Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 22:31 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Feferonie
Ja mám dvoch a vždy večer po zhasnutí im hodím jednu tabletku JBL Novo Pleco. Do rána nie je ani stopa. Nesmiem im ju dať počas svietenia, lebo Tetry čierne tomu nedajú pokoj a rozvláčia po celom akváriu.

Mimochodom, kedy vlastne spia? V noci behajú viac ako cez deň tuším, cez deň tiež stále behajú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2014 21:31 Feferonie – krmení
co dáváte ancíkům, aby nežrali kytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 12:18 Žena HaninaK [0] Re: savan
odpolední musí stačit... ráno jsem to nestihla ale už je vyměněno... a vše je v AQ oka...UFF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 08:38 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: HaninaK
A po rannej výmene by to bolo ešte lepšie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 08:35 Žena HaninaK [0] Re: MonterMonty , radim
no říčák to je 4-8 mm je to blbý vím chystám se na předělání AQ už je to takový špatný,
pro večerní výměně 10 litru vody se vše uklidnilo... akorát jsem do něděle bez odkalovačky takže jen výměna vody a v neděli odkalím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 23:28 radim Re: MonterMonty
souhlas! ještě když tam má mrtě oček ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 23:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: HaninaK
Připadá mi že ten štěrk co tam máš je dost hrubý , určitě to není 4 mm , detrit zapadá hluboko mezi něj , špatně se to odkaluje , pak nastane problém s N látkama , zatíží se voda a rybám se špatně dýchá , 10 litrů je dost málo , minimálně bych měnil 20 né li víc pokud jsou takovéto problémy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2014 23:11 radim Re: HaninaK
podle toho co píšeš to vypadá opravdu na tu údržbu...udělej tu výměnu hned jak budeš vstávat. Ona ta Romanova vodoléčba má hodně co do sebe ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:57 Žena HaninaK [0] Re: radim
šnekové jsou klasický okružáci... vyměnila jsem na rychlo aspon 10 litru vody, trochu proprala molitan a povolila jsem bublání paví očka už litaj jak zbesilý (i ty se trošku víc drželi u hladiny) je pravda že jich tam mám hodně aniž bych to chtěla mají veseli intimní život.. ale ještě nejsou tak veliký abych je rozdala... takže kvalita vody jde rychle do pryč... všimla jsem si že mi to ,,nadechnutí,, udělala i mladá samice ancika, a podle toho co jsem koukala tak jakoby zrychlene dýchaly i ostatní.. takže jsem asi zanedbala udržbu... ale to nadechování co dvě minuty bohužel u toho samce sedí zbytek jsem zatím nepozorovala... uvidíme... zítra zase vyměním těch 10litru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:52 radim
přeji ti, ať se mýlím X-)
edit: vodu určitě vyměň to bude jen k dobru ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:50 radim Re: radim
S tím anc. tě nechci strašit, ale přesně takhle se mi kdysi začala chovat samice v akva a nakonec umřela...začalo to častým nadechováním u hladiny (čím dál čstějš..cca co dvě min.) zakalili se jí oči a nafouklo břicho. Řel bych, že to byl vnitřní parazit. Podchytil jsem to pozdě...
k těm šnekům..piskořka je dobrý indikátor problémů v akva ano když je např. málo kyslíku, tak vylezou k hladině už zasvětla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:44 radim Re: HaninaK
jestli to jsou piskořky, tak to dělají normálně po zhasnutí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:44 Žena HaninaK [0] Re: HaninaK
při delším pozorování jsem zjistila že to nedělá jen jeden... pracuju na nápravě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:38 Žena HaninaK [0] Re: radim
dneska se držel na jednom míste ... a ted jsem tam jukla když už mám zhasnuto a mám všude vylezlý šneky na kokosech na řasokoupích.... až mě to vyděsilo... to bude nějaký průšvih...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:16 radim Re: HaninaK
Podívej se ještě na oči jestli nejsou u toho jednoho zakalené...břicho jestli není nějak neobvykle nafouklé, nebo naopak. Kdyby byl nedostatek kyslíku ve vodě, tak logicky budou vyjíždět všichni a ne opakovaně jen jeden. Drží si tu bublinku v hubě a je ten anc. pořád na stejném místě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 22:09 Žena HaninaK [0] Re: Urtman
to mě napadlo taky, ale lepší se zeptat zkušených... tak to zítra vyměním vodu, bublání z čerpadla mám zaplé už dlouho a je tam i dost kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 21:18 JoKa Re: HaninaK
Nadechuje se, přestává mu stačit kyslík ve vodě, tak si ho doplňuje...

Takže buď klesla kvalita vody, nebo budeš muset lépe vyřešit provzdušnění akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2014 20:08 Žena HaninaK [0] – plavání k hladině
zdravým.... pár dní pozoruji že jeden z ancistrusu plave každou chvilku k hladině a pak zase zpět. dělá to jeden ze čtyř, nevíte proč by to dělal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 00:11 JoKa Re: prasan
No asi jo... Já si je taky pořizoval (kromě toho, že jsou v hejnu super a krásně se na ně kouká) pro boj s řasou, s tím, že rostlinožroutů (ancáků) už mám v akva dost a proto mě to od nich víc než překvapilo... Takže to dává smysl... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2013 23:34 - Re: Urtman
No ak bola nová rastlina,tak počas tvojej neprítomnosti zrejme začali odumierať emerzné listy.Na týchto listoch sa určite začala tvoriť mikroskopická riasa,ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou prilákala otíky.Na peknej zdravej submerznej ich už asi nič vábiť nebude. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2013 19:01 JoKa Re: prasan
Neříkám, že je to blbost, že je nežerou, také jsem si to myslel... Proto jsem byl sám překvapen...
Připsal jsem, že možná měli hlad...
A tvůj dotaz také dává smysl, rostlina byla čerstvě zasazená, když se do ní pustili, než jsem odjel na ten týden pryč, tak jsem si jí zrovna koupil....
Něco z ní přežilo a vypadá, že se zderchá, tak dám vědět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:47 - Re: Urtman
A nebolo na mierne oslabených rastlinách niečo čo ich prilákalo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 16:13 JoKa Re: acik
No já jsem je jednou přistihl, jak mi dlaští echinodor a docela vehementě. Je fakt, že jsem byl týden pryč, rybky krmila mladá a ta na noc nepřikrmuje, krmí jenom "normální" ryby... Tak měl třeba hlad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:24 - Re: adamecp
Pomôže s riasou ak dáka je.Inak tablety či uhorka.Rastlinkám dá pokoj.No je to húfovitá rybka,tak kúpiť viac kúskov.Budú sa takto cítiť oveľa lepšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:08 Muž acik [416] Re: adamecp
ne nesežere,ale bacha na prsty má zuby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:03 adamecp
Děkuji za doporučení. Otik vypadá pěkně. Mě se právě líbí menší kousky. A opravdu nežere rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.11.2013 16:54 R Muž romant [27987] Re: prasan
Jasně, já tomu rozumím, jenom si myslím, že menších rybek je tam už dost, proto ta lorka, ode mě, ale nechme toho, možností je jako vždy povícero, tak alespoň má tazatel možnost volby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:50 - Re: romant
Otíka som navrhol ako jednú z možností, čo nežerie rastliny.Ancíky by som tam tiež nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:33 R Muž romant [27987] Re: prasan
Já bych s Tebou nesouhlasil, těch drobnějších rybek tam má tazatel už dvě party(P.malý a P. třískvrnný), tak z toho důvodu bych tam ty otíky už nedával, ale i když nesouhlasím, nemám s tím doporučením problém, každej jsme jinej a co se zamlouvá mě, nemusí se zamlouvat jinýmu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 15:46 - Re: adamecp
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 10:57 R Muž romant [27987] Re: adamecp
Jako alternativa se nabízí třeba rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 09:50 adamecp
mam 200l (100x40x50). Cisty objem jsem jeste nemeril. Prezentaci nekdy urcite udelam. Pokud je tu moznost, ze se mi do tech kytech pusti, radeji ho kupovat nebudu. Chtel jsem ho jen jako doplnkovou rybu, ale obejdu se bez neho. Dekuji za nazory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 21:10 JoKa Re: adamecp
Ještě připiš, jak velké akva to je... Lépe založit prezentaci...

Jinak kytky ti ničit nebudou, pokud je budeš kvalitně krmit, ovšem vyjímky potvrzují pravidlo... S ostatními jmenovanými nebude mít problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 21:09 R Muž romant [27987] Re: adamecp
Škoda těch echináčů, jak jednou ochutnají, je po nich, ale stát se to nemusí, ovšem spíš se kloním k tomu, že to držkolezce dříve či později popadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 21:05 adamecp – Ancistrus a echinodory
Chtel bych si do sveho akvaria poridit ancistruse. Jiz existujici najemnici jsou Corydoras pygmaeus, Corydoras habrosus a tetry krvave. Rostliny mam jen echonodory (Helanthium bolivianum 'Isthmicus', Echinodorus subalatus,Echinodorus grisebachii 'Amazonicus', Helanthium bolivianum 'Angustifolius') a Eleocharis parvula. Jak se na me rozhodnuti divate? Nesni mi ancistrus kytky? Zalezi mi hlavne na tech ecinodorech. S ostatnimi najemniky snad mit problem nebude.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 00:05 - Re: radim
Posledne je hitom Pstruh lososový.
Čo je vlastne normálny potočák kŕmený potravou na sfarbenie mäsa do červeno ružova.
No samozrejme je cena úplne iná.A sprostý človek ak počuje lososový tak ho i za tie nemalé peniaze kúpuje. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 23:00 radim Re: lucie.aqua
nevybere ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2013 23:00 radim
No jo je jich tam víc... toto byl jen příklad. Bral jsem to hlavně s ohledem na to maso X-) no jsou tam všemi ostře sledované glutamany a ta E120, ale jestli to škodí rybám nevím. A dost by mě zajímalo co konkrétně je ta krevetová příchuť, protože tyto věci jsou většinou taky chemky. Filé je zas napuštěné fosfáty, solemi a jinším, aby drželo vodu... Někdy si říkám, že to raději číst nebudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:45 JoKa Re: lucie.aqua
To že si člověk nevybere jsem měl na jazyku asi tak v půlce čtení tvého příspěvku...
Ne, Radim má pravdu, některé věci do akva rozhodně nepatří a je třeba složení číst a hlídat. Na svých konkrétních tyčinkách jsem neseznal nic tak zásadního, ale věřím, že někteří výrobci je dokážou vyrobit tak, že se to kolem rybího masa jenom prošlo a zbytek je umělotina (viz Radimův odkaz)...

Takže doplním svůj původní příspěvek: je třeba dát pozor na výrobce, co do toho cpe a přečíst si složení...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:35 Žena lucie.aqua [511] Re: Urtman
Já jsem svým rybkám (hlavně pekoltiím) koupila na přilepšenou mražené loupané krevety. Balení jim vydrží na dlouho, hodím jim občas 1 - 2ks. Myslela jsem si, co jim nedávám, jakou lahůdku. Až do tohohle víkendu, kdy jsem viděla pořad o tom, jak se tyto krevety chovají, jak do nich perou antibiotika, aby je vůbec udrželi naživu... Takže člověk si asi nevybere. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:30 JoKa Re: radim
Tak jsem zarachtal do mrazáku a cituji složení: surumi min. 55% (rybí maso), pitná voda, bramborový škrob, kukuřičný škrob, olej, sůl, krabí aroma, potravinářská barviva E120 a E160...

Teď se nehádám, diskutuji. Ten bramborový škrob a sůl nemůže vadit, kukuřičný by neměl... Olej nevím, ale krabí aroma by také nemělo vadit... Ty éčka jsou otázka, pokud to nejsou emulgátory a stabilizátory, tak pouze jako barvivo by taky asi nevadilo (je potravinářsky neškodné)...

Každopádně dobrý postřeh, před koupí číst složení, ne každý výrobce to dělá stejně a to co mám v mrazáku není to, co jsi poslal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 22:19 radim Re: Urtman
toho masa tam bývá 25-50% a někdy tam dokonce není vůbec hmm důkladně bych to složení přečetl, ikdyž tam se taky umí lhát, ale dávají tam s prominutím pěkné sračky no
př.
www.chemievjidle.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 21:56 JoKa – Surumi tyčinky
Ještě přispěji na toto téma a dám jeden tip... Objevil jsem v tescu surumi tyčinky. Obsahují rybí maso, asi i krabí, nevím, rozbor jsem nedělal... Původně jsem je koupil pro čtverzubce, ale ty se mi na to vyk.kli. Tak jsem je hodil do společenského...
Ancíci se po nich můžou utlouct, a to doslova, kam se hrabe kus filé. Jo a ty tyčinky stály asi 15 Kč a už je mám měsíc... A sázet jim je na noc, jinak je ancákům sežrali čichavci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:34 JoKa Re: romant
Svatá pravda, například Echinodorus jim moc chutná... Nejvíce můj oblíbený Red flame (už jsem ho oplakal)... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:13 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Jenom bych připodotknul, že je dobré míti na zřeteli jejich potravní nároky a krmit je tzv. na noc a čím jsou starší tím více masitou stravou, za kterou budou více vděčni než za zeleninu. Je dobrý vědět, že jakmile u nich dojde k ochutnání rostlinstva, tak jsou už nezastavitelní a obvykle už je to nikdo a nic neodnaučí, ani ta masitá strava, prostě jak jednou zkusí, už nemůžou jinak. ;-) To co píšu není nějaký strašení, spíš informování co se taky může v akváriu, kde jsou držkolezci dít. Prostě to chce si o nich ještě něco dalšího přečíst a rozhodnout se a třeba i jim přizpůsobit rostlinstvo, neb tuholistější rostliny jim odolávají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 19:07 JoKa Re: Jupí
Kolem roku života, záleží ale na podmínkách...
Ano můžeš, litráž dostatečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:45 Žena Jupí [125] - Asie
Dobry den , mam dve otazky: Kdy pohlavne dospivaji ancistrusy? A muzu mit 2ks ( tedy pár ) ve 112l akva s liaporem? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 14:17 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Táborita
Hoci pH nehovorí veľa o hodnote CO2, ale pridávam CO2 tak, aby sa mi pH držalo tiež na 6,8 a svoje prísavníky som pri hladine snáď ani nevidel. Občas sa takto nadychujú prísavníčky (Otocinclus XY), ale inak nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 13:26 R Muž romant [27987] Re: Táborita
To KH drž na 4 a více, neb pod už by ta voda mohla býti rychleji nestabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 13:12 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: romant
zkusim vyměnit část vody, třeba to něčemu pomuže. Jinak jsem ted jen tak za sportu provedla KH test (vyšlo podle kapiček 4°) a znova jsem překalibrovala PH metr (na budíku svítí PH 6,85), takže se zdá všechno v normě...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=751