Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 23:13 šary
Ancistrusy se mi daří úspěšně odchovávat. Mám výkonného samce, k němu dvě samice. Výtěr vždy v jeskyňce při teplotě 22-24stupňů cca 50ks jiker( úhyn táměř žádný).Samec je po celou dobu hlídá a ovívá ploutvemi, aby jim tak zajistil přísun čerstvé okysličené vody. Po vylíhnutí potěru a strávení žloutkového váčku se potěr začíná vydávat na výlety po akva. Samce odlovím a vrátím do společného akva k samicím. Za pár dní už je zase v jeskyňce s novou snůškou. Pro mladé používám tabletky a čipsy pro krunýřovce, spařené čínské zelí( chvilku trvá, než se to naučí baštit),zelené tabletky se spirulinou a protože u nich mám mláďata pavých ok, tak papkaj i nadrcený tetramin, co spadne na dno. Dvakrát denně odsávám zbytky potravy a výkaly ze dna ( holé dno, kytky v květináčích).Jo, samozřejmě mám i kořen, který je mladýma vždy obsypaný.Okousávají ho, jednak řasy, a taky z něho dostávají nějakou pro sebe důležitou složku( uvádí jak většina literatury, tak i zkušení chovatelé.Já se svých ancíků nikdy neptala, ale jelikož to tak funguje, nešťourám se v tom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 21:41 0 – Re: lachon
Dej je zvláštˇ, vychovej a nabídni do výkupu , atˇ se z nich mohou těšit i jiní zájemci . Zachovává se tím i genetická variabilita druhu. Ryby z malochovu s individuální péčí bývají někdy i kvalitnější než z velkopěstíren. Osud rybek závisí na Tvém rozhodnutí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 10:34 Muž Killer [133] - Sumci – Re: lachon
nech je tam,ale dej bacha na přemnožení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 09:18 Diesel
když je dáš vedle tak je můžeš úspěšně odchovat všechny, záleží také na rodičích...

a ve společenském ti jich moc nezbyde, jedná se o to, jaké máš ryby, tak dej vědět více informací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:54 Muž lachon [8] - Cichlidy
hmm díky necham je tomu volnej průběh a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: lachon
To záleží, kolik a jak rychle jich chceš odchovat. Ve společenském akvárku ti porostou pomaleji a moc jich asi nezbyde (záleží na ostatních rybách), bokem ti jich při cíleném krmení odroste třeba třicet i víc... Pokud se ti ale už prckové rozplavali, moc jich nepochytáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 07:36 Muž lachon [8] - Cichlidy – vytřené ancistrusi
Zdravim všechny potřeboval bych poradit jestli mám nechat vytřené ancistrusi v akvarku nebo je odlovit někam zvlášt mám 360l akva.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 21:11 George – Re: pavco
Fotka k příspěvku Krmivo Hikari Tropical Algae Wafers bylo vyvinuto pro těžko krmitelné ryby Plecostomus a jiné živící se řasami u dna. cena cca 60,- Kč
Dávám jen kousek celou tabletu nesežerou palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 18:50 Muž henrich [4] – 2Malapa
OK, ale to je hadam mozne len vo velkom akva, nie 100L, kde je bio-rovnovaha labilnejsia...
Mrtve rybky vsade doporucuju rychlo odstranit, kym sa nezacnu rozkladat :-O

Ale skusim to, hodim im vecer nejaky kus tresky z mrazaka na spajdli hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 18:33 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: henrich
Stačí kousek ryby hodit do akvária, ancistrusi si ho najdou. To máš stejné jako s rybí mrtvolkou, tu si taky najdou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 18:24 Muž henrich [4]
henrich napsal: Veru tak, listy salatu, kelu, uhorka, cuketa .... a tabletky ani nepouzivam, lebo mi trochu kalili vodu.
Inak aspon ti moji albinci su neuveritelne pazravi - 10cm kus cukety, alebo uhorky zozeru za jeden den dvaja dospeli (9cm) a dvaja mladi (6cm). Zaroven pri to neustale kadia vykaly takej farby ako je ta zelenina smich

Malapa: mozes mi pls poradit, akym sposobom krmit anciky tym rybim masom? Hlavne tak aby sa k nemu dostali a aby zas nebolo v akva moc dlho - vraj sa od neho rychlo pokazi voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:50 Muž Malapa [494] - Afrika
Hold máte nevhodné rostliny k ancistrusům a málo, nebo nevhodně krmíte. Chce to větší přísun krmení a nejen rostlinou potravu. Pěkně krmit mraženýma patentkama, dafniema, rybím masem. Ancistrus není v žádném případě vegetarián. U mě rostliny zcela ignorují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:35 Muž Yirka [9126] – Re: sportsmen
Musím potvrdit, že s jídlem roste chuť a to přímou úměrou k velikosti. Přestože přikrmuji a jsou jen tak kolem 7cm,flora to silně pociťuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:31 Muž sportsmen [62]
Pozor na ancíky mam je v 380l spolecenske nadrzi a uplne mi zdecimovali nektere druhy listnatych kytek (hlavne echinodoru), pokud nechcete aby vam zrali kytky tak je je nutne prikrmovat. Mluvim o dospelych ve velikosti cca 10cm ti malinci ktere koupite v akvaristice kytky nezerou a krmi se prevazne rasou ale jakmile poviroste uz si rasy ani nevsimne a zere kytky a je nutne je prikrmovat !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 20:41 Muž dajos [10]
Nejspíš se jenom někde natloukl bude to dobrý..ale nejsem si jistý - lepší by bylo foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2008 16:16 niky – ancitrus - červený ret
ahoj, můj ancitrus, je mu asi měsíc a půl po dvou dnech vylazl (asi byl schovaný v kytkach) a když se prisaje na sklo, tak je vidět, že má horní polovinu rtu červenou? čm to je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 10:08 jiku
mila kattya ten prisavnik sa vola prisavnik zlaty potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 21:25 Muž henrich [4]
ancistrusi - zavisi aj od konkretneho druhu - ked su este mladi, tak do 6-7cm este dokazu liezt po skle a lestit ho :-P
stare kusy skor slapu na tabletkach, alebo zelenine - a ked je toho nedostatok, idu po listoch rastlin

mam aj sturimie, mlade, a veselo lestia sklo a vytrvalo hladaju zapadnutu potravu po celom dne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 19:22 oldkiwinka – Re: Joecz
píše se neritina, tento překlep jsi měl i na aquapage
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 18:36 Joecz
netritina, ancistrus žere akorát kytky a řas si ani nevšimne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 15:10 Alofok – Re: vondra
PODLE MĚ ŠNEK ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:38 vondra
Kdo lip odstraňuje řasy ancistrus neb šnek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:37 Duny – Re: vondra
no teoreticky môžu ale je to menej isté lebo pestřenci sú cichlidky a tie svoje ikry chránia ale v noci by možno aj mohli..nemám s tým skúsenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:34 vondra
Promiňte myslím pestřencům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:30 Muž ghostik [81] – Re: vondra
Jelikoz rad zere mrtve ryby ( zive asi nedohoni smich ) tak myslim ze nepohrdne ani jikrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:28 vondra
A může šnek žrát jikry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 14:12 Muž Snofrev [54]
ad. 1) oba
ad. 2) může, tak jako každá ryba

není zač ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 13:54 vondra – ancistrusi vs. šneci
Pomoc!
Potřeboval bych vědět 2 věci.¨
1.Jsou na odstraňování řas ancistrusi nebo šneci ???
2. Nemůžou ancistrusi sežrat snůšku jiker menším rybám ???
Děkuji za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 19:43 akvaman – Re: lucipoto
jj plátek brambory se dá taky ,co se tíče velikosti řekl bych při tvém osazení ryb tak 1cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2008 17:56 lucipoto
ahojky, já mám taky v aqva mrňata a dávám jim jak tabletku tak střídám i okurek a papriku. Teď jsem se dočetla že je možné dát i brambor ne . Mám obavu z toho, že mají nedostatek, protože jsou sice ve stejném aqva, ale nahoře v porodničce takže se jim tam žádné sušené neudrží. Nevíte někdo po jak dlouhé době je můžu propustit do nádrže, aby mi je ostatní rybky nepožraly?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:52 akvaman
jo a žloutkoví váček stráví za 3-4 dny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 19:48 akvaman
zatím by se měli spokojit se sučením (vločky),řasy. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 17:32 MESTEK – čím krmit mláďata krunýřovce skvrnitého (ancistrus)
dobrý den, mám čerstvě vykuklené prcky ancíka, mám je samostatně v chovném sektoru, čím je mám krmit a je už na to vhodná doba?Vylíhly se z jiker v pátek,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 19:44 Muž matrix069 [79] – Re: LUMA
Aký boli veľký Tí prísavníci? Neverím že ich zjedli! Jedine omylom žeby ich nasali. Mám krpatých Prísavníkov so závojnatkymi a nikdy im nič neurobili. I keď hlad je hlad a neviem aké veľké máš akvárium!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 18:14 Muž Killer [133] - Sumci – Re: LUMA
kup si větší nebo jim udělej schovky aby měli kam zdrhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2008 17:53 LUMA
ahoj, aj my sa chceme podlit o skusenosti s chovom prisavnikov,tiez sme zaciatku chovu rybyciek a uz druhy krat za kratky cas sme kupovali prisavnikov z jedneho dovodu: mame v nasom akvariu dve rybky teroristkz zvane Zavojnatky, ktore zozeru vsetko co plava okolo alebo co sa hybe v ich blizkosti, takze nase prisavniky nemali vobec sancu a vraj su to mierumilovne rybky, potrebujeme poradit, co s nimi dalej !!! dakujeme za radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 13:19 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Malapa
Catfish má mimořáddné zkušenosti, doporučuji.Velmi ochotně mi poradila už několikrát a dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 09:34 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Yana
Tady je to popsáno, ta paní o tom něco ví, lze jí podle mě věřit. Takže pokud léčit, tak podle ní. www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 08:24 Yana
ahoj, vidim ze ti vsetci dobre radia vyhodit, no to su teda mudri, a keby si ich aj vyhodil, cervici ktorych oni maju v tele ajtak uz napadli ostatne rybyy a keby si sikupil novych dostanu to aj oni a je to zas dookola.... Takze treba rybky liecit, bud entizolom-ten je na jeden druh cervov alebo levamisolom, ten je na druhy, tazko povedat ktory mas ty, vyskusala by som oboje. U nas je levamisol nedostupny ale ak chces vediet nieco viac o liecbe, tak mi napis na zabkaxxl@azet.sk, ti poradim ako som to liecila ja, tiez na sumcoch a este citlivejsich...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 06:35 teekey
Danila napsala: ... různou zeleninu...
ja krmim anciky vyhradne zeleninou a v posledni dobe jsem zaexperimentoval a dal jim platky syrove brambory, no po trech dnech olizovani se ztratily 3/4 platku, 4den uz nebylo po bramborach ani pamatky :) uz se tesim na leto, to bude zeleniny ze zahradky a rybky si posmaknou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 03:50 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: zaciatocnik
Podívej se na složení tablet, ne všechny jsou kompletním krmivem( některé jsou jen jako doplněk stravy). Moji ancíci žerou i vločkové zbylé krmivo, krmím několika druhy tablet, dávám občas patentky a různou zeleninu rybicky.net/nadrz/2265/nahled/86.jpg a samozřejmě mají hodně velký prostor...Rostou jako zběsilí.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 23:54 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: zaciatocnik
Nevím, jestli tvoje rybky mají, nebo nemají hlístice. Každopádně ancistrus pokud má vyrůst, potřebuje velké množství potravy. A rozhodně né jen "zeleniny", ale taky patentky, rybí maso... Chovatelé běžně krmí hovězím srdcem a špenátem. Ani jedno není úplně vhodným krmivem, ale v praxi po nich ancistrusi rostou velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 22:37 Muž zaciatocnik [2]
no ale biele vykali mjaju uz len sem tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 17:58 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: varinka22
Zadavatel píše, že je má od chovatele, kterému ostatní krásně rostou, asi se teda nakazili od jiných rybek... Jestli to teda je parazity...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:41 lucass
No já mám zase opačný problém. Koupil jsem asi před rokem samce ancistruse a dvě samice (můžete je vidět na fotkách u mé prezentace). A co z nich roste za "hovada" to je neskutečný. Mám je ve 300 litrech a obávám se, že za chvíli jim tam bude těsno. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:09 varinka22
no když už je to půl roku co mu nerostou tak muž to vážně asi jedno... škoda že na to nepřišel dřív... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 13:02 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Re: varinka22
zaciatocnik psal, že mají bílé výkaly i ostatní rybky, jestli to jsou paraziti, pak jsou nakažení všichni a vyhození :-O ancistrusů nepomůže, natož pořízení nových, od jiného chovatele..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:51 varinka22
tak mě se to taky nelíbí ale já jsem se na tohle téme už bavila s chovatelem a takové ryby se mají ve většině případů vyhazovat jelikož nakazit tím další ryby je v takovém případě pravděpodobné....už se mi to taky stalo a musela jsem pak hlídat všechny ryby jestli rostou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:44 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
varinka22 - Celé téma jsem samozřejmě četla a vaše odpovědi vyhoď je, se mi prostě nelíbí, tak jsem se ozvala.

zaciatocnik - Mám jednu samičku ancistruse, která z úplného prcka vyrostla za rok na skoro 10cm. Teď mám dva malé a připadá mi, že rostou hrozně pomalu, hlavně albín, ale třeba se mi to jen zdá, že je pořád sleduju :-) Když mají tvoji bílé výkaly, mohly by to být hlístice, na stránce www.catfish.cz/… je popsaný postup léčby. Přeji hodně štěstí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 12:42 zaciatocnik
a ancitrusy su vyslachtene formy?, myslim obycajneho skvrniteho alebo ziju niekde v jazerach alebo neviem kde?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [54] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2651