Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 21:28 Lucka – Hladina
Fotka k příspěvku Dobrý večer, nevím kam napsat a kde by mi mohli poradit. V neděli jsme čistili akvárium a měnili půlku vody. Od té doby nám postupně rybky začali plavat k hladině a teď už tam máme pomalu všechny rybky a pár už nám i umrelo, co by to mohlo být?
Děkuju za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2019 17:54 R Muž afc1886 [14700] Re: Angel123
Máš tam hodně věcí špatně, jak už tady zaznělo. Teď už ti pomůže jen nasadit co nejvíce živých rostlinek a velmi častá výměna části vody. Ale až vyměníš vodu, tak by to chtělo trochu se začíst a uvidíš, že dost věcí pochopíš a poznáš i lepší stránku akvaristiky.
rybicky.net/forum/15-zacatecnik
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2019 17:18 Anďaska Re: Angel123
Do skleničky naliješ ocet a přidáš písek. Jestli bude v tom octu šumět, je to špatně a bylo by potřeba ho vyměnit. Rostlinkami bys měl osázet co největší plochu dna + můžeš přidat i plovoucí rostliny. Tzn. rostlin potřebuješ hodně, hodně, hodně. Četl sis tu už rady pro začátečníky? Určitě ne, tak tím začni. Při registraci jsi dostal na toto téma odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 17:05 Angel123 Re: Anďaska
Test octem neznam rostlinky sou bohuzel male
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 17:04 Angel123 Re: ctibum
Chtel sem ho dopustit vise momentalne 40 cm ale sila skla je 8mm bojim se aby to vydrzelo delka 120 sirka 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 17:01 Anďaska Re: Angel123
Už jsi udělal ten test s octem? Teď bys měl měnit denně část vody. Ta nádrž není zaběhnutá. Nemáš tam živé rostliny. Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 16:48 R Muž ctibum [6926] Re: Angel123
Vodu bych doplnil tak 1-2 cm pod podélné výztuhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 16:44 Angel123 Re: Horác
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevim jedna za druhou umiraji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2019 16:00 Muž Horác [3942] Re: Angel123
Písek s kamínky :-) ... Ale z čeho? Není to vápenec? Osobně bych si tipnul otravu dusitany (nedostatečná nitrifikace) nebo dokonce amoniakem (posun rovnováhy mezi amoniakem a amonnými ionty vlivem zvýšeného pH - viz ten vápenec).
Edit: Každopádně bych otestoval dno octem, koupil testy na vodu a hlavně měnil vodu (ze začátku klidně každý den půlku) ... Můžete i trochu přisolit - chloridy zabraňují dusitanům ve vstřebávání do žaber ryb ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:48 Angel123 Re: Horác
Dno je pisek s kaminky rostlinky mam ale jeste male akvarium uz je mesic zajete az ted mi zacaly umirat rybky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2019 15:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel123
-nedostatek rostlin
-akva je čerstvé, tedy nestabilní
-příčin a faktorů může být tedy celá řada
-třeba i v krmení
-zlepšit celkově komplet akvárium, především dosadit rostliny ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2019 15:40 Muž Horác [3942] Re: Angel123
Upravil-neupravil, doplnil-nedoplnil :-) ... Jde o to, jak je nádrž stará, jestli je filtr zajetý, z čeho je to podivné dno (pH?), jestli jste měřil dusitany atd. ... Rostlinám koukám moc nefandíte ... proč(?) :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:35 Angel123 Re: lacewings
Uz sem upravil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel123
-uveďte prosím co nejvíce dát a foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:24 Angel123 Re: lacewings
Mam jedno nove nemam v galerii vse vyfocene upravim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Angel123
-jedna umělá kytka
-přerybněno
-vidím obsah akva 110l u obou prezentací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2019 15:09 Angel123 – Dotaz
Zdravim potreboval bych poradit mam akvarium 250 litru dnes rano sem nasel 2 uhynule ryby mecovka mexicka a tlamovec dopoledne totez a pak 1 gold moly filtr vzduchovani jede nonstop teplota asi 26 stupnu rybky zustaly lezet na dne dik za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 20:42 Atratus L Re: Elissa
Vodoléčba a důkladné odkalení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 19:16 Žena Elissa [88]
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Začátkem května jsem tu řešila léčbu vlasovce střevního a byl mi doporučen nematol.
Aplikovala jsem tedy dle návodu a cca během hodiny mi uhynuly 3 ryby, do dalšího dne další. Obden po aplikaci léčiva jsem vyměnila více než polovinu vody a za další dva dny znovu. Do filtru jsem dala aktivní uhlí, aby se odfiltrovaly zbytky léčiva.
Bohužel rybičky stále hynou. Už ne tak rapidně, ale jedna za týden. Příznaky jsou podobné, rybka leží ohnutá do oblouku na hladině. Hynou pouze živorodky, tetry vypadají v pohodě.
V tuto chvíli mi zbývají pouze 4 tetry. jedno paví oko a pancéřníčci.
Prosím nevíte, čím to může být a jak situaci napravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 13:22 Muž UndeR [80] Re: NHKG
Filtr funguje v pořádku, žádné problémy jsem nezaznamenal. Purigen je v něm taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:45 Silviebaris Re: UndeR
JJ,to je tak,ono vadi všechny chemie,ja si tak otravila krevetky,ale pro změnu biolitem..Tak radiátory už natřený jsou,tak už jsi moudřejší...stane se :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:42 Muž UndeR [80] Re: silviebaris
Jo Jo, kápla jsi na to ;-) Já k tomu taky došel vylučovací metodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:35 Silviebaris Re: UndeR
Ale 13.9 jsem ti to psala,a jak jsi nato přišel.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:33 Muž UndeR [80] Re: NHKG
Příčina úmrtí se nakonec odhalila, byl to s největší pravděpodobností nátěr radiátorů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2019 11:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: UndeR
Být to moje akva, tak tam dávno je skupina testovacích ryb. Jelikož máš kytky, tak karasi nepřipadají v úvahu, takže bych doporučil nějaké co nejobyčenější živorodky.
Problém je, že nevíš příčinu úmrtí. U hromadného úhynu, kdy nepřežilo nic a ani nejsou viditelné příznaky na rybách je podle mě nejpravděpodobnější, že jsi je něčím otrávil (dusíkaté látky, CO2 a podobně).
EDIT: Pokud nemáš, kup si aspoň testy na NO3 a pH (doporučuju JBL).
Filtr je OK, proudí všemi koši voda jak má? Ten Purigen tam ještě máš? Já bych ho dal pryč (uchovávat ve vodě/vlhku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 11:27 Muž UndeR [80]
Chtěl bych znát váš názor. Akvárium je po hromadném úhynu ryb, který proběhl cca začátkem září 2018 už přibližně půl roku bez ryb, jen si tam spokojeně rejdí piskořky a levatky :-) Probíhá pravidelná údržba, tj. výměna vody, zastřihování rostlin a vše co k tomu patří. Myslíte, že už by mohlo být prostředí v akváriu ustálené a mohl bych začít pomalu opět zarybňovat nebo by bylo lepší ještě nějakou dobu počkat? Popřípadě jaké ryby by byly na ten "rozjezd" nejvhodnější? Je mi jasné, že by nebylo dobré začít například terčovci :) smich

P.S. Nenašel jsem vhodnější vlákno, pokud je to tady OT tak se omlouvám a prosím o přemístění do odpovídajícího vlákna ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2018 15:24 Muž Mlsoun [3] Re: Anthrax
bylo to překrmováním. Problém vyřešen, už nehynou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 12:07 Muž Mlsoun [3] Re: Mlsoun
a další den 4 mrtvé po ránu. Budu vzduchovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 13:12 Muž Mlsoun [3] Re: NHKG
vypnul jsem CO2 a večer jsem vzduchoval a ráno ani jedna mrtvá ryba potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2018 12:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mlsoun
Omez krmení na 1x denně, 6 dní v týdnu. 4x denně je extrém.
Můžeš žrádlo předem namočit a pak například injekční stříkačkou dávkovat přímo do vodního sloupce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 12:00 Muž Mlsoun [3] Re: Anthrax
platy jsou velcí žraloci a sežerou u hladiny většinu vloček. Neonky sem bojí ke hladině a hejno čeká co spadne dolů. Na přežrání mi platy hynuly nedávno. Tak jsem vyrazně omezil počet dávek krmení na 4 denně.
S výživným substrátem souhlasím. Voda je za pár dní žlutá jako chcanky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 11:42 Muž Mlsoun [3] Re: NHKG
ahoj, tohle by mohla být příčina...nemohl jsem se s vajíčkem na měření CO2 dostat do zelené barva (ideální stav) a bylo stále modré (málo Co2), a bublinky jsem nechtěl rozhodně přidávat, tak jsem nastavil roztřikovací rampu tak aby nEčeřila rampu a nasměroval jsem ji dolů, smerem na dno. Ted je vajíčko krásně zelené, už hraničilo se slabou žlutou, což je extrem, tak sem ubral počet bublinky (tak 1 za 3 vteřiny) a jsem stále v zelené barvě. Pro jistotu jsem ráno vylovil 4 mrtvé platy, a vypnul na dnešek CO2 a uvidíme. Moc děkuji, ozvu se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2018 10:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mlsoun
Pokud hynou v noci, může být problém kyslík. Zkus upravit výstup filtru tak, aby více čeřil hladinu. Ale lepší by bylo vzduchování, co by se spínalo v době vypnutého osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 10:22 R Muž Anthrax [4787] Re: Mlsoun
Myslím, že jsi to spíš přerybnil a překrmil + do toho tam máš dost ošemetný výživný substrát + možná ti tam hnijou mrtví šneci. Ono přidat najednou 100 neonek do 120 litrů a ještě jim dopřát moc krmení, to s kvalitou vody zamává. Samozřejmě, že neonky mohly něco do akvárka zanést ale asi by se to nerozjelo kdyby tomu nepomohlo něco z výše zmíněného.
Těžko říct co je ta příčina nebo jestli je to kombinace více věcí najednou ale rozhodně nekrm, a měň vodu. Klidně denně 1/2.
Jak se ty platy chovaj, mají nějaké příznaky? Máš možnost udělat nějaká měření?
Ty dva druhy se snesou ale ideální to není zpravidla pro neonky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 09:46 Muž Mlsoun [3] – Plata korálová postupný úhyn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, měl jsem v akvu 30 plat korálových, dokonce se množily. Ted jsem koupil 100 neonek červených a platy přes noc umírají. Za noc i 4 kusy.

Nedávno jsem kapal gastropex proti šnekům, přestal jsem, po 4 denní kůře, voda z 80% vyměnená
ubral jsem bubliny z co2
přestal jsem hnojit Bioflorem

Tento masový uhyn začal po nasazení neonek červených. Začal jsem dávat velkou dávku krmení, kvůli hejnu neonek. Už nedávno mi platy hynuly protože sem asi překrmoval Snesou se tyhle dvě ryby ? Chovatel mi to nedoporučoval s tím že každy druh ma na sobě jiné parazity
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:55 Muž UndeR [80] Re: JirkaŠčobák
To nalití určitě ne, všechny věci co používám k údržbě akvária, tzn. i kýble atd. nejsou používány na nic jiného. Pokud je potřebuji umýt, tak jen pod tekoucí vodou, nikdy nepoužívám žádnou chemii.

Jinak k tomu větrání, snažili jsme se větrat co to jen šlo, jelikož ten zápach opravdu nebyl příjemný. Nemuselo to být způsobeno tímto, ale když jsme vyloučili všechno možné, tak mě právě tohle napadlo jako možná varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:54 Silviebaris Re: UndeR
To budou ty vypary z te barvy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:51 Muž UndeR [80] Re: Xlienka
Skla oplachuji pod tekoucí vodou, a potom nechám okapat. Když je potřeba je utřít, tak používám hadr, který je používaný jen k tomuto účelu a tudíž nepřichází do kontaktu s žádnou chemií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:42 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ještě mě napadlo otření krycích skel klidně i čistým, ale novým hadříkem na sklo. Většinou jsou již něčím napuštěny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:31 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: UndeR
Když jsme my natírali nebo dělali něco podobného, vždy jsem preventívně celé dny a občas i celé noci větral jako blázen (dvě okna, balkónové dveře, občas i dveře na chodbu). Dokud bylo něco cítit. Možná jsem u ryb paranoidní (mám ale i krevetky), ale obával jsem se, že by mohlo uškodit. U nás doma je obecně vždy něco otevřené. Alespoň malá ventilačka na nejmenším okně.

Jak moc jste větrali? Větráte?

P.S. Nenalil jsi do akvária něco z nádoby, která byla předtím mytá třeba jarem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:25 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: UndeR
Za mě bych řekla, že spíše ne. Každá ryba je jinak citlivá, tak by asi umírali postupně. Kdyby to bylo cca 24-48 hodin po natření, ale týden? I když má to krycí skla, tak se třeba rozhrnuli skla až po nějaké době, těžko říct jaká je cirkulace vzduchu pod sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 13:11 Muž UndeR [80] Re: JirkaŠčobák
Vatu jsem promyl jen ve vodě vpuštěné z akvária. Dělám to tak vždy.

Teď mě napadla teoretická příčina. Možná to je hloupost, ale nevím. Minulý týden 6.9. se v celém bytě natíralo topení, bylo to a vlastně pořád je docela dost cítit. Myslíte si že by tyto výpary mohly způsobit zmiňovanou otravu? Mohlo by dojít k hromadění toxických látek ve vodním sloupci s tím, že po cca 6 dnech by ta hodnota byla natolik toxická, že by to začalo zabíjet ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 10:39 Muž Riccihifi [13] Re: UndeR
Nemohlo sa dostat nieco jedovate vzduchovanim do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 10:25 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: UndeR
A promyl jsi to několikrát před vložením do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2018 10:04 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: UndeR
Mohlo to pozabíjet cokoli, ale pokud něco přežije a bude dále bez nějakých příznaků, věřila bych, že to není potřeba měnit vše komplet. Pokud budou pokračovat úhyny a nezbude tam nic, pak je na pováženou, zda tam "omylem nespadlo" něco co se rozkládá a působí úhyny, ale to je otázka času. Teď bych věřila, že šlo o otravu něčím ve vodním sloupci, co se časem propláchne (nebo již propláchlo) výměnami.
Bakterie možná z části odešli, ale pokud to necháš být alespoň měsíc bez nových ryb a budeš dělat výměny vody, tak se znovu zajede. Na výměnu vaty bych to nesváděla, 10 dnů je fakt hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 09:42 Muž UndeR [80] Re: JirkaŠčobák
10 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 09:40 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: UndeR
Když to pozabíjelo ryby, pak asi i bakterie. Jak dlouho byla ta nová výplň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2018 09:38 Muž UndeR [80] Re: JirkaŠčobák
Výměna samozřejmě proběhla a i nadále bude probíhat. OK uvidím co se bude dít když budu i nadále pokračovat a pak se podle toho nějak zařídím.
Mohlo se to nějak negativně dotknout i filtru, teda především bakterií uvnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2018 09:19 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: UndeR
Nechtěl tvuj syn “umýt rybičky” a nekápl jim tam trochu jaru? Slyšel jsem o takovém připadu.

Evidentně pochcípaly všechny menší ryby - sázím na otravu. Udělal jsi po prvních úhynech okamžitou výměnu vody?

Nemusíš znovu zakládat, měň vodu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2018 08:59 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: UndeR
Já bych zkusila několikrát větší výměnu vody (třeba 2-4 týdny co 3 dny i 70%, možné časem snížit třeba na 30%) a za cca měsíc nasadila postupně nové ryby. Tedy samozřejmě pokud přežije to co tam je a úhyny se zastaví. Držím palce ať se to srovná, ať již to bylo čímkoli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=101