Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:45 RAP – Re: ustavprochore
No já se obávám, že tohle výměna dna a z toho plynoucí změny nezpůsobily. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2010 21:35 Žena ustavprochore [567] – Re: Pekische
To jste si měl ale sledovat průběžně! Komplet výměna dna je v podstatě znovuzaložení akva, se všemi důsledky z toho plynoucími. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:31 Muž Pekische [3] – Re: ustavprochore
Včera, když jsem našel ty tři mrtvolky, tak jsem změřil jen NO2. Byl na nule. Na jiné dusíkaté látky testy nemám. pH jsem bohužel nezměřil a dnes už je tam voda vyměněná z poloviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2010 21:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Pekische
V popisu jste zapomněl na jednu důležitou věc - 10.1. komplet výměna dna. Tam bych hledala problém já. Čili pH, dusíkaté látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:59 Muž Pekische [3]
Fotka k příspěvku A fotka pandy

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:57 Muž Pekische [3]
Fotka k příspěvku Fotka blackmolly
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 20:56 Muž Pekische [3] – Genocida v nádrži
Začnu postupně. Před několika týdny se u myslím dvou blackmoll objevily bílé okraje tlamek. Za pár dnů to zmizelo. V nevědomosti jsem tomu nepřikládal žádný význam, protože všechny ryby se chovaly v pořádku. Pak jsem si kupoval dvě nové pancéřníčky pandy. U jedné jsem si brzy všiml takové červané podlitiny na ocasu. Myslel jsem, že se poranila při přelovování v obchodě nebo při transportu domů a taky za pár dnů pošla. Ale jak říkám, přikládal jsem to transportu. Jenomže před pár dny se rozjle masakr. Byl jsem čtyři dny z bytu a po návratu jsem našel na hromadě jen kostřičky - 1xblacmolly, 1xancistrus, 1xpanda. Před mým odjezdem pryč byly ryby v pořádku. Takže to muselo být rychlé a já bohužel neviděl, jaké příznaky a nic. V rohu se ještě krčila jedna Blackmolly. Vypoulené, zakalené oči. Občas jí z toho vytékal čůrek krve. Pře pár hodinami jsem ukončil její trápení. A chvíli na to jsem na další pandě našel stejnou rudou podlitinu na ocase jako na té, co pošla už dřív a tehdy jsem to svedl na ten transport. Podlitina byla zpočátku jen takové růžové zabarvení pod kůží. Za dvě hodiny se to zvětši a zbarvilo rudě -prostě jakési vnitřní krvácení-, rybě se začínala zabarvovat do červena i hlava. Ale to už plavala úplně zmateně a snažila se někde zavrtat. Dřív než jsem jí stačil pomoct eutanázií, bylo po ní. Prostě fofr. Od prvního příznaku až po smrt asi 2 hodiny. Co se to v akva děje proboha?! Vyměnil jsem 50procent vody, propláchl filtr a kápnu tam asi preventin a dám se na modlení... Nic víc mě nenapadá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 08:43 RAP
Aha ;-) . To není zas tak dlouhá doba. Mohla jste si jí přinést už tzv. načatou. Pak stačí malé zhoršení podmínek a oslabená ryba to neustojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 08:14 Muž Yirka [9126] – Re: RAP
Už na začátku píše že měsíc a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 07:58 RAP – Re: janoxx
Jak dlouho ty skaláry máte ve svém akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 20:32 janoxx
Slyšela jsem, že i neonky jsou citlivější, ale těm nic není. No uvidíme, třeba to byl slabší jedinec, jak říkáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:25 Muž jajaapaja [174] – Re: Yirka
Taky mě ta samička překvapila.Dva dny před smrtí se ještě vytřela.Sruhý den normálně plavala a další den prásk a bylo po ní.A pak babo raď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:23 Muž Yirka [9126] – Re: jajaapaja
Je to někdy s těmi náhlými úhyny složité, proto jsem navrhoval změřit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:22 Muž jajaapaja [174] – Re: Yirka
No to může být pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:20 Muž Yirka [9126] – Re: jajaapaja
Stačí když je rybka v trošku horší kondici a všechny výkyvy prožívá(přežívá) daleko hůře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:18 Muž jajaapaja [174] – Re: Yirka
Já vím,ale proč to nepostihlo i ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:17 Muž Yirka [9126] – Re: jajaapaja
To ano, jenže ty máš nádrž zavedenou, kdežto tazatelka ještě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 19:16 Muž jajaapaja [174] – Re: janoxx
Tak tohle přesně se mi stalo minulej měsíc.To samé chování samičky skaláry.Ostatním se nic nestalo jsou normální.Takže vyluč otravu.nejsme odborníci na nemoci ryb.Ale proč by to u ryb nebylo jako u lidí.Mrtvička ,ochrnutí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 18:22 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: janoxx
NO2 by mělo bejt nulové a i u NO3 platí čím míň tím líp maximálně tech 50mg/l.Kup testy Aquar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 16:59 janoxx
Můžete mi ještě napsat, jaké hodnoty NO2 a NO3 jsou tedy v normě? Nikde to nemůžu najít. A jaké testy koupit? (Myslím značku, typ - nebo je to jedno). Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 16:14 Muž navik [908] - Sumci – Re: janoxx
Popravdě testy používám pravidelně jen u nádrží v záběhu a karantény či odchovné nádrže. Je dobré znát vývoj pH, NO2 a mít dobře zarostlé akvárko rostlinkami, které přispívají ke stabilitě...
Při pravidelné výměně vody (pokud je zdrojová voda OK, u ní zjistíte parametry u dodavatele = vodárny) bych žádné chemické přípravky nepoužíval, často je to vyhánění čerta ďáblem :-). Není nad čerstvou vodu.
NO3 na nulu nedostanete :-) a nebylo by to vhodné pro rostlinky, jde o to, aby se nehromadily do extrémních hodnot - při zarostlé nádrži + pravidelné týdenní údržbě - odkalení a výměně 1/3 vody k tomu ani nedojde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 15:17 janoxx
Dobře, co všechno mám teda změřit? NO2, NO3 - musí být na nule?, je potřeba i ph, tvrdost, popř. ještě něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 14:36 Muž Yirka [9126] – Re: janoxx
Přes noc to určitě stačí, u ustáleného akvária se běžně mění voda z vodovodu přímo do nádrže. Pokud naměříš vyšší N-látky- je to o trpělivosti, měnit vodu a měřit dokud nebude NO2 = 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 14:34 janoxx
Je fakt je akvárko mám v podkroví, takže přes léto je teplota vyšší, ale nikdy nevylezla víc jak na 28°C. Ostatní rybky se opravdu u hladiny nezdržovaly, jenom občas ta druhá skalára. Jojo, byla to s nima chyba do tohohle akvárka, holt jsem se nechala ukecat dětma. Podruhý tu chybu neudělám.
Když už jsme u toho, jak dlouho se má nechat odstát voda? Někdo říká, že stačí jenom půl hodiny, jinde se zase dočtu že 24 hod. Já ji nechávám přes noc, zhruba 10 - 12 hodin. Stačí to?
Příští týden zkusím sehnat ty testy na vodu, ale co když szjistím, že jsou hodnoty zvýšené? Pomůže zase jenom chemie nebo to jde i jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 14:15 Muž navik [908] - Sumci – Re: janoxx
Doporučil bych Vám pro jistotu prozatím častější výměnu vody a pokud ji použijete odstátou, je akvaregulátor zbytečný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:52 Muž navik [908] - Sumci – Re: janoxx
Akvárko máte relativně krátce, může se vyskytnout nestabilita a výkyv obsahu dusíkatých látek, jak již naznačil Yirka i při menším překrmení, současné teploty dokonají dílo. Je možné, že oslabená rybka to nezvládne ... Ostatní rybky se nezdržovaly více při hladině?
Asi si jste vědoma toho, že skaláry nejsou pro tohle akvárko nejvhodnější (a plány s větším často nevyjdou ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:38 janoxx
Ať koukám jak koukám, ostatní rybky jsou v pohodě. Jenom se mi zdála druhá skalára línější, ale dala jsem tam na zkoušku trochu krmení, tak ožila, uvidíme jestli vydrží. Jinak údržba opravdu každý týden - odkalení, výměna 1/3vody, na ten regulátor se už asi vykašlu - vnutila mi ho "chytrá" prodavačka. Akva je založené teprve začátkem června, ale je divné, že do teď žádný problém, když všechno dělám stejně.
Jenom mi umřel jeden ancistrus, ale ten spáchal sebevraždu, když vlezl do bublifuku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:21 Muž navik [908] - Sumci – Re: janoxx
Jak se chovaly ostatní rybky? A po jak dlouhé době probíhá pravidelná údržba? Jak dlouho je akvárko založené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 12:42 Muž Yirka [9126] – Re: janoxx
Rybek, pokud je máš v patřičných hejnech, je opravdu poněkud více. Změřil bych NO2, NO3. Pokud dáváš odstátou vodu, nechápu ten Aquaregulátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 09:27 janoxx
Takže pokusím se to trochu popsat: skalára byla mladá (asi 4 sm na délku - bez ploutví), mám ji asi měsíc a půl. V posledním měsíci žádné nové rybky ani rostlinky, den před úhynem jsem prováděla pravidelnou údržbu akva (odkalení, výměna asi 1/3 odstáté vody + aquaregulátor).Akva 72l, mám ještě neonky, tetry krvavé, parmičky, dánia, ancíky a jednu mladou skaláru. Uznávám, že jich tam je víc než je zdrávo, ale plánuju větší akvárko. Jinak filtrace aquael fan 1, vzduchování. Teplota v té chvíli 25°C, parametry vody neznám - že by to bylo tím? Rostliny: anubias, valisneria, didiplis, acorus, jávský mech, echinodorus, justicia, myriophylum, spathyphilum (snad to píšu dobře). Jsem začátečník, takže se teprve učím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 08:28 Muž Yirka [9126] – Re: janoxx
K tomu, aby se ti někdo mohl zkusit vyjádřit chybí informace. Nikdo nemá věšteckou kouli. Takže klasicky - jaká nádrž, rybky, technika, rostliny, parametry vody atd. V zásadě však většinou každý náhlý úhyn znamená nějakou otravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 22:28 janoxx – náhlý úhyn skaláry
Zdravím, dnes večer mi náhle umřela jedna skalára. Už včera jsem pozorovala, že se drží docela dlouho pod hladinou, ale nenapadlo mně, že by to mohlo být něco vážného. No a dneska jsem viděla, jak najednou padá bokem na dno a nemůže se zvednout. To se jí sice ještě asi 2x podařilo, ale plavala (nebo spíš se taktak držela) na boku, zamotala se v rostlině a zase spadla. Za chvíli začala pomalu dýchat a nakonec umřela. To vše byla otázka několika minut. Nevíte někdo, co jí mohlo být? Jinak ostaatní rybičky se zdají v pořádku (zatím). Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Tým sklom som tam myslel nato, aby nedýchal chladný vzduch, takze dobre, že si ho tam mala, aj ked nie na tento účel, ale splnil ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:32 JanaL
Dekuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:26 Žena datura [104] – Re: JanaL
no tak hlavně změř dusitany, kup si na ně test a rybu dej do akvárka až tehdy, když je budeš měřit jako nulové. zasaď do akva co nejvíc kytek a čekej:-) i když přiznávám, že zrovna betty leckdy vydrží doslova polní podmínky. možná jsi měla smůlu na oslabeného jedince a to jde pak jedno s druhým:-( i když ten šok bych taky nevylučovala, možné je všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:22 JanaL
Kdyby jste mel nekdo radu co delat jinak nebo na co si dat pozor tak bych byla velmi vdecna, nerada bych prisla o dalsi :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:20 JanaL
Nebylo jeste zabehnute,s rybkou fungovalo tyden :( Ano kryci sklo bylo z prvu aby nevyskocila a dale zustalo kvuli prachu a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:17 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Takze akvarium nebolo zabehnute ? Tak to mohla byt otrava vysokého No2. Kricie sklo bolo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:14 JanaL
Dekuji,napadlo me ze by to mohl byt nejaky sok jak dostala tu krec akorat ze se pak na par minut probrala sice velmi divne ale narovnala se. Je ho skoda byl to krasny vitalni samecek :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:12 JanaL
abych nezapomela teplota se drzela na 23-25stupnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:11 Žena datura [104] – Re: JanaL
ne, šnekem to určitě nebylo. jinak ale těžko říct. mě se jednou stalo, že moje tetra před mýma vlastníma očima(jinak statný zdravý samec), dostala šílenou křeč, párkrát se protočila a vyplavala k hladině mrtvá. a to všechno přibližně během tří sekund. nevěřila jsem vlastním očím. vypadalo to, jako když dostane infarkt a jsem přesvědčená, že něco podobného to bylo. koneckonců i ryby mohou trpět různými náhlými příhodami, třeba to u tebe bude něco obdobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 18:11 JanaL
no vzhledme k tomu ze ho mam tyden a jede testovaci provoz tak jsem jeste nejaky popis nedelala. Je to 5l akva s rasokouli a tlustolistou kytkou pokud je to podstatne tak vyhledam nazev. Na vodu byl pouzivany jakysi ten kondicioner na vodu (dle navodu) z betta kitu (to male 2l akva pro betty) a byla tam pouze jedna betka. Celou dobu byla cila a darilo se ji vyborne..nez sem prinesla toho sneka. Voda byla menena dnes rano. Filtrace zadna,chystam se ji sice koupit ale jeste ji nemam zatim jsem menila obden vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 17:55 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Presne, chce to viac onformácií. Keby si tak mala prezentáciu nádrže, to by pomohlo tiez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2009 17:53 Muž vena [52]
Co to bylo za šneka? Vodu si neměnila? Nedostalo se ti tam něco? Napadá mě otrava nebo třeba šok ..
Uvádíš málo informací - co máš za akva, objem, vybavenost, teplota atd. ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2009 17:35 JanaL – Velmi rychle umrti Betty
Chtela bych se zeptat zda nekdo nevite na co mohla umrit moje bettka..dnes odpoledne jsem ji koupila snecka jako spolecnost..snecka si prohlidla pak dostala neco jako krec vypadalo to dost desive. Pak to chvili vypadalo ze je v poradku ale pak zacla spis jen tak klesat ke dnu a vyplavala se nadechnout pak zas klesat no a to trvalo asi dvacet minut a pak uz zustal u dna mrtva. MOhlo to byt tim snekem? rozzureny nic jjineho me nenapada do te doby byla v poradku :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:56 Muž jajaapaja [174] – Re: elza10
Nevim to jistě.Ale někdo tady psal že máš velké kameny jako dno,Myslím si že mezi těmi kameny se usazuje velké množství nečistoty.Jednak z ryb,jednak z krmení které tam zapadne.A taky z rostlin starší listí.Toto všechno tam může zahnívat.A vtom může být ten problém.zákonitě musí nastat otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:21 37hecker – skalarky
zdochli mi hned 2 skalarky po vicisteny no ta 1 este je teraz zival ale trochu vseliako blbne :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 10:31 Muž filipsi [1295]
ustavprochore napsala: ..Měla by mít pH menší než 7....

Ja bych to mozna malinko rozvedl.
www.aquar.cz/…
Ale uz samotny obsah amoniaku ma vliv na Ph vody, proto bych dal u zacatecnika prednost proste vymene vody pred tim, jakkoli ji pred vymenou upravovat, abychom meli to kyzene <7. Michanim vseho mozneho zpravidla vzniknou vetsi problemy.
Jinak odpoved hezka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.06.2009 10:09 Žena ustavprochore [567] – Re: pajinka
Nemůžete komplet "vyměnit" celé akvárko a hned do něj vrátit všechny rybky! To akva je nezaběhnuté a tvoří se v něm jedy (amoniak, dusitany), ty vám teď tráví rybky. Pancíci a ancistrusi mohou (budou) mít problémy později. :-(

Teď asi nezbyde nic jiného, než každý den měnit větší část vody, jen jí nechte aspoň hodinku odstát. Měla by mít pH menší než 7. Kdyby byla možnost dát rybky jinam, do nějakého většího zaběhnutého akva, taky by to bylo řešení. Anebo vrátit do obchodu.

Kupte si alespoň základní testy (pH, dusitany, dusičnany) a pečlivě prostudujte tohle:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
Pokud není něco jasné, ptejte se!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2009 09:55 pajinka – vymírání pavích oček
ahojky, potrebovala bych poradit s vymiranim vsech pavich ocek u me v akvarku :-( Menila jsem kompletne cele akva a jen asi dva dny na to zacali hromadne chcipat. Stavi se jakoby kolmo k hladine, jsou malatni, chvilku se vzpamatuji,ale zachvilku zase uplne apaticti...jo a maji uplne stazene ploutve. Nevi nekdo co s tim?Je to divne, ostatni rybky jsou v poradku (pancernicci, ancitrusy a dokonce i 4 nove samicky pavich ok, ktere jsem koupila tesne pred vymenou akva).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=551