krevetky, tak by som ti odporučil nejaké galaxky, uroptahlmidae, brigittae a pod., nie galaxky, tie žerú malé krevetky, možno aj nejaké endlerky ale tie som nechoval, to len tipujem... :-) Húfik, dákych 20 ks a máš hned živé akvárko, možno na dno zopár otíkov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:25 Žena Chalybda [55] – Re: Simi
To budou ty, co máš na fotkách v prezentaci, že? To bys mohla doplnit zdejší atlas- chybí tam jejich fotky a ty máš moc pěkné! palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:14 Daveedek
Dobrý den, chystám se pořizovat nové akvárium o čistém objemu cca 50 l... Základním cílem by měl být odchov různých druhů krevet, ale bavilo by mě mít i nějaké rybičky, které nebudou terorizovat malé krevetky a přitom bude výzva je odchovat (tzn že to je možné ale nikoli jednoduché jako např gupky) dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:06 Simi
gavúnci se vůbec neschovávají, jen dojdu do pokoje a už se plácají o přední sklo protože chcou něco dobrého :-) a jsou hyperaktivní :)
tak rozmýšlej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:34 Muž Urgy [3]
Dakujem, každopádne, vyzerajú to byť krásne rybky, o húf mi nejde, ide mi len o to aby sa neskrývali ako galaxky, aby som nevidel stále prázdne akvárium (okrem kŕmenia :) Jedine že sa fakt bojím toho aby mi nevyskákali, no ešte si to budem musieť rozmyslieť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 20:49 Simi
Ty gavúnky mám už půl roku, zatím nevyskočil žádný ale to bude asi tím že mám kryt :)
ale nějakou snahu o útěk sem nezaznamenala :-)
Každopádně musím říct že pokud chceš hejno tak gavúnky ne, ti neudělají hejno ani když se hrabu v akvárku, každý plave kde se mu zachce. Ale rybky to jsou krásné, samečci se často pošťuchují a ukazují na sebe ploutvičky :-) Už se mi i sami rozmnožili, mám 2 asi dvoucentimetrové a 2 minipotěr odlovený bokem. Mladé požírají jen pokud jim vplavou až pod nos a nejsou větší než 4mm, pak už se jim nevlezou do tlamky. Mám s nima i red cherry a ty se mi furt množí jak blbé. Ty krevetky sežerou jen pokud jim tam hodím nějakou mladou přímo mezi ně, pokud chodí po zemi tak si jich nevšímají. Sem chtěla aby mi ty krevety zredukovali a ono nic tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 19:42 Muž Urgy [3] – Re: ReddyM
Ahoj, díki za radu, takže to skúsim asi s tými axelrodiami, zohnať ich zoženiem :-) A časom sem hádam aj hodím prezentáciu, inak koľko by si mi ich poradil? 10-12, možno aj viac?? Viem že s takýmito krpcami nádrž tak ľahko neprerybním, predsa len rybka čo má 1,5 - 2 cm neprodukuje skoro žiadny odpad, aspoň čo som si všimol...Inak, neskáču z akvária, nikde som to nenašiel, akvárium nebude zakryté, vlastne nemám zakryté žiadne a zatiaľ mi rybky nikdy nevyskočily, jedine čo mi ušlo zopár krevetiek a tie aj na to doplatily. Rozmýšlal som aj nad Pseudomugil gertrudae, ale počul som že rady vyskakujú z akvária, takže tie asi nie, jedine že by mi niekto napísal že ich má a nevyskočila mu ani jedna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 18:43 vacik
Co tak Tetry ohnivé? Povedzme do cca 33l akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 13:12 R Muž romant [27982] – Re: ReddyM
Mrkni se tady v sekci nádrže na podobný akvárka a třeba najdeš inspiraci. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102682x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3501