Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Určitě otrava podle toho, že si ryby zachovaly vybarvení tak to muselo být rychlé :-(

Jak píše Matlala, nebo závistivé děcko od souseda, nwbo takové co nemá ještě rozum a v ruce bublifuk, ožrala s panákem v ruce...možností je dost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:30 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: matlala
Já bych se tedy hádal.Těch 6 týdnů co prodejce udává nemusí vůbec platit.Taky se mohlo uhlí látkami až moc nasitit neboli moc jihc pohltilo změnili se paratmetry v akva a toto je výsledek...Já bych to zcela nevylučoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:28 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smidakkuba
čti, čti, tohle v akva opravdu nenastane, není to z mé hlavy, mám to potvrzeno od více lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.08.2011 23:27 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: matlala
A kdo řekl že tyto podmínky v akva nebyly já jsem jen řekl jednu z možností.
Každé akvárko je jiné a tady to mohlo zareagovat tak že to vypustilo špatné látky do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:23 Muž matlala [798] - Rostliny
Jinak zvlášť.
Neměnila se voda nebo nemohlo se tam něco dostat např z voňavky v místnosti, spreje na komáry a nevím čeho ještě?
Vodárny občas čistá trubky vším možným, už jsme pár takových případů tady na fóru řešil s jejich oběťmi. Bohužel vodárny zažalovat můžem, ale odškodné je v nedohlednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.08.2011 23:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: smidakkuba
tak to jste napsali opravdu blbost, něco si načtěte. Pro uvolnění nabraných látek je nutná vysoká teplota a nevím jaké chemické prostředí, proto se doma uhlí neregeneruje. Ta výměna p6 6 týdnech nebo dnech, nebo jak který výrobce píše, je jen reklamní trik, aby více utržil, uhlí je jinak zbytečné.
Bavím se každopádně o aktivním uhlí.

www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:13 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: ToGi84
Výrobci napíšou cokoliv ale já si myslím že to bylo právě toto a důvod toho proč třeba krunýřovci nezemřeli je že jsou schopni dýchat i normální kyslík čimž mohli dýchat a neotrávili se ale nevím jestli vzdcuh nad hladinou je schopný dýchat i hrotočelec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:12 Muž ToGi84 [2] Re: Kusma
a myslíte, že mohla být spouštečem i po cca 5ti dnech, ted jsem asi 5-7 dní vodu neměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:10 Muž ToGi84 [2] Re: smidakkuba
Pokud se nepletu, vyrobce udává, že je aktivní uhlí opravdu aktivní cca 6 týdnů nevím to přesně na dny, ale určitě jsem nepřekročil tuto hranici, je ve filtru zhruba 4 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -8   01.08.2011 23:04 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: ToGi84
Jak dlouho tam bylo to aktivní uhlí...Pokud tam bylo moc dlouho tak mohlo mít scela opačné účinky čili že všechny špatné látky ze sebe pustilo do akva...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:01 Muž ToGi84 [2]
Fotka k příspěvku ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 23:00 Muž ToGi84 [2]
Fotka k příspěvku pěna po odkalení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:58 Muž ToGi84 [2]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 22:57 Muž ToGi84 [2] – Armageddon v AQ, proč? :((((
Fotka k příspěvku Přátelé akvaristi, už název tématu odpovídá tragédii, to co se mi stalo dnes večer bych nepřál žádnému akvaristovi. Žádat Vás o radu už je ted asi zbytečné, ale bych byl velice rád, kdybyste mi napsali možné příčiny co a proč mohlo zbůsobit totální masakr ryb v AQ abych se tomu dejme tomu příště vyvaroval. Začnu od začátku, nejsem začátečník, akvaristikou se zabývám přes 15 let, ale toto mě hlava nebere. Jednalo se o AQ malawi o objemu 200litrů, přiznávám bylo přerybněné, ale to z duvodu, kdy jsem musel narychlo udělat ze dvou AQ pouze jedno AQ, ale ryby si cca měsíc, žili bez problému, akční, chut k jídlu, samozřejmostí byla častější výměna vody, vše OK. Už tam chovám pár let i Hrotnočelce, říkám mu had. AQ mám u rodičů, ale rodiče jsou naučeni jak se o ryby starat, takže pochybení z jejich strany je naprosto vyloučené. Dnes dopoledne jsem byl u rodičů, samozřejmě krmím si rybky starým dobrým krmením, které moc dobře znají a je bez problému (základní typ krmiva od Tetry + JBL Malawi). Ničemu jsem nepřikládal pozornost, pže tlamovci jak je jejím dobrým zvykem, žrali jak urvaní, takže vše OK. Když sem se vrátil dnes večer do svého bytu, tak mám telefon od rodičů, že co sem udělal s AQ, že VŠECHNY ryby jsou u dna mrtvé!!! Tak v tu chvíli sem si myslel, že jde o špatný vtip, okamžitě jsem přijel domů a totální masakr, jak kdybych měl v AQ nějakýho teroristu, nějakým zázrakem přežili 2 ancíci a můj milovaný had, který mě při výlovu stihnul ještě vydesit, pže mi vyskočil ze sítky, je dost velký a má teda fakt sílu, celkem adrenalin ho lovit. Mangána, aulonocary, pseudotropheusy, prostě všichni OFF. Prosím, nemáte někdo nějakou radu/nápad co se mohlo stát, že během cca 5ti hodin vymře celé AQ? Mě napadlo, že museli dostat 220V, ale to by se minimálně vyhodily pojistky, nebo by prasklo celé AQ, zářivky by buchly, ale nic vše bylo OK. Dále se vylučuje uvaření vody po erroru topítka/žádné topítko v AQ nemám. Tak pak jedině snad nějaká náhlá otrava, ale z čeho? Mám vnější filtr, kde jsou pouze keramické kroužky, molitany a aktivní uhlí od sery. Co mě zneklidnilo a přikládám se na stranu otravy je to, že když jsem částečne vypouštěl vodu y AQ, tak voda pěnila v kýblu, jako kdyby jste tam kápli JAR. Přikládám fotky, jsem bezradný a nevím co a jak dál, děkuji moc za Vaše postřehy a omlouvám se za ten román, ale snažil jsem se napsat vše důležité.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:46 koaaalka Re: romant
Dobře díky... Mám fan2 plus.. doporučili mi ho v akvaristice při koupi toho 100l akvárka... musím mít stáhlý výkon, protože přespřílišná cirkulace vody prý taky není vhodná takže jsem to tak nějak nastavila aby to přefiltrovalo vodu v akvárku tak za tu hodinu (je uváděno jako optimální cirkulace).
Ty moje můry jsou hrozný čuňata... odkalím a druhý den bych klidně mohla znovu.... kytkám se to teda líbí... a z filtru teče humus právě už po týdnu... po 14 dnech se mi zdá, že už moc nepobírá...
zkusím to tedy dnes s tou vodou a na filtr si dám větší pozor.
moc díky za rady a tvůj čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:43 R Muž romant [27982] Re: koaaalka
Prát každej tejden ten filtr je chyba. Nech ho pořádně zašpinit ať může dobře dělat svoji práci a čisti ho až se viditelně sníží jeho výkon, ale určitě ne po týdnu, tím si neustále narušuješ biologickou rovnováhu v akva a pokud se do takto nestabilního prostředí dá větší množství rybek, tak zeagují jak reagují. Rybky v ničem nekoupej, pouze jim měň tu vodu, jak jsem psal a uvidíš, že se to zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: koaaalka
dej sem prezentaci s aktuálními fotkami a informacemi, jestli si necháš poradit (a ne jak někteří tvrdohlaví tady) tak se to určitě zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:38 koaaalka Re: romant
Děkuji, vezmu to tedy z gruntu... odkaluju každý týden těch 25 litrů... a filt vymáchám v té odkalené vodě (dřív jsem máchala pod tekoucí vodou z vodovodu a za to mě tu pokárali, že si zabíjím bakterie)
Ještě mi bylo porazeno rybičky vykoupat s hypermanganu... mám to zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:36 R Muž romant [27982] Re: koaaalka
Nastoupil bych klasickou cestu v podobě vodoléčby a té vody bych měnil denně klidně polovinu. Nepíšeš jak čsto odkaluješ a jak se staráš o filtraci, to je u takto zatíženýho akvária s živorodkami podstatná věc. Jinak týdenní výměnu vody dělej alespoň v 30% objemu akvária a klidně i více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 10:07 koaaalka – Black and golden molly
Dobrý den,
mám akvárko již 2 roky (100l) nejprve jsem chovala kančíky, ale bylo jim to malé a nemohla jsem mít kytičky... už cca půl roku mám tedy black a golden molly koupila jsem 10 zlatých a 10 černých a betu (2 ancistrusi jsou původní) a velmi pozvolna se to zůžilo na 5 rybek, koupila jsem tedy minulé pondělí v Hornbachu další rybky (10 a 10)
druhý den byl Beta na hladině bez ploutví :-( další dny postupně odešly původní samičky, které už mívaly miminka...
teď začaly po dvou odcházet i ty nové rybky...
hodnoty vody jsou naprosto v poho, každý týden měním cca belík vody (protože molly hodně kakají) krmím 1x denně, topím na 24°C
jsem úplně bezradná :( co s tím?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2011 21:15 Muž chicko [124] – Re: jason184
Pročti místní forum a články o zakládání akvária. Svoje chyby (je to normální u začínajícího akvaristy) si uvědomíš jistě sám :-) až vše pročteš ;-) . Hodně štestí a nevzdávt to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2011 21:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: jason184
prodavačům se většinou nedá moc věřit, už by se ani nedalo napočítat kolik lidí tady doplatilo na "dobrou radu prodavače". A obchodů kde se prodejci vyznají v akvaristice je dost málo, takže pro příště větší obezřetnost a nejlíp si všechno zjistit a naplánovat dopředu ;-)
Nejlíp kdyby sis tu založil prezentaci i s fotkami a snad to půjde ještě nějak napravit. Dozačátku častěji měň vodu, co nejdřív klidně polovinu nádrže a pak každý den a později obden zhruba třetinu objemu (lepší kdyby byla odstátá a musí mít podobnou teplotu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2011 20:39 R Muž Silent [5949] – Re: jason184
Na tom není nic záhadného. Jedná se o "syndrom nové nádrže" protože není nastolena biologická rovnováha a voda je přesycena dusíkatými sloučeninami. Doporučuji přečíst www.horacovoakvarium.cz/… www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 20:35 jason184 – záhadný úhyn
Prosím o radu. K Vánocům jsem obdržel 60l akvárko. Nakoupil jsem písek, rostlinky a vhodné rybky (podle rady prodavače). Před vypuštěním ryb jsem vhodným přípravkem s bakteriemi upravil odstátou vodu a nechal asi dva dny běžet filtr. Mám tedy čichavce, platy, rasborky a ancistruse. Asi po třech dnech mi začaly dvě platy polehávat po dně. Po dalším dnu jsem našel jednu platu uhynulou. Dále mi odešly už tři rasborky. Zbylé ryby se mi jeví jako zdravé a čiperné. Nechápu, co se v akváriu děje. Zkusil jsem vyměnit půl nádrže za čerstvou vodu, ale po dalších dvou dnech mi uhynula další rasbora. Co můžu dál udělat ? Teplota v nádrži je neměnná 23°C. Krmím vločkami.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 12:47 Muž VVV111KKK [61] – Re: ReddyM
Tak už jsi něco přečetl ? Bez nastudování níže uvedeného to opravdu nepůjde. Udělal jsi spoustu chyb, takže těď je musíš napravit. Pro zachování života rybiček, by bylo dobré dát do akvárka nějaké vzduchování(tedy pokud nějaké máš). Tím okysličíš vodu pro takové množství rybiček (zvaž vrácení nebo rozdání nevhodných druhů ryb). Dále si nachystej odstátou vodu pro pravidelnou výměnu vody v akva. Vyměňuj tak 8-10 ltr vody každý druhý - třetí den. To musíš dělat minimálně 14 dnů. Odstraníš tak z vody odpadní látky z rybiček (čpavek, dusitany, dusičnany). Přečti si pasáž o dusíkovém cyklu. Za těch 14 dnů se v akva vytvoří bakterie, které pomohou odpadní látky upravovat a redukovat. Jak psali kolegové již níže, nikdy nevypínej filtr. Také ho minimálně měsíc nečisti. Až ho budeš čistit, tak jen v odpuštěné akvarijní vodě. Umělé rostiny vyhazovat nemusíš, ale v akva jsou úplně zbytečné. Pořiď si raději živé rostliny. Pokud možno rychlerostoucí. Nejlepší jsou densa, růžkatec, polysperma. Ty budou z akva spotřebovávat odpadní látky z rybek. Také si nastuduj, kolik rybiček do akvárka patří. Ty jich tam máš bohužel do začátku mnoho. Navíc tam máš rybky, které do 25 ltr vůbec nepatří. Zvaž správný výběr druhů. A jak jsem už psal - studovat, studovat, studovat ...... . To za tebe nikdo neudělá.
Všechny reakce na tvůj dotaz ber jako dobře míněné rady. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 11:11 CichavecTom – Re: ReddyM
navic jestli jsi daval novou vodu (pises o novych kaminkach a zakalu) tak to pavi ocko nemusi byt posledni. doporucuju poridit test na dusicnany a dusitany a pravideln menit cast vody pokud prekrocis rozumne hodnoty. filtr musi bezet nonstop a pokud je novej nbo vypranej ve vodovodni vode tak ho naockuj baktriema, pomuze trocha vody z jneho akva nebo Sera Nitrivec.
zakal nevadi a zmizi sam - to co ryby zabiji neni bohuzel videt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 11:00 CichavecTom – Re: ReddyM
to je dobra osadka na 25 L :) Je to maly i pro ty samotny tri cicavce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 10:20 R Muž Silent [5949] – Re: ReddyM
Filtr se na noc nesmí vypínat. A doporučuji přečíst zde uvedené odkazy. Je to tzv. syndrom nové nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 10:14 ReddyM – Úmrtí pavího očka :(
Ahoj, včera jsem dokoupil rybičky do akvárka 25l, jsou to:
3x paví očko
2x black merry
3x čichavec
2x ancistrus
Mám v něm 3 umělé rostliny a kamínky na dně.
O půlnoci jsem světlo a filtraci vypnul, nechal jsem zapnuté jen topítko. Ale ráno když jsem se vzbudil, akvárium bylo pěkně zakalené (a to je druhá věc na kterou se chci zeptat PROČ) a jedno z mých pavích oček už si mrtvě létalo všude možně po vodě.. Nevíte čím by to mohlo být? Z mých pavích oček tohle bylo takové tlusté, možná že samice. A k tomu kalu ve vodě, myslíte že to mohlo jít z těch nových kamínků?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:16 Eliny – Re: katterinecka
díky za radu.. někomu je věnuju, ty dvě co je zachraňuju tak vypadaj že se z toho dostanou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2010 10:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Eliny
je dobrý něco si nejdřív nastudovat. Když budeš udržovat určitý zádsady (po založení akvárka ho nechat nějakou dobu zaběhnout s rostlinami a filtrem, měnit část vody jednou týdně, nikdy nečistit akvárko celé, filtr máchat jen v odpuštěné vodě z akvárka...), když budeš mít dostatek prosperujících rostlin a vybereš vhodné osazenstvo (ne moc menších rybek) tak už se ti tohle jen tak nestane ;-)
A hlavně moc nevěř prodejcům v akvaristikách, mnohdy toho nakecaj. Závojnatky opravdu nejsou moc vhodné do akvárií, určitě ne do tam malého. Jestli to nějaká přežije tak ji ratši daruj někomu do jezírka, bude jí líp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 10:08 Eliny – Re: Yirka
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2010 10:03 Muž Yirka [9118] – Re: Eliny
Paradoxně příčinou i toho zákalu může být právě vyčištěný (to zn. bakterií prostý) filtr a nádrž. Malá poučka pro začátečníky zde: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:55 švíco – Re: Eliny
Omlouvat svoje chyby tím, že před tím bylo všechno v pohodě je o ničem. Ty prostě neznáš ani uplný základy chovu akvarijních ryb. Začni nejdřív pořádně studovat tenhle web než poběžíš do akvaristiky pro další oběti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:50 Žena bluedream [245] – Re: Eliny
Pro začátek by to chtělo si pročíst něco o údržbě akvária a také o tom, kolik rybek si můžeš dát do akvária. Vše najdeš zde v článcích ano. V každém případě je 30l na závojnatky málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:49 Muž Yirka [9118] – Re: Eliny
Doporučuji si po závojnatkách, které nejsou vhodnými rybkami do akvária, pořídit něco jinšího, vhodnějšího. Udělá ti to určitě také radost, možná i větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:47 Muž Yirka [9118] – Re: Eliny
Jak píše kolega bluedream, sterilní čistota - přesně tam jsem mířil, tam je jedna z chyb, to podstatnější je však velikost nádrže vs. počet ryb. Měla by tam být maximálně jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:46 Eliny – Re: bluedream
4 malinký... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:45 Žena bluedream [245]
Aha, takže vše vyvařené ... tzn. jako znovuzaložení akva. A kolik že bylo závojnatek ve 30l coze ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:43 Eliny – Re: Yirka
no samosřejmě že to nemeju savem nebo něčim podobnym. vždycky to nechám vyvařita čistou houbičkou to vydrhnu. no akvárko je velký tak 30 litrů. mám světlo, filtraci, vzduch..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:36 Muž Yirka [9118] – Re: Eliny
Jelikož nikdo nevlastníme jasnovideckou kouli, těžko takhle z první poradit. K tomu musíš poskytnout více informací o nádrži a technice. Ono už podezřele zní že měly všechno umyté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 09:31 Eliny – úhyn
Prosím pomoc. Ráno sem přišla k akvárku a všechny závojnatky mi umřely :( jedna to má jistě za sebou, dvě plavou bříškem nahoru ale ještě se hejbou, takže se je snažim zachránit a jedna to přežila. Nechápu co se stalo, vodu měly čistou, všechno vymytý. Do rána se to zakalilo a i ty výkaly jsou prostě divný. Je možný že je to krmením? Nebo třeba překysličenou vodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 08:20 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – Re: Michal
tu půlku vody v AQ budeš denně měnit třebas tři neděle, než se ti aq dobře rozjede. klidně týden nekrm, pak další týden velmi střídmě. silné ryby si něco samy v aq najdou, neboj. co nesmíš zcela jistě je jakkoliv zasahovat do filtru (proplachovat, při výměně vody ho nechat na suchu...)

Všem děkuji za radu, ale neni to způsobený Ph, založením akvária nebo tak.. Měl jsem akvárko se stejným druhem rybek 3 roky, dělám vše naprosto stejně. Ano, teď jsem akvárium založil, ale stejně mi uhynuly ryby předtím
akvárium nesmí být sterilní...

naopak, ve vodě a hlavně filtru je spousta života, který ti pomáhá odbourávat škodlivé látky z vody. Tys toto všechno vyvařením zabil, ryby dal do sterilní vody, kde se postupně začaly dusit a trávit ve vlastních výkalech.

pokud chceš ryby zachránit, tak prostě jen denně měň 1/2 vody přímo z kohoutku (netřeba odstát) jen je třeba zajistit stejnou teplotu. filtr nech běžet stále ponořený pod hladinou a týden nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:46 Michal
Dobře děkuji :-) Jen.. Minule jsem zkoušel všechno možný. Ty rybky byly nemocný tak 2 měsíce než umřely. Měnil jsem 1/2 vody několikrát a nic, potom jsem vyměnil 3/4 a nic. No ale to je jedno. Snad to nebude ono a ta výměna vody pomůže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
správně fungující akvárium si poradí skoro se vším samo, a proti nemocem je lepší pořídit si karatení nádržku a před vypuštením rybek k dalším je nějakou dobu sledovat. A pokud rybkám už něco je tak je spřávně léčit, ale hlavně se snažit aby akvárko pořád stále fungovalo. Takové bezmyšlenkovité lití zázračných vodiček většinou nic nevyřeší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:37 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
nedávej žádný léčiva pokud nevíš co jim je, to jim spíš jen uškodí. Výměnou vody jim pomůžeš mnohem víc. Buď rybky někomu věnovat a začít postupně od začátku správně, nebo složitěji, častěji měnit vodu a doufat že to bude dobré. Určitě pomůže kvalitní filtr a velké množství rostlin. A jestli nechceš jen čekat, tak si pořiď test na NO2 a NO3 a mužeš zjistit v čem ti plavou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal
Minule to mohlo být to samé, stačí zanedbat údržbu nebo více překrmit a malér je na světě X-) Když je problém tak jako první doporučuji změřit hodnoty vody a vyměnit třetinu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:29 Michal
No celej večer tu chodim jako vůl a sleduju jim žábry.. neni to zas tak, možná jsem paranoidní, ale mám strach z toho jak to dopadlo minule. Dobře, s léčivama přestanu, asi by to stejně nepomohlo. Budu doufat, že to bude v pořádku. Ale stejně by mě zajímalo co to mohlo být minule. Vodu jdu projistotu vyměnit hned..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:25 Žena Linduš [166] – Re: Michal
jop, máš čerstvě založené akvárko, ryby kadí a není nic co by ten odpad zpracovalo, tudíž si plavají ve vlastním hnoji.
chybí jim kyslík, žábry jedou na plné obrátky. nakonec se zadusí.
vyměň třebas půlku vody (pozor na teplotu), pusť vzduchování a uvidíš.
defacto sedíš na záchodě, který nesplachuje, důsledky taky pocítíš

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=451