Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 13:26 Muž René73 [0]
Chtěl bych se zeptat jak často lim dávat tu okurku a salát :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:23 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Michal
úplně stejně jako s cuketou, kterou jsem jim dal včerá.
nakrájel jsem ji na asi 2 cm tlusté kolečka, na chvilku šupl do vařící vody a pak jednotlivé kolečka napích na špejli a zapích do dna. A vydržela jim tam sotva do večera.... nikdy se mi nestalo že by se zkazila, nestačila tak dlouho v nádrži vydržet :-D
no jen ta slupka ta jo, ale to se hned vyhodí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 23:10 Michal
Jak se přesně krmí okurkou a jak dlouho vydrží v akva než začne kazit vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 18:52 Ivulik1 – Re: vladabehoun09
Nevim sice, co to je za tetru ta pruhovana, ale az budou mit zivorodky 1 cm, tak tam nejakou zkus hodit a uvidis. Ale podle mne 1 cm je dost na to, aby je nesezraly. Taky muzes pouzit sitovanou porodnicku. A budou chranene a nemusis se starat o dalsi nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 18:26 vladabehoun09 – Re: Ivulik1
Mám- 4x Neonka obecná
3x Pancéřníček zelený
3x tetra pruhovaná
4x ŽIVORODKA DUHOVÁ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:55 Ivulik1 – Re: vladabehoun09
Zalezi, co tam mas za ryby. A mladata jakych zivorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2009 16:20 vladabehoun09 – Potěr
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat kdy mohu mláďata živorodek vypustit z odďělené nádrže , aby je nemohly sežrat jiné rybky.Velice vám děkuji za vaše rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 23:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky
ne už ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 20:30 vladabehoun09 – množství rybek
Chtěl jsem se zeptat jestli bych mohl přidat dvě cichlidky do 45ti litrového akvária když mám už
13 malých rybiček o velikosti max.jako paví očko.Velice předem vám děkuji za vaše cenné informace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 17:50 vladabehoun09 – Re: Miras,kaote
Děkuji vám za vaše rady :-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 15:42 kaote – Re: vladabehoun09
Nechutná jim, tak jim ho nenuť. Taky asi nejíš všechno. Zkus jiné krmivo, třeba suché od známých značek jako je Tetra, Sera apod., s ním u většiny běžných ryb nebývají problémy. Případně pro sumce místo vloček tabletky. A úplně nejlepší bude, když budeš krmiva střídat a krmit i mraženým, například patentkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 15:32 Muž Miras [111] – Re: vladabehoun09
no já dávám ancíkům hlavně tablety na dno+občas nějakou tu okurku, salát... Pokud ti tvé krmivo neřerou tak zkus jiné, já jich taky vystřídal spoustu druhů a teď už kupuju jen to co mají rády :-) Určitě bych ale nekupoval nějaké ty levné za pár korun z Kauflandů a pod. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 15:15 vladabehoun09 – Problémy s krmením
Prosím vás ribyčky krmím krmivem Super Zomer vločky pro všechny druhy rybek.Ale nechtějí ho jíst a nedávám toho moc a nežerou a nežerou.jen co ho nasypu na hladinu,tak nějaká rybka na to vyjede a trochu si zobne a ostatní téměř vůbec si neberou.Žerou trochu jenom granule pro sumce a to taky málo. :-|
co mám dělat pppppppppprosííím. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 12:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: nickolka
Pokud není přerybněné a je dostatečně velké, hodně zarostlé, tak proč ne.
Jestli to plánuješ do svých 16ti litrů, tak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2009 11:45 nickolka – ancistrus
já bych se chtěla zeptat,jestli můžu dát ancistruse do akvárka,kde není žádný filtr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 16:31 kleema – odpověď
Díky za odpověď.
Mám ale strach, jestli se mi nenarodila nějaká přiblblá generace.
Ty co vidím jsou celý den na stejným místě - pohybujou se +-5cm. Když mu dám okurku pod nos, tak na ni vleze a je na ní celý den, ale ostatní nepřilezou, i když jsou poblíž. Asi 5 jich bydlí za topením, ale když hodím k topení na zem tabletu, tak si prostě neslezou. Je zvláštní, že jich ještě min.15 žije - tak nevím co žerou. Každý den hodím na různá místa asi 5 tablet (spirulina nebo nutrafin) a do rohu pověsím okurku, tak až budou umírat hlady, snad si přelezou ...
Schovaný jsou asi dobře - i když je možná trochu problém s jedním zvědavým krunýřovcem - když to není jejich táta, tak je asi může sežrat, co ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 07:06 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – RE: invalida
Ahoj, kolik ty máš vůbec velkejch ancíků? Já se kolikrát ani nedovim, že se vůbec třeli. Napříkld ty tři se ukrývali v akvu, přišla jsem na to až když měli 3cm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 07:01 S Muž invalida [3881] – ancík
Ahoj mám velkou nádrž cca850l a samec hlídá v dutý větvi. Ráno jsem ale viděl 2_3 prcky na skle. Ted nejsou vidět ale samec pořád hlídá. Je tu několik metrů dutých větví a v pohodš se množej i krevetky a očka taky občas přežijou. Mám tu ale asi 6 čichavců šedých. Ancíci jsou prvně tak se ptám. Je možný že by si zalezli zase k samci nebo do dřeva? možností maj moře a kolik jich tak bývá ve vrhu? Staří jsou tak 14cm odhadem. Dík Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 16:58 Muž Miras [111] – Re: kleema
no já měl ve společné nádrži cca. 10malejch a ani jsem to nechtěl, prostě se povedlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 16:49 Muž lama [51] - Živorodky – Re: kleema
Mužeš jim dát tablety i zeleninu.Já jim dávám tablety spirulíny která spadne na dno a ti prckové si ji najdou.Krmíš li vločkama-sera,tetramín-a spadnou li na dno tak si to najdou sami.Hlavně aby měli ukryt před ostatníma rybama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 16:38 Luboš – Re: kleema
Já jim na doporučení dával ://www.akvarista.cz/web/shop/item-sera-microgran-100ml a to si vždycky našli a bez větších potíží jsem jich tak 10 z "vrhu" ve společném akva odchoval. Hlavně aby se měli kde schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2009 15:22 kleema – ancistrus - potěr ve společném akváriu
Ahoj,
potřeboval bych poradit s odchovem krunýřovců ve společném akváriu (v akvárku mám kromě krunýřovců čichavce, neonky a pancéřníčky) - v několika článcích jsem četl, že u krunýřovců je to možné. Má se jim dávat zelenina nebo tablety, ale není mi jasné jak. Mám 150 l, po pár dnech se potěr rozprchnul PO CELÉM AKVÁRKU a má tendenci být pořád na jednom místě - hlavně na stěnách akv. Není mi jasné, kam mám dát potravu, aby to ty mrňousci měli ŠANCI NAJÍT ...
Dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:55 Jechová – Re: glumča
Aha, tak ten hrášek vyzkouším! Díky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:55 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Jechová
Stačí jedna tableta,ostatní ryby ji budou také oždibovat.Spirulinu mají rády obzvlěšť živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:53 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Jechová
Určitě mu stačí jedna.Hlavně dávej tu tabletku po zhasnutí akvárka,to už se mu na ni ostatní ryby tolik nevrhnou.On už si ji najde ano Taky zkus hrášek- bez slupky.Ten mají taky rádi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 17:45 Jechová – Kolik krmení?
Dobrý den, jdu na radu :-) Mám malého ancistruse, koupila jsem tabelty se spirulinou, ale nevím, kolik tablet mu mám dávat? Stačí jen jedna denně? Ony mu totiž hodně ujídají i ostatní ryby. Okurka ani salát mu zatím nic neříkají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 11:02 Muž kortezhugo [983] – Re: luke
No ten Ancik sa maaa...ako prasa v zite... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 01:23 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: xOB
u krevetek to je častý že se schovávají do filtru hlavně malí prckové;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.07.2009 00:19 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: xOB
a nekoukali se na hledá se nemo ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 23:47 Muž xOB [83] - Cichlidy
Jen pro info, ze se zalizani do filtru netyka jen anciku.
Mne do filtru nalezly (byly nacucnuty) krevety (cherryny), zrejme si tam dost dobre vegetovaly, takze kdyz jsem cistil filtr a vylil ho do vany, tak jsem jen videl cca 50 kousku jak mizi v odpadu :-(
Akorat do ted nechapu, jak se tam dostaly, kdyz pred nasavanim do filtru mam kostku bioakvacitu

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:34 Kisssi
dokud tam má potravu tak bych ho tam nechala když se mu tam tak líbí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 13:04 Muž O.Tom [439] – Re: luke
ja mival taky male ancitrusy az v kyblu vnejsiho filtru, nijak jim to neubliziloakorat jsem musel pri cisteni davat pozor, vybrat je a vypustit z5 do akvaria mezi rostlinky :) Pokud ten tvuj zvlada plavat z akvaria do filtru a naopak, tak bych to neresil, je to jeho volba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:53 Muž luke [0] – Re: Ninco
On normálně pluje až do fitru. Když jsem odpojil hadice viděl jsem ho v komoře před akvacitem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:45 PetrH – Re: luke
Jééé :-) měl jsem ten samej problém, do technické komory se mne dostal ancistrus a mečovka, ancistruse jsem chytil a mečovku se mne chytit nepodařilo, už je tam přes měsíc bez žrádla a furt si tam vesele plave coze (komora 5cm x 12cm v 55cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:42 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: luke
Má tam potravu, zalezlý v bezpečí, tak jak to mají ancistrusové rádi. Divné to podle mě není, jen jde o to, aby se nedostal až do filtru, nebo případně nevyrostl a neucpal ti pritok vody do filtru :-D (to je ale záležitost několika měsíců, do té doby snad bude venku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:41 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: luke
Paci sa mu tam lebo mam dostatok az nadbytok potravy. Len bude problem ked vyrastie, ze sa nedostane cez sitko von do AQ.
Ked vyrastie tak ho normalne vyplachni z hadice von :-)
Bud rad, ze ti takto cisti hadicu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2009 12:36 Muž luke [0] – Ancistrus v odtokové hadici
Fotka k příspěvku Mám v akváriu zvláštní věc. Maličký ancistrus vplaval do odtokové hadice od vnějšího filtru a tak se mu tam zalíbilo, že i když jsem to několikrát zkoušel, drží se tam zuby nehty. Žije tam asi 14 dní a z průhledné části už skoro úplně vyžral řasu. Dokonce hadicí propluje až do filtru a zase se vrátí. Není to divné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:12 Muž Miras [111]
já bych zkusil tu tabletu jak tu bylo nebo okurku položit do sítky a vyčkat až se na ní sběhnou, mě se to tak povedlo, ale chce to trpělivost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:09 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Re: luke
Metodu nahánění špejlí používám taky. V zarostlém akváriu si nechci zničit porost, tak nachystám síťku ve volném prostoru a špejlí vyháním rybky z porostu. Do síťky se přijedou schovat :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 21:03 Muž Barney [61] – Re: luke
Tak když se ti vytřou pod kořen, tak ho obrať, posbírej jikry a dej do odchovny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 21:00 Muž Barney [61]
luke napsal: Tak to se prober šéfiku, já ti říkám, že v tomhle akva byses s žádnou špejličkou fakt nechytal. smich
A to jako proč ne? Máš ho snad zarostlé? Nemáš, chtěl si rady, máš je tu, tak neodporuj. Dá se tobě vlastně poradit nebo se jen hádat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 21:00 Muž luke [0] – Re: sux
Samec si vykopal díru pod kořenem a tam hlídá ty oranžové snůšky. Akva je hodně členité, takže mladí se mají kde schovávat a většina jich přežije. Jenže oni rostou jak z vody a za chvíli by se mi tam utloukli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 20:57 Muž luke [0] – Re: Ninco
Tak to se prober šéfiku, já ti říkám, že v tomhle akva byses s žádnou špejličkou fakt nechytal. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:56 Muž sux [117] - Amerika – rada nad zlato...
Tak za prve Ti závidím, že si ti daří množit tyhle ryby. Jsou to moji favoriti. Ale chápu, že čeho je moc toho je příliž. S tímhle problémem jsem se setkal už vícekrát u vícero akvaristů. V zařízeném akváriu je to řekněme - nadlídský úkol. Věřím, že by jsi několik kusů "uštval" do sítky, ale pokud je chceš opravdu vylovit všechny nebo většinu napadá mě jen jedna možnost. Při rekonstrukci "předělávce akva. Jinak ty špunty nedostaneš. vyndat dekoraci a pak možná po dvou hodinách budeš mít vyhráno. Otázkou je kolik lidí tu bude mluvit o stresu ryb atd...je to pravda zběsile je nahánět po akváriu není ideální. Jinou možnost nevidím...No hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:50 Muž Barney [61] – Re: luke
Hoď na dno tabletu a nad ni si anchystej síťku, oni se na tabletu za chvíli slítnou, pak musíš rychle máchnout a máš je. Ale nemusí to vyjít napoprvé. Chce to čas a nervy na uzdě, já sem samici ancíka lovil asi hodinu a málem mi ujely již zmiňované nervy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: luke
Jestli nemuzes chytiti ancistruse v tomto akva tak bych te chtel videt, jak bys ho chytal v akva zarostlem plnem korenu, kamenu atd ... Já například vyháněl ancistruse z hustých porostů špejlí a do síťky mi vplul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:47 Muž luke [0] – Jak odchytit ancistry?
Fotka k příspěvku V akva se mi začli nekontrolovatelně množit ancistrusi a prakticky neuplyne týden, abych si nevšiml dalších prcků. 200litrové akvárko není nafukovací, takže je potřebuji vylovit a prodat u nás v akvaristice. Jenže jak je vylovit, to je ten problém! Okamžitě se začnou schovávat a nemám šanci. Neměl by někdo radu?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2009 19:53 Muž Pusta [25] Re: Uli
No je to dokonce obvyklé, že v této velikosti se do toho pouští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2009 18:54 Muž Uli [17] Re: Kalupinka
NO tak to je jasné, já bych ho daroval i tak.. Zbavuju se jednoho velkého a čumím do akvaria a vidím něco malinkého na listech Echinodoru...mám tam malí ancíky smich smich Je možná že párek velký asi 5-6cm muzou mít mlade? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:22 Žena Kalupinka [32] Re: Uli
v inzerci ho taky můžeš darovat :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2201