Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:59 Muž JuraH. [5] – Prosím ještě jednou
mohl by jsi to popsat trochu líp já jsem to zkoušel kapesníkem papírovým a moc to nešlo asi jsem na to měl špatný způsob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:50 Muž kortezhugo [983] – Re: JirkaHonč
...syr im nedavaj - kvoli tomu tuku - to nie je dobre...
...a tu mastnotu stiahnes normalne novinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 13:39 Muž JuraH. [5] – žrádlo
No já s tím krmením mám trochu problém včera jsem jim tam dal asi 0.5mm plátek sirového brambora a dneska tam pořád leží na dně taky jsem těm rybičkám když jsem dneska strouhal mrkev do polívky tak jsem jim tam dal jednu nitku mrkve a taky nic :-O tak nevím jediné na co jdou je vločkové krmení a sýr jenomže ten sýr dělá mastné oka na hladině takže s tím taky konec hmm .Prosím o radu a taky o radu jak se zbavit těch mastných ok na hladině :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:57 tondas – Ancistrusy
Ancistrusy zozeru vsetko co im spadne pred nos.Ja chovam ancikov viac ako 20 rokou a nikdy som nemal s nimi ziaden problem.robim im zmesku zeru ako besne a rastu ako z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 12:12 Muž kortezhugo [983]
...tak na ten platok zemiaku som ich "dostal" :-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 07:10 kuba
Vašek napsal: Já už mám snad 10, možná víc let 4 Ancistruse. Velkej Lojza už je starej fousatej děda, ale nikdy se mi nevytřeli. Co je pro jejich výtěr důležité?



Vodu mám ze stejného zdroje jako známej kterému se vytřeli a kdysi mi je dal. teplota cca 23 a krmivo jednou denně několik zelených tabletek.




Zřejmě nemáš pro ně vhodný domeček :-) ,zkus si změřit rozpětí prsních ploutví samce a podle toho kup budku nebo třeba z kokosu udělej úkryt,důležitý je průměr otvoru,musí být samci tak akorát,pak se určitě dostaví výtěry,jinak krmit i živočišnou potravou,to pak samice pěkně zaplní jikrami. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2010 23:39 Muž Horác [3942]
protein007 napsal: ... "kedze takmer v kazdom texte, co je na nete o lyofilizacii, je uvedene, ze zachovava vyzivovu hodnotu aj biologicku aktivitu. Evidentne to tak nie je, je to len prehnany marketingovy blabol" ...
Já na rozdíl od tebe nemám potřebu číst marketingové bláboly na netu - já jsem dělal z technologie (léků) diplomku i doktorát, takže kvalita mých zdrojů je poněkud jinde. :o)

protein007 napsal: ... "Inak by vedci nemali tolko problemov s ozivovanim bakterii" ...
Kdyby lyofilizace tak jednoznačně (a selektivně - jak jsi psal) likvidovala právě vitamíny (koenzymy), likvidovala by tím i enzymy a to by pak nikdy nikdo neoživil ani ty bakterie :o) ...

protein007 napsal: ... "Mozno lyofilizacia zachovava vacsinu vitaminov hned po jej dokonceni, ale urcite vo vyslednom produkte neostanu plne zachovane pocas niekolkych rokov, tak ako to vsade propaguju. To by musel by dany produkt uchovany v absolutnom vakuu (ktore dodnes nevieme vyrobit), a zastavene vsetky chemicke reakcie vovnutri" ...
Že je lyofilizace dokonalá, stoprocentní metoda konzervace jsem tu nikde netvrdil, takže tohle mi tu opravdu vysvětlovat nemusíš :o) ... Já jsem se zarazil nad tímhle tvým tvrzením : "Co sa tyka lyofilizacie, tak ta zachovava snad vsetko okrem vitaminov" ... To prostě není pravda. V buňce je hromada mnohonásobně labilnějších sloučenin, než jsou vitamíny. (Reaktivitu a stabilitu jednotlivých vitamínů tu samozřejmě rozebírat nebudu, to si nastuduj sám. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:49 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: JirkaHonč
Oni to proste vzdy nejak do seba dostanu :) Hlavne je, aby si im nedaval stale to istu potravu. Ked budes striedat vlocky so zeleninou, tak myslim ze nemozes nic pokazit. Vacsina ludi ich tak krmi cele roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:29 Lublon – Re: JirkaHonč
Zuby neřeš, určitě budou rádi, když jim budeš dávat pestré papu a sám poznáš co jim chutná a co ne. Já to střídám - okurka, salát, tablety, vločky. Zatím si nestěžovaly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:10 Muž JuraH. [5] – no už nevím
Tak v tom mám *nepořádek* mám ryby krmit vločkama nebo jim dávat mrkev okurku salát... Totiž abych řekl pravdu nedokážu si představit jak ty rybičky které nemají ani zuby okousávají tu okurku nebo mrkev :-O ne Prosím poraďte
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 21:23 Muž Mike [3] – Mike
ja bych jim skoušel davat okurku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:56 S Muž invalida [3881] – gábl
no spařim mraženej hrášek a chutná spařený file chutnán syrová mrkev chutná ale vydrží pár dnů vodu nekazí syrová paprika chutná salátovka chutná vydrží pár hodin než ji načnou odstranuju jen občas tenkou blanku s povrchu okurky když blbě někde plave a krajku z mrkve tzn, naprosto dutá mrkev jen povrchová blanka. upozornuju že mám velký akva a žerou to prckové i velký včetně krevetek.. ryby sou pěkný a v podstatě nedávám nic jinýho... nevím jestli je to vědecký ale funguje to.. venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:47 čufis – žabronožka solna
ja je krmim žabronožkou solnou a rostou před očima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 20:33 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Horác
Keby som placal nezmysly, tak by nebol problem lyofilizovat hocico zive, a v pripade potreby to bez problemov ozivit, kedze takmer v kazdom texte, co je na nete o lyofilizacii, je uvedene, ze zachovava vyzivovu hodnotu aj biologicku aktivitu. Evidentne to tak nie je, je to len prehnany marketingovy blabol. Inak by vedci nemali tolko problemov s ozivovanim bakterii (a btw. lyofilizovane bakterie sa neozivuju vodou, ale roznymi roztokmi). Mozno lyofilizacia zachovava vacsinu vitaminov hned po jej dokonceni, ale urcite vo vyslednom produkte neostanu plne zachovane pocas niekolkych rokov, tak ako to vsade propaguju. To by musel by dany produkt uchovany v absolutnom vakuu (ktore dodnes nevieme vyrobit), a zastavene vsetky chemicke reakcie vovnutri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:09 Muž kortezhugo [983] – Re: Lublon
...to bude zvykom...ako som vravel...
...ja to necham na nich nech si vyberu co im chuti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:02 Muž kortezhugo [983] – Re: JirkaHonč
...zemiak som neskusal - dam vediet :-) X-)
ale u mna ako som vravel maju ulohu "cisticov"
a uz som to spominal - "ancik este od hladu nezdochol".... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:58 Lublon
Mám asi 70 malých ocásků a 13 dospělých jedinců, dostávají okurku, salát, tablety i sušený mix a po všem se vždy vrhnou. Okurka je asi po 4 hod vyžraná, salát jim vydrží sice celý den, ale pak už zbyde jen kostra (toho salátu :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:48 Muž kortezhugo [983] – Re: Bob66
...uhorku som skusal - aj salat...mozem potvrdit ze si radsej vyberu rvozne krmiva co spadnu na dno a maso...

PS:ja som uhorku aj salat vyberal po 2voch dnoch X-) - "nedotknute"...-ale mozno je to zvyk...
ja ich mam skvor ako "cisticov" - tak ze co zeru...??? "je jedno"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2010 12:45 Muž JuraH. [5]
Já jim skusím dát ten brambor a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:31 Muž Horác [3942]
protein007 napsal: Co sa tyka lyofilizacie, tak ta zachovava snad vsetko okrem vitaminov.
Plácáš nesmysly.
A mimochodem, kyselina askorbová je vitamínem pro nás, ne pro ryby. (To už se tu taky řešilo, když už odkazuješ na zdejší fórum).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:29 Muž kortezhugo [983]
...no ja mam zas cca 30ks asi 1 cm teraz sa vyliahli dalsie...po asi mesiaci - tak neviem neviem ak to pojde takto dalej??? :-)
...ale mne sa skvor male pacia - su aktivnejsie ako dospele... :-)
najradsej bi som ich daroval a nechal si par "mrnusov" - podobne som na tom zo SAE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 12:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Masitá strava jim nevadí ani z dlouhodobého hlediska, to je jen blábol X-) Ancistrus je všežravec ale pokud má možnost dá přednost masu, když jsem je měl u malých terčovců tak ve vodě 30°C a krmení hovězím srdcem 4x denně měly v jednom roce cca 13cm z původních 2cm ;-) a byly z nich ryby co vydržely absolutně všechno, byly nezničitelné. Několikrát jsem jim zkoušel dávat i zeleninu např. plátek okurky a nic, po 10 hodinách jsem ho vytáhnul netknutej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:55 Koldy
to mě kamarád dovezl 3-4cm ancistruse a za půl roku vyrostli o 4-5cm a krmím 1 denně tabletami a vločkami tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:38 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Horác
Odpoved na obidve otazky su vo fore na tomto portali, staci hladat ;-)

Co sa tyka lyofilizacie, tak ta zachovava snad vsetko okrem vitaminov. Napriklad pri takom vitamine C (nevyhnutnom pre obnovu buniek a rast) nie je mozne, aby ho 100% uchovala, pretoze je to kyselina a velmi lahko oxiduje. A kedze lyofilizovane materialy su silno porovite materialy, tak sa tam vitamin v kratkej dobe znici...jedine ze by ste ho skladovali vo vakuu :-) Toz vitaminy vydrzia byt len v niecom, co je zive, alebo konzervovane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
...ja sa nehadam X-) - som vravel ze zozeru vsetko - ani ich "specialne" nechovam...zozeru mi vsetko co aj skalare...teda co spadne na dno...aj.hov.srdce maju radi...
...a ak ide niekomu o rychli rast - tak treba aj dost bielkovin...
...len ma zarazilo ze s nich vysli patentky "cele"...-tie patentky som skusal len "teraz"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 11:14 paul
budou růst hodně pomalu ale dávej jim patentky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:48 Muž diskoclub [40] - Cichlidy
Já krmím ancilky stejně jako jiné ryby..ale taky jim dávám tablety..ale musím napsat že mám tropheusi a ty krmím hlavně krmivem s větším obsahem spiruliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 10:45 Žena basa1313 [18] - Parmičky
pise sa ze je vsezravec ale dolezita je rastlinna potrava tak na tom asi nieco bude a preto je dobre krmit uhorkou :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2010 10:08 Muž Horác [3942] – Re: kortezhugo
"Krunýřovci se neživí zdaleka jen rostlinnou stravou. Pro většinu druhů, které byly dosud do akvárií dovezeny, je velmi důležitý vysoký podíl masité složky v potravě. Vhodné jsou zejména larvy hmyzu (např. komárů a pakomárů) živé i zmrazené." (M.Bailey a G.Sandford: Akvarijní ryby, poznámka lektora /Jindřich Novák/, který nesouhlasí s tvrzením autorek, že "krunýřovci jsou většinou býložraví").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 09:13 Muž kortezhugo [983] – Re: Malapa
...fakt cele - som to chcel aj odfotit - len som pozical fotak tak som nemal cim...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 09:10 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: kortezhugo
Tak to se mi nikdy nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 08:55 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
...na tom traviacom trakte "nieco" bude - zozeru v podstate vsetko to je pravda...
...ale len pred par dnami som skusal mrazene patentky - skoda ze teraz nemam fotak ale vysli z "nich" von "cele" - ako keby absolutne nestravene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 08:41 Muž Horác [3942]
protein007 napsal: ... "masita potrava im vraj z dlhodobeho hladiska skodi (nemaju poriadne na to prisposobeny traviaci trakt, ci take daco).
Nemohl bys mě odkázat na zdroj této informace?

protein007 napsal: ..." Nezabudaj, aby tam bolo hlavne vela vitaminov (co vacsinou nie je v mrazenej, lyofilizovanej, extrudovanej a tepelne spracovanej potrave)" ...
Lyofilizace ničí vitamíny? A které?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 01:41 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Prisavniky su vsezravce, ale mala by u nich prevladat rastlinna potrava (resp. riasy), pretoze masita potrava im vraj z dlhodobeho hladiska skodi (nemaju poriadne na to prisposobeny traviaci trakt, ci take daco). V principe ale zeru vsetko, vratane rastliniek, hlavne ked su hladne :) Nezabudaj, aby tam bolo hlavne vela vitaminov (co vacsinou nie je v mrazenej, lyofilizovanej, extrudovanej a tepelne spracovanej potrave), pretoze tie su nevyhnutne na regeneraciu organizmu (a tym padom aj rast). Splna to vacsina bezne dostupnych krmiv, a cerstve/zive krmenie.

Rastlinnu potravu im treba davat este aj preto, lebo potom sa pustia do jemnolistych rastlin. Vacsinou im najviac chutia echinodory :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 01:06 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Vašek
Jako bud rad ze se ti netrou. Potom je jich jako much mam 4 velke cca samec 15cm samice 13,12,10cm) a asi tam 100 1-2cm poteru,10-15 5-6cm teda luxujou dokonale ale dam jim pulku okurky rozrilou podelne a do rana tam neni ani slupka :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 00:31 Vašek – Re: Malapa
Já už mám snad 10, možná víc let 4 Ancistruse. Velkej Lojza už je starej fousatej děda, ale nikdy se mi nevytřeli. Co je pro jejich výtěr důležité?

Vodu mám ze stejného zdroje jako známej kterému se vytřeli a kdysi mi je dal. teplota cca 23 a krmivo jednou denně několik zelených tabletek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 00:19 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Martex42
Už se to tu řešilo několikrát. Někdo zeleninou krmí, ale já bych to v zimě určitě neriskoval. Podařilo se mi opakovaně, aby mi po salátu komplet odešly celé výtěry malých ancistrusů, prostě se otrávili. Takže otázka zní, proč to riskovat, když je k dispozici lepší krmení. To je můj názor, nikomu ho nevnucuju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:06 Muž Martex42 [20] - Tetry
Vyzkouším to co budou žrat, ale minule se toho okurku ani nedotkli!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:22 Muž voki [17] – okurka
Ja jim davam 2mm plátek okurky a něčím zatížit...vyžerou tu dužinu a pak dát zase novej palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 20:13 macymesser – Čím krmit ancistruse?
Klidně jim dej i plátek syrové brambory asi 0.5 cm silné.Dávám jim to a nevěřily byste jak to ohobluji a nechají jen slupku.Oproti okurce je dobrý,že brambora padne ke dnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:59 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Martex42
To rozhodně nebudou. Když je budeš opravdu dobře krmit, tak do dvou let se můžou začít třít. Ale rozhodně nebudou plně vzrostlí, spíš takoví puberťáci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:51 Muž Martex42 [20] - Tetry
Několik let?? Já myslel že tak do roka budou dospělí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:46 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Martex42
Hlavní je krmit hodně, klidně 2x denně. Vločkové krmivo, zelené tablety a hlavně mražené patentky. I tak počítej, že jsou to dlouhověké ryby které rostou pomalu. Než vyrostou 10-12cm bude to trvat několik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 19:37 Muž Martex42 [20] - Tetry – Čím krmit ancistruse?
Čím krmit 3 cm ancistruse aby rychle vyrostli do dospělosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:50 Muž Landvir [57]
Tak taky bych to Honzo uz neresil, pokud nechteji ani tu tabletu tak urcite nemaji hlad a jak uz tady psali ostatni: Ancik jeste hladem nechcipl(snad:-D) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:44 Muž kortezhugo [983] – Re: Honzabetta
...to neries ancik este hladom "nezdochol" :-) k tomu co budu alebo nebudu zrat ich nedonutis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:39 R Muž romant [27982] – Re: Honzabetta
Neřeš to, mě se to osvědčilo nejvíc. Oni si vždycky něco najdou a pokud ti neokusují rostliny, tak bych byl v klidu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:33 Bart Simpson – ancistrus
co mám dělat?? sad sad sad :
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 19:32 Bart Simpson – ancistrus
čau des jsem koupil tablety od Dajany a chipsi od sery(WELSCHIPS)na ty chipsi se vrhli jenom pancéřníci a ancistrus se ho ani netkl tak sem skusil tablety od dajany a taky nic ani pancéřníci tak jsem skusil přilepit tabletu na sklo co nejblíš k ancistrusovi a ten před ním utekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 14:20 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Ancíky ani otíky speciálně nekrmím. Docela jim stačí to, co najdou na dně po krmení rybek ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50740x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=2001