Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:55 kolcun2
Skusim to. Ešte raz ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:51 irza
Okurka je vicemene slozena z vody strach mit nemusis vubec nic ti s vodou neudela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 16:45 kolcun2
Tie uhorkz nemutia vodu? Dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:49 Alofok – K těm ancíkům
Mě se též dřív praly -dokonce dvě samice,ale pomohlo dokoupit samečka,ted už jsou ok a už mají pdruhé miminka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:18 Muž wayn [79] – Re: kolcun2
Já dávám čerstvou, kolečko asi 0,5cm silný. Dříve jsem ji napíchl na špejli, aby neplavala, teď to nedělám, najdou ji i u hladiny, je pak sranda je pozorovat jak na ni "visí" :-) Druhý den je už u dna jen kroužek se slupkou, třetí už nenajdu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:07 irza
okurku nech cerstvou,akorat ju uvaz na nit aby neplavala na vrchu a samozrejme nit zatizit potlesk nech to i se seminkama ty mne zerou jako prvni X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 14:06 mirielll
kolcun2 napsal: Poradte prosim. Mam dva ancitrusi. Dokrmujem ich hlavkovym šalatom zo zahrady tak, že ho sparým vrelou vodou. Anci vobec ho nežeru. Kde robym chybu? Ďakujem.

moji ancici nezerou ani salat ani papriky, spenat...leda okurku(nebo kytky), ale vetsinou kupovana v obchode je nacpana dusicnany, coz vyzene rybky nahoru. nejvice jim chutnaji spenatove granule nebo granule SAK se spirulinou a granule TetraDiskus :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 13:44 kolcun2 – Re: wayn
Okurka sparena, alebo čerstva? Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 12:04 Muž wayn [79] – Re: kolcun2
Možná jim nechutná a nebo nepřišli na to, že by jim chutnal ;-) Necháváš ho tam přes noc? Zkus ho nespařovat. Taky mají radši světlejší listy než tmavé. Nebo zkus něco jiného, mým víc než salát chutná okurka a čínské zelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2008 10:54 kolcun2
Poradte prosim. Mam dva ancitrusi. Dokrmujem ich hlavkovym šalatom zo zahrady tak, že ho sparým vrelou vodou. Anci vobec ho nežeru. Kde robym chybu? Ďakujem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:07 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: fantasta
Souhlasím! Je vidět, že David neví nic o akvaristice! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 16:04 R Muž Silent [5949] – Re: David Beňa
Tak s tínhle naprosto nesouhlasím. Ancistrus prostě do 12ti litrů nepatří ani omylem. A názor, že ryba v omezeném prostoru doroste menší velikosti je silně zavádějící. V těchto případech se rozhodně nejedná o plnohodnotného, běžného životaschopného jedince. Je to vlastně mutace vlivem nevhodného prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 15:52 David Beňa – Re: Simča
ancistrusy, ale i jiné rybky, dorůstají podle volného protoru,, takže v 12l akvariu asi tak MAX 5-6cm,,, více nee..
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 17:45 Usine – Re: Povalec
Já v akváriu nemám skoro nic jiného než echynodory a ancici je nežerou. Co jim dávám jsem už napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 13:56 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Echinodorus
Da se nejak zabranit tomu, aby ancistrusi devastovali kytky? Na Echinodorusech mi z lupenu nadelaj sitku behem jedny noci. Je jim jedno, jestli je to cerstej lupen nebo "starej". Akva 120L je cerste zabehly (6 tejdnu) a jsou tam jsou tam jen 4 ancistrusi, 4cm chcipaci, asi tejden. Krmim "zelenyma" vlockama od Terta, "zelenejma" granulem pro cichlidy, prihazuji i okurky a rajcata. Cerstvou zeleninu uplne neignorujou, ale ze by se o ni rvali, to ne. Co tam dat nejakou rychle rostouci kytku, na ktery by se vyradili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2008 12:37 PoLi
Ahoj, chci se zeptat, jeslti ancistrusy zdlabnou i sladkou papriku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 18:06 Muž Jasnovidec [-3] – Re: vaclav
no tak dostává stejně jako ostatní vločky TetraMin, bejvalo to dobré krmení, tak doufám, že tomu tak je i nadále. ;-) Jen jsem chtěl teď, když jsem po letech zase začal zkusit něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:36 Usine – Re: Jasnovidec
Nesmíte z něj dělat vegetariána je to všežravec. Krmím mraženými potvorami a špenátovým protlakem z rybím masem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:16 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Vocko88
no pokud je to takové to placaté dřevěné párátko, tak bych se moc nebál, to se pochvíli dost rozmočí a když ho dá špičkou do písku tak myslím, že nic nehrozí.


Jinak dnes po téměř dvoudenním naložení spařeného salátu v akvárku se do něj ancík konečně pustil a už jeví jasné známky ohlodání. Dnes jsem také přidal nové kytky a jávský mech, tak doufám, že se mi do nich nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 10:45 Vocko88 – Re: MESTEK
s tím párátkem bacha na spičku...to asi není moc bezpečné... ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 10:13 Muž tweety1 [4]
Můj krunýřovec žere snad uplně všechno a v jakýmkoliv množství :-D žere mražený patentky, řasu, každej den mu musím dát na večer okurku (neodlepí se od ni dokud ji nesní) nebo salát jinak mi uplně zničí Hygrophilu... A kdybych mu tam nahazel vagon okurek tak by je snad spořádal všechny... Nechápu jak se to do něj muže vejít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 00:37 mirielll
moji krunyrovci zeleninu vubec nechteji. Tablety jim zraly ryby, ale od te doby co jsem koupila
granule Ancistrus Herba od specipez, ryby se vrhaji na granule a tablety nechavaji bez povsimnuti. Nicmene, krunyrovcum taky chutnaji, a naucili se si aspon jednu granuli "urvat".

ale....poradil mi Roman, davat jim mrazene file. (kvalitnejsi-nowaco).
To jim chutna, predtim jsem davala patentky, ty jim taky chutnaly, ale pry patentky muzou bejt nejak nakazeny nebo co, ze lepsi je davat file..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:43 Dušan2
Šneky nemám vůbec, o malý by se mě postaraly mřenky a o velký bych měl taky strach že by je nenechaly ryby napokji. Jinak do ty zeleniny se pustěj sumci i tlamovci, je o to pěkná mela, ale ancík má nejraději okurku, za světla na ni vidím jednoho max. dva, ale myslím že v noci se do toho pustěj i ostatní. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:10 Muž Jasnovidec [-3] – Re: Dušan2
a nemáte tam šneky, mě si toho prostě nechtěj ani všimnout, ještě zkusím tu kopřivu a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:41 Dušan2
Já jsem zkoušel spařenou kopřivu a ty si nevšímaly, jinak okurku, salát a mlíčák dlabou fest, večer to tam dám a ráno je snědeno. Teď ještě pěstuju špenát. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:59 foxchosen – okurky, určitě okurky...
u nás doma tedy jednoznačně vládne syrová salátová okurka krájená na tenká kolečka. Jakmile jim dvoupatrovej špíz s dvěma okurkami píchnu do dna, rybky hned poznají, že bude hostina a jdou se podívat. Většinou to dopadne tak, že paví očka ďobou do té vrchní (lépe se jim manévruje v prostoru) zatímco ancík luxuje tu spodní (radši se válí na dně). Doporučuju zkusit, už jen proto, že je to legrace pozorovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:36 dado – sparena zihlava
Ja som vyskusal tiez sparenu zihlavu,vecer som hu tam dal a rano som hu uz nenasiel,asi im zachutila :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 14:22 Muž pakozdy [17] – Re: Jasnovidec
alebo skus sparenu mnladu zihlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 13:34 Muž wayn [79] – Re: Jasnovidec
Proč bys ho vyndával? Nech jim ho přes noc a uvidíš co z něj zbyde... Já tedy zeleninu nespařuji a nechávám ji v akváriu déle, třeba jako víkendové krmení v práci. V pondělí z ní většinou už nic nenajdu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 13:12 Muž Jasnovidec [-3] – spařenej salát
tak jsem jim tam hodil kus salátu, spařil jsem ho, protože ancíci jsou asi jem 4-5 cm, ale ani si ho nevšimnou, zato neonky a platy do toho pořád rejpou, ale stejně jim to nejde utrhnout. takže ho asi za chvíli zase vyndám, už tam leží asi 3 hodiny.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: metal
Niečo iné. :-) Patentky jsou larvy pakomárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 09:23 Muž metal [96] - Cichlidy
patentky su nitovky,alebo nieco ine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2008 04:42 sapphire – Re: linda82
:-D zajdi do jakýkoliv akvaristiky, nebo zverimexu ve městě a nech si něco konkrétního doporučit z toho, co u Vás zrovna budou mít. Jinak co psal Malapa, tak se právě to krmení jmenuje ;-) patentky jsou malilinkatý žížaličky a prodávaj je mrazený vetšinou v kostkách. Nezapomeň jim říct pro jaké ryby a jak staré....držim palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 18:02 linda82 – Ancitrusy-krmení(mimi)
no ale ja bydlim na vesnici a nevim jak to jidlo vypada!a kdyz pojedu do mesta tak nevim co mu mam koupit !
a ani nevim co to jsou patentky! muzes mi pls napsat jmena tech krmiv??? sad sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 17:17 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: linda82
Krmit kvalitním sušeným krmivem! Až povyostou, přidat strouhané mražené patentky, mražený cyklop. V létě se dá krmit listy hlávkového salátu, ale každopádně ancistrus potřebuje všestranou výživu, né jen zeleninu, je to všežravec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 15:36 linda82 – Ancitrusy-krmení(mimi)
co mam davat miminkum ancitrusum mam ted 22 miminek a davam jim jenom okurku muze to byt blby?

asi nechtej jist bo co! nebo se mi to jenom zda? :-( :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Je v podstatě jedno, jestli se organická hmota, kterou do akva dodáte, povaluje po dně ve formě nezkonzumované potravy nebo ve formě výkalů.
Máte tři základní možnosti, jak dosáhnout toho, aby se hladina NO2 začla výrazněji snižovat:
1. snížit "objem" producentů odpadu (t.j. zredukovat počet /především/ rybek)
2. snížit objem vstupní organické hmoty (omezit krmení nebo ještě lépe - přestat na čas krmit)
3. pravidelně vyměňovat část vody
Pak máte taky možnost nechat tomu volný průběh. (Se všemi riziky, které zvýšenou koncentraci NO2 provázejí...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 12:18 Lorsson – Re: Micky
Tak potom jsou dve moznosti, bud jsou vstupni hodnoty NO2 ve vstupni vode z vodovodu stejne jako v akvarku (coz bych moc neveril) a nebo je neco s akvarijnim testem NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:52 Micky
Nevím jestli se akva za pár dní ustálí, když hodnota NO2 v akva přetrvá už týden a pár dní.
Jinak ryby krmím opatrně a po velmi malých dávkách většinou večer. Když jsem doma tak jim dám malé množství i ráno. S tímto bych se nebála, krmiva je opravdu tak málo, že není možné aby se na dně rozkládalo.
Dnes jsem vyměnila vodu asi 20-25l z mého 63l akvárka a hodnota NO2 je pořád stejná, vůbec neklesá. Už asi přestávám chápat :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:38 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Nebojte se - k tomu, aby dospělá rybka v dobré kondici uhynula hlady, je potřeba hóóódně času...
(Týden ani dva nestačí).
Účelem "hladovky" je, (jak už jsem napsal - po dobu, než se upraví koncentrace NO2 do normálu), snížit obsah organické hmoty jako zdroje N-látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Micky
Rozklad neskonzumovaneho krmiva s naslednym vypoustenim :) jiz skonzumovaneho vede k jeste horsim hodnotam no2 nez mate ted.Takze krmit jednou za dva dny a jen po mrnavejch davkach nekolikrat denne ktery jsou ryby schopny hned sezrat.Rekl bych ze behem nekolika dni se vse ustali a akva bude v pohode.Neskodilo by asi kdyby jste si udelala prezentaci at vime jak to vypada a jakej mate filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:23 Žena Eliška [38] – Re: Micky
Pár dní o hladu rybkám neublíží. Já je nechávám o hladu 1 - 2 dny v týdnu a ještě mi žádná hlady neumřela. Ve volné přírodě ryby také nemají pravidelné krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:20 Micky
Přestat krmit? Mně rybky krmivo žerou s potravou nemají problémy. To je mám nechat hlady? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 11:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Micky
Moje doporučení k těm předešlým: přestaňte rybky krmit do doby, než se hodnoty NO2 upraví. Pak můžete začít s opatrným krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 10:07 Micky
Test na NH3 jsem si nedělala. Ale asi si ho budu muset sehnat. Akvárko mám 63 l. Voda se mi nekalí, spíš je na hladině něco jakoby olejový povlak. Jestli to udělaly ty bakterie? Protože nic s olejem nebo s nádobami, které jsem "namáčela" do akvárka od mastnot nebyly(předtím jsem je řádně umývala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:56 Lorsson
Yirka napsal: Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí.

Dovolil bych si nesouhlasit, naopak v dobe kdy nitrifikace jeste nefunguje je vymena vody (samozrejme muze byt ruku v ruce s odkalenim )to nejdulezitejsi. (v pripade ze uz jsou ryby nasazene a filtr jeste nefunguje radne)

Neco podobneho se resilo zde rybicky.net/forum/7020…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:54 Muž Yirka [9126] – Re: Micky
Měnění barev u ancistrusů je vcelku normální věc a dělají to i v zaběhlém AQ. Je to prostě jejich reakce na určitou situaci. Předpokládám, že velikost nádrže je kolem 40l. Jak s tím odkalováním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:46 Micky
Rybiček tam mám nyní 11 všechny se snáší - neonky, tetry žhavý i medený a black molly. Už mě aji napadlo, jestli nejsou ancící z nového akvárka vystresovaní, že tak rychle mění svou původní barvu, na tu ošklivou rozzureny Rostlinek mám tak akorát, myslím, že jsem nic nepřehnala a klidně bych mohla ještě nějaké dokoupit.
Zkoušky jsem si dělala i na PH, což jsem měla 6,8. Karbon - 5,5dKH, Hardin-14 N, NO2 - 0,25m/gl +, NO3-40mg/l, Fe-0,3 mg/l, Foskol-0,5mg/l. Všechny testy vyšly relativně dobře, jen to NO2 dělá neplechu. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:32 Muž Yirka [9126] – Re: Micky
Minimální doba vývoje bakterií je 3 týdny. V té době vrcholí možnost otravy, protože bakterie ještě nepracují a nečistoty narůstají. Důležitější než výměna vody je odkalení nečistot (detritu) kde se NH3, NO2 vyvíjí. Taky záleží jak máš velké AQ a kolik rybek a rostlin v něm. (A taky jestli se svými nároky k sobě hodí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 09:27 Micky
Ahoj všichni,
může mi někdo poradit? Mám problém s ancíkama. Před měsícem jsem si zařizovala nové akvárko 63l, přes 14 dní jsem nechávala zaběhnout filtr s rotlinkami a doplňovala bakteriemi na zaběhnutí.Díky testům jsem zjistila, že mám ve vodě nadbytek NO 2.Už jsem několikrát vyměňovala vodu, ve které se žádné NO2 nenachází a přesto ho v akvárku pořád mám. Ancící ztrácí svou původní barvu a z tmavě hnědé mi přechází do béžové, bojím se že mi uhynou. :-( Krmím je 1x denně buď granulema nebo okurkou.
Navíc se mi u přísavek k filtru začal dělat jakejsi rosol, vůbec nevím z čeho by to mohlo být. Bojím se i o další rybky, které v akvárku mám. Jedna rybka (tetra žhavá) mi už uhynula - možná proto, že uvízla za filtrem nebo díky tomu NO2? sad Když jsem dávaly rybky do akvárka tak bez problému plavaly po celém akva, teď se vetšina drží za rostlinkami u dna... :-O
Poraďte mi co mám dělat :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2551