Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:34 lemarc Re: romant
Zatím diky.Jakou filtraci si poridit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:30 R Muž romant [27987] Re: lemarc
Njn, zahnípaný dno, nevhodná filtrace(honič vody) osádka složená se samých bordelářů, to je potom otázka času, kdy se něco podělá, jako právě u těch ancáků. Pořádně odkalit, vyměnit polovinu vody a týdně měnit alespoň 1/3 objemu akvária, to pro začátek. Ono to můžou mít na svědomí vyšší N látky, takže bych počkal s tím definitivním verdiktem, až bude provedena ta očista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 20:24 lemarc Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku posilam foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:29 R Muž romant [27987] Re: lemarc
Tak uviverzálně, měnit více vodu, zřídit prezentaci, aby bylo tzv. z čeho vařit a aby se dalo na nádrž podívat trošku komplexněji, protože, jsou-li to vnitřní paraziti, příčina bývá v nicotných podmínkách, kvalitě vody, poddimenzované filtraci atd. Následně se bude dát určit vhodný způsob léčby, půjde-li to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:13 lemarc Re: romant
Da se stim něco delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:12 Muž Yirka [9126] Re: TRULY
Já ti to napíšu ne z pohledu velkochovatele, ale normálního akvaristy, který odchovával pravidelně asi 3 roky od jednoho páru. Ta perioda kladení byla zhruba měsíc až 6 týdnů. Pro hobby akvaristu je pak docela problém to vše trošku slušně odchovat do velikosti 3,5-4cm a smysluplně udat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:02 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
Asi som sa zle vyjadril . Teda aka je doba pri idealnych podmienkach od vytretia samicky do noveho vytretia. Teda od pistenia ikier cez odplodnenie az po nove vytretie. vdaka :-) Pisem o idealnych podmienkach ale kludne ak viete dajte vlastnw skusenosti napr. 30 dni atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 18:57 R Muž romant [27987] Re: lemarc
To by mohlo ukazovat na vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 18:52 lemarc – bricho
CHtel jsem se zeptat.Moji anci.maji strasne nafouknuta briska ,prosim nevi někdo co jim je ?Dekuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 18:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
TRULY napsal: zdravim, chcem sa len spýtať aká je perioda kladenia ikier u ANCISTRUSOV za ideálnych podmienok. Vdaka (doba medzi kladením ikier od vytretia po vytretie)
Klidně 7-10 dní... většinou 14 až 21. To záleží podle způsobu zacházení s výtěrem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 18:16 Muž dvorak [94] - Rostliny
Tak se mi asi rozmnožili ancistrusáci .. :-D Čučím do akva a před očima mi proplave asi 1,5 cm ancistrusáček. Takhle malé jsem pořizoval minimálně před půl rokem :-D Takže nejpravděpodobnější je rozmnožení :-D Akorát jsem zatím viděl jen jednoho jediného ... Pochybuju že by přežil jen 1 a že bych ho viděl teprve v takovýhle velikosti ... Jsem zmätěný ... Rozmnožili se nebo ne?? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 16:59 Muž TRULY [164]
zdravim, chcem sa len spýtať aká je perioda kladenia ikier u ANCISTRUSOV za ideálnych podmienok. Vdaka (doba medzi kladením ikier od vytretia po vytretie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 04:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: Pálená trubka trativodu cca 15- 20cm/Ø cca 6cm nalepená silikonem na čtvereček skla.U nádrží bez substrátu,ideální možnost vizuální kontroly a možnosti přemisťování výtěru v jakékoliv fázi na jiná stanoviště.Válec s pevným průhledným dnem se mi 100% osvědčil.
Jen poznámka k tomu přemísťování výtěru... pro ty co klokotaj ... na sklo se téměř vždy jikry přilepí, jdou hůř sebrat, odírají se. Na plexisklo se nepřilepí nikdy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 21:53 Muž Tojsouvěci [3587] - Kytky s čudlamaRe: snehulda007
Fotka k příspěvku Pálená trubka trativodu cca 15- 20cm/Ø cca 6cm nalepená silikonem na čtvereček skla.U nádrží bez substrátu,ideální možnost vizuální kontroly a možnosti přemisťování výtěru v jakékoliv fázi na jiná stanoviště.Válec s pevným průhledným dnem se mi 100% osvědčil.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2015 19:51 Muž snehulda007 [850]
Fotka k příspěvku Ještě rozšířím dutinu a udělám boční vlez,přilepím na plexi a je hotovo.:-D A nejlepší je ta cena...0kč a ještě se při tom vyblbnu palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 19:07 Muž TRULY [164]
Tak som sa tesil na vytieracky za dobru cenu a uz je to pasé. Akurat mi majitel napisal ze jeho celu komplet chovnu berie nejaky pan a ze mi yo teda neposle. Skoda nieco pisat... Antikom dam zajtra kokos a ak sa im nebude pacit tak splasim z akvaristiky nieco ine. Samozrejme drahsie... Tie dve som mal za smiesnu cenu 2€. :-| sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 20:23 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: prasan
Mne sa trú v kvetináči 9×9 cm s otvorom asi 1,5×3 cm na výšku (samec dnu chodí bokom), ktorý bol pôvodne myslený pre cichlidky, ale akosi si ho vybrali prícucky. No ale u mňa množenie nie je hlavný cieľ, tak tam možno nemá plný komfort. Každopádne, na výber má ešte pár kokosov podobných rozmerov, ale tie ho nezaujali alebo sa mu nechce sťahovať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 16:22 - Re: zervan
Občas sa ale vytrie samec i s dvoma či troma samicami súčasne a vtedy tie ikry bývajú i porozhadzované po úkryte ba neraz aj mimo neho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 15:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
U mňa boli ikry vždy nalepené na kokose, nie na dne v substráte, takže ich presun spolu s kokosom bol i bez ďalších úprav jednoduchý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2015 15:02 - Re: TRULY
To hej bude to prktickejšie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 14:59 Muž TRULY [164]
ja tam proste v stredu, štvrtok napchám všetky 3 a dám vam vedieť :-D

Ešte sa chcem spýtať na to , čo hovoríte aby som ten kokos podlepil plastom aby som ho vedel dvihnuť aj s ikrami? bude to praktickejšie nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2015 11:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: LiborSprysl
Pokud jde o ancistruse tak jsem jich několik stovek odchoval, takže o tom trochu něco vím. To je ale stejně jedno, protože ty jsi stejně ten nejchytřejší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 04:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Není podmínkou aby trubka stála, klidně ji polož. Důležitý je jak je velký vchod, aby šel dobře bránit. Takže 2 - 3 cm. Hodně záleží jak velké máš ryby. smich coze Viděl jsi někdy "taťuldu na vejcích"? Jak bránit? Prostě aby ucpal prostor a tomu je třeba přizpůsobit průměr. 98% času stráví ovíváním jiker a mladých a ocas si ohne do trubky, bude vidět, ale přečnívá jen když se samec uvnitř "přerovnává". Zatímco v délkách trubek jsi byl "přez", v průměrech jseš taky mimo. Samec o průměru dvou centimetrů se teda ještě do množení moc nehrne...Venouši teda s kytkama jsou některé tvé poznámky docela trefné, ale do těch ryb lez opatrně... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 04:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Není podmínkou aby trubka stála, klidně ji polož. Důležitý je jak je velký vchod, aby šel dobře bránit. Takže 2 - 3 cm. Hodně záleží jak velké máš ryby.
Nó... to bych zase moc srdnatě netvrdil... je totiž velmi pravděpodobné, že existuje nějaký "kód" u těchto ryb a ryby narozené ve stojaté trubce ji vyhledávají, zatímco ležaté si nevšimnou. Je o mně známé, že mne pan Ešpandr dobíjí po psychické i fyzické stránce již hodně let. Takže jsem zkoušel i ležaté trubky, když jemu to tak v nich jde. Omyl... Zrušil jsem všechny. Takže to Václave v některých případech podmínka je. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 04:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
TRULY napsal: cisto teoreticky sa to mozbo da vytiahnut a otocit naopak
Točte si jak chcete, druhý otvor ale musí být v horní půlce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:33 -
Mám v akvárkach tieto hlinené ukryty
www.akvariumonline.sk/…

trubky skoro nepoužívam,trú sa mi v tom ochotne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.01.2015 20:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Není podmínkou aby trubka stála, klidně ji polož. Důležitý je jak je velký vchod, aby šel dobře bránit. Takže 2 - 3 cm. Hodně záleží jak velké máš ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 20:10 Vip Re: snehulda007
Za zkoušku to stojí. Tak mu bude čouhat ocas no :) ...
EDIT: u té jedné hliněné skuliny co mám, lezl samcům ocas celkem často a nijak jim to nevadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 20:09 Muž snehulda007 [850]
Tak samec má necelých 15cm a vytíračka má taky 15 :-( . To je tak, , když si člověk řekne, že to trefí od oka...hlavně že jsem to řezal z dvoumetrový větve...a vnitřní průměr by měl být minimálně kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 20:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Možná jsem to s délkou přehnal, ale u dospělého samce bych řekl že ne. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2015 19:58 Vip Re: snehulda007
25-30cm je asi zbytečně moc. já mám 13 a 15cm a třou se do nich bez problémů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 19:56 Muž snehulda007 [850] Re: vaaclav
25-30cm? Opravdu tak dlouhá? Tak to můžu začít od začátku :-( Ale díky za informaci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.01.2015 19:38 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: snehulda007
Trubka je asi 25 - 30cm dlouhá s výřezem ve vrchní třetině. Průměr asi 3 cm (podle velikosti samce) Do malé se nevejde a ve větší se necítí dobře, pokud si může vybrat. Také se menší průměr lépe brání, protože rvačky o ní nejsou nic neobvyklého. Spodní konec by měl být ucpaný pokud je máš na výšku. Prodávaly se takhle na burzách přilepené na kousku skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 17:44 Muž snehulda007 [850] Re: TRULY
TRULY napsal: tak este ju nemam doma a presne rozmery neviem jedine ze zajtra napisem majitelovi necch mi ich zasle.
To počká až ti přijdou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:16 Muž TRULY [164] Re: LiborSprysl
cisto teoreticky sa to mozbo da vytiahnut a otocit naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:14 Muž TRULY [164] Re: snehulda007
tak este ju nemam doma a presne rozmery neviem jedine ze zajtra napisem majitelovi necch mi ich zasle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 15:53 Muž snehulda007 [850] Re: TRULY
Mohl bys sem, prosím, dát rozměry tý trubky? Délku, vnitřní průměr a velikost bočního otvoru? Zrovna páchám vytíračku z dubový větve tak abych to měl na první dobrou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 15:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
Hlavně tu trubku dejte tím druhým otvorem nahoru, takhle je moc nízko. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 15:26 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak rozmýšlal som dneska či nespravím mojim antikom taký test, že im tam dam všetky 3 vytieračky a jednoducho len odpozorujem čo im lepšie padne :) Dnes som kupil kokos za cca 70centov (cca23kč) z akvaristiky. Rozmýšlam len či je ten komýnový vhodný, či ta diera predsa nieje veľmi velka.

Co sa týka kokosu tak som naznačil kde by som chcel spraviť dieru a napada ma či nespravim tomu kokosu aj dno z platu a nalepim to tam akvasilikonom, čo vy na to? Bude sa to potom dať lahšie premiestniť a nakladu si ikry na rovný hladký povrch, toľko by som sa s tým pohral.
PS: tu prvu aj tretiu vytieračku mam za dobru cenu, tak preto sa s tým pohram o peniaze mi nejde v tomto prípade.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 11:33 Muž TRULY [164]
tak na druhy tyzden mi prridu dva typy vytieraciek jedna ta co som pisal a druha presne taka plastova tak ich dam obe do akva a dam vediet co sa tym mojim pacilo viac. Pocitam ze pridu stvrtok, piatok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.01.2015 09:43 Vip Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku ... přesně, tak. Takto to množí chlapi v Madapu. Parkrát jsem to zkoušel a funguje to parádně ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2015 03:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: snehulda007
snehulda007 napsal: Vzpomínám si, že jsem viděl video kde bylo přes dno akvária natočeno tření ancíků pod obrácenou miskou. Bylo tam vidět jak sameček zatarasil vlez. Podle toho jaký úkryty si vybírají a vytváří u mě jeem si myslel že je pro ně důležitý celkový rozměr dutiny.
Mají-li dostatek úkrytů na volbu, pak sis to myslel správně! A je pravda, že si nejvíce vybírají úměrně úzké svému vzrůstu. Jinak je to pak výběr z toho co je nejméně špatné, nebo se prostě třít nebudou. Jen pro připomenutí poněkolikáté... nejideálnější průměr trubky je shodný s plastovkou, na níž bývají v marketech navinuté pytlíky u pečiva...a nejlepší je černá se dvěma otvory - horním a bočním, přilepená na skle nebo plexiskle. Buď nastojato( tak třu já) nebo i naležato (léta tak slaví úspěchy pan Ešpandr, ale má průměr trubky o něco větší) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:42 Muž TRULY [164]
inak tou kontrakci som mal skor na mysli ci tie pohyby co robi nesuvisia s vyterom. Ako vieme vela rybiek pred porodom alebo vyterom robi vselijake veci. Tak ma preto napadlo ci to nebol nejaky akt pred vytretim. Urcite som to nemyslel ako kontrakcir u zeny :-D :-) Lebo ako citam napada vas vselico a zle som to napisal to je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2015 22:37 - Re: LukasHH
Osobne keď kupujem ryby u ktorých nie je možne určiť pohlavie ,tak brávam minimálne 6 kusov.Vtedy tu už aka tá istota minimálne jedného páriku je.Pri ancíkoch zväčša rastú rýchlejšie samce,tak je fajn v predajni zobrať niečo väčšie i dáky ten stred.No nikdy to nebude 100%. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:34 Muž LukasHH [3] Re: prasan
Doufám, že se povedlo to nějak trefit, že nebudou jen samičky. Ale mají 4-5cm teprve, takže prckové pořád:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:33 - Re: LukasHH
Trocha vydrž a ono sa to dozvieš.Niekedy i samičky mávajú ,,fúziky,, po obvode tlamky.Najčastejšie ak fúziky idú i stredom smerom medzi oči ,tak to bude s najväčšou pravdepodobnosťou samček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 22:30 - Re: Jakub
Nič špeciálne ancistrus pre úspešný odchov nepotrebuje.Stačí si len počkať. :-)
Ak si prečítaš niekoľko stránok tunajšieho fóra ,tak sa všetky základné informácie k úspešnému chovu a odchovu dozvieš.Môžeš si prečítať i tunajší album.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:58 Muž LukasHH [3]
Zajímavé, já mám 3 ancíky, ještě relativně mladé. Nevím jak staří byli v akvaristice, ale mám je ve svém nováčkovském akva 2 měsíce a ještě si nejsem jistý pohlavím. U jednoho se mi zdá, že by samec mohl být, ale ještě skoro nemají žádné fousky.
Nicméně jsem jim do akva na burze na Pankráci pořídil takovou keramickou vázu, teda vchod má viz moje prezentace, dal jsem jí do hluchého místa pod filtr a obsypal jí štěrkem...
Ale chci tím říct, že ancík do ní leze pořád a vidím jen ocas jak tam kempí u vchodu:-), ikdyž otvor je pro něj větší a rozhodně není natěsno:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:41 Jakub – Dotaz
Dobrý den,
mám 120 l akvárko a v něm půlročního samce a roční samici. Co mám udělat proto, aby se mi vytřeli.
Díky
PS: Ten sameček je větší jak samička a dvoří se jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 21:34 - Re: snehulda007
Máš napríklad jediného samca a čo ja viem dve samičky.I tak sa samičkám tento samec nemusí pozdávať ako dostatočne dobrý otec.Niekedy to fakt trvá,než samec niektorú zo samičiek presvedčí o svojich kvalitách.Mám takúto rovnakú situáciu.
Dve takmer identické jaskynky.Niekoľko mesiacov či hádam aj 3/4 roka sa tieto samičky nemali ochotu so samcom trieť.Samec trocha dorástol,zmocnel a dnes po tejto dobe konečne samičky presvedčil,že aj mnou ponúkaný ukryt je fajn a dokáže potomstvo ochrániť.Každú chvýľu sa mi budú liahnuť Ancistrus sp. long fin.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=451