Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:24 R Muž romant [27982] Re: domcak
Denně měnit vodu, pořídit odpovídající filtraci a nikdy nedělat odkalování a praní filtru společně a dát tomu týden prodlevy. Nefunguje ti momentálně nitrifikace a když nebudeš měnit vodu, pochcípe to komplet.
Edit: www.rybicky-rybky.cz/… a k tomu www.rybicky-rybky.cz/…
Edit2: Významně posílit množství prosperujících rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:22 domcak Re: romant
Pral jsem i písek a čistil filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:18 R Muž romant [27982] Re: domcak
A co jinýho jsi s tou výměnou dělal? Odkalování, praní filtru apod?
Edit: Ta filtrace, co tam máš, to je honič vody kterej nemá s filtrací do 100 litrovýho kvária co společnýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:13 domcak – Po výměně 30% vody mi některé ryby uhynuly
Mám problém! Po výměně vody mi některé ryby uhynuly.... Zdálo se jako kdyby postupně ztrácely energii a přestalo se jím chtít plavat... na žrádlo vůbec nereagují a poté uhynou. Avšak některé ryby jsou úplně v pohodě a jako kdyby se nic nestalo. Zrovna teď jsem dal do karantény skalára, který je úplně vysílen a pořád leží na boku nebo je přetočený vzhůru nohama. Výměnu vody jsem dělal už hodně-krát a nikdy jsem tento problém neměl. Je to epidemie??? Nebo já jsem udělal při výměně vody chybu.



Budu rád za každý názor a radu.
Moje akvárium: rybicky.net/nadrze/24806

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 20:14 Muž snehulda007 [850] Re: PaDa
No mám v plánu nechat akv. teď tak dva tři týdny bez ryb a nechat zajet nový externí filtr,který nahradí tu menší čerpací hlavu a znovu zakořenit rostliny,který jsem vyškubal. Je pravda, že filtraci to chce posílit. Přemýšlím nad zeolitem kvůli dusičnanům,sice kytky z toho asi nebudou odvázaný,ale tohle akv je pro krunýře takže rostliny jsou až druhořadé.Na externí filtr připojím na rampu. Jako předfiltr nasadím molitan na sání a atmaňáckou hlavu nechám přisávat vzduch,pak už to snad bude OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 17:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: snehulda007
Před lety mi vychcípala nejmíň třetina ryb v akvárku (425 l). Vypadla mi během dovolené koncovka z rozstřikovací rampy a všechna voda šla tím koncem rovnou na sklo místo aby stříkala otvorama a čeřila hladinu. Ta pak rychle zarostla pistiema a v kombinaci s podobnými vedry jako jsou teď pak padla první ryba. Nevím jak dlouho to trvalo, ale když jsem se vrátil domů, bylo hned ve dveřích po čuchu jasno. V akvárku ležely mrtvé ryby v různém stádiu rozkladu, mezi tím poléhavaly ostatní. Hned jsem začal lovit mrtvoly, asi 3 velké se mi rozpadly pod rukama na kaši, některé byly ještě "čerstvé" a pěkně vybarvené, jak padaly postupně během několika dní. No, humáč.
Neměl jsem ryby kam dát, tak jsem vyměnil skoro komplet vodu, vyházel pistie, opravil filtr, večer vyměnil ještě znovu půlku vody a dalších několik dní taky. Nekrmil jsem. Všechny přeživší ryby se rychle vzpamatovaly a nechcípla už žádná.
Od té doby když jedu pryč, dávám ještě vnitřní filtr na druhou stranu akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 21:47 Muž snehulda007 [850] Re: garggi
Na teplotu si opravdu dávám pozor a vodu liju do akv.tak aby nerozkarbovala dno. Kytky mám poslední dobou ve slušné kondici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 21:44 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Pořát přemýšlím jestli jsem něco neudělal a asi jsi na to přišel. Opravdu jsem dal včera víc vody a v kombinaci s tím že jsem minulý týden potočil rampu a tím že je ta hladina zarostlá bylo to čeření slabé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 21:40 Muž snehulda007 [850] Re: radim
Nene,Kuba je teď na prázdninách a ví že ikdyž jde třeba krmit tak si pořádně umyje ruce. Ví že tam nesmí nic házet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 21:29 radim Re: snehulda007
čau, jestli máš ty piskořky ok a nezdrhají hromadně k hladině, tak to nejspíš udušení nebude. Taky pokud tam jsou a dno je převrtávané, tak by se z něho nic uvolnit snad ani nemělo. Píšeš v profilu, že máš doma Kubu...není ve věku, že by experimentoval a hodil/nalil jim tam něco nestandartní na přilepšenou? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 21:04 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Nešla by udělat fotka jak moc je čeřena ta hladina? Nemohlo se třeba stát, že jsi dopustil více vody než obvykle a hladina nebyla dostatečně čeřena? Protože já takovou kalamitu bohužel zažil už 2x a v obou případech to bylo po poruše filtru. Poprvé mi v letních vedrech (voda v akváriu měla kolem 33°C, kdysi jsem neuměl chladit) v noci umřel vzduchovací motorek, který poháněl "bublifuk" - celá osádka 112l akvária do poslední ryby přes noc mrtvá, včetně ryb dýchajících i vzduch. Podruhé jsem poškodil na podzim vnitřní filtr a akvárium jelo jen s vnějším, bez vzduchování a čeření hladiny -> 2 z 12 velkých cichlid kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 20:46 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: snehulda007
Hmm, tak pak nevím. Měl jsem takou teorii, ale jestli jsi dopouštěl 3o st. vodu 30 stupňovou, tak nevím. Ale zřejmě to bude jak psal romant níže v příspěvcích: "podle mě jde o klasický řetěz událostí".

Myslel jsem, že jsi dopouštěl vodou studenější(logicky pro ochlazení nádrže z důvodů veder).
Pak mě napadla teorie:
Máš docela nízký sloupec vody, a když rychle vliješ studenou vodu do teplé, tak ta studená jde dole a pokud se dostane do substrátu kterého máš docela dost(podle fotky), tak může vytáhnout (usazeniny-škodliviny) ze substrátu.
Stačí překrmit, nebo horka rostlinám taky moc asi nepřidají, a vzhledem k osádce jaká byla(hodně sumců) jsou to přece jen čuníci ;-) , možná se to fakt potkalo vše na jednou.

Možná by jsem ještě zvážil založení znovu.
Ber to jako zkušenost, kterou ti nikdo nevezme i když není příjemná.
Ale jsou to jen moje názory, ne ber to špatně.
Ať se daří a přeji ať se to obejde bez dalších strat a úhynů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 20:14 Muž snehulda007 [850] Re: garggi
žádný.Třicet obě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 20:13 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: snehulda007
Jak jsi psal v prvním příspěvku, že jsi měnil víc jak třetinu vody za odstátou? Jaký byl rozdíl v teplotě(v akváriu/čerstvá-nová voda)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 20:08 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Ještě mě napadlo co piskořky? PRůběžně budu kontrolovat jestli taky nehynou. Opravdu moc děkuju za pomoc. Když jsem to viděl tak mi bylo dobreku..všechna práce v pr...i. Ancík se konečně začal tvářit jako že by šel do tření,elka ty jsem vypiplal z úplných prcků a teď můžu začít odzačátku...No nic musím se poučit,kýble do ruky a hurá na věc zase pěkně od začátku.. Ještě jednou díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 19:07 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Když budeš měnit vodu, přechodně můžou bejt kdekoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 19:01 Muž snehulda007 [850] Re: romant
a ryby nechat v tý dvacítce nebo je dát do tý šedesátky? Dvacítka je zaběhlá,jsou v ní jen dvě drápatečky ale je tam malý filtr. Atman HF 100 se siporaxem kostkou molitanu na sání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:48 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Normálka několik výměn vody, klidně vyčistit filtr, nechat akvo sednout a až bude voda v richtiku, ryby zpátky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:45 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Kořeny už jsou pod vodou dlouho a nevypadají že by hnily? Voda smrdí jak když ti vychcípá v létě rybník :/ Co m yslíš ozdravnou kůrou? Mám ho založit znovu? a co s těma živýma rybama? Fakt se je tam bojím vrátit,nechci přijít i o ně. Napiš mi prosím postup jak pokračovat mě to fakt nemyslí. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:40 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Tak jak ti smrdí voda, tak potom ozdravnou kůru akváriu jako celku, ty kořeny pomalu, můžou být zdrojem toho hnití a ano to podezření na udušení, otravu mám, podle mě jde o klasický řetěz událostí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:32 Muž snehulda007 [850] Re: romant
hele,ale ta voda dost smrdí...a co filtry? mám je vyčistit? Jak jsem lovil a vytahoval kořeny tak se dost zanesly...Takže myslíš že se udusily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:23 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Vyměň polovinu vody, přidej tam vzduchování, nech hladinu pořádně čeřit, nekrm a zítra je tam dej po další výměně nazpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:19 Muž snehulda007 [850] Re: romant
Odkalování jen kousku u čelního skla kde sedal bordel ,filtry jsem nečistil a je pravda,že rampy natočil víc do skla abych zmenšil proudění kvůli řase.Ale to jsem udělal už minulé pondělí...Docela mě děsí ta garra,je dost nafouklá..Ryby co přežily jsou ve dvacítce a přidal jsem jim silné vzduchování..můžu je tam nechat do zítra než zprovozním tu šedesátku nebo jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 18:06 R Muž romant [27982] Re: snehulda007
Byla jenom ta výměna, nebo i jiný operace, jako odkalování, protrhávání rostlin, čištění filtru atd. To čeření hladiny je instalováno stále stejně? Mám na mysli kolik vody jsi doplnil, jestli se ta hladina čeřila stejně jako před výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 17:59 Muž snehulda007 [850] – Prosím o rychlou radu
Fotka k příspěvku Ahoj,potřebuju radu ohledně úhynu ryb v mém akv. Jedná se o nádrž
rybicky.net/nadrze/16307
Nádrž mám hodně zarostlou,hladinu pokrytou pistií. Údaje o nádrži jsou v prezentaci. Včera jsem vyměnil víc jak třetinu vody za odstátou,večer bylo vše OK. Dnes jsem přišel z práce a všiml si že se byl ancík nadechnout u hladiny. Tak jsem se šel podívat blíž a zjistil jsem že většina ryb je mrvá. Zůstaly jen dva sumečci sklovití,samec a samička ancíka a loriny. Zbytek osádky uhynul včetně elek :-|
Je možný,že se udusily? Teplota vody 30stupňů, ale hladinu čeří rozstřikovací rampy a nádrž je opravdu hodně zarostlá. živé ryby se zdají OK jen jeden sumeček má jakoby krvavé žábry. Na mrtvých není nic vidět,jen garra má vyhřezlé střevo.Ale to nevím,jestli už se do ní nepustily ancíci. Včera byla OK,nic na ní nebylo vidět. Je tedy možné že se udusily nebo mám hledat příčínu jinde? A jak mám teď postupovat? Ostatní ryby jsem narychlo přelovil do jiného akv.,ale má jen 20 litrů. Mám je tam nechat? Nebo ještě mám ve sklepě prázdnou šedesátku tak jum tam udělat karanténu? Ovšem nemám tam pro ně filtr(řešil bych to denní výměnou vody. Do stávající nádrže se je bojím vrátit a bojím se i použít filtry z ní...Nebo je tam mám vrátit? a přidat jim tam vzduchování? Nádrž jsem celou přeoral,abych odchytil živé ryby..Přikládám fotku garry. Díky za rady..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2015 20:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Monišška
Takže dovoľ, aby som sa opravil. Je dobré pridať ešte trochu toho modrého čohosi, alebo sú aj iné farby, ružová, červená alebo sýto zelená.
Nie, teraz vážne, skús prihodiť foto celého akvária, to pomôže najviac.
Ostatní, ak máte akvária s farebným dnom v podobe farbených kamienkov a v ňom krásne prosperujúce rastliny, tak prosím o zverejnenie. Rád sa potom poopravím a dotyčnému ospravedlním. Rovnako tam môžu byť potopené vraky, potápači, umelé rybky, mušle a podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 16:38 RBSC Re: MythiQ
MythiQ napsal: Hladina je bohužel taková, jaká je, nemůžu kvůli topítku dát sklo přes celou horní plochu akvária, takže se tam trochu práší. Filtr tam není hlavně z jednoho důvodu. Byl tam, ale byl moc silný, zvažoval jsem bublifuk a nedávno jsem našel alternativu v podobě závěsného filtru na stranu akvária.
...Živým teď nekrmím vůbec, dostávají granulky a vím, že včera nesnědli určitě všechno.


Všichni, co Ti odpověděli, můžou mít pravdu.

Vsadil bych se, že ty "držící se bublinky"(vyšší viskozita hladiny) na úvodní fotce po překrytí sklem nezmizí. Prach má sice různá složení, ale muselo by se u vás prášit asi velmi hodně, což podle fotky nevypadá, takže bych tipnul, že to bude způsobené organickými látkami(po krmení, odumírání rostlin,.. - Odsáváš hladinu?), podobně jako to černé ve dně.
Nevím jakou máš zrovna ty vodu, ale někde jsem rovněž četl, že na Jesenicku, Šumpersku je poměrně dost zdrojů měkčí vody(není příliš vhodná pro potřebné bakterie) bez pufrovacích schopností. Taky, teď při tání sněhu pár dní zpět, mohlo dojí ke změně parametrů vody, které už tvé akvárko citelně zaregistrovalo. Ono, jak už tu bylo zmíněno - čím menší ekosystém, tím méně stabilní, a je jedno jestli se namnožili prvoci nebo bakterie, řasy.

Jinak, ne že bych to doporučoval, obzvlášť když jsem jen akvarista začátečník, ale podle mne taky, za určitých okolností, není nutná filtrace. "Staří akvaristé" ji taky nepoužívali, obešli se i bez ní.
Já mám několik nádržek bez filtrační techniky se stojatou vodou (hlavní rostlinné, cca 200 litrů, bude časem doplněno na společenské, předtím zapojím filtr, nasadím chtěné šneky,...) a fungují relativně dobře.
Nádržka plochou dna podobná tvé(nepatrně větší), slouží jako znouzectnost jako rakárium (obyvatelé a indikátory: 1 rak(dar), stovky až tisíce buchanek zavlečené z jiné nádržky na nepukalce(zásobní strava)-kterou vyberu, protože se jí nedaří(mimojiné málo světla) a začínají se přemnožovat šneci, 20 větších levatek, nějací "červíci" - snad ne parazité šneků, buchanek), mám tam však vzduchování, vysoké pH, přídavné zdroje vápníku, 8 litrů jemného písku, nepoužívám CO2, voda bez zápachu několik hodin po krmení nitěnkami. Zakalení vody je proměnlivé (odkaluji podstatně méně často než ty) - obzvlášť od doby, co tam jsou buchanky je voda průzračnější.
Rozsivky tam už (tolik) nejsou, jednak nejspíš vyčerpali nejdůležitější stavební prvek, a pak je omezují taky šneci. Na další řasy tam je nejspíš tma a špatné parametry vody. Každý den zběžně kontroluji, a každý den doufám, že jsem nepřehlédl něco podstatného. Snad si nezadělávám na problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 21:27 Muž MythiQ [-4] Re: j0hny
Hladina je bohužel taková, jaká je, nemůžu kvůli topítku dát sklo přes celou horní plochu akvária, takže se tam trochu práší. Filtr tam není hlavně z jednoho důvodu. Byl tam, ale byl moc silný, zvažoval jsem bublifuk a nedávno jsem našel alternativu v podobě závěsného filtru na stranu akvária. Jen musím ještě něco málo našetřit.

Živým teď nekrmím vůbec, dostávají granulky a vím, že včera nesnědli určitě všechno.

Burčák je starý, už jen skomírá a bude se měnit.

PS: neříkám, že vím všechno, ale kolem akvárek se už pár let motám, a vím, co znamená fční filtrace, nitrifikace, NH3, NO2, NO3, CT, UT a podobné. A moc dobře vím, že by v tom akvarku filtr měl být, jak kvůli proudění vody, rovnoměrnému rozložení teploty, rovnoměrné distribuci CO2 a živin k rostlinám a po vypuštění ryb jsem očekával menší problémy, které se ale nedostavily, přece jen skaltba ryb je taková, že to nejsou zrovna rozmetači produktů metabolismu. Tím pádem jsem nabyl pyšného dojmu, že je vše OK a jde to i bez ní. Ale pýcha předchází pád...

Jo a jen tak mimochodem rybky to asi všechny rozdýchaly, chytil jsem totiž do druhého akvarka a ukradl jsem ji fční filtraci, vyměnil víc jak 2/3 vody a zdá se, že minimálně 10 galaxek se dočká zítřku. Teď už vypadají spokojeně. Ale tato epizoda mě přesvědčila o tom, že s koupí filtru nebudu dále otálet a čekat, až takové štěstí mít znovu nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 15:20 Muž j0hny [86] Re: MythiQ
Ja ti neviem, ale bez filtru mas teda odvahu.
Keby si aspon nejak tocil vodu aby aspon to dno odburavalo cpavok...
Ta pravidelna vymena vody v tvojom pripade neni spasitelna, svedci o tom aj titulna fotka. Ta hladina ti nevadi ?
EDIT: Dajmetomu ze tomu rozumis mas prehlad o parametroch vody a vies co robis (co sa mi dost tazko veri, neber to zle)...
Cim si to posledny tyzden krmil ? Neprehnal si to zivym krmenim ?
EDIT2: A co CO2 ? Nemas cerstvy burciak ? "neplivlo" ti trosku toho sajrajtu do akva ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 12:05 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Mám stejný názor, vidím to, že je nejvyšší čas udělat si radost.


zervan: Myslím si, že zrovna Galaxky a ani pidi pancíci nepatří mezi obrovské producenty hnoje. Mít tam 10 pavích ok/mollyn neřeknu nic. A rozhodně si nemyslím, že v půl roku starém akva se během noci přemnoží nálevník a odpust ale výrok: "Tak skôr si myslím, že tá voda bola pôvodne riadna žbrnda s kopou organických látok" se stylem udržby každý týden povrchové odsátí dna a vyměnění přes 1/3 vody je dost pitomost i přes absenci filtrace. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2015 10:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MythiQ
Mať v 20 l vody 17 rybiek, 20 krevetiek a Neritinu (tá nakaká poriadne) bez filtrácie, to mi príde dosť nebezpečné. Síce je tam Limnophila a snáď pri silnom svetle rastie veľmi rýchlo a odčerpáva amoniak, ale dusitany asi nemá moc kto premieňať na dusičnany alebo nie dostatočne intenzívne. Lenže to by mali mať problémy aj priebežne a nie len po výmene vody.

Tak skôr si myslím, že tá voda bola pôvodne riadna žbrnda s kopou organických látok a bez dostatku kyslíka (hlavne v noci), čerstvá voda priniesla prekysličenie, vytvorilo sa veľa nálevníka a ten počas noci odčerpal kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 09:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: MythiQ
Prostě "houpla" voda ....cituji ... Filtrace: Nefiltruji ničím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 08:44 Muž MythiQ [-4] – ...
Zdravím pánové a dámy, potřebuji radu. Včera jsem jako vždy vyměnil 1/3 vody, ostříhal kytky, dolil vodu, vyměnil list mandlovníku za nový a spokojeně šel spát, pohnojil makronem (podotýkám, že vše jsem udělal, jako vždycky, když měním co týden vodu). Ráno se vzbudím a v akva katastrofa z 12 galaxek bylo vidět max 6 z toho 3 u hladiny lapajíc po dechu. Voda zakalená, že nebylo vidět. Včera se krmilo, všechno asi nesnědli, ale je tam dost krevet a 5 pancáků, kteří se o zbytky postarají. Nemáte nápad, čím se to mohlo stát? ztráty budu počítat asi až večer, protože teď ještě nějaké bojují. Nejhorší je, že krevetky (red cherry) a pancíci jsou naprosto v pohodě (zatím). JDe mio návrhy, čím to mohlo být a proč. Jde o mou prezentaci rybicky.net/nadrze/22063. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 19:48 Muž j0hny [86] Re: Monišška
Bolo by dobre zalozit prezentacku na to akvarko.
Necistil sa poslednu dobu filter ?
Skusala si pred pouzitim lieciva menit tretinu az polovicu vody denne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 11:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Napríklad to modré dno nieje schopné dlhodobo uchovávať živiny pre rastlinky.
Proč by nebylo? Vidíš snad z té fotky, z jakého materiálu to dno je, že nad ním hned lámeš hůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 21:42 Muž patamatix [408] Re: Monišška
Chtělo by to vědět o tomto akvárium více,aby se dalo na něco přijít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.02.2015 20:57 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Monišška
Rastlinou to určite nebude aj keď odhnívajúce časti rastlín nerobia dobrotu. Sú to skôr nevyhovujúce podmienky v akváriu. Napríklad to modré dno nieje schopné dlhodobo uchovávať živiny pre rastlinky. Potom začnú rastlinky trpieť nedostatkom, potom nasleduje ich hnitie, rozklad a máš problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 22:36 Monišška
Fotka k příspěvku Ahoj, mám taky dotaz. Mám akva 60l a už nějaký ten rok. Do teďka bylo všechno v pohodě. Ale najednou mi začaly umírat rybky. Nemají plíseň, rozpad ploutví ani krupičku. Pro jistotu jsem začala léčit Eshou 200, ale furt umírají dál. Jeden den jsou v pohodě a do rána umřou. Začalo to, když jsem si koupila novou rostlinu a později nějaké rybky (rybky byly 14 dní v karanténě). A teď jsem na té nové kytičce objevila divná vlákna. Není to řasa, je to spíš bílé. Může to být nějaký plíseň, díky čemu umírají ryby? Nikdy jsem to neviděla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 20:18 Žena kevulinek [0] - CichlidyRe: jamesbond
moc děkuju za radu udělám vše hlavně, aby to už bylo v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 14:48 jamesbond Re: kevulinek
Přiliš mnoho rybiček, vodu 1xtýden 1/3 až 1/2, přidávat např. AquaSafe a zase se vše uklidní. Trpělivost a nekupovat už žádné rybky.
350 l = 100 rybiček po 3,5 cm


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 14:26 Žena kevulinek [0] - CichlidyRe: romant
přidala jsem pár fotek udělané dnes jak vypadá když jsem byla u toho prodejce po 14 dnech pro patantky tak v akva co měl čicavce byli i skaláři teď tam čichavce neměl, ale měl tam asi 5 mrtvých skalárů fakt nic jiného nepadá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 14:22 Žena kevulinek [0] - CichlidyRe: MonterMonty
ten veliký skalár tam byl jeden , ale více než rok už tam není jen amazonské a chování ryb se nezměnilo bylo to moc rychlé normálně plaval najednou se zatočil do vrtule a plácnul sebou na dno příjde mi to jak infarkt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 19:52 R Muž romant [27982] Re: kevulinek
Podle mě se zlomila rovnováha tím přidáním, jak píšeš, poslední várky čichavců. To akvo není nafukovací, vidím tam nějakou čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, ale nedokáži odhadnout velikost, rostlin tam moc není, takže spíše vřevažují znečišťovatelé. Přidaný ryby si s sebou mohly přinést nějakou nemoc, která se při zhoršených podmínkách snadněji projeví, imunita těch stávajících obyvatel mohl být snížená a už to jede. Ovšem můžu bejt vedle jak ta jedle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 19:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kevulinek
150 ryb je tak trochu moc , zvláště když jsou tam velké skaláry,ono ta karanténí nádrž pro nově zakoupené ryby nějakej smysl má , co nějaké příznaky /změny v chování ryb atd ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 19:40 Žena kevulinek [0] - CichlidyRe: romant
akva 375l, čístý objem 350l, čistím 1x14 dní,asi 150 rybek skaláři, tetry, neonky a panceřníčci funguju už pomalu 3 roky a v pohodě. Po nákupu poslední várky čichavců se to rozjelo popadali ti poslední nakoupené pak následovali další předtím nakoupené a teď mi začali padat skaláry které jsou asi 2roky staré.Dokážete mi poradit prosím už jsem nešťastná nic jiného neumírá jen ty skaláři. Když to celé založím znova moc si nepomohu, když nevím co mi tam řádí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:00 R Muž romant [27982] Re: kevulinek
Pro rozklíčování tvého problému by bylo více než vhodné zaktualizovat prezentaci, aby bylo tzv. z čeho vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 11:25 Žena kevulinek [0] - Cichlidy – úhyn ryb
prosím o radu jsem v koncích, od října do prosince jsem nakoupila 20 čichavců a ty poslední nakoupené do týdne uhynuli , ale po nich začali padat i ty ostatní. Nyní mi začali umírat i skaláři neonky, tetry a panceřničci jsou v pohodě. Filtrace běží, vzduchování také dusičnany i ph v pořádku už nevím co dál

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 17:09 R Muž romant [27982] Re: Tika
To tvoje dávkování bylo přesně ve smyslu názvu preparátu, ten bych z toho co se odehrálo v akváriu nevinil. Daleko přímější směr jsou ty N látky a to jmenovitě vyšší koncentrace dusitanů. Ono ani testy nemusí už teď nic napovědět, ten vývoj bývá vcelku překotný. Obvykle to bývá tak, že tím jak se dají ryby do rozjíždějícího se akvária a po těch 14 dnech příjdou právě do hodnot vcelku vysokých, tak tím přidáním se ještě koncentrace zvyšují a potom ani ta výměna nemusí stačit. Tady se mění klidně i 2x denně, ale taky záleží na kvalitě toho záběhu, na množství znečišťovatelů, producentů krmení pro nitrifikační bakterie, ještě před příchodem rybí osádky, kde taktéž záleží na počtech těch ryb, jenž se na tom skokovým nárůstu N látek spolupodílejí. Dlouhodobější pobyt ve zhoršených podmínkách ryby tzv. postupně načíná a při dalším, anebo až zase ještě dlším větším zhoupnutí vody dojde ke zlomu a už to prostě nedají. To, že se v tomto období vyskytne krupička, je velmi častý průvodní jev. Možná jsem moc nepomohl, ale pokusil jsem se celou situaci retrospektivně zhodnotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Yummi01
Takto: Mať 30 rybiek, navyše aj živorodých, v akváriu objemu cca 50 l a to bez poriadneho zarastenia živými rastlinami, je možné, ale musela by sa takmer denne meniť voda. Inak je to pre ne trápenie, žijú prakticky priotrávené a hocijaká choroba, ktorú by inak zvládli, ich usmrtí.

Čiže tu nejde o nejakú chorobu, tu ide asi o celkovo nehostinné podmienky.

Treba poriadny filter, veľa rýchlo rastúcich rastlín a zmenšiť počet rybiek (k tomu zrejme príde i tak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 14:33 Muž Legioix [574] Re: Yummi01
Yummi01 napsala: a mám tam platy (umřely 3), paví oka (umřely 3), neonky, drápatečky, mečovky, tetry a ancistruse. Dohromady jich je momentálně cca 30.

To znamená, že je tam přerybněno a v tomto AQ to lepší nebude. Častá výměna vody tomu trochu pomůže, ale není to dlouhodobé řešení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=251