Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2018 08:33 R Muž ctibum [6926] Re: permonici
permonici napsala: spíš tím, jak vířil dno než exkrementy
A co na tom dně asi tak vířil...? hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2018 08:30 Žena permonici [316] Re: Overlord
Ahoj,napíšu Ti svou zkušenost: v akvárku stejné velikosti jsem začala mít drobné potíže s ancíkem tak po roce - vyrostl, měl sílu, vysoký sací výkon :-D . Drastické znečišťování jsem nepozorovala, spíš tím, jak vířil dno než exkrementy. Osobně bych si už ancíka nepořizovala, ale zase taková tragédie, jako se závojnatkami, to s ním nebyla.
Takže bych se ve Tvém případě raději přikláněla k variantě "dar", ale zn. Tolik nespěchá. :-D

Zdejší inzerce je akční, zbavila jsem se úspěšně nadpočetných rybek do dobrých rukou, ke své spokojenosti. Plus uprav v seznamu svých ryb u rybky Daruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 19:15 Overlord – Co s tím?
Dobrý den, jsem začátečnický chovatel rybiček, chtěl bych poradit s ancitrusy.
Aktualně mám předělane akvarium s Gupkami a pancéřníčky + 2 ancitrusy, když jsem pořizoval akvarium tak jsem to jednoduše podělal s výběrem ryb, ale už jsem ponaučen a svou chybu jsem opravil, ve své prezentaci na tomto webu jsem ještě své akvarium neaktualizoval.
KAždopádně mám 2 ancitrusi (4cm) a mám 54 l akvarium, nevím co s nimi teď, někdo mi říká že je mám vrátit, někdo zase že rostou dlouho, tak že bych to nasledující min. 2 roky neměl řešit. Mě to ale pořád vrtá hlavou, můžete mi prosím poradit? jestli je dobrý nápad je tam zatím nechat a potom darovat zde v inzerci? je zde inzerce dobrá? jakože když ji založím tak jestli někdo do 3 měsíců bude mít o ně zájem. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 21:42 R Muž Anthrax [4787] Re: Kanour83
Jestli je máš ryby měsíc v měsíc založené nádrži, takto znamená, že tam šli rovnou při založení. Tak se není co divit, že to chcípá. Je možné že i tak odolné ryby to prostě nedaly.
Nemáš tam žádné živé rostliny. Což je v Malawi běžné, narozdíl od ancistrusů. Čím si je krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 21:22 Kanour83
Ahoj chtel bych se zeptat mam tlamovce rybkam se dari podle me dobre jsou divoke a vitalni ale s cim mam problem jsou ancitrusy.mel sem jich 5 a uz 4 sli do vecnych lovist.mam je cca mesic bsechny rybky spolecne ale jen tihle chlapici mi hynou.privitam jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:23 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lihus
Prodat nebo darovat zde v inzerci. Nebo darovat nějaké akvaristice na prodej nebo jako krmení pro velké ryby. Nebo uvařit polévku:-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:19 Lihus – Krunyrovec
Narodilo se mi velke mnozstvi Krunyrovcu. Poradte co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:39 Muž UndeR [80] Re: Fuchs
Já jsem udělal past z PET lahve, do které jsem dal plátek brambory, nebo okurky a tímto způsobem to šlo bez jakéhokoliv poškození rostlin v nádrži. Jen je potřeba počítat s tím, že to taky nemusí vyjít hned. Než se mi do pasti chytil Ancistrus, tak se stihla zaplnit vším ostatním co v nádrži plavalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:40 R Muž ctibum [6926] Re: Fuchs
Bude to znít jako fór, ale myslím to vážně. Když jsem lovil tři 5 cm kusy ze "61", tak dokud jsem lovil je, tak bez šance. Ulovil jsem leda všechno ostatní. Tak jsem začal lovit všechno ostatní... :) Ale i tak to bylo na půl hodiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:12 Muž Yirka [9126] Re: Fuchs
1. trpělivost.
2. Síťku, do ní něco na zub a když tam nalezou, postupně vytahovat. Dá to nějaký čas, mě to časem přestalo bavit, protože se množí jak o závod a zrušil jsem je.
Edit: viz foto z mé nádrže rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:53 Muž Fuchs [169]
Máte nějaký dobrý typ jak je odlovit ze zarostlé nádrže? V práci mám 3cm prcky ale chytit je, je dílo. Nechci polámat kytky atd. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 21:33 Muž SorykCZ [1] Re: NHKG
Koupený byly v květnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 21:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: SorykCZ
Někteří krunýřovci za světla pro žrádlo nevylezou, obzvláště pokud si umí najít dost jiné potravy. Případně pokud to jsou dospělé ryby, může hlídat jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 21:22 Muž SorykCZ [1]
Zdravím mám v akváriu ancistruse jednu samičku a jednoho samečka a sameček je schovaný pořád v kořenu a nevyleze ani když krmim je tam celé dny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 10:07 R Muž ctibum [6926] Re: Gyrphos
Viz vaaclav v několika nedávných příspěvcích
vaaclav napsal: Ancíci jsou všežravci a tak by se měli i krmit. Dá se říci že žerou všechno a stále takže bych se neomezoval jen na zeleninu. Používám špenátový protlak + rybí masa 1:1 zamrazit a po zhasnutí dát do akvária kostičku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 10:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Gyrphos
Já jim ho nedávám vůbec a prosperují. Ovšem je pravdou, že párkrát do roka si filé obstarají sami, když něco chcípne, je to pro ně lahůdka. Také žerou jikry jiných druhů, takže další přikrmování (ve formě filé) považuji za nadbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2017 09:49 Gyrphos – Rybí filé
Zdravím, v jaké podobě podáváte ancistrusům rybí filé a je dobré je tímto přikrmovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 22:08 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: veliz
Když jsem jako malý kluk(2003) navštěvoval DDM v Litomyšli(Kroužek ochránců přírody), měl tamější ředitel, pan Lubor Urbánek, vedle kanceláře nádrže s odloženými zvířaty všeho druhu. Měl tam i ancistruse s ohromnými vousy, které až táhnul po zemi, bohužel byl už úplně slepý, nicméně stále se ochotně dral za potravou a za samičkami. Údajně ho do nádrže, jak on říkal, dával okolo 16 lety. Nádrž byla 150 litrů s bublifukem kryptokoryny a pár dalších ancistrusů. 15 centimetrů, ale rozhodně neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:41 Muž UndeR [80] Re: veliz
V mém akváriuzatím ne, ale otec má v akvárku ancáka, který má už 12 let a stále se má čile k světu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 21:38 veliz
Dnes zemřel Ancistrus, věk 6 a čtvrt roku, cca 15 cm. Jeho stejně velký kámoš (no spíš konkurent, oni se nikdy moc nekamarádili) zatím žije. Po celý život krmeni Hikari Mini Algae Wafers. Zajímalo by mě, jestli je to dobré přežití, nebo jestli někdo zaznamenal delší život u těchto ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 13:28 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Jifi
So žrádlom to nebude také horúce. Väčším problémom je voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 13:25 Muž Jifi [675] Re: vaaclav
Já to beru tak - kdyby tam byl fakt kýbl dusíku, tak by to nedělalo úplně dobře ani lidem ...
Jestliže to můžu jíst já, proč by to nemohly žrát ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2017 13:11 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gyrphos
Nikdy jsem špenátový protlak nijak neupravoval a dělám to roky, tím že ho spaříš se dusíku asi nezbavíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 11:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Gyrphos
Ne, dusičnany se rozhodně jen tak nevypaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:46 Muž Jifi [675] Re: Gyrphos
Tohle jsem nikdy neřešil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 10:37 Gyrphos Re: vaaclav
Dobře, dejme tomu, že bych chtěl zkusit ten špenátový protlak. Pokud jej tedy spařím, měl by být zbaven dusičnanů a dalších různých nebezpečných látek, které by mohly ohrozit zdraví ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.10.2017 14:50 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gyrphos
Všechny druhy mrazeného krmení které spadne na dno + špenátový protlak a nejlacinější mořská ryba 1:1 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 14:48 Muž Jifi [675] Re: Gyrphos
Před několika dny jsem psal (v jiném vlákně), že jsem je za totáče krmil spařeným špenátovým protlakem. Ten je za pár korun. Odseknul jsem sekáčkem kousek, spařil jsem ho vřelou vodou a dal jsem ten kousek do akvárka. Ancistrusi se na kostku přicucli a nacpali se :-)
Akorát to dělá trochu binec v akvárku, pak je potřeba častěji odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 14:37 Gyrphos Re: vaaclav
Dobře, a tak co byste doporučil jako krmení, když nebudeme počítat tablety a to, co prostě spadne na dno. Nějakou alternativu, která není extra drahá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 14:12 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gyrphos
Ancíci jsou všežravci a tak by se měli i krmit. Dá se říci že žerou všechno a stále takže bych se neomezoval jen na zeleninu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 13:40 Gyrphos – Okurka/salát
Zdravím, měl bych dotaz ohledně přikrmování ancistrusů ve velikosti 2-4cm okurkou či spařeným salátem. Někde se píše, že je dobrá volba pro jejich správný růst, na druhou stranu se někde píše, že v dospělosti pak mají větší tendenci okusovat rostliny, a proto bych rád měl tyto informace nějak sesumírované. Zda kdybych jim rostlinné potravy dával dostatečné množství i v dospělosti, mohl bych omezit jejich ničení rostlin? Díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.09.2017 17:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Gyrphos
Velmi pravděpodobně nee ... bude snažit najít i třeba nějaké provizorium ... navíc ten peřovec výtěr sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2017 10:29 Gyrphos – Ancistrus sp. vs Péřovec skvrnitý
Zdravím, mám v akváriu 2 péřovce skvrnitý cca 10-12cm velcí a teď jsem si pořídil malé ancistruse. V Akváriu je jedna velká skalka + kořen. Jeden péřovec má zabranou skalku, druhý si zabral kořen a moje otázka je prostá. Když ancistrus vyroste do velikosti 10cm +- a budou se chtít třít, je tu možnost, že by ancistrus vykopal jednoho z péřovců a zabral si úkryt pro odchov potomků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 22:49 Muž Mitroz [160] Re: LeRi
No dám si kameru na stativ, natočím to jak mi lezou jen nohy z akvária a naháním tam ty malé potvory :-) Dám to na jútúúb a to bude zhlédnutí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2017 22:45 Muž LeRi [315] Re: Mitroz
Napiš až budeš chytat Ancistruse v zarostlém akváriu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:25 Muž Mitroz [160] Re: UndeR
Ok, díky. Budu se tedy těšit na drobotinu a pak přemýšlet kde jim najdu nový domov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:05 Muž UndeR [80] Re: Mitroz
Skaláry a ostatní ryby se o část toho potěru postarají jakmile se "rozplave" ven z jeskyně, ale když se dívám jak máš akvárium zarostlé, tak je velice pravděpodobné, že něco přežije. Mě takto vždy cca 5-10 kousků přežilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 21:00 Muž Mitroz [160] Re: UndeR
No nazdar smich Zatím se mi několikrát vytřely skaláry, ale neuhlídaly to, za což jsem tak trochu rád, nemám moc ambice ani prostor rybky množit. Ale ancíci to předpokládám v jeskyni uhlídají...Jaké máte zkušenosti ve společenských akváriích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 20:54 Muž UndeR [80] Re: Mitroz
Je velice pravděpodobné, že se ti to bude brzo v akváriu hemžit malými ancistrusy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 20:46 Muž Mitroz [160] – Kopání jeskyně pod kořenem
Zdravím, mám trochu možná trapný dotaz :-) Pokud si ancíci začali kopat pod kořenem jeskyňku, předpokládám, že se chystají "hnízdit" :) Je můj předpoklad správný? Nemám s tím zatím žádnou praktickou zkušenost. Je to docela psina pozorovat, kamínky lítají, už podkopali celý kořen, doufám že jim to nespadne na hlavu. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 21:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Deka84
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 21:13 Deka84 – Schovává se
Ahoj. Máme dva Ancistrus ps (měli by být long fine). Holka je gold a zdomácněla hned. Asi před týdnem jsme pořídili černého, kluka. Ten si našel jamku v pozadí a tam je celé dny schovaný. Čouhá jen ocas. Večer jsem ho zatím na procházce po akvárku nezahlédl. Je to normální?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 16:33 Panvčelka – Chov a odchov
Dobrý den, mám 120 l akvárium, ve kterém jsou paví oka. Chci si koupit ancistruse, ale nevím, jak s odchovem. Již před lety jsem to zkoušel, ale bez úspěchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2017 01:03 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Fučikovský
Nějaké cichlidky, :) to jsou mršky nenechavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 00:16 Muž Fučikovský [0]
Taky jsem jeden z těch, kteří nedali na dobře míněné rady zkušenějších. Měl jsem v akvárku tři ancistrusy a všechno vypadalo ok. Ale jen do chvíle, než si všimli že mi konečně vyrostl krásný echinodorus. Za tři dny byl v háji. Ty tři potvory jsou ale oblíbenci mých dětí. Jen díky tomu neskončili v akvaristice, ale v novém, speciálně pro ně zařízeném stolitrovém akvárku. Zatím tam jsou sami. Jádro pudla je v tom, že se asi za dva týdny po přelovení stihli rozmnožit a dnes tam mám dalších asi čtyřicet mladých. Jsou roztomilí, ale co s nimi? Může mi někdo doporučit nějakého predátora, kerý by budoucí mladé ancistrusy likvidoval a zároveň by neohrožoval pancéřníčky, :-) které si syn přeje v akvárku spolu s ancíky mít? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2017 06:23 Muž ercan [38]
Včera se mě vykulilo moře acistrusů :-) .
Tak promiňte,že sem měl pro někoho až "stupidní" otázku.
Samce jsem taky zahlédl.
Čuuuuuuuus!!!!!!!!!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 15:45 Muž ercan [38] Re: Yirka
Děkuji za info.
Budu ještě vyčkávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2017 11:48 Muž Yirka [9126] Re: ercan
Není to úplně běžné, ale také ne výjimečné. Já jsem měl několik podobných zkušeností, kdy sameček opouštěl úkryt až ve 4. týdnu po nakladení jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:27 Muž ercan [38] Re: Amatértom
To ne! Mrknu se tam sám ;-)
Mě šlo spíš oto,jestli je normální,aby tam byl zalezený tak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 10:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ercan
Jako ptáš se, jestli by se na něj někdo nemohl telepaticky napojit a zjistit zda žije ? Prostě se koukni a uvidíš :). Divný otázky..Můj ancistrus byl s potěrem až do rozplavání, cca 14 dní se vším všudy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=151