Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:49 Muž [] – Re: rolandmynar
takze podle tebe v novym akvariu umre kazda ryba do 14 dnu??mas pravdu ze ji tim oslabis a hodne,ale aby vychcipli kvuli tomu vsechny ryby do dvou dnu se mi nezda...bohuzel Tweety nepopsal chovani ryb pred umrtuim takze se poradna diagnoza neda ani urcit...urcite bych ale nevyloucil navleceni nemoci z akvaristiky...podle me je to nejcastejsi zpusob jak si zavleci nemoc,ne az ten posledni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:41 rolandmynar – Re: Patis
Pokud dá ryby do úplně nového akvárka, dojde k oslabení ryb a jejich imunitního systému mj. taky přiotrávením a pak je zbytečné rozebírat, jestli ryba pošla na otravu, plíseň, parazita či něco jiného. Nemluvíme o čisté vodě, ale celém novém akvárku a to je velmi podstatný rozdíl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:09 Muž Ludek [39]
Davat ryby do nove vody a do noveho akvarka je velky rozdil. Pokud je akva zabehnute a pouze vymenite treba 100% vody v niz nebude chlor tak se Vam z filtru a dna zas rozmnozi nitrifikacni bakterie a otrava nenastane. V tomto pripade to bylo nove akva, bez bakterii. A otrava se muze tahnout dva dny tak jak se postupne navysuje koncentrace NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 11:45 Muž Porcupine [11] – Re: Patis
Mrtvou rybu najdeš většinou na dně ležet klidně břichem dolu, pokud ale kontroluješ akva jednou týdně, pak už plyny udělaj svoje tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 11:42 Muž []
Mohu se zeptat od kdy se otrava cpavkem nebo dusicnany projevuje plisni??navic smrt otravou se vetsinou netahne dva dny a ryby se nezdrzuji u dna ale u hladiny.....koukam ze mame kazdej jiny zkusenosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:27 Muž Ludek [39]
Rolandmynar má pravdu, vše od začátku je špatně, smrt způsobila otrava. Pokus se k tomu přidalo ještě něco dalšího těžko říci, ale to není podstatné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:21 rolandmynar – Re: Patis
Píše tady, že má AQ 14 dní a ryby tam dával postupně, takže s tím musel začít hned když ho založil........to je v pořádku?! tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:19 Muž filipsi [1295] – Re: tweety1
Jak nekde radil Sid - poslouchej podle akvarek. Kdo radi, koukni na jeho akva, vzhled, stari, atd. To si jeste srovnej s ostatnimi. A mas hned jasno, koho poslechnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:17 Žena Lucianetta [43] – Re: Patis
Takže to, že nacpal rybky do čerstvě založeného akvárka je v pohodě? To snad nemyslíš vážně tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 10:08 Muž [] – Re: tweety1
prosimte neposlouchej je....podle me nemaj pravdu...s tim akvaregulatorem sem mel pravdu a s preventinem taky ,ale stejne ti budou cpat ze si je otravil..:)....to ze si menil vodu dvakrat by melo stacit...akvarko si taky prerybneny nemel,protoze ja mam treba vic ryb ve dvacetilitrovym ale menim teda tretinu vody dvakrat tydne..
stale si myslim ze si tam tu nemoc pritahl s nejakou novou rybickou...kupoval si je na jednom miste??kolikrat denne si krmil a cim??kdybys poslal je ste fotku ty neonky tak to poznam spis...to ze je to plisen se shodnem ,ale proc zacala je otazka...
cuz
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 09:32 rolandmynar
Já bych to tady moc neřešil. Zkrátka špatně je to už od začátku a je zbytečné rozebírat, na co vlastně rybky umírají. To je důsledek špatně založeného a nezaběhlého AQ a ještě dodatečnou likvidací Preventinem. X-) Založ to znovu, tak jak se má a uvidíš, že se takovým pohromám vyhneš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 07:35 Muž tweety1 [4] – Re: Patis
Akvaregulátor jsem tam nalil podle návoudu, necelé víčko a den předem než jsem tam dal kytky a ryby. Preventin jsem tam nalil až když tam byla poslední ryba (takže si myslím že tím to nebylo). Ty rybičky vypadali cca těch 11 dní uplně v pohodě, žřaly, lítali po akvárku, nic viditelného, jako na té poslední, na nich nebylo vidět. Vodu sem měnil všehošudy za tu dobu 2x asi tak 1/4 akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 00:37 Muž [] – Re:
rekl bych ze death nebude.... ;-) koneckoncu sem nevidel rybu co plave mrtva brichem dolu..:))
mate nejaky takovy??gumovy?, :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 00:07 Muž Sid [6637] - Rostliny
Tak o tomhle kdysi psal na Neviditelném psu p. Růžička a nazval to rybím koncentrákem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:22 Anonym
Patis napsal: ...ta ryba na fotce ale vypada jako by polehavala na zemi ..
jestli to není tím, že je DET smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:16 Muž [] – Re:
jeste k ty otrave...pri otrave dusykatymi latkami jsou ryby spis u hladiny a lapaji po dechu a to same pri otrave preventinem...otrava akvaregulatorem nevim jak vypada,protoze sem ho nikdy nedaval,ale soudim ze ho tam Tweety nalil pred tim nez tam dal ty ryby..jinak kolik bylo toho preventinu na litr??kolikrat si za tech 14 dni menil vodu?...ta ryba na fotce ale vypada jako by polehavala na zemi a asi ji chybej uz casti ploutvy,takze by to teoreticky mohla bejt i bakterka s plisni dohromady...ja sam sem to zazil napriklad u Bojovnic vickrat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:07 Muž [] – Re:
myslis ze ty tecky na ocasu jsou taky plisen?? je to mozne ale ta oodinioza vypada podobne,ale zalezi na tom jestli je na rybce takovy povlak...z fotky to neni moc videt,ale napsal jsem to jako moznost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 22:36 Anonym – Re: tweety1
Syndrom nového akvária aneb otrava dusíkatými látkami v tvém případě kombinovaná s otravou akvaregulátorem a preventinem. Otrávená ryby porůstá plísní. Akvaristika za nic nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2008 21:16 Muž []
ahoj...no podel me to je krupicka a nebo oodinióza s lehkou plisni ktera se logicky obevi na poskozenych mistech...je to tou nezabehnutou vodou ,ale tu nemoc sis pritahl z akvaristiky a u tebe ve spatnych podminkach propukla naplno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:08 Muž Jurasek [137] – Re: tweety1
Na 50 litrů hodně rybek a strašně málo rostlinek.
Edit: Rybky tam šli strašně brzo po založení - akva nebylo vůbec zaběhnuté.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:07 Muž tweety1 [4] – Re: Alofok
rybky sem tam dal hned druhý den po založení :-( je se tam ještě před tím nalil akvaregulátor, a teď ze zoufalosti "preventin"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 21:05 Muž tweety1 [4] – Re:
Fotka k příspěvku akva 50l, mám ho cca teprve 14 dní, hodnoty vody bohužel nevim sad byly tam 5x neonka, 5x paví očko, 2x plata, 3x parmička čtyřpruhá, 1x přísavka thajská, 1x krunýřovec. Kytky 1x bacopa monniera, 1x hygrophila corymbosa, 1x asgitara subulata, ty nové jsou 2x hygrophila difformis, 2xrotala walichii. Zkusim poslat obrazek akva
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:59 Alofok – ....
Myslím,že otrava z kytek není,ale nemoc může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:58 Alofok – ---
Ok,založil jsi akva a kdy jsi tam dal ryby ?Dával jsi tam chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:57 Muž Jurasek [137] – Re: tweety1
Nemoc sis mohla přitáhnout rovnou s rybkama, ale hlavně se má nechat zarostlé akvárko minimálně 2 nebo 3 týdny bez rybiček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:56 Muž tweety1 [4] – Re: Alofok
otrava? mohla by být třeba i přídáním nových kytek do akva??? po přídání kytek následují den umrtí asi 1/3 rybek a druhý den zbytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:52 Alofok – ---
Založila bych to akva znova..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:50 Alofok – --
Vypadá,že má bakteriální rozpad ploutví a ještě něco dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:49 Anonym – Re: tweety
jak dlouho mas akvarko jak velke jake hodnoty vody nejake fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:49 Muž Jurasek [137] – Re: tweety
Otrava...
rybicky.net/rady/
www.akvarijni.cz/…
A mnohé jiné návody.
Edit: Pozdě :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:49 Alofok – ----
Otrava,krupice????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:49 tweety
Fotka k příspěvku zkoušim tam dát znovu foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:45 tweety – Pomoc, zemřeli všehcny rybky
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc mám celkem nové akvárko postupně jsem do něho nakupoval rybičky ale teď mi všechny během 2 dnů zemřeli (cca 15, paví očka, neonky)zdálo se že na sobě mají bílé skvrnky, ale pak to zase spíše vypadalo jako bublinky kyslíku, opravdu nevím, jednu polomrtvou chudinku jsem vyfotil ale zdá se mi že na ní není nic konkrétního vidět sad předem mockrát díky za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 19:58 Evák – Re: filipsi
Tak pH vody co nám teče z kohoutku je 6 :-| , to mi ho moc nevyrovná, vyměnila jsem oněch 60 l vody, koupila ksem si AQUATAN, 45 ml jsem tam hned přidala a dala jsem dvě kávové lžičky sody rozpuštěné ve vodě, aby se to trošku přiblížilo k normálu. Teď jsem si to pH zněřila zas, moc se to nezvedlo, z 5,1 ráno na 5,7 nyní.Ryby zatim dobrý. Uvidíme zítra ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:37 Muž filipsi [1295] – Re: Sid - offtopic
Jo, rceni mam rad (krom vozu a kozy) a take je rad pouzivam. Jen je nekdy hezke, jak rceni muze platit doslova. A zajimave situace vznikaji, kdyz se snazi clovek rceni vysvetlit cizinci, a pochopit ty jeho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 10:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: filipsi
Nemyslel jsem "s křížkem po funuse", že už je pro rybky pozdě, (ale kolik chybělo, těžko říct...), ale proto, že už nebylo, co podstatného dodat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:19 Muž filipsi [1295] – Re: Sid
Ne, je to dobre, nastesti nejdete po funuse. Proto jsem psal tak rychle a nadvakrat, kdyz jsem tam zahledl tu zminku o pridani sody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2008 10:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Evák
Jdu s křížkem po funuse... :-) Všechno podstatné napsal Filipsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 10:14 Evák – Re: filipsi
Je to tak, tyjo bych je tim fakt zabila. Děkuju vám moc. změřim si tu vodovodní vodu.Už jsem odkalila. Du na to. Díky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:26 Muž filipsi [1295] – Re: Evák
Zmer si jeste kohoutkovou vodu. Podle toho, jake ma hodnoty, vymen kus vody v akva tak, abys byla nekde kolem ph 6.5. Poradne pri tom odkal. A to ted delej kazdy den, dokud to nebude fungovat a akva se neustali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:22 Muž filipsi [1295] – Re: Evák
Pamatujes si to spatne, je to naopak. Ale ph 5.1 to je docela sila, jak se ti to bez pridavani co2 povedlo? (trochu tusim, presne tak jak sid psal)
Hlavne ted neupravuj nad 7 nez zmeris amoniak, byla by to rychla a jista smrt, pokud jsou hodnoty vyssi.
(edit - jen upresneni k "naopak" - klicove je tam to, zda je voda kysela ci alkalicka, tj. hodnota 7 - precti cele sweb.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 09:04 Evák – Re: Sid
Dobré dopoledne, tak budete mít nejspíš pravdu, změřila jsem si pH, je 5,1 . Pokud si pamatuji při snižujícím se pH se zvyšuje toxicita amoniaku pro ryby :-( ? Nikde jsem se ale nedočetla, že jsou čichavci na jeho zvýšení tak citliví. Tak teď bych alespoň pH upravila přidáním jedlé sody na 6,5 - 7, ale nemám vůbec představu kolik bych do 180 l měla dát. Tak prosím máte někdo tucha?? Mrknu se ještě někde po netu. Díky MOC!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 23:36 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Evák
Nemohu si pomoci, Evák - můj dohad jste mi nevymluvila. Spíš naopak...
Nitrifikace mohla při stěhování dostat na frak. Jak rychle se akva po přestěhování zaběhlo a zda to bylo bez kritického zvýšení koncentrace NO2, to samozřejmě netuším...
To nevylučuje, že příčiny potíží mohou být úplně jiné...

Štěpán: Ale co se stalo se starým Sidoniem? Jsem zmatený...
Z toho si nic nedělejte - já taky. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:06 Evák – Re: Evák
na hladině mám sice krycí sklo, ale po všech stranách je tak 4-5 cm škvíra, fakt je že z poloviny je na hladině babelka.Ale pryč ho dát nemužu, vyskočil by motýlkovec. Vyházim teda ještě nějaký kytky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 22:02 Evák – Re: Sid
nádrž byla v tu dobu bez substrátu na dně, dávala jsem pozor pouze na molitany ve vnějším filtru, v den stěhování jsem je lehce propláchla vlažnou vodou abych smyla ty hrubý nečistoty, zbytky kytek a tak, při samotném převozu bylo ve filtru trochu vody, takže vyschnutej taky nebyl. Snad už mě jen napadá že by ty bakterky vymrzly při přenosu filtru z našeho vchodu do auta (cca 10 m) což je velmi nepravděpodobný. Teď mě ještě napadá, toho čichavce co ho mám teď v karanténě, má tak divně zvlněnou páteř tak od půlky těla k ocasu, tak jestli to fak neni tim krmenim. No teď to nevyřešim, jdu změřit pH a zítra udělám ty testy. Dík všem za rady!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 21:54 Evák – Re: Roman
mno,kytky nepřihnojuji vůbec ničím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 19:59 Muž Roman [100] - Cichlidy
A co takhle přihnojovaní pomocí CO2???.Tím bych si vysvětlil tu otravu asi já.jelikož ostatní fišle co dýchají kyslík rozpuštěný ve vodě to nepostihlo, tak se osobně přikláním k hromadění plynů nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 19:52 Sid
Štěpán napsal Ale co se stalo se starým Sidoniem? Jsem zmatený.
A to je kdo? :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 18:26 Štěpán
To je úleva, opět přirozeně zelený! :-D Ale co se stalo se starým Sidoniem? Jsem zmatený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Sid
A je to. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049-hromadny-uhyn-ryb?od=951