Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 21:11 - Re: Majo
Sú aj drobné cichlidky.Apistogramma,Pelvicachromis atď.Apistogramma som nikdy nemal no za to Pelvicachromis vie ikry zašiť až na neuveriteľné miesta,kde by ich asi ani dospelý ancík nedostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 20:28 Majo Re: prasan
to mi je jasne že to požeru preto neake rybky čo kladu ikry do neakych úkrytov alebo niečo take a stražia si potomstvo to by som ich potom preložil do samostatnej nadrže len 250L akvarium a ryby na dne a 90% akvaria volne tak to chcem neako využiť no ... uvažoval som nad skalármi alebo male druhy cichlid (ale k tym sa neprikláňam viem čo su za potvory)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2016 20:23 - Re: Majo
Ancíky ikry žerú radi,hlavne v noci.To žiadna ikernatá rybka zrejme neustráži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:53 Majo Re: Majo
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:51 Majo ake ryby k ancikom do chovňe
Ahojte mam taku malu chovňu ancikov a uvažujem aby som využil akvaria na plno a neviem sa rozhodnuť ake ryby by som k nim ako chovne kusy mohol dať aby antici neboli v strese a zaroven aby aj tym zatial neznámim rybkám nepožrali ikry ... ma s tym niekto neaku skusenosť??? živorodky nie tie mam v 3 akvariach a este dalších 5 mam len ancikov tak ich chcem neako využiť .. neak takto vyzerajú akvária (fotka ) maju od 112 -250L ... vopred dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2016 07:19 Muž Yirka [9126] Re: Kebab
Už jsem to tu uváděl několikrát. Někdy mi začali opouštět úkryt až po 3 týdnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2016 23:42 Muž patamatix [408] Re: Kebab
Tak se neboj,vylezou.Už si nepamatuji jak dlouho jim to trvalo u mě,ale příroda ví co dělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 23:39 Kebab Re: patamatix
Jasný, flákají se na zadní stěně "boudy" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 23:25 Muž patamatix [408] Re: Kebab
A už jsi je viděl? Pokud jo,tak se neboj až přijde čas vylezou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2016 23:06 Kebab – Pořád neplavou...
12 dní po nakladení jiker zůstávají vylíhnutí malí ancistrusové pořád schovaní pod bdělým dohledem otce. Je to OK? coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2016 08:50 - Re: Kebab
Ancistrus má prídavné črevné dýchanie.Možno zlá voda a možno ani nie ,nakoľko je to u nich normálne.Pre pokoj duše odporúčam ako by napísal romant ;-) pritlačiť na výmenu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 07:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kebab
Možno sa dusí. Ide o čerstvé akvárium? Ak áno, kedy bola naposledy menená voda? Čo všetko je v akváriu, ako je veľké? Čo ostatné ryby? Nejaké meranie škodlivín vykonané nebolo? Výmena veľkej časti vody by mohla pomôcť, ja v odchovnom mením aj 80-90%, ale tam nemám nič iné, len ancíkov a nechtiac premnožené krevetky. Chcelo by to viac info o akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 01:26 Kebab – Dotaz
Ancistrus mi kazdou chvili plave k hladine a zpatky. Nevite, co to znamena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 06:58 - Re: Kublik
Je to normálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 01:32 Muž Kublik [8] – Nechápu proč
Zdravím, koupil jsem na burze už dospělého samce Ancistrusa sp. Gold a odkdy je v akváriu, tak si nasel díru v kořeni a nonstop je v ní zalezlej. Myslím, že jí dokonce už i vyhloubil, protože na začátku z ní trčel víc. Nereaguje ani na nasypaný krmivo, prostě je tam furt(možná v noci ne, to nevím).
Chtěl by se zeptat jestli je to normální?
Případně, měl bych mu pořídit samičku, ať má důvod vylézt? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 21:02 Muž curk [0]
Asi jo ale zatím jsou malý až budou větší budu to muset asi nějak řešit. Pardon tohle je taková zacatecnicka chyba je mi 13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2016 20:43 JoKa Re: Durg
Ne! Ani omylem!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2016 21:14 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: lubo
Koukni sem rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a není co k tomu psát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 21:11 lubo
Ahoj a ako ich pripadne rozpoznat
Dakujem za odpovede:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 19:33 lubo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mozte mi prosim povedat ktori ancistrus
Je samec a ktora samica ?
Ps Ten biely ma male dve fuzky :-)
Je mozne abi mali male ?:-D
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 19:10 Muž Farmy [8] Re: Mešák
Myslím že ty 5cm samice jsou ještě příliš malé-nejsou dospělé. Může to být i teplotou vody-v létě se mi potěr vykulil, protože bylo v pokoji dost teplo, ale teď v zimě se mi akva víc ochlazuje a nové mladé zatím nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: Mešák
Jen jestli ty na ně moc netlačíš, znáš to, čím víc chceš, tím míň to jde. Měj v nádrži ty správný podmínky, řádně je krm a nech to na nich. :) Jinak je toho tady plný vlákno a taky tady. rybicky.net/forum/1479
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 18:52 Mešák – tření
Dobrý den, mám problém. Mám 3 ancíky ( 1 samec - cca 8cm a 2 samice - cca 5cm), mám i pro ně úkryty, jak z kokosu, tak i další různé skuliny... a ni se ne a ne vytřít. Poraďte mi prosím.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2016 14:42 Muž Legioix [574] Re: housis
Já bych si radši pořídil tu lorikárii. Sice je to taková líná ryba, ale aspon nenadělá bordel.

rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata


btw: U toho akvária je ten rozměr psán i s krytem.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 14:36 housis Re: Legioix
a je lepší ancistrus a nebo lorikárie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 14:24 Muž Legioix [574] Re: housis
Do toho by ancistrus šel, ale počítej s tím, že bude okusovat rostliny (Echinodory) a hrabat ve dně. Navíc docela dost se*e :) Založ si zde prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 13:34 housis Re: vaaclav
akvárko mám 145l (61*41*58)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2016 13:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: housis
Problém je že jsi nenapsal do jak velké nádrže ho chceš. Bordelář je v dospělosti poměrně velký. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 13:14 housis – ancistrus
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Je to tak, že ancistrus je bordelář? Nevím zda si pořídit ancistrus a nebo lorikárii. Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2015 04:19 R Muž romant [27987] Re: Farmy
Malé, tedy objemově, nádrže, nevhodná osádka, kombinace čistotných ryb a bordelářů a na to je ancák zdatnej kofr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 23:41 Muž Farmy [8] Re: Vojtoy
S počtem ancíků ti asi neporadím, ale vypozoroval jsem ve svém akvárku, že samec si dost hlídá své teritorium a vyhání dokonce i samici. Mají rádi skrýše, když rozsvítím, tak se obvykle ihned schová někam do stínu. Mám pro ně úkryty z břidlice a z té se za celý den nehnou, takže je mají určitě v oblibě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 23:30 Vojtoy – Kombinace ancistrus - panak
Zdravím vespolek,

zakládám nové akva 800l. Rád bych tam nějaké krunýřovce (ancistruse / panaky). Je třeba dávat pozor jaké druhy ancistrusů a panaků se snesou? Kolik byste řekli je na takové akva optimální počet? Píše že mají být vždy 3 ks, plánuji 6, nebo 9 ks velikosti 10-15cm, předběžně přívěskatý 3ks, L066 3ks a/nebo L204 3ks. Mimochodem můžete poradit kdo je v ČR nejlepší zdroj?

Je jestli je potřeba speciálně vybavit akva rostlinami, skrýšemi a spoustou dřevem? Jakými druhy čeho přesně?

Předem díky za odpovědi a omlouvám se pokud se to tady řešilo a přehlídnul jsem to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 23:00 Muž Farmy [8] Re: romant
Můžete mě prosím poučit z jakého důvodu se tam ancík nehodí? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 21:23 R Muž romant [27987] Re: Merst
Do tvých akvárií ancák nepatří, ani jeden ani do jednoho. Ta kombinace se závojnatkou je časovaná bomba. Neřeš zeleninu, řeš osádku akvárií. ;-) V rozumné míře se to dá praktikovat, zelenina nesmí zblátivět, tudíž musí být rychle zkonzumována, takže když dávat, tak jenom kousek, ale to nic nemění na faktu o němž píši v úvodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 21:19 Merst
Chcel som sa opýtať keď dam ancistrusom napr. Cuketu alebo nejakú zeleninu nesplesnivy mi voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 12:53 R Muž romant [27987] Re: TRULY
2X za týden polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 12:43 Muž TRULY [164] Re: romant
oka a vymena vody? musim to nechat na zenu a ta z toho nadsena nebude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2015 11:44 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Do belíku s jemným vzduchováním, krmení minimální, tedy podle intenzit výměn vody a musí to bejt. Jinou prevenci bych nedělal, je to taková inprovizovaná karanténa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 11:40 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Do takové situace jsem se ještě nedostal naštěstí. :-D Ale já si myslím že by to měli zvládnout týden v tom kbelíku ale lepší by bylo jim tam dát nějaký filtr nebo aspoň vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 07:50 Muž TRULY [164]
Ahojte, privliekol som vcera domov dalsie akva, ale nemam cas ho dnes dat dokopy, proste nestiham koli podstavcu. K akvarku som dostal 5 prisavnikov. Problem je ze dnes odchadzam poobede na sluzobku a pridem az v piatok vecer. Prisavnikov som zatial dal do vedra os farby 30kg - cca 18-22l vody. Je tam 1ks 10m a 4ks 7cm. Chcem sa soyat ci tam tyzden vydrzia? Bojim sa ich dat do akva spolocenskeho aby som si nezaniesol choroby, nakolko som pred mesiacom mal problem s crevnymi parazitami.
Viete mi poradit?
Nevhat ic v tom ovalnom vedre od farby a ako im to tam sprijemnit resp, starat sa. Alebo ich amm dat do akva? Alebo ich dat do akva 60l kde mam 70ks 2.5 cm ancistrusov? Vdaka sury to

Alebo mam do vedra nakvapkat esha exit a flagelol a vecer ich dat do akva 120l? ja uz neviem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 19:59 - Re: bambulal1
Ak rybka aj napriek poškodeniu príjma potravu,tak by sa to malo dať do poriadku.Hlavne držať čo naj podmienky.Esha ako písal romant proti pliesni a ako prevencia na sekundárne infekcie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:43 R Muž romant [27987] Re: bambulal1
Zřejmě dílem kus svaloviny a zřejmě dílem plíseň, tedy tipuji bez fotky a aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 18:28 bambulal1 – Rada
Dobrý večer,
prosím o radu nešťastnou náhodou se mi ancistrus dostal do filtrace a tlamu mu motor trošku poškodil. Stalo se to v sobotu rybička žije ale dnes sem si všimla, že má na tlame u poškození jakoby chmýří. Nevíte co by to mohlo být?
Děkuj za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:18 Žena Majjush [3] Re: Tomiino
Ja keď som im dala pôst pustili sa mi do Nymphoides sp. Taiwan.A v podstate do všetkého, čo malo mäkké listy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:11 Muž Tomiino [43]
muzu se zeptat,kdyz tento ancik nema co zrat,nejake zbytky rostlin a bordelu bude mi dachmat rostlinky???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 21:55 Muž odikcz [114] Re: P
Nějaký škrábance na břiše + na tlamě má z obou stran jak vytržený kusy (průměr tak 4mm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 17:16 Muž P [125] - Betta splendensRe: odikcz
Pokud je to nějaká oděrka, tak bych to tolik neřešil. Rychle se zahojí. Oni si musí jen vysvětlit, kdo kde bude bydlet.. Jak už bylo psáno, dej jim trochu čas, bude to dobré. Mám dospělé samce běžně po více kusech a nikdy se mi nestalo, že by se vážně zranili. Ačkoli občas umí jít slušně do sebe.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 10:15 Muž odikcz [114] Re: Legioix
Právě, že jeden už zraněný je (stihli to za jednu noc). Maj tam 3 kořeny, domeček a listnatý rostliny, které pokrývají celé dno a tvoří tak různé skrýše ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 10:07 Muž Legioix [574] Re: odikcz
Udělej v AQ víc úkrytů a nech je tam oba. Oni si to mezi sebou vyříkají (bez zranění) a za pár dnů bude klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 10:03 Muž odikcz [114]
Přežije dospělý (4 roky) samec několik týdnů v 5 litrovém akváriu? Ze samice se už kdysi dávno vyklubal samec, přesto s druhým samcem žili v míru. Staré akvárium bylo zrušeno, tak jsem je přesunul do nového, většího, zarostlejšího a s víc úkryty. A oni na sebe začali útočit. Tak je potřebuju dočasně dát od sebe, než vymyslím lepší řešení (tohle miniákvárium s kytkama je jediné funkční po ruce).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50741x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=351