Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 20:20 jirka4 – Ancistru sp. Lemon L 144
Fotka k příspěvku Nevíte kde by je měli v Ostravě ???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 08:55 Anuska – zelenina
No, já tomu, že vše pomřelo (případně i na dusičňany) věřím. Hlavně v zimě a na jaře může vysoký obsah dusičňanů v rychlené zelenině nadělat paseku, ale spíš u mladých ancíků. V létě a na podzim bych se toho nebála. Taky je potřeba zeleninu hodně dobře proprat v teplé vodě. Osobně bych ráda krmila jen tabletama atd, jenže ten můj mlsoun po dni bez okurky ožírá kytky ve velkém, asi je to závislost - salát, rajče, brambora - to mu nic neříká, jede jen v okurkách :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 07:30 Muž Yirka [9123] – Re: Malapa
Já tito věřím, ale nesváděl bych to hned na dusičnany. Spíš bych popřemýšlel zda jsem ten salát spařil, nebo jinak ošteřil, abych ho zbavil třeba zbytků případného postřiku. Mně jde jen o to. že podobnými rychlými soudy, které čte spousta lidí je nevědomky odradíš od něčeho, co by třeba jejich rybkám prospělo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:37 Muž Malapa [494] - Afrika
Dobře geneticky vybavení a dobře živení ancistrusi spec. těh 14cm vpohodě přerostou. Zejména samci. Ale hodně záleží na konkrétní populaci, třeba závojoví ancistrusi rostou pomalu a zůstanou menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:15 Jirka88
tak to bude hukot jestli to bude takovejhle macek :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:13 Muž dajos [10]
kamarád má jednoho ancistruse v malém akva, vůbec ho nekrmí a stejně má nějak kolem 14cm.. tak se moc neboj rozzureny ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:11 Jirka88
ještě sem se chtěl zeptat....muj ancik ma 4,5cm a moje akvarko 37litrů...jak bude velikej jako dospělej?maximum je 14cm což vim ale taky vim že ancik přestane růst když je nádrž malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:09 Muž dajos [10] – Re: Jirka88
o to se vůbec neboj ani nebudeš vědět jak.. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:03 Jirka88
koukal sem na něj půl hodiny co sem přisvicoval a z tý okurky neslez!!když se tam ted po tmě kouknu tak na ní ještě pořád je a přitom už je skoro celej vnitřek sežranej!!jsem zvědavej jestli sní i ty tvrdší kraje... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 21:03 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Laduschka
Bacha na strevni parazity.Hovezi maso by asi ancik zrat nemel vubec i kdyz i u me ve spolecny nadrzi s tercema si sem tam ukradnou co popada na dno.Kazdopadne okurka je pro ne urcite prirozenejsi :).Nech okurku v akva par dni a uvidis jak se do ni pusti az zmekne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:50 Žena Laduschka [120]
tak to je hustý :-D já jim tam hodila okurku a ani se toho nedotkli, spíš jedou po hovězim srdci, který dávám terčům, ale aspoň to po nich ukliděj :) občas jim tam hodim tabletku pro ancíky, ale taky z toho nejsou zrovna nadšený... asi mám ňáký masožravce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:29 Muž dajos [10]
nene okurek už tak moc nedávám nebaví mě to zatěžovat hop navíc to někdy vyplave..začal jsem s bramborama..ty se krásně potopí, jsou výživnější..on okurek se taky potopí když ho vymačkáte.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:29 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yirka
Tak jinak, když po podání salátu do druhého dne uhynulo komplet vše co bylo v nádrži, několik desítek malých ancistrusů, tak v těh listech salátu něco bylo. Nemusím nic vědecky zdůvodňovat, výsledek byl jasný. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 20:26 dox
Tak koukám,že to moje téma se pěkně rozjelo trochu se tady lidičky i porafali :-D ,ale já si stejně myslím že zelenina k ancíkovi patří,ale samozřejmě nevilučuji ani tabletky a různý vločky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 19:23 Jirka88
tak teď jsem tam hodil kolečko do kterýho jsem dal malý kamínky tak uvidim co z něho ráno zbyde...zhasínám v osm tak bude mít dost času aby ho snědl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 17:38 Muž Yirka [9123] – Re: Malapa
Nevím jak jsi na tom s duičnanz v nádrži, ale pochybuji, že by v kolečku okurky či lístku zeleniny byla větší koncentrace než v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 12:40 Muž vhisky [45]
Já taky krmím okurkou, čtvereček z dužiny přidělanej k oblázku bavlnkou, máme zatím dva cucíky a vesele papají :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 11:14 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ja svoje anciky krmim okurkou denne nekolik let.Zadnej mi nikdy nechcip a odchovu jsem mel a mam nespocetne.Samozrejme krmim i tim susenym(chlorella,spirulina,artemia) ale okurka tvori minimalne 50% potravy.Kdo chce muze jim kupovat biologicky pestovanou zeleninu ale myslim ze je to zbytecny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 09:48 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Anuska
Tady došlo opravdu k nedorozumění. Tím riskováním zdraví, potažmo života ryb, jsem nemyslel zeleninu jako takovou. Jde spíš o to, co ta zelenina obsahuje. Rychlená zelenina je plná dusičnanů, lidi to vydrží, rybičky občas ne. Osobně mi odešel komplet výtěr po nakrmení listem salátu. Proto jsem psal, že není důvod riskovat, když je spousta sušených krmiv s podílem zelené složky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2008 02:02 Anuska – re: Malapa
Asi jsi nepochopil, ale nevadí :) Nejde o to, kdo dál dočůrá ( jako holčička Tě stejně netrumfnu), ale že při špatné péči většinou rybka neprospívá a umírá - šesti lety a dobrou kondicí dokladuji to, že mu okurka rozhodně neškodí a tedy neriskuji život svých ryb, což je heslo, na které jsem reagovala ;-) Jo a není nafukovací, fakt sežere kolečko denně, nevím, kam to dává, ale podle množství produkovaných hovínek tuším smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Uz lehce zvadla okurka polní.Dneska odpoledne jsem ji tam dal a tohle z ni zbylo.Kdyz jim dal cerstvou tvrdou tak o ni neni takovej zajem jako o zmeklou nekolik dni starou.U sneku mam podobnou zkusenost.Tohle je jen zlomek mladejch.Nez jsem rozsvitil tak ta okruka nebyla skoro videt :) nejak se to rozuteklo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 22:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Anuska
S věkem to nemá zas ak moc společného, mimochodem 6 let je tak ideální věk, kdy je ancistrus plně vzrostlý, dospělý. Pokud bych přistoupil na tuhle diskusi, kdo dál dočůrá :-D tak jedna samice co mám doma, je deset let stará nějakých 15 cm velká a okurku nikdy neviděla. :-P Ancistrus se údajně dožívá i dvacet a více let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 18:28 Jirka88
dobře dam na Vaši radu ;-) a zbytek tý okurky budu muset sníst já a to jí nesnášim hmm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:36 Žena bucliik [99]
tak udělej menší kolečko a dávej mu ho spíš navečer, nebo až se zhasne osvětlení, určitě mu to přijde k chuti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 16:14 Jirka88
no ted nevim jestli to mýmu ancikovi chutná nebo ne...přece jenom mam jenom jednoho a aby snědl za den celý kolečko by musel bejt asi nafukovací... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 13:22 SoX – vokurec
Já dávám pravidelně vokurky a žerou jak divý. akorát jednou sem ji zapomel vyndat (zbytek) a kdyz sem ji chtel vyndat tak se mi rozpadla tak prisla na radu sitka a to uz slo samo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 12:40 Žena bucliik [99]
je to jedno, moji ancíci vyžrali vždycky spíš vnitřek a tu tužší část snědli jen tehdy, když jsem na okurku zapomněla a nechala ji tam dlouho. Neloupaná okurka se mi líbila víc, protože mi šel ten zbytek nesežrané okurky snadněji vytáhnout-líp do drželo pohromadě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 12:37 Jirka88
já sem dal mýmu ancikovi do akva kolečko malý okurky a moc toho nesněd...má se ta okurka oškrábat nebo to je jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 06:26 Muž Snofrev [54] – Re: aqalka
sp. obyčejný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:54 Muž Killer [133] - Sumci – Re: aqalka
to je normální espečko..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 21:22 aqalka – co je to za druh ?
Fotka k příspěvku koupila sem si ancitruse a nemužu vubec najit jaky je to druh mam v tom zmatek, je hnědy s žlutyma fličkama po těle a špičky ocasni ploutve ma žluty nevite co to je ? davam sem fotku tak se koukněte a řekněte :) diky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 18:10 Muž DonJuanKarlos [30]
Mě sp. žere okurky, brambory (někdy vařené), cukety, spařené listy pampelišky a kopřivy, ale taky rybí maso (sumeček žraločí - mražený), to chutná hlavně starším krunýřovcům a pardalisovi (krunýřovec pardálí).
Nevím, jestli se to dá považovat za krmení, ale strašně rádi žerou dřevo :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 17:33 Anuska – to : Malapa
Tak to pr, mému ancíkovi je 6let a rozhodně nestrádá. Papká si okurky a když mu nějaký den zapomenu kolečko dát, tak okamžitě ohryže kytky, takže evidentně o rostlinnou stravu stojí, tak za jeho chutě nemluv ;-) Samozřejmě dostává i tabletky pro všežravce s podílem živočišné stravy, ale třeba na filé z vysoka kašle a nežere ani případně uhynulé rybky, prostě mu to nechutná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 11:41 Muž Malapa [494] - Afrika
Zbytečně riskujete životy vašich ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 02:15 Muž Killer [133] - Sumci – Re: vaclav
ano přesně tak, jsou to všežravci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:57 Usine – Re: dox
Proč z nich děláte vegetariány, když jimi nejsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:35 dox
Rajče a okurku tu dávám taky a toho melounu byl jen kousek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:20 Anuska – to : dox
Dík za info, tak ti moji mají smůlu - zůstanu o okurky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:43 Diesel
to tam taky musíš dát jen malej kousek.. podle krunýřovců co tam máš no.. (aby ho snědli hned) já mám nejlépe osvědčené rajče a okurky..

a je pravda že ho tam můžeš nechat i 24 hodin, ale závisí to na velikosti akva , počtu ryb a kolik tam toho nacpeš :-) u dospělých rybje to v pohodě, ale co mi půl rajčete udělalo po 3 dnech s potěrem ancíků to nechci ani vyprávět :-D ale to už je dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 10:47 dox
Tak jsem ho tam přes noc šoupnul a ráno se nestačím divit voda zakalená jako pra..,ale po melounovi zůstaly jenom žilky,takže jim asi chutnal. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:42 Ládíček
Já tam dneska o půl paté dal okurku a gibbouš nebo co to mám :-D po ní jel jak divej... a zobly si i neonky a Závojnatkám to taky chutnalo palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:36 Anuska
No s tím melounem bych byla opatrná, prý hrozně kalí vodu, okurku (teda spíš zbytky) tam nechám (když zapomenu) i 24 hodin a nic se nestane, ale o melounu jsem slyšela, že kazí vodu dost rychle, tak jsem se ho tam neodvážila dát. Dej vědět, jak to dopadlo, pokud bys měl kladnou zkušenost, tak bych ho tam možná šoupla taky, aby měli nějakou změnu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:38 Diesel
Haracius: Zázrak to může být ale jde o to pro jakou rybu,,, ryby maj taky chutě a každý chutná něco jinýho jako si řikal s těma giboušema... :-) každopádně bych to zkusil ... ;-) a vyzkoušej toho víc... přes noc to zpracujou a pak uvidíš co jim chutná nejvíce.. jo a dej si pozor hlavně na zeleninu, nenechávej jí tam dlouho! maximálně těch 12 hodin podle mého... uvolňují škodlivé látky ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:59 dox
Díky všem za odpovědi a ten meloun tam určitě dám.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:53 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Ladič
s melounem mam kladnou zkusenost :) klasickej ancik sp se ho ani nedotknul ale gibiceps po nem sel jako divej...jinak se mi osvedcila cuketa, okurka nebo brambor
Ten meloun neni az takovej zazrak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:52 Ládíček
jj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:51 Diesel
zkusit to můžeš proč ne,, dej tam kousek večer a ráno ho vyndej .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 19:08 dox – ancistrus
čau mam doma melouna a napadlo mě jestli ho mužu dát ancistrusům :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:03 Vojtěch – Re: Kvik
to jsou samci ja mam taky jednoho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 14:51 Ivulik1
Taky bych chtela sehnat zluteho samecka (nejlip L144). Vypada to, ze nikdo nema :-( . Asi budu muset koupit vic malejch, to mi prijde dost zbytecny. Kdyby ste neco meli, tak se prosim ozvete. Jenom Praha (pripadne Humpolec). Diky ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2501