Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 20:39 Muž avast [49] – Re: ONYX
Jo, to je to co myslel. :) Může to být buď tak hadice, nebo různé trubičky, ale na konci to zaškrť, protože by ti to dělalo stejně proud, ale když to zacpeš, tak ti to pujde jen těma otvorama. :) A udělej ji co nejdelší (v rozumné míře, nemyslím tím, že omotáš akvárko 5x hadicí. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 19:41 ONYX – Re: Deathbull
Mas na mysli takovou tu hadici, ve ktere jsou po cele delce vyvrtane otvory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 18:24 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: ONYX
Většině ryb přílišné proudění vody vadí (tzv. mixér) :) Předpokládám že filtr asi nemá regulaci, řeší se to nasazením rozstřikovací rampy na vývod filtru, pokud tvůj model toto příslušenství nemá a ani se nevyrábí, vyrob z trubky odpovídajících rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 17:44 ONYX
Zdravim, můj dotaz nebude mit nic spolecne s ancitrusem, ale potreboval bych radu. Mam v akva filtr, ktery je urceny pro nadrze s vetsim objemem. Z filtro vede tryska ktera vypousti prefiltrovanou vodu a ja mam pocit jakoby byl ten proud moc silny. Chtel bych jen vedet jestli to nejak nevadi rybkam? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 17:36 sustik – Sustik
Ahoj,mám takovou technickou,jak staří můžou bejt ancíci kteří jsou asi 1,5cm velcí,někteří se ještě schovávaj u samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 08:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: NASREDDIN
to bych byla i ráda, ty mladý bych v životě nevylovila hmm pořád přemýšlím že je vyměním za nějaký Lka než začnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 08:09 Muž NASREDDIN [1383] – Re: katterinecka
A může se stát, že nezačnou vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 08:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Raider
já už je mám skoro dva roky a ještě nezačli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2010 07:20 Raider – Re: katterinecka
Mojemu to trvalo rok a půl...Měl jsem ho od úplněho miminka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 23:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Nancy
minimálně rok, i déle, než se začne třít
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 22:38 Nancy – Ancistrus
Chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá něž ancistrus dospěje?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 19:52 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Tomáš
ancistrus přežije v akvárku i bez přikrmování, vždycky si neco najde. Mi ho takhle měli asi 20 let a za celej život neviděl žádnou okurku ani nějaký extra tablety ;-) (tím netvrdím že je to třeba správně, ale zvládne to) Měl by mít řasy a dřevo na ohryzávání (ale v tom tvým nově založeným akvárku asi moc řas nebude a pořiď mu nějaký kořen)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:23 Raider – Re: Haimdol
nechápu proč by měli umřít :-D...Někteří ancíci okurky nežerou...já mám 2 a žere jen sameček...samička spíš mrkvičku ;-) ..I ancíci mají chutě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:21 R Muž Silent [5949] – Re: Tomáš
Proč by měli umírat? Protože nežerou okurku? Okurku tam nech do večera a uvidíš jestli na ní dostanou chuť. Nijak to nehroť. Ancistrus přijímá běžnou i sušenou potravu včetně vloček, granulí a tablet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2010 17:19 Tomáš – ancistrus
zdravím, dnes jsem si koupil dva ancíky jsou velcí asi 5 cm...hned jak jsem je pustil do akvárka začali žrát řasi..chtěl jsem jim dát okurku tak jsem ji převařil, aby neplavala a dal jsem ji do akvárka, když ji jeden ancík našel, rychle ji začal okusovat, ale rychle odplaval a začal zase žrát řasy a okurky si nevšímá....nevim co mám dělat, nechci, aby mi umřeli..pls poraďte mi někdo sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 13:01 Muž Yirka [9123] – Re: Kadetza
To je diskutabilní zda napadá. Spíš z nich strouhá řasy - z ulity i opercula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 12:55 Žena Kadetza [0]
ahoj, v akva mám jednoho ancika a dvě měchýřovky východní, ancik furt měchýřovky napadá, někdy to vypadá jak by je okusoval, dávám mu tabletové krmivo, někdy i tu zeleninu. nevíte čím může být, že napadá ty měchýřovky? že by třeba teritoriální chování? mám samičku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 07:13 Muž kortezhugo [983] – Re: mory2007
ee :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 22:24 mory2007
když mi neustále ancík sídlí na silikonovém spoji nemůže ho čase,nějak poškodit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Inky
já mám s echinodory 4 ancíky a kvítka to zatím přežívají v pohodě, někdy se pustili do nové rostlinky ale starší tolik nemasakrjí (jen nekdy okusují vrchní vrstvu, ne jak to máš ty) Je dobrý je přikrmovat a mít rostlin víc aby nejedly jen jednu. Na té tvé fotce mi to příjde spíš od něčeho jiného. Ta část listu zhnědla až když se tam objevily ty díry?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:14 JagerMaister
tak niektoré moje echinodory sú velké asi 30 cm a iné asi 15 cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 14:16 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
vadit by to nemělo, a jestli mají alespoň trochu členitou nádrž tak to bude v pohodě. Ale pokud budeš mít možnost tak kup podobně velké (ale není to nutnost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 14:06 Žena Kadetza [0]
ahoj, mám ancíka samičku, už cca 4 cm velkou. Myslíte že bude vadit když k ní přidám i samečka? příp i další samičku? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 11:27 Muž Zabacek [2]
Nedavno to tu bylo v tematu taky :-) kdyztak koukni ke me do prezentace nadrze najdes podobny obrazky pokud ty echynodory nemas hodne veliky a rychle rostouci tak ti je asi sezerou :-) bude jim to trvat dele ale oni si snima poradej tak jako u me :-) nezbil mi ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
ano muze to byt od tech ryb, echinace jim vcelku chutnaji, zkus je zacit prikrmovat zivocisnou stravou (file)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:10 JagerMaister – Ancitrus
Fotka k příspěvku Ahoj dnes som si všimol že môj echinodorus bleherae má v listoch diery v akváriu mám dvoch ancitrusov môže to byť ich robota? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 09:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Megin
urcite budou radi kdyz dostanou i neco na spestreni, treba kus file (ja jim koupila kousek pangase, i kdyz nevim jak moc je tahle ryba vhodna). Kdyz v akvarku umre rybka tak by ji taky snedli, kdyby ji nikdo nevytahl, tahle aspon budou mit kus zrdavyho masa, podle me ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 09:08 Muž Megin [0]
Zatial teda zostanem pri domacich zdrojoch a neskorsie skusim aj daco z obchodu. Ale melon im tam smarim uz dakedy teraz ;-)
Este otazka, v zime dostavali len Tetra Pleco Min - tablety pre prisavnikov, teraz maju tablety tak 1x tyzdenne zvysne dni len zelenina ked im tak chuti. Su ale vsezravci, nebolo by dobre im dat sem tam aj nejaku masitu potravu? A ked ano tak aku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 07:07 Muž Zabacek [2]
Uz jsem to foto nasel je to tady v tomto tematu pod datem 26.5.2009 rybicky.net/k/forum/181320.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 06:58 Muž Zabacek [2]
Ty fotky s cervenym melounem jsem sem daval i ja :-) bohuzel ted je nikde nemuzu najit asi jsou nekde ve foru :-). Jinak krunyrovce prikmuju jedine vecma z obchodu mam jich 6 daval jsem jim okurky, brambory a melouna. Nekde jsem cetl ze nekdo testoval i rajce :-) ale pozor na to jakmile si jednou navyknou na zeleninu tak kdyz ji nebudou mit tak ti budou ozirat kytky teda jen ty co jim budou chutnat :-) bohuzel jim chutna vecina kytek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:54 S Muž invalida [3881] – Re: Yirka
Jo právě proto sem psal o drahejch a obyč.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 21:50 Muž Yirka [9123] – Re: Megin
Obyčejné ancistrusy - včetně potěru - krmím zeleninou z obchodu a nikdy jsem neměl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 15:33 S Muž invalida [3881] – Re: Megin
Plátek brambory...mrkev...z obchodu dokáže zabít...drahý elka už se stalo ...obyč sem neslyšel smich tu mrkev a brambor si dej svý do sklepa......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 13:51 Muž Megin [0] – zelenina zo supermarketu
Zatial hlavne teraz v lete krmim prisavnikov uhorkou zo zahrady, ale co na jesen a v zime? Ked nechcem aby mali len pirule? Mozem sa odvazit im dat aj zeleninu z obchodu? Ta je urcite stiriekana, neublizi im to? Uhorku alebo daco podobne mozem okrajat - pomoze to?

BTW videl som v nejakej nadrzi aj cerveny melon. To by som tiez rad skusil ci im zachuti. Ten ale tiez mozem mat jedine z obchodu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 11:46 mirobmx
čo veľa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 11:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mirobmx
takže 37 litrů bez rostlin, o rybách nic nevíme, o filtru taky ne, o údržbě taky ne. Tak sem dej aspoň fotku, když se nechceš rozepisovat. Takhle ti nikdo nic určitýho neřekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 11:40 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: mirobmx
Pro mě je to jasné:
...do zabehnutého 37 l akva som pridal asi 3 ancitrusov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2010 11:37 mirobmx
37L...s rastlinami by problém nemal byť,to akva aj s tými rastlinami mám cez 3 roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 19:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: katterinecka
...Jinak by to chtělo víc informací o nádrži, osazenstvu a údržbě...
Velikosti... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 19:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: mirobmx
za tři dny určitě neumřeli hladem. A jak je akvárko zaběhlé s umělými rostlinami? Máš aspoň pořádný filtr? Jinak by to chtělo víc informací o nádrži, osazenstvu a údržbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2010 18:52 mirobmx
Ahoj,do zabehnutého akva som pridal asi 3 ancitrusov,do 3 dní všetci pokapali.Vôbec neviem dôvod,možno že nemali čo žrať,ale tu je písané,že sú všežravci.V akváriu som mal len umelé rastliny,takže nemohli žrať tie,možno preto ale pochybujem...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 21:36 Muž voko [9] - Živorodky – Re: pioter16
No mě se líhnou tak za cca 4 dny. Ale to může být různé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 17:33 Muž O.Tom [439] – Re: pioter16
pokud nemas v akva vylozene nejake predatory, bylo mozna lepsi je nechat tak. Samec po celou dobu nez se rozplavou jikry brani, zaroven opecovava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 16:57 Trabant
Tu lod jsi klidně mohĺ nechat v puvodnim akva.Kamos ma anciky se skalaarama a uz jich ma tolik že nevi kam je strčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 16:37 pioter16 – Ancistrus
Chtěl bych se zeptat na ancistrusy. V akvárku sem viděl samici, která měla jikry u břicha asi je zrovna někde chtěla uhnízdit. Od toho dne uplynuly 4 dny a v jednom z úkrytu lodi se pořád vyskytuje samec. Myslíte, že je tam nakladla? A on je hlídá. Už sem tu lod přendal mimo akvárko a ted budu čekat. Za jak dlouho by asi měli být mladí??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 21:17 showt – Re: Pavoukovec
Ne opravdu se nemusíte bát...sice nějaký ten stres přece jen budou mít,ale to by měli v přírodě taky.Kdyžtak sem tam pozorujte,jestli jsou v pohodě,nejsou okousaní apod.Ale panceřníčci jsou jako blesk,nenechají si nic udělat.Ancík jen ukazuje,kdo je u dna pánen,když je odežene,je spokojeny to je vše.Hlavně aby měl nějaký úkryt a půl dne ho nemusíte vidět :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:30 Pavoukovec
showt napsal: Ancíkové jsou už takoví,jejich teritorium je dno nádrže stejně jak u panceřníčků.Můj ancík taky honí panceřníčky,ale už si na to zvykly,takže udělají parádní vykrut a jsou mimo a pokračují v krmení a hledání potravy.Po nějaké době si na sebe zvykli a ancík je honí max.když krmím,ale i tak se nažerou obě strany a je zas klid.To se ustálí,sice je bude honit,ale nic by jim neměl udělat.

Takže z toho nejsou nějak stresovaný? Mě je jich skoro líto jak po nich jde - občas se na ně snese z kamene jak nějakej dravec na myš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:21 showt – Re: Pavoukovec
Ancíkové jsou už takoví,jejich teritorium je dno nádrže stejně jak u panceřníčků.Můj ancík taky honí panceřníčky,ale už si na to zvykly,takže udělají parádní vykrut a jsou mimo a pokračují v krmení a hledání potravy.Po nějaké době si na sebe zvykli a ancík je honí max.když krmím,ale i tak se nažerou obě strany a je zas klid.To se ustálí,sice je bude honit,ale nic by jim neměl udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
taky záleží jak máte velkou nádrž a jak je členitá. Sice od jídla odhání ale jinak by s ním problémy být neměly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2010 15:15 Pavoukovec
Máme v akvárku jednoho ancíka (mladého-máme ho cca měsíc) a zdá se nám, že je hodně agresivní na pancéřníčky. Když jim hodíme tabletu, tak je všechny odhání a dokonce i mimo dobu krmení je dost honí a nedá jim chvíli klid. Je tohle normální chování? Mysleli jsme, že ancíci jsou bezkonfliktní vůči ostatním rybám :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=1751