Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2013 16:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malvinator
OT: Kdyz se to dobre slisuje, zhruba 130kg, ryby jsou prakticky sama voda (1kg/l) smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:59 Muž malvinator [0]
Ahoj chci se zeptat kolik ancistrusů můžu mít v asi 130 l akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 11:42 Muž michalcod [13] Re: romant
Dík, jste hodnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2013 08:54 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Hmm, tak o je hrana, to bude veselo a jak se pestřenci začnou třít a že oni se třou velmi často, tak budou v tom malým prostoru dávat všem jasně najevo kdo je tam pánem. I kdyby tam ty pestřenci nebyli, tak to akvo je na 4 ancáky až až, jsou to bordeláři, určitě to chce nepodcenit ani na moment výměny vody a měnit týdně min. 1/3 akva, klidně i více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 07:28 Muž michalcod [13] Re: romant
60 l , ale teď ráno to vypadalo nadějně všichni 4 byli u sebe na skle snad si Pestřenci zvyknou...šneci ti jim chutnali, ale ostatních ryb si nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:47 Muž tillecek [133] - SumciRe: michalcod
Pro pestřence je "to" něco nového a tak útočí. Nakrm je a dají snad pokoj. Jak píše Roman, jestli je ta nádrž malá, tak to může být problém. Když je to párek, nejsou vytření, ne? To odhání vše, co se přiblíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 19:40 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Jak je to akvo velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:25 Muž michalcod [13] – Pestřenec x Ancistrus
Dobrý den, dnes jsem přidal do akvária 4x Ancistrus sp. ve vel. cca 4cm.Ihned se ukryli do jávského mechu, někdo k filtru jeden za teploměr.
Mám párek pestřenců a pokud ho vidí, tak na něj útočí. Snesou se tyto dva druhy vůbec? Byl jse v akvaristice ubezpečen, že ano, ale teď po začátku to tedy vůbec nevypadá...
Díky zkušeným za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
Neukáže bo je sežrán nejdřív.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 12:50 radim Re: LiborSprysl
ti nejsou na chov, jen pro radost... mladí jsou vzdy brzo sežráni... pro dalsi drzkolezce neni misto...uz tak se chci pokusit mnozit apuerce, kteri konecne jak se zdá dospívají :) Proste jsem cekal, ze se cas od casu ukaze mezi mladyma nejaky svetly kus a ono nic. :-0
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 19:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: samec obyč x samice gold a vždy všechny mladé zbarvené po tatovi hmm

To není tak nic mimořádného, zkuste to opačně a uvidíte, že to bude jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 15:13 - Re: radim
To je tá zázračná genetika. Daj mladého samčeka z vrhu opäť k samici a budú pravdepodobne už aj goldy.Pretože všetky tvoje mladé sú nositeľom gold génu,no táto vlastnosť je potlačená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 06:19 radim Re: prasan
samec obyč x samice gold a vždy všechny mladé zbarvené po tatovi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:32 R Muž romant [27987] Re: Annabell
Ono bude hodně záležet na tom, jakou genetickou výbavu si nesou jejich rodiče, takže o překvapení nemusí být nouze. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 21:27 -
Nebol by som si na istom,že mladé budú aj aj.Práve teraz to skúsil kamarát.
Sp.gold x LDA16 rovná sa všetko mladé akoby bežné sp.(ešte uvidíme až mu to podrastie) Malé LDA16 sú orange a neskôr sa im objavujú škvrny.V tomto prípade čo skúsil kamarát sú už od mala všetky mladé tmavé ako bežné sp.Žiaden gold.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:54 Žena Annabell [40] - Labyrintky
:-D ok na chov jsou stejne ještě mladi ted se jim zacali dělat vousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.06.2013 19:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Annabell
Nedá se zjistit jak jsou staří podle velikosti. Ani velcí lidé nemusí být staří a naopak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:29 Žena Annabell [40] - Labyrintky
A da se podle velikosti zjistit jak jsou stari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:24 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ted mám momentálně odchovnu plnou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Annabell
Tak vidíte :-D zrovna ancík je na množení pro radost snadnej. Mláďata sou hlídána dlouho a rozplavou se už celkem velká a rozkrmí se sami na řese a bordýlku. Neni čeho se bát ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:59 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:57 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Annabell
A pročpak by se nepovedlo ? coze :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:34 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ok děkuji no ja stejne pochybuju ze by se to povedlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:30 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Annabell
Normální malej ancík z toho bude ... jen jích z 15 bude třeba 5 (zjednodušeně) po tátoj albino a 10 po mámě obyč :-D (ty počty se samozřejmě předvídat nedaj :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:26 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Ok a budou jinak normální ty mlade jen budou mít jinou barvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Annabell
Budou v určitém poměru zastoupena jak albina tak obyč. Takže uvádět normálně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:08 Žena Annabell [40] - Labyrintky
A kdybych je chtěla později prodat jako co je mám uvést:-D a bude jim to nějak vadit v zivate. Myslím ty mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 18:06 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Annabell
Kříženec :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 17:18 Žena Annabell [40] - Labyrintky
A což toho vznikne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 17:14 radim Re: Annabell
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:54 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda se mezi sebou kříží ancistrus sp.(norm)gold a specialred dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 16:33 Žena Atika [134] Re: Hansel
No třicítku normálně zařízenou mám taky, původně kupovanou jako odchovnu pro živorodky, ale už jich tam dorůstá jen pár a jsou tam ti tři otíci a dočasně pár mladých pancéřníčků. Tak možná příště už to bude odchovna pro pancíky a ancíky. O odchovy extra nestojím, ale když se to přihodí, tak jim chci dát šanci dorůst, je škoda je zmarnit. Vždycky si je někdo vezme nebo je vyměním u nás v akva za krmení. Ke skalce jsem nacpala list spařeného salátu, tak třeba se v noci Ferda s prckama nabaští. Dík za rady, snad to nějak půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:41 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Atika
Ancíčata toho odpustěj docela dost, ale co jsem pochopil z Vašeho popisu, tak o odchovy stojíte (jak pancíků tak ancistrusů). Nestálo by za to pořídit za pár korun (klidně z druhé ruky) nádrž 30-50 litrů, filtřík bublifuk a potěr odchovávat tam? Ono ani tolik nejde o to lovení v zaroslé. Zrovna na ancíky se celkem slušně dají použít pastičky, ale krmení je hodně podstatné, což si ve "funkční" nádrži nebudete moct dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:31 Žena Atika [134] Re: Hansel
Jinak co se týká údržby, klidně budu měnit část vody v 54 častěji - 2 x týdně, pořád bude ta voda stálejší než v tom malým. Tam abych to udržela v čistotě, tak jsem musela měnit denně 1/3 až 1/2 a to prý pro malý ance není moc dobře.Mám je prvně, tak tápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 15:26 Žena Atika [134] Re: Hansel
Tak pryč půjdou malí všichni, to je jasný, otíky mám v jiném akvárku jsou fajn, ale přes půlku mi jich po koupi padlo a to mě zase na čas odradilo. Velký ancíci bych řekla, že jsou v té 54 celkem spokojený,já tam měla jen samičku a samečka jsem zachránila před14 dny z maličkýho akvárka (cca 15 l), kde byl trvale v práci. A oni se hned domluvili :-| Já v té 14 měla předtím odchované malé panceřníčky a právě tam rostli tak do 2 měsíců a pak dost zarazili takže jsem je stejně rozdělila do dvou větších akvárií na dorostení do prodejní velikosti, přijde mi, že teď rostou rychleji i když nestejnoměrně. Někteří mají teď ve třech měsících skoro 3 cm a někteří 1,5. Ale snad to doženou. Prcky ancíků bych nejradši nechala vyrůst taky ve větším, jen se pak bojím jestli je dokážu pochytat aniž bych celý akvo zrušila (až budou mít kolem těch 3,5 cm). Jde to? To maličký akvárko je primárně karanténa, popřípadě právě odchovna pro pancíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 12:36 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Kryštof
Pokud už jsou vykulený a rozplavaný, a samec ještě hlídá .. tak můžeš přemístit bez samce. Se samcem se přesunujou jen jikry protože se o ně pak stará. Každopádně mi to přijde prašť jak uhoď. Malé je obojí :), ale z hlediska údržby bych je přelovil, vykrmil co nejrychleji na minimální prodejní/darovací velikost a šup s nima pryč. Možná bych i popřemýšlel o výměně ancistrusů za bandu otíků (Otocinclus affinis) v tě 54.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Atika
Pokud chces aby všechny na 100procent přežili tak je můžeš přemístit aby se ti líp krmili, osobně bych je tam klidne nechal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 12:26 Žena Atika [134] – Prckové
Zdravím, vytřeli se mi krunýřovci sp., teď už samec cca 10 dní hlídá prcky v jeskyni, vůbec nevylejzá. Jsou ve společenské 54, kde jsou kromě nich ještě pancíci skvrnití s pár mladými, dvě platy a pár pávat. Mám k dispozici ještě 14 litrové akvárko s holým dnem. Je lepší je nechat vyrůst v té 54 (myslím, že je nikdo lovit nebude, přežívaly tam normálně i mladá pávata, je to dost zarostlé, spousta úkrytů). Spíš nevím jak je pak pochytám až přijde čas. Nebo je lepší je přemístit do těch 14 l, ale tam budu muset denně měnit část vody, abych to udržela čisté a četla jsem tu, že malý ancíci nemají moc rádi přelovování a změny ve složení vody. Co pro ně bude lepší? Teď bych je ještě přenesla i se samcem, počítám, že jich bude kolem 15 kousků. Dík za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 19:00 radim Re: Cassie
Klidně je dej spolu ;-) žádná vražda se konat nebue...max ten větší občas prožene malého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 18:15 Cassie – Velký půlroční a ještě miminko ancíka spolu v akvárku?
Ahoj, ještě spolu s dalšíma rybkama mám v akváriu jednoho Ancistruse sp., kterého jsem si pořídila na začátku roku, teď je mu přibližně půl až třičtvrtě roku. Dnes jsem dostala k narozeninám dalšího, ale je to ještě hroznej prcek (bez ocásku má cca 2,5 cm). Tak nevím, jestli je dát spolu - ten stařší je už docela velkej oproti novýmu (cca 5 - 6 cm) a vypadá to, že je sameček - tak aby mi toho malýho ještě nezavraždil. :-D Nebo zařídit další akvárko, třeba jen provizorní než ten mrňousek vyroste a dát je spolu až pak? Děkuji za rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 19:12 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
super pokusim se je nekde sehnat :-ú kdyz ne tak siamky :-) diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 19:08 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Už jsem psal že rostlinám nic neudělaj. Sám jsem je neměl, ale kritiku jsem na ně ještě nikdy nezaslechl. Požívají se i do výstavních rostlinných nádrží, takže se o rostliny vážně nemusíš bát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 19:04 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
prave to procitam :-) mas s nima zkusenosti?pisou tam ze jsou prisaty na rostline,..to znamena ze sundaji rasu ale listy neprozerou skrz jako ancik? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.06.2013 19:00 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
Tady máš něco málo informací. V pár slovech: Jsou menší, míň zatěžujou vodu a líp žerou řasu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:59 Muž Tomiino [43] Re: Tomiino
Otocinclus affinis ten mi rostliny zrat nebude??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:57 Muž Tomiino [43] Re: Hansel
Unesenej do nich zrovna dvakrat nejsem,mam je tam jen z duvodu cisteni od ras atd..takze lepe bez nich?uz jsem 4 ks odlovil.Mam tam ted dva mensi zlaty zavojaky a jednoho tmaveho tak uvidim co budou dale delat.ten druh jak pises je stejnej jako ancik jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Ba naopak, pokud z krunýřovců nejsi unešenej, tak jako já, tak snad lepší bez nich. Jsou lepší "čističi" (od řas) jako krevety, parmičky siamské, živorodky (obecně) a tak dále. Pokud bys chtěl přeci jen krunýřovce, tak kup partu 10-15 otíků (Otocinclus affinis). Rostlinám jsou kamarádi a řasy konzumujou líp, než ancistrusi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 18:39 Muž Tomiino [43]
ahoj lidicky,je dulezite mit v akva ancistruse?mam 300 l akva,v tom 6 anciku,ted mi zacali ozirat echace,dostavaj lupinky s rasou ale furt zero rostliny...kdyz omezim pocet myslite ze se to zlepsi?co se rostlin tyce??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.05.2013 20:24 - Re: Zoidik
Nazbierané v zime nebudú farbiť tak ako treba.V zime sa to vyluhuje samo napr.dažďom,snehom,ľadom.To potrebné sa v zime stráca.Treba na jar alebo v lete trafiť ten správny čas.Rovnako aj dlhodobo uskladňované už nie sú celkom ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.05.2013 17:58 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Zoidik
Bez trochu obarvený vody to akvárko stejně nemá takovou atmosféru, takže jedině plus a už tuplem s ohledem na prospěšnost vůči rybám. Bez zabarvení je to jak voda z plaveckýho bazénu hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=851