Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 20:47 JoKa Re: lukas
Skutečně potřebuješ odpověď, když sis vlastně odpověděl sám??

Už jen ty ancáci. Ty počty, co uvádíš, patří tak do 1200 l bazénu...

V tomhle objemu mám sám 8 kusů a to mám stíhající fitraci a měním vodu pravidelně týden co týden polovinu... Rostliny nemám, mám jungli, doslova...

Ve zkratce, tuna ryb, bordelářů, na malém prostoru. Filtrace krutě nestíhá...!! Ale krutě!!!

Jediná rada: ob den vyměnit minimálně třetinu vody a dramaticky zredukovat osádku, opět minimálně na půlku, ale to fakt minimálně. Vysadit další rostlinstvo. Konkrétně přesně 2x tolik, kolik ti připadá jako hodně... Ideálně rychle rostoucí, ty dokáží velmi rychle nastolit rovnováhu...

A možná bych posílil filtraci...

A pokud by jsi chtěl odpověď na to, co zabilo ty ryby, tak podmínky. Tipoval bych na bakteriální onemocnění, ale bez dalších info, je to fakt jen tip. Každopádně, vzhledem k výše uvedenému, je to irelevantní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 20:41 lukas – uhyn rybek
ahoj
tchan ma akvarko cca 350 litru fitrace atman - 3337 osvetleni je trubici 40w a jedna eko 23 a led cipy o vykonu cca 25w
rostlin v akvarium moc neni na jeho velikost ze celkove se jim moc nedari
ancitrusu je tam drtiva vecina nekteri maji 14 az 18 cm takovi tam jsou asi 4 , pak spoustu cca 8 -12 cm tech tam mohlo byt pred 10a vic kusu . 20 neonek 5 skalaru , dalsi cca 8 rybek 4 az 6 cm

no k veci (odsal jsme asi 1/3 vody z akvarka pred vysadbou a trochu hnojiva pro rostliny ) vysadilo se par rostlin koupilo se par ryb do do daneho poctu (nevim kolik jich nakoupil ale akvarko bylo prekrasne )
a cca mesic bez problemu a z niceho nic 20 neonek chciplo behem 30 hodin vytahli se pak to umiralo cca cely tyden az tam zbyli jen velci ancitrusi akvarko behem toho tydne jsme vycistili filtr a 2x odsalo se akvarium z casti voda ...1/3
no ted mne asi ukamenujete ze ten cca mesic nebyla z akvaria vymenane voda
ale celkove akvarium pred tim se voda v nem obnenovala cca no kdyz uz bylo vazne zakalene cca 1 az 3 mesice ...

mohli byste mi napsat mozne priciny proc ty rybky uhynuly ...
+ aj nejake rady co by mohli pomoct i zrustem rostlin

dekuji predem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 13:08 Eby Re: Karnal
diks za radu .ja som sa s tym nikdy nestretla tak preto som sa pýtala.oni mali už pred tým založené akva a stále to bolo rovnako jediný kto prežíval bol deduško skalar ktoreho som im podarovala u nich žil 4r.merala som Fosfor,KH,GH,NO2,PH,CHSK,NO3,FE testy od rataja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2016 12:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eby
-pouze doplním konkrétnější údaj ohledně výměny vody

-Výměna vody v chovu živorodek, by se měla pohybovat ,v rozmezí 60-80% z celkového objemu akvária týdně
-nejedná se zde o jednorázovou výměnu ,ale o množství, které by mělo být vyměněno za danou dobu ,
-odkalování by mělo probíhat pravidelně ,minimálně 1x týdně

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 12:32 Žena Karnal [196] Re: Eby
Problém není ani tak ten počet rostlin, i když tam by to chtělo přidat, ale pokud tomu co píšeš dobře rozumím, tak akvárium běží teď měsíc a už tam bylo asi od založení? hromada ryb - je to tak?

Pokud tomu tak je, ryby umřely na syndrom nového akvária, prostě se otrávily. Celkem běžné, pokud se nasadí hodně ryb hned na začátku záběhu. Naměřené hodnoty vody, které se znají být v pořádku, na tom nic nemění. Koneckonců ani nevíme co to bylo za testy a jaké hodnoty, kromě PH, se měřily.

Měnit cca třetinu vody co nejčastěji, nějakou dobu nekrmit. V žádném případě zatím nenakupovat nové ryby. Zvážit výměnu filtru za výkonější a vhodnější, zvlášť vzhledem k asi plánované osádce živorodek, skalár, a kdoví čeho dalšího. Koupit a dosadit (akvarijní) rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 12:14 Eby
Nieje to moje akva.ja mám 400l filter nič moc u mňa odkalujem ako má napadne ale vse funguje ani nehnojim mala som co2 len sa mi pokazili hodiny tak musím kupit nové.
EDIT-Jeden čas som fungovala asi s 2ma anubiasmi (invázia asi všetkých druhov rias) a nic mi nechciplo tak neviem sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 21:55 Maq Re: Eby
Jednosto sedmdesát litrů vody a tři rostlinky!!!!

Tohle není možné, tohleto. To musí mít nějakou příčinu. Za mých mladých let nikdo akvárium bez rostlinek ani nezkoušel. Co se od té doby změnilo? V tom je nějaká sabotáž, blbá reklama, móda... co já vím, mně to vůbec nejde na rozum.
Doufám že ty rostlinky pořádně hnojíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 21:18 R Muž romant [27982] Re: Eby
Takže v rychlosti reakce na jednořádkový popis. Filtrace nedostatečná, rostlin žalostně málo, převažují producenti odpadních látek nad spotřebitelema, tedy měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 20:49 Eby
Je to 170l akvarko rastlinky 3 jedna je eleocharis druh neviem.vnutorny filter do 200l akva.platy cca 15 gupky 4 tetry druh neviem 3.akvarko založené cca mesiac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2016 13:06 R Muž romant [27982] Re: Eby
Měnit denně klidně polovinu vody, usuzuji na přítomnost čpavku(to Ph je k tomu stvořený), tedy ne funkční nitrifikaci, není nic známo o množství rostlin, není nic známo o velikosti akvária, není nic známo o filtraci a konec konců ani o údržbě, prostě jestli chceš ten problém vyřešit jako příčinu a neřešit až následky, bude nutné to akvo odtajnit, uvést co nejvíce pravdivých informací, aby se to dlo řešit komplexně. Jo a nekrmit nikoho ničím, tedy alespoň týden.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 13:01 Eby
Ahojte sestra ma akvarko a hromadne jej kapu rybky bola som jej aj otestovať vodu a vse je ok jedine ph je 8 ale to mám aj ja.zlozenie rýb gupky skalare platy gurami.dno je mix piesok riexny štrk ccadicovy štrk a ten substrát porovity nenapadne ma ako sa to volá.zariadenie akva ako tak ok.mali asi 40gupiek a teraz asi len 2 priebehu 2tyzdnov priebežne aj ostatné druhy postupne kapu.co s tym?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 22:17 Babunka98 Re: romant
Dobře a ještě se chci zeptat. Vadí akviru nějak zelezita voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 22:11 R Muž romant [27982] Re: Babunka98
Tak zdá se že se jedná o klasicky uspěchaný začátek, nestabilní prostředí, více producentů odpadních látek než spotřebitelů tzv. se neustále houpající voda a jedinec s horší imunitou to prostě nedá. Doporučuji zřídit prezentaci, aby se odladilo co se odladit má a tu vodu měnit klidně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 21:59 Babunka98 – Úhyn rybek
Zdravím, mám přes měsíc nové akvárium (60l), dala jsem tam rybičky z 15l akvária a po 3 týdnech mi Chcíply všechna pavi ocka a parmicka ctyrpruha ..mám ještě 4 anciky a 2 pancernicky ..a těm to očividně nevadí. Vyměnila jsrm vodu, ale stejně mi dnes posly další pavi ocka. Mam tam jednu vysokou rostlinu. A filtrací kterou čistím každých 14 dní. Už nebudu kupovat další rybky, nevíte čím by to mohlo být?..Moc děkuji předem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:31 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
No CO2 bych vyloučil, jelikož jsem neměl možnost si nádrž ohlídat, tak jsem CO2 ubral. Bublám z bomby a na noc to ventil vypíná...
Krmení jsem neřešil, takže krmené nebyli...
Purigen byl úplně nový, čerstvě vybalený.

Spíše mně udivuje že to zvládly krevetky a Otíci, dokonce i týden staré, 5mm malý prckové. Napadlo mně NO2, ale ten zásah do filtrace byl minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: chuanvaldes
Těžko hádat:
Otíci umí dýchat vzduch, tak to mohl být nedostatek kyslíku/předávkování CO2.
Ale taky se ti mohly zhoupnout N látky. Bylo krmeno v době tvojí nepřítomnosti?
Jelikož purigen byla jediná změna v poslední době, tak příčinou mohl být. Byl nový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 21:02 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Zdravím všechny... Bohužel jsem opět nucen zavítat do ne moc pozitivního vlákna. :-O

Takže, vrátili jsme se po třech dnech domů a objevil jsem všechny (9) Axelrodie "plavat znak" tone Hned jsem odebral vzorky vody, vyměnil 40% objemu a pak udělal testy vody odebranej před výměnou...

pH 6,5; kH 4; gH 7; NO3 - 12,5 - 15mg; NO2 0mg; CO2 10-20mg;

Jenže v nádrži ještě byly (a pořad jsou) 4x Japonica 4x Otíci (dokonce jsem objevil i 2, týden staré prcky) a jedna Red Cherry, o které jsem myslel že už dávno není...

Hmm... Absolutně nechápu, že Axelrodie odešli do věčných lovišť a zbytek osazenstva naprosto v pohodě.

Před odjezdem proběhla normální údržba (lehoulinké odkalení), do filtru jsem přidal Purigen a propláchnul mikro vatu. Nemyslím, že jsem hodnoty nějako zásadně zhoupnul, tak proč jenom Axelky to nezvládli? Nebo by za to mohl Purigen?

Předem díky za nápady...

Ještě doplním, před 2 týdny se mi objevily v nádrži šneci (člunka, nebo člunice, těžko identifikovat) a objevil jsem tam taky hlistice. V nádrži není za poslední, skoro 2 měsíce nic nového. Žádná rostlinka, žádný živočich...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2016 01:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Drtič
na poučky a normy zapomeň, je to nesmysl. Zkus měnit vodu - tak týden každý den, vyčisti filtr (v akvarijní vodě), za týden odkal a pokračuj ve vodoléčbě (další týden).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 23:16 Drtič
Rád bych reagoval na to jak tu píšete že mám přerybněno. V mém akvárium které má cirka 136 litru jsem v tu dobu měl 8x parmička čtyřpruhá/mechová cca 5cm kus , 3x Parmička černopruhá 8cm kus ,2x dospělý krunýřovec 10cm kus a 4x pancéřníček cca 5cm kus to se rovná 104cm / na 136 litrů což jsem v normě. Plus tedy 10x dorůstající krunýřovců po 3cm který by šli stejně k novým majitelům. Tuto byl čtvrtý výtěr a nikdy nebyli problémy a vám když se vytřou ryby tak je taky hned dáváte pryč? Údržbu akvária dělám poctivě a pravidelně od doby co akvárium mám. PH vody mám 6,7 a testy na N-látky – KH,NO2,NO3,CI2 jsou v normě ( v pořádku) pokud jse podíváte ta foto mého akvária v době kdy začali problémy – zdá se vám že by tam plavalo velké množství ryb?
Mě teď jde o to jakt se toho zbavit. Jelikož za dva roky jsem v akvárium neměl skoro žádnou chorobu kromě začínající krupičky kterou jsem vyléčil s Esha 2000 a Esha Exit tak jsem do styku s jinými léčivy nepřišel. Jinak ostatním děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
Dovolím si podotknout ,že to co Drtič popisuje , nebudou jen paraziti ,ale několik bakteriálních a infekčních sajrajtů dokupy, dle mého nemá smysl ryby dál týrat zajisté ještě nevhodně zvoleným léčivem, pač z toho nikdo nevyvodí věrohodný závěr , takže bych doporučil takto zdecimované ryby šetrně utratit , nejdříve si prostudovat nějaké materiály,o tom jak a co funguje a nefunguje a pak se pustit do dalšího ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:37 Drtič
Krunýřovců bylo 12. Dva dospělý a 10 menšich který dorůstali cca 3 až 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:35 Muž TRULY [164] Re: Drtič
noo vyzera to skutocne na nejake cervy. Ono tak oslabene ryby klidne dostanu aj ine choroby ako vodnatelnost a tie diery. V podstate som mal ten isty problem aj zvysne choroby takz epriznaky boli na viac veci.
Urcite je pricinou zla starostlivost o akva teda minimalne zla vymena vody a mozno prerybnenost.
Mne pomohol sera med flagellol ale az na druhu kuru.
Tiez mi ryby odchadzali jedna za druhou a nevedel som rady. Do noveho akva by ssom ich urcite nedaval kym nevyriesis co je pricinou.
Flagellol je sakra drahy ale mne zachranil ryby a aj ked nemali hodnotu ani toho flagellolu tak mozno maju ako aj oremna hodnotu chovnu z hlafiska doby starostlivosti o ne a nejakej emocnej vazby :)
Druhy problem vyriesis ze preliecis aj rasltiny a vlastne cele akva.
Za dalsie sa treba pozriet aj na slimaky ako na moznych nosicov choroby.
Ja by som isiel do toho flagelolu, vymeny vody kazdych 7 dni a stalej teploty + soľ.
Ak sa chystat zakladat vacsie akva tak investuj do vasieho objemu flagwllolu. Ja som kupil ten mensi na 400l ale ako pisem rozdelil som ho na 3 kury kedze mam len 120l.
Zavrala az druha po asi dvoch tyzdnoch.
Tak isto som vyradil zivu a mrazenu potravu a vyhodil vlockove krmivo a kupil nove. Vela som cital a ciastocnou pricinou vie byt aj stare vlockove krmivo a samozrejme ziva potrava a mrazena detto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:32 Lindsay Re: richty13
Dobrý den, nevím jestli čtu správně, ale v komentáři u nádrže máte ať počítám jak počítám 23 ryb v 54 l akváriu?..To je šílenství...Jasné přerybnění a otrava N látkami..Ani se těm rybám nedivím, že zemřely..Nejdříve je potřeba si najít např. tady na rybičky.net kolik litrů každá ryba potřebuje k životu...Neonky minimálně 80 cm délka akvária a to je tak 112 l, Dánia jsou nejraději v hejnu min. po 5, Pancéřníčci po 5 kusech/69 l a dva Ancistruse v 54 l raději ani nekomentuji, protože na jednoho Ancistruse připadá 60 l..Prosím, podívejte se na zdejší stránky na ryby které vám ještě přežily a spočítejte si ty litry..Ty kterým dané prostředí vyhovovat nebude raději darujte a nebo vraťte zpět do akvaristiky a zbytečně je netýrejte :-O no ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:29 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: MonterMonty
to teda bouchla, akvárko má 136 litrů, se divím, že nebouchla dřív coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:27 Muž DaveLister [478] Re: richty13
existuje pripravek sera toxivec, ktery by mel umet castecne jedovate latky neutralizovat, nedokaze nahradit spravne fungujici akvarium a vymeny vody, ale v akutnich situacich by mel pomoci - nemam s nim ale zkusenost

problem je, ze ty toxicke N- latky se tam budou tvorit stale znova, dokud se nenamnozi bakterie a ten pripravek bys asi musel davat kazdy den po vymene vody, aby pomahal po celou dobu, co bude potreba, vymeny vody jsou dulezitejsi - tak nevim, zda se to vyplati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Drtič
12 ancáků v jednom akvu ? to doufám bylo aspoň 400L vody , jinak si myslím že to byla jen časovaná bomba ,která právě bouchla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:17 Drtič – Táhnoucí se problém.
Ahoj lidi. Mám akvárium už dva a půl roku a bylo to všechno skoro v pořádku až na pár drobností. A teď žádám o radu protože už si pomalu přestávám vědět rady. Začalo to v lednu kdy my uhynuli první dva krunýřovci. (Jedná se o Krunýřovec sp. gold) A tím to začalo. Postupně začal odpadávat jeden krunýřovec za druhým.. Nafouklí bříška, přestali přijímat potravu a ztráceli barvu. Měl jsem podezření na hlístice a pak na vodnatelnost. Ale během tří týdnů jsem přišel o všechny krunýřovce - 12 kusů. Tak nějak jsem se s tím smířil. V akvárium se tři týdny nedělo nic zvláštního a pak najednou během dvou týdnů jsem přišel o tři parmičky černopruhé, na jedné parmičce jsem našel zježené šupiny a pod šupinami jakoby zkrvavený flek. Tak jsem si říkal že se jedná doopravdy o vodnatelnost. Před třemi týdny jsem našel živého panceřníčka který jako by měl vykousnutou část těla na hlavě a na ocasu. Minulý týden jsem měl uhynulou parmičku čtyřpruhou a včera jsem vyndal parmičku čtyřpruhou který chybí část těla u řitní ploutve.
Chtěl jsem v červenci zakládat daleko větší akvárium a rybky s rostlinami dát do nového akvária. Ale za této situace nevím jestli to mám udělat protože nevím co my v akvárium likviduje ryby. Přemýšlím že rybky všechny odlovím a dám je do karanténího akvária a k filtru připojím UV filtr který mám objednaný. Rostliny dám zvlášť to vaničky a vykoupám je v manganistanu draselným.
Nebo my poraďte jak by jste to řešili vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:11 richty13 Re: DaveLister
Děkuji moc za vysvětlení jak to přesně funguje, nějaký základ jsem věděl ale teď mám jasno :-) Taže budu měnit vodu, a okamžitě jak přijde novej filtr tak tam necham oba, až se ten novej aspoň trochu zajede. Ještě něco krom výměny vody jak jim okamžitě pomoci? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   25.04.2016 21:02 Muž DaveLister [478] Re: richty13
Ryby močí amoniak. Zbytky žrádla, výkaly, opadané listy, mrtvolky, všechno se rozkládá na amoniak. To je prudce jedovatá N-látka, která rybám způsobuje popáleniny. V akváriu se musí vytvořit baktérie (ve dnu, ve filtru...), ktere ten amoniak žerou. Amoniak žerou ale samy produkují další N-látku, dusitany. I ta je prudce jedovatá, rybám ničí krevní barvivo a dusí je. Takže se musí namnožit další bakterie, které žerou dusitany a produkují dusičnany. Dusičnany už tolik jedovaté nejsou, stačí je odstraňovat výměnami vody jednou za týden až měsíc, podle množství ryb a rostlin v akváriu. Ale ten amoniak a dusitany jsou jedovaté velmi a velmi rychle - proto se ryby dávají do akvária až po měsíci od založení a nasazení rostlin, šneků... Když se dají dřív, většinou umřou. Aby jim člověk pomohl, musí nahradit ty chybějící bakterie a amoniak a dusitany odstraňovat každý den výměnami vody.


Zákeřné je, že nic z toho není vidět. Akvárium vypadá čistě a ryby zdánlivě pro nic za nic umírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 21:02 richty13 Re: PaYoch
Dobře, děkuji za rady, momentálně měním vodu každé dva dny čtvrtku a filtr je již objednaný a čekám až přijde. Ale děkuji za rady a jak píšete pokud přidám další kytky tak to může taky pomoci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:57 Muž PaYoch [134] Re: richty13
Mas akva v zabehu, viděl bych to na problém s dusitany nebo podobným moribundem, rozhodne měň vodu denně 1/3, objednej poradnej filtr a pritlac hodně na rostlinách. Tento režim udrzuj minimalne měsíc po instalaci nového filtru. Do nového akvária alespoň měsíc ryby nepatří! Kup si testy na no2 a měř, dokud nebudou ukazovat nulu, ryby už nekupuj a doufej, ze to ty stávající alespoň prezijou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2016 20:55 R Muž afc1886 [14655] Re: richty13
Špatná kvalita vody,nefunguje nitrifikace.Sám píšeš,že máš honič vody,ale vodu měníš jen čtvrt nádrže za 14 dní.Některé rybky tam máš celkem prasátka,tak to chce pořádný filtr a dokud neni tak častou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:55 richty13 Re: romant
Jsem asi neznalej, ale mohl by jste mi vysvětli tedy podrobněji co to ty N látky jsou a co například s nimi dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:51 R Muž romant [27982] Re: richty13
Měsíc "starý" akvárko s rybama, nevíme od kdy, tam bych hledal příčinu, tedy podle mě jsou načatý od nadlimitního množství škodlivjších N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:43 richty13 – problém s úhynem ryb...
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by mi mohl někdo poradit čím by to mohlo být, že nám v akváriu (je vytvořené i s fotkami na profilu) postupně vymírají ryby. Ryby nemají na sobě žádné viditelné známky nemoci, ani nejsou zakřivené. Vzduchování a filtr jede stále, teď nově měním vodu každé dva dny a akvárium jsem také prosolil v poměru 1 kávová lžička na 10 l vody. Je zajímavé že květinám se náramně daří a hodně se rozrůstají. Do akvária byly přidány kameny, nejsou ostré, jsou vydezinfikované vysolené a vypálené.
Děkuji všem za odpověď a rady. Jsem zde nový a jestli jsem přidal příspěvek špatně tak se omlouvám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:59 R Muž afc1886 [14655] Re: domcak
Máš tam mizernou filtrací a ryby prasátka+ryby pro které je akva malé.Už teď jde vidět z fotek,že ta voda není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2016 19:58 R Muž romant [27982] Re: domcak
Tak vodou to je, ale tou v akváriu, kde nefunguje nitrifikace a je v ní nadlimitní množství N látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:56 domcak Re: romant
Mám Dajana Start plus a nemohlo by to být tou mojí vodou, že ryby najednou chcípají a nebo to, že jsem dlouhou dobu neodebíral vodu??? (cca 3 týdny)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:52 R Muž romant [27982] Re: domcak
Nevím co je to používat chemii. Jestli máš na mysli třeba Toxivec, nebo Nitrivec, tak klidně ano, jestli máš Aquasafe, Aquatan, tak taky klidně ano, ale není to nezbytně nutné, hlavně měnit, měnit, měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:49 domcak Re: romant
Mám používat chemii při výměně vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:42 R Muž romant [27982] Re: domcak
Polovinu 3 dny po sobě a další 3 dny 1/3 objemu, nikoho ničím po dobu toho týdne nekrmnit, pořídit, třeba tu var. filtrace co jsem psal, neměnit kus za kus, ale nechat měsíc s tím filtříkem společně a odstranit až po tom měsíčním záběhu, při problému ihned měnit vodu, nemusí bejt odstátá, stačí natočená přes sprchu. Jak psal kolega, filtračníé média raději prát v akva vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:37 Libcin Re: domcak
Raději v akvarijní vodě!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:36 domcak Re: afc1886
co přesně za problémy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:35 domcak Re: Libcin
v klasické vodě z vodovodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:34 domcak Re: romant
kolik % vody mám denně vyměnit a jak dlouho to mám opakovat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:30 R Muž romant [27982] Re: Libcin
To je úplně jedno, o filtračních médiích v tom honiči vody nelze mluvit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:29 Libcin Re: domcak
A v jaké vodě došlo k proplachu filtračních médií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:28 R Muž afc1886 [14655] Re: domcak
Cituji z prezentace-Popis: Chovám zde: Neonky, Skaláry, Parmičky čtyřpruhé, Mečovky, Paví očka, ancitrusy, sumečka, Tety červenoústé
S tímto složením budeš mít pořád problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:27 Libcin Re: domcak
Jak pral písek? Celé dno? Tak spolu s propráním filtru zmizely důležité nitrifikační bakterie :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 19:27 domcak Re: domcak
(odkaloval jsem písek)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=201