Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:03 Muž sportsmen [62] – Re: FranzFritz
Skoda ze tu nemate take prezentaci ze by se clovek mohl konkretneji podivat na nadrz a presneji poradit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 09:02 Muž sportsmen [62] – Re: FranzFritz
No nemusíte krmit jen srdcem, je spousta jiných druhů mražených mas kterými se dá krmit a pokud to maso bude na mensi kusy tak by si jistě i tetry rády zpestřily jídelníček! Ale i změna osazenstva sumců je řešením! Tak at pri odlovu ancíků nepřevrtáte celou nádrž! at se dari a kytky vesele rostou!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 08:05 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: sportsmen
To je sice dobré řešení, ale neřeší to můj problém. V aquarku mám jen tetrovité ryby a kvůli páru ancistrusů se mi hovězí srdce nechce kupovat :) Granule nic nevyřešili, spíše spustily ještě větší žravost a kytky mizely ve velkém.
Vyřeším to výměnou za malé druhy OTOCINCLUS AFFINIS. A hlavně je už nikdy nebudu přikrmovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.03.2009 22:58 Muž sportsmen [62]
U mě dökud byly ancíci malý tak jsem o nich téměř nevěděl, vůbec jsem je nepřikrmoval a rostli jako z vody, jakmile dorostli cca 5cm strašně mi zničili některé druhy echinodorů, začal jsem přikrmovat granulema ale stále šli do kytek! Tak jsem je odlovil a dal do jiné nádrže k terčovcům kde je krmím granulema a kde mi sbírají maso které terčovcům spadne na dno a od té doby mi úplně přestaly ožírat rostliny a to tam mám hlavně echonodory! další zkušenost mám z jiné mojí nádrže kde jsem je krmil okurkama a přesto mi kytky ožírali (opět hlavně echinodory) oni ty kytky přímo ničili, pak mi tu Romy poradil že když je nebudu přikrmovat rostlinou potravou že mi kytky okusovat přestanou, začal jsem je tedy krmit hovězím srdcem a granulema a od té doby si kytek ani nevšimnou! Je pro ně daleko jednoduší vzít si hovězí srdce nebo granule které jim dáme než si někde složitě strouhat tvrdé echinodory!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:47 Muž piano300d [0]
Mám tři ancíky sp jednoho krunýřovce síťovaného a všem kytky moc chutnaj...už jsou v menší louži a tam taky zústanou...krmím rozmanitou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:31 Zdenek58
Mám 3 ancistrusy nějakých 7 let (jeden je ještě o něco starší), živé krmení viděli leda v mládí, pak ještě mražené, krmím tabletami, ale do rostlin se nepouštějí... Ale mám jenom cryptocoryne affinis a cryptocoryne pontederiifolia a ty jim třeba nechutnají :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 22:13 Žena datura [104] – Re: Yirka
přesně z tohohle důvodu ode mě neuviděj ani lupínek smich
přikrmuju syrovým masem, tak uvidíme, jak se nám vyvinou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:44 Muž Yirka [9126] – Re: MiHl
Před delším časem jsem toto téma diskutoval s rostlinoznalcem Václavem a ten mně v tom názoru jen utvrdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:24 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Yirka
Když se tak nad tím zamyslím, začali ancistrusi mi žrát rostliny až když jsem začal přikrmovat krmivem pro ancistrusy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 18:05 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Yirka
Podle mě ve tvém případě muselo sehrát roli více faktorů. Já mám zkušenosti přesně obrácené ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:17 Muž Yirka [9126] – Re: paolik
Nemusí být. Sám mám několik ampulárek a další plže viz prezentace a všímají si pouze poškozených či odumírajících rostlinek, na zdravé nejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 16:11 paolik – Re: Yirka
Potom jsem tedy v bezvýchodné situaci. Když nebudu přikrmovat zeleninou tak mi začnou okusovat šneci. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:58 Muž Yirka [9126] – Re: MiHl
Dovolím si oponovat a to nejen z vlastní zkušenosti.Je tomu právě naopak.
Ancistrusi si začnou všímat rostlin až když je přikrmuješ zeleninou. Je to opravdu takový spouštěcí mechanismus. Tato vlastnost je, bohužel, nevratná, jak jednou začnou už je to neodnaučíš. Taky jsem tak dopadl a krásné echinodorusy byly za pár týdnů skoro na odpis. Ancistrusy jsem vyměnil, nové přestal přikrmovat zeleninou a prosperuje obojí, rybky i rostliny, které se naštěstí vzpamatovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 12:52 Muž Jrk [143] – Re: FranzFritz
Otocinclus Affinis
mají je skoro stále v Brně ve Sklorexu. Bývají tam ve velice dobré kondici. Jsou to importované rybky, proto bývá problém s jejich aklimatizací na akvarijní podmínky. Mám jich 8ks a neměl jsem s nimi sebemenší starosti. Velice pracovitá rybka (řasožrout) do každého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 12:07 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: MiHl
Jistě, kořen tam mám. Viděl jsem je na něm dvakrát. Nejraději ho mají krevetky black crystal.
Díky tvému odkazu jsem zjistil, že existují i velice malé druhy krunýřovců (OTOCINCLUS AFFINIS). Teď je jen sehnat. Díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 10:31 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: Mrakoplash
Nejsem odborník na akvarijní rostliny. Je dost možné, že mi nežerou Cryptocoryne, ale Echinodory. Některý druhy jsou si dost podobné. Mám je v aquarku od začátku, kdy mne nezajímalo, co tam mám. Teď by mne to zajímalo, ale těžko to zjistím přesně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 10:30 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: FranzFritz
U ancíků to funguje tak, že dokud jsou malí, tak žerou téměř výhradně řasy. Pokud už jsou větší (cca tak od 6 cm), pouštějí se i trochu do rostlin. Hlavně v případě, kdy nejsou rostlinami krmeni (salát, okurka,...). Já se spíš divím, že si vybrali zrovna kryptokoriny... ale nevím, co tam máš za jiné kytky.

Doporučuji prostudovat catfish.cz

EDIT:já věděl, že to tam někde je: catfish.cz/…

PS:předpokládám, že kořen v akváriu pro krmení krunýřovců máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 10:22 vitek38
jak která rybka, když se od mala dobře napapá řas, bude si je vybírat předněji, skrátka kaźdá rybka má svůj charaker a nějaké rybce chutnají kytky.. jiná zase dává přednost řasám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 10:16 Mrakoplash – Re: FranzFritz
Celkem jim chutnají Echinodory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:52 Muž prisavnik [51] - Rostliny
To je normalne ;-)
Ked uz raz zacnu ist do rastlin, tak to nezmenis.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 09:49 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Žerou Ancistrus sp. rostliny?
Ač ancistrusy přikrmuji, v akváriu rostou řasy, všímají si žrádla i řas málo a dávají přednost rostlině, myslím, že je to nějaký druh Cryptocoryne. Jiné rostliny nežerou. Vyžerou velkou plochu povrchu listu, který po čase začne odumírat. Rostliny byly pěkně roszrostlé a husté. Ze začátku si jich ancistrusi nevšímali, ale po čase jak vyrostli asi na 6 cm, ji celou zmasakrovali. Byli pouze dva. Raději jsem je odlovil a čekám jak se situace vyvine. Odumřelé části rostlin teď spásají krevetky.
Je toto chování acistrusu normální, že dávají přednost nějakému druhu rostliny před krmivem a řasami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 18:10 Honza 1995
mam albin a normalniho nakladli mi jikry a plavou co myslite nebudou z toho dalmatyni :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:50 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Jeff
su krásny,nech sa ti darí snimi palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:50 Muž Dixon [13] - Sumci
ok,ja len tak zo zaujimavosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Dixon
Nedá, někdy se tře samec každý měsíc, jindy se mu třeba rok nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:25 Jeff
Fotka k příspěvku A ještě jedna....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 20:24 Jeff
Fotka k příspěvku Jj, tak asi to budou fakt albíni, páč jak se tu psalo, oči mají zatím červené a prosvítá jim krevní oběh, dokonce jde vidět něco červeného co tepe, asi srdíčko. Doufám že nepíšu blbosti ale je to paráda, si to prostě užívám tohle hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:59 Usine – Re: Malapa
Napsal jsem to špatně. Jsou to albíni říká se jim Ancistrus Gold. A nejsou to u ryb jediní albíni takto vypěstovaní. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2009 17:54 Muž Dixon [13] - Sumci
Dixon napsal: dasa nejak vybudit trenie u ancistrusov? :-O napiste :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:47 Žena Utahraptor [91] – Re: Malapa
Ale to co Landvir rika to prece nevylucuje, naopak :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 20:22 Muž Dixon [13] - Sumci
a od akej velkosti sa zacinaju tret? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:17 Muž Dixon [13] - Sumci
dasa nejak vybudit trenie u ancistrusov? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 17:03 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Landvir
Zajímavé to je, gen albinismu by měl být recesivní, ale jak vidět, není to stoprocentní pravidlo a genetika je složitější. Jisté je, že oba rodiče musí být nositeli tohoto genu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 14:59 Muž Landvir [57]
Ahoj taky mám ancistruse zlatý a měly rodiče normální. Je to zajímavý. Přírodo, přírodo! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:40 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Projevil se gen nejakeho prapredka. Treba jejich prapradedecek byl zlate formy a ostatni prarodice a rodice tvych ancistrusu mohli byt obycejni a ted se projevily geny po pradedovi ... to je ale bezne u vsech zvirat, ale i u lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:21 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: vaclav
Nevím, ale pokud ryba nemá pigment, oči jsou červené od prosvítající krve skrz vlásečnice, tak je to albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:20 Muž Dixon [13] - Sumci
aha,díky zase som o nieco mudrejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:18 Žena Utahraptor [91] – Re: Dixon
Nevím jak to konkrétně funguje u téhle mutace, ale obecně ano, když je mutace recesivní, může ji dominantní forma přenášet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:04 Muž Dixon [13] - Sumci
to je normalne ze normalny(cierny) parik moze mat zlatych prckov? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:58 Jeff
Takže je to normální,jo? Takže bodou zlaťáci, tak ty si nechám.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:49 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Jojo, Václav má pravdu, bude se jednat o zlatou formu sp.gold...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 19:11 Usine – Re: Jeff
Nebudou to albíni, ale zlatá forma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 18:42 Jeff – Ancistrus albín
Ahojte, mám dotaz, narodili se mi ancistrusi, včera jsem je přelovoval ze společenské nádrže, asi 30 kousků (docela fuška) a dva z nich jsou albíni, jak je to možné?Stává se to? Mají tak týden, vybarví se ještě? Rodiče jsou
Krunýřovec sp. (obyčejný), nikde jsem to tady nenašel, ale je tu hodně témat, tak se omlouvám jestli zakládám nové téma zbytečně. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2009 08:59 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: macymesser
Nesmysl, klidně do takového akvária dej 10 malých ancistrusů, až povyrostou vybereš si jednoho samce a všechny samice co budou. Ostatní samce dáš pryč, pokud budeš mít velké štěstí, zůstanou ti 3-4 samičky a to je ideální poměr k jednomu samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 23:29 Muž Bubi200 [19] – plutvy
Ahoj, neviete nahodou, dorastu odhryzene plutvy ancika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 20:29 pansuu – Re: macymesser
2 bohatě stačí. Jsou to teritoriální ryby a kterej nemá teritorium, je chudák. U mě vždycky jeden vyrost a druhej byl jaksi utlačovanej. Jedině jich tam dát vosum a zůstanou jen ti nejlepší :-D :-D
EDIT: Míval jsem i větší akva než 54l ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 20:18 macymesser – ancik
Chtel jsem se zeptat kolik anciku muze maximalne mit ve 126 l akvarku ? Mam tam 4 anciky,2 paleatusy a 2 sumecky skvrnity.Mohl bych tam mit aspon 8 anciku ? Je mi asi jasny ze by mi mohli likvidovat rostliny.Ale stim se trochu pocita

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 22:04 Muž Yirka [9126] – Re: stanovsky
Jak jsou staří a vyspělí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 20:05 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Yirka
To nevím. Někdy jo, jaká je šance že se mi vytře samec a samička. Pouze je to pár a nemaj se moc rádi. Kupoval jsem tehdy 2ks a jaksi jsem dobudoucna nepočítal s více kusy. (měl jsem 60l ale ted 130l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 19:51 Muž Yirka [9126] – Re: stanovsky
A není to vábení samiček někdy stres? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2351