Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:19 Acinonyx – Re: Michal
Je to sposobene tym, ze voda v akvariu musi niekolko tyzdnov stat (bez ryb), kym sa v akvariu "vyvinu" bakterie schopne rozlozit odpad, ktory ryby produkuju. Ak tam nie su, produkty sa hromadia a su pre ryby jedovate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:18 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Michal
Je to otrava N-látkami z nezaběhnutého akva X-) Žádného parazita ani nemoc nehledej ;-) Navíc jsi do toho cpal léčiva a tím jsi dílo dokonal hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:14 Michal – Re: Linduš
Všem děkuji za radu, ale neni to způsobený Ph, založením akvária nebo tak.. Měl jsem akvárko se stejným druhem rybek 3 roky, dělám vše naprosto stejně. Ano, teď jsem akvárium založil, ale stejně mi uhynuly ryby předtím. Je možné a to předpokládám, že jse mi akvárium nepodařilo dostatečně vyčistit. Jde o to co za nemoc, parazita, či co by to mohlo být :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:09 Michal – Re: Linduš
Všem děkuji za radu, ale neni to způsobený Ph, založením akvária nebo tak.. Měl jsem akvárko se stejným druhem rybek 3 roky, dělám vše naprosto stejně. Ano, teď jsem akvárium založil, ale stejně mi uhynuly ryby předtím. Je možné a to předpokládám, že jse mi akvárium nepodařilo dostatečně vyčistit. Jde o to co za nemoc, parazita, či co by to mohlo být :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:04 Žena Linduš [166]
zrovna se to řeší vedle
http://rybicky.net/forum/15509?r=13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:04 Muž maznak007 [12] – Re: Michal
Mily Michale, procti si prosim nasledujici stranky, a urcite se dozvis, kde je problem. www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:03 Žena Linduš [166] – Re: Michal
tak tos špatně udělal. akvárko se má nějakou dobu zabíhat, to bude nejspíš otrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:42 Michal – Re: Michal
sorry, neumim psát :-D

Po jednom dnu rostlinky a po dvou dnech rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:41 Michal – Re: Acinonyx
Rybky po jednom dnu rostliny a po dvou rybky. už jsou tam asi tak týden. Bojím se aby to nebylo to samé co předtím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:29 Acinonyx – Re: Michal Vass
Ako dlho je to akva "zalozene" a po akom case si tam dal ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:28 Žena Linduš [166] – Re: Michal Vass
jak dlouho je napuštěné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 20:24 Michal Vass – Odstáté žábry, úhyn ryb. Pomoc prosím
Dobrý den. Mám akvárium o cca 60 l. Většina rybek pomřela a tak jsem akvárium dočasně zrušil. Nyní jsem ho znovu založel.. veškerý obsah akvária vyvařil horkou vodou, mám nové rostliny, nové rybky. Včera jsem zpozoroval zvětšění žaber u dvou rybek- po týdnu pobytu v akváriu. Prosím poraďtě tco by to mohlo být. Rybka s tím dokáže žít docela dlouho, ale po časé přestává žrát a umírá. V akvíriu jsem měl mečovky, blackmoly a pavý očka. Nyní mám pavý očka a blackmoly. Zatím je to viditelné jen u pavých ok. Pravděpodobně se jedná o nemoc ne o akvarijní podmínky, měl jsem akvárium 3 roky, potrava, rostliny, vzduchování, vše stejné. Bojím se aby mi nové rybky také nezačaly umírat. Nevyznám jsem v tom, nejsem žádný akvarista, proto píši sem a doufám že přijde rada. Myslel jsem na plíseň a tak jsem před zrušením akvária používal modř a nic, zvýšil jsem dávky a také nic.. Poraďtě prosím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:37 Muž RadekCX [219] – Re: Imii
no je treba aplikovat zdravy rozum - nejde brat vsechno jako dogma - zadne akvarium neni naprosto stejne - ani dve stejna vedle sebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:31 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vladislav
no krmim je rano a vecer... rano jim dam kosticku mrazeneho ( kupuju combo 6 jestli vam to neco rika ) a vecer davam bud zive nebo susene + tablety nez se zhasne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:30 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vladislav
mrazene aquamaster ... tablety sera viformo a suche vsechno od sery...pak zive...pouze komari larvy ze zahrady... ( specialni plastovy sud napusteny vodou z vodovodu je to pod strechou neprsi tam a ani zadny chemikalie v okoli nic )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:28 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Jaké máš krmení???Dej jim nějaký čas půst ..Uvidíš jestli budou padat pořád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:27 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: vladislav
teplotu drzim od zacatku na 28-29 ....co je stim piskem ? :-D je to ricni pisek z OBI .... je propranej varici vodou....a vyvarenej...nemelo by snim nic byt...zkousel sem i ocet a nic ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:26 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
NO2 vetsinou kolem 0 jednou sem nameril 0.02 mg/l ale hned sem to napravil NO3 je 3.5 mg/l ....jinak ty rybicky vypadaji uplne normalne....nejsou nafoukle ...normalni barva zabry v pohode...zadna krupicka nic takoveho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:23 Žena Imii [45] – Re: ustavprochore
No když jsem řešila nafouklý oko akary tak mi bylo sděleno, že se výměna nemá přehánět ... tak čemu mám teď věřit když jeden říká to a druhý zase ono ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:23 R Muž Silent [5949] – Re: Sm@tts
V jakém stavu jsou vlastně ty uhynulé rybky? Nějaké příznaky, změna vybarvení, překrvené žábry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:21 Muž vladislav [106] - Cichlidy
Mimo těch ramirézek mám všechny druhy ryb co popisuješ u terčovců..Teplota je tam 31 stupnů..Vše je v pohodě..Ted jde o to jakou teplotu si tam měl dříve ???Jinak Bob mám pravdu...Taková výměna vody neškodí..Já dávám 1/4 vody novou přímo z kohoutku každý týden...Takže 15 litrů na 200litrové nádrži každý den je opravdu minimum..Koukal jsem na tvou nádrž...Mě se nějak nepozdává spíš ten písek co tam máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:21 Žena ustavprochore [567] – Re: Imii
Ale no tak, pokud vám z vodovodu neteče "župma", je to to nejlepší, co můžete pro ryby i ostatní obyvatele akvárka udělat. Ovšem bez odkalování, prostě jen měnit vodu.

Sm@tts: Napište prosím konkrétní hodnoty NO2 a NO3. S alkalitou (uhličitanovou tvrdostí) je to jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:19 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
29 stupnu neni zase tolik ne ? hodne lidi chova terce s neonkama ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:15 R Muž Silent [5949]
Já bych souhlasil spíše s Bob66. Výměna 15ti litrů ve dvoustovce denně nemůže být na závadu. To by pak byl špatný systém průtočných akvárií a přitom je to asi nejlepší způsob jak udržet vodu zdravou a čistou. Nejspíše bude příčinou úhynu asi opravdu poměrně vysoká teplota a tím nižší hladina kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:11 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
ta voda neni cerstva ....mam 3 kybliky....ta voda je vzdycky 2-3 dny odstata...ale dobre zkusim to omezit ... snad se neco zmeni ;) diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Imii
V 200L akva měnit denně 15L vody nemůže vůbec škodit spíš naopak ;-)

Sm@tts: pokud by to bylo NO2 nebo nedostatek kyslíku z důvodu přidávání CO2, nebo něco jiného s vodou tak by to terčovci nepřežily jako první X-) Důvodem může být spíš vysoká teplota ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 11:02 Žena Imii [45] – Re: Sm@tts
S tou výměnou vody se to nesmí přehánět, může to být tím ... já bych kvůli vedrům vodu neměnila, spíš dycky odlila a dala do chladu a mezitím dolila studenou .... ne ale tam pořád denně dávat čistou čerstvou vodu. To nebude dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 10:54 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy – Re: RadekCX
sleduju to kazdy tyden... a furt je to v poradku...rybi osadka se spis zmensovala nez zvetsovala ...hlavne akvarium odkaluju nekdy i 2x tydne a vodu menim skoro furt....nekdy i 15l denne...hlavne tedka v tech vendrech davam o neco chladnejsi vodu...ne o moc ale aspon to trochu ochladi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 10:38 Muž RadekCX [219]
Sm@tts napsal: NO2 a NO3 jsou v pohode...

a bylo vzdycky v pohode? uz jsem to sem nedavno psal, ze i kratkodoba expozice ryb vyssi hladine NO2 je dokaze poskodit natolik, ze sice prezivaji zdanlive bez problemu dlouhou dobu, ale casem to "neuchodi" a chcipnou

uz jsem si to nekolikrat overil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 10:24 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
ohledne tech repelentu....nejsem si vedem niceho ale akva je v kuchyni....ale to by zase odnesli Tercovci...ale ti jsou v pohode
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 10:23 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
NO2 a NO3 jsou v pohode...CO2 mam asi 14 dni vytahle z akva a teplota je 29 jak jsem psal....vzduchuju porad....a svitim od 8 - 13 a od 16 - 21 ... rybky jsou z burzy..a od znamych ...a mam je tak 2 mesice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 09:27 Muž RadekCX [219] – Re: Sm@tts
ahoj dival jsem do tveho profilu - predpokladam ze jde o tu dvoustovku

pokud nejde o nejakou nemoc tak je to samozrejme zalezitost vody, pokud pominu zvyseni NO2 (NO3 lidi vydrzi docela dost), ktere snad mas v poradku, tak bych si tipnul na vysokou teplotu spolu s nekontrolovanym pridavanim CO2
zvysena teplota vyhani z vody kyslik a rostliny jej v noci take spotrebovavaji - takze vzdy rano do doby nez se rozsviti svetla tak je v akvariu deficit kysliku - pridavanim CO2 se sice obsah kysliku nemeni, ale zhorsuje vymenu plynu na zabrach ryb a tim rybam ztezuje dychani - rano pak vidis ze lokaji z hladiny vzduch a vidis zrychleny pohyb zaber

zrus po dobu tech veder CO2, idealne pridej vzduchovani a zapinej ho jen na noc (pres den zbytecne vzduchovanim ohriva akvarko) - sviceni nastav do dvou obdobi - treba rano od 6 do 10h a pak treba odpoledne od 18h do 22h - tim zkratis dlouhe obdobi s nedostatkem kysliku

prisel jsem ted take o tri kardinalky - pokazde rano mrtvolka - nez mi to docvaklo rano o vikendu (rano pres tyden vetsinou nemam cas zkoumat akvarium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 09:16 pavlik – Re: Sm@tts
Pisni jak se akva tehdá a zda vůbec zajíždělo a to NO2 je na tom jak?Nepoužíváš doma nějaký repelent proti komárům??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 09:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sm@tts
zmerit NO3, NO2, pridavas co2 i v noci, cim ho rozpostit a kolik bublin davkujes? jak casto odkalujes, odkud mas ty ryby a jak dlouho byly v akvarku nez umreli, taky teplota by se hodila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2010 08:41 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
dobrý den potreboval bych poradit .....asi 7. den mi umřela nějaká rybička....žádne příznaky nemoci....akva má 29 stupnu , ph 6.8 a dGH 6 , akva je staré od 22.5. žádné nové rybičky...žádná zmeňa v akva.....krmím je mraženým a živým krmením ...pro sumečky dávam tablety...vodu menim kazdy tyden 1/3 ...všechno se dařilo a nic nevypadá nemocně....mam tam i dva maly discusy......sou zdravi ...zerou z ruky a nepozoruji u nich nejaky projevy nemoci.....zatim to odnesl samecek ramirezky...pak 2 ancici 1 panda a 3 neonky ....muzete mi prosim nekdo poradit co by to mohlo byt ? rybicky vypadaji zdrave ,ale kazde rano najdu mrtvolku :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2010 21:17 Muž VVV111KKK [61] – Re: hradec
Zkuste si nastudovat tyto dva odkazy:
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Akvárium bylo pravděpodobně přerybněné a nahromadily se v něm odpadní látky, čpavek a dusitany, které způsobily otravu. V akva je totiž velmi málo rostlin, které by odpadní látky mohli využít.
Aktuálně bych radil:
1)Pravidelně obden měnit 30% vody.
2)Vzduchvat i na noc.
3)Co nedříve sehnat co nejvíce rychlorostoucích rostlin (densa, růžkatec, mokřanka, řečanka - dobrým likvidátorem dusičnanů je i plovoucí okřehek, jeho likvidace však po použití vyžaduje důslednost).
4)Nebylo by špatné sledovat hodnoty čpavku, dusitanů a dusičnanů testy.
5)Nenakupovat nové rybky do prostudování článku o zarybnění akva a do uchycení se nových rostlin. Já
osobně se snažím dodržovat pravidlo na plochu vodní hladiny, ale akva je jak prales.
6)Existují i chemické přípravky např od Rataj, JBL ap. , které by měli dusičnany jednorázově a rychle redukovat. Nemám s nimi osobní zkušenosti.
Držím palce.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:28 Muž Teflon [0] – Re: hradec
taky se mi stalo neco podobnyho, mel jsem akva cca 2 mesice a najednou z niceho nic umiraly rybky...cim to bylo nevim, zadny testy vody jsem nedelal, ale taky bych si myslel, ze bakterie jeste nefunguji jak maji, rostliny asi taky nebudou jeste kdo vi jak rust a jestli mate jeste hodne rybicek, tak to muze byt tim....ale nejsem zkuseny akvarista, tak to berte jen jako moznost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 19:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: hradec
Voda je potřeba měnit nejlíp jednou týdně (ale určitě nikdy celá). Taky záleží co je to za ryby. Určitě do příště přidat víc rostlin. Takhle toho moc nevíme, pomohla by třeba fotka akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:58 Žena Linduš [166] – Re: hradec
hodně rybek, hodně bordelu. chce to častěji měnit vodu a nemusí být od souseda.
pávčata vydrží opravdu hodně, mě se rodily do léčené nádrže, i do akva v záběhu, kde rodiče lapali po dechu a prckové absolutně v pohodě
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:35 Žena Nová [0]
zaved vzduchovanie na noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 18:23 hradec – Re: VVV111KKK
Filtraci jsem čistil cca po 14 dnech max. a jelikož bydlím v RD, mám vodu bez chloru a při výměně beru i vodu od souseda ( kterou nechám odstát a na teplotu jako v akv. ), který má rybky již několik let a nehynou mu,.. Akvárium je 50l a rybek bylo necelých 20,..3 rostlinky střední velikosti.. Je divný, že mě ale zatím neumřely Tetry žhavé a ani Ancitrus.. Ale včera jsem si všiml, že jedna rybka opět nepřijímala potravu a rychla dýchala, druhý den již byla k.o, taky se mě narodily mladé pav. očka a ty by měly podle mého exnout jako první ale drží se... Zřejmě jde asi opravdu o otravu a budu muset vyměnit vodu,. otázka je kolik a co všechno vyměnit či vyčistit... ( jednalo by se o otravu oxidem, když vodu okysličuji a filtruji pořád ? ) Opravdu nevím,.... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:01 Muž VVV111KKK [61] – Re: hradec
Rozhodně by neuškodila prezentace nádrže a nějaké fotky k ní (velikost, množství ryb, množství rostlin atd...).
Jinak ze začátku jsem dělal možná jako mnoho jiných velkou chybu, když jsem filtrační hmotu propíral pod tekoucí vodou z vodovodu, tím jsem si pokaždé zlikvidoval chlorem nitrifikační bakterie.
Dnes filtr nečistím tak často - až se výrazně sníží jeho průtok (to může trvat dle filtru i několik měsíců).
Když už filtrační médium čistím, dělám to v akvarijní vodě, kterou jsem si dopředu odpustil při výměně vody. A vše funguje bez problémů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:25 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: hradec
...Výměna vody cca kždých 10 dní (1/4), čištění filtrace samozřejmostí...
Čím filtrujete a jak (každých 10 dní) "čistíte filtraci"?
Příliš časté a příliš intenzivní čištění filtračních médií může zavinit, že se nestačí namnožit dostatečný objem nitrifikačních bakterií, a že může skutečně dojít k otravě. (Ovšem nikoli dusičnany, ale dusitany nebo amoniakem.) Je to jen hypotéza... K tomu, abyste ji potvrdil nebo vyvrátil, byste potřeboval zmíněné parametry (+ pH) změřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:07 Žena basa1313 [18] - Parmičky
no ak nemaju ziadne znamky ochorenia moze to byt aj otrava... vymenila by som vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:56 JagerMaister
možno zvýšené dusičnany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 18:11 hradec – nenadálý úhyn rybek
Zdravím vás.
Potřebuji poradit, mám již 3 měsíce zaběhnuté akvárium. Výměna vody cca kždých 10 dní ( 1/4 ), čištění filtrace samozřejmostí. Z nenadání mě začli hynout rybky, začalo to neonkami, poté mě uhynuly 2 skaláři a nyní umírají i paví očka,.. Voda je čistá, rybky nejsou apatické ani nemají příznaky nějakých rostočů ani nemocí.. Jen jsem si všiml, že Skaláři přestaly v jeden den přijímat potravu a druhý den již byly uhynutí, paví očka přijímají stravu normálně ale i přes to, umírají,.. :-( .. proto vás, jako odborníky žádám o radu, nebo alespoň vysvětlení, čím by to mohlo být. Díky Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: radous
jen by jsi k ty rade "pridat sul" mel pridat i radu o davkovani te soly

zde plati snad jedina vec, karantena ci kupovat rybicky jen v dobre akvaristice....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 13:29 radous
ja sem zezacatku akvaristiky prisel o vse zduvodu napadeni (bakterialni nemoci) a pak sem dostal skusenost ze stacilo dat do vody sul a bych to zastavil. koupil sem baktopur od sera (cca200kc) a taky us je to nezachranilo takze doporucuji dat sul a pokud se to nezastvi tak to zalozit znovu ale pred zalozenim nechat akva v silnem roztoku hipermanganu a rostlinky ve slabem + dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 08:45 RAP – Re: ustavprochore
Nijak jsem nehodlal kritizovat vaše rady s nimiž souhlasím. ;-) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:54 Žena ustavprochore [567] – Re: RAP
V pohodě, já napsala jen názor, kde bych hledala příčinu já. Bez testů a informací, jak probíhala údržba, jestli se nemohla do akva dostat třeba nějaká chemikálie zvenčí, apod. je to jen moje domněnka. Bohužel, v deníku se nic kloudného nedozvím, tak může Pekischemu zkusit poradit někdo jiný. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=501