Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.01.2015 20:36 Muž snehulda007 [850] Re: prasan
Vzpomínám si, že jsem viděl video kde bylo přes dno akvária natočeno tření ancíků pod obrácenou miskou. Bylo tam vidět jak sameček zatarasil vlez. Podle toho jaký úkryty si vybírají a vytváří u mě jeem si myslel že je pro ně důležitý celkový rozměr dutiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2015 20:23 - Re: snehulda007
Samičky sú rôzne a vyberajú si.Samec musí mať dostatok priestoru na prípadné otočenie sa ale zas samičke sa nemusí páčiť veľa miesta.Ak však je otvor tak akurát samec zatarasí otvor do úkrytu a samičke nedovoluje uniknúť.Samička takto nadobúda istotu,že samec bude schopný postarať sa a ubrániť poter.No a vtedy po samcových argumentoch je ochotnejšia sa v jaskynke trieť.Ak mu unikne,tak má samec menšiu šancu na párenie sa.Samec ako to príroda zariadila musí byť silný a schopný ubrániť potomstvo.
Sú však i prípady kedy ryby uprednostňujú úkryt z dalšou možnosťou úniku-čiže dva otvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2015 20:02 - Re: snehulda007
Je jedno aký veľký je vnútorný priestor.Ancík hľadá úkryt kde dokáže celým telom zatarasiť vstupný otvor jaskynky.Zrejme si mal v kokose moc veľkú dieru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:00 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Ja dávam otvor proste "do zeme", samozrejme, že je šikmo tak, aby aspoň úzka štrbina tvorila otvor. Ak sa samcovi zdá priúzky, tak si podkope väčší. Zdá sa mi, že chce mať otvor dole a chce mať dno bagrovateľné (substrát), lebo často tam riadne zametá - chvostom rozprašuje von z hniezda všetok neporiadok.

Inak naozaj stačí aj polovica kokosa, ja mám asi 2/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:57 Vip Re: TRULY
Ono to nebude, kde je umístěn otvor. Častou jsou fotky, kde jsou ryby vytřené jen do půlky z kokosu. Takže spíše zaleží na dané rybě, co se ji zamlouvá ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:55 Muž TRULY [164]
a co sa tyka kokosu tak kde najlepsie umiestnit otvor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:45 Vip Re: snehulda007
S kokosem jsem taky nikdy neuspěl :-) . Mám jednu hliněnou jeskyňku, která je tutovka. Ani nevím, jak se tam srovnají, je to dost natěsno. Ta velikost je dost důležitá, raději těsnější ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:40 Muž snehulda007 [850] Re: zervan
Ti moji začali okamžitě hrabat pod ním :-) Takže jsem jsem zvětšil vchod a teď v něm parkuje garra. Vypadá jak pejsek u boudy.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:32 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: snehulda007
Moji si kokos obľúbili, len je treba nechať im len malý úzky vchod - samec v ňom číha a nikoho nepúšťa ani von, ani dnu. Kokos je vidno na fotke v prezentácii, ale vchod nie. Ale možno sú aj ancíkovia individuálne odlišní a niektorí majú proste iný vkus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:10 Vip Re: TRULY
smich mě až vylítly nudle, když jsem si přečetl "porodní kontrakce" :-D . U nás v množírně mají obyčejné odpadní trubky různých průměrů, chce to vyzkoušet pár velikostí a určitě to klapne ;-) ...
Používal jsem jak hliněné jeskyně, tak i trubky a v pohodě. Aktuálně mám v pozadí "zalité" ty trubky a třou se bez problémů (kontrakce jsem nezjišťoval) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:47 Muž snehulda007 [850] Re: TRULY
Moji ancíci se mi na kokos vyprdli a na trubky taky,myslím si, že je to pro ně velký prostor. Vysloveně vyhledávají úzké prostory do kterých se musí nacpat. Nebo si je vytvářejí tím že podhrabávají kameny a kořeny. A dutinu vytvoří zase jen tak velkou, aby se do ní sotva vešli. Ale je to jen můj poznatek, rozhodně netvrdím, žeje to nějaké pravidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:39 Muž TRULY [164] Re: zervan
Fotka k příspěvku je lepší kokos alebo niečo taketo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Kokos majú normálne v zelovoci, teda dnes skôr v oddelení exotického ovocia hypermarketu. :-) Je s tým trochu roboty, ale človek získa lacno i bežný strúhaný kokos, keď si nastrúha dužinu. Je tu na to aj samostatná diskusia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:04 Muž TRULY [164] Re: LukasHH
zajtra zájdem určite. Našiel som aj na nete za cca 70kč original vyteračku, od jedneho pana rozpredava celu chovnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 18:01 Muž LukasHH [3] Re: TRULY
Standardně jsem to viděl v akvaristikách jako například pet centrum atd a stálo to vždy okolo 25,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 17:53 Muž TRULY [164]
Spätne som si uvedomil aku ******* som napísal potlesk No oka, dnes to prerobím večer, resp. zajtra doobedu. Snažil som sa im vytvoriť priestor pod tou bridlicou ale oni stale rozbagruju zadnu stranu a chodia zadom namiesto predom ako ludia :-D Takže zrejme skor pojdem do funkčnosti tej jaskyne ako do krásy. PS: skutočne neviem kde by som kupil taký kokos a čo všetko s ním treba spraviť, ale idem na net hladať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:11 Muž snehulda007 [850] Re: TRULY
Sameček se schovává za topítko protože to je jeho přirozenost vyhledávat skuliny jako úkryt, můj zalézá za kostku molitanu. Na samičce nepozoruju nic zvláštního a nebo se špatně dívám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Pravdepodobne sa samcovi nič nepáči ako potenciálne hniezdo, najlepšie dopadol ten roh za ohrievačom. Mne raz nakládli ikry do podobného rohu, ale za malý filter. Lenže tam neboli otravné gupky, tak odchovali úspešne všetky mladé. Možno by to chcelo kúpiť v potravinách kokos...

A samica - neviem, nepostrehol som nič také. Nie je to len nejaké "vrtenie zadkom" na nalákanie samca? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 16:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: TRULY
TRULY napsal: Myslíte že je to niečo s dýchaním alebo to môžu byť nejaké pôrodné kontrakcie? ( dufam že som nestrelil hovadinu 1.stupna) Samček si stale hovie vedla ohrievača, tiež nechápem čo si tam vytvoril za miesto, chodí tam už asi mesiac.

No strelil. smich hop ... Ten porod nekomentuji :-P ...Ale nějak jsem nepostřehl, kam by měli naklást ty jikry. Asi se jim v tom otevřeném prostoru pod břidlicí moc nelíbí... Takže pořešit nějakou trubku a oni spustí. Pokud jsou oba zdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 15:46 Muž TRULY [164]
Zdravim. Dneska som trošku pozoroval samičku antika a začala mať zvláštne pohyby. Všimol som si ich už minule ale nejak som tomu neprikladal doležitosť. Dnes som ju natočil. Video v linku. Ak som ju vyrušil tak utiekla na filtraciu a tieto pohyby prestali. Myslíte že je to niečo s dýchaním alebo to môžu byť nejaké pôrodné kontrakcie? ( dufam že som nestrelil hovadinu 1.stupna) Samček si stale hovie vedla ohrievača, tiež nechápem čo si tam vytvoril za miesto, chodí tam už asi mesiac.

www.youtube.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 14:07 Muž LukasHH [3] – Dospělost
Zdravím, za jak dlouho se dá poznat sameček a samička? Mám 3kusy v akváriu od zřízení a co jsem se dočetl, tak sameček by měl mít výrazné fousky, ale dle pozorování to zatím vypadá spíše, že jsem v akvaristice dostal jako prcky 3 samičky.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 12:08 Muž TRULY [164] Re: zervan
jasne spravim vdaka. dneska volno tak sa tomu povenujem, aj ked bude určite kritika :-D
Napadlo ma dať im jednu krytku dole aby ten vzduch prechádzal lepšie uvidime no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 11:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Predpokladám, že ten kryt nie je vzduchotesný, takže by nejako moc brániť nemal, určite je tam prúdenie vzduchu minimálne kvôli rozdielnym teplotám pod svetlom / na okraji. Ale chcelo by to spraviť prezentáciu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 11:37 Muž TRULY [164] Re: zervan
no zdrdžal sa tam riadnu chvilu. Dneska samičku pozorujem, tak este stále ma oproti samcvoi zrýchlene dýchanie min. 3x ale je to lepšie. Už sa nedrží len pri hladine. Znížil som teplotu na 25 (nastavil som termostat teplomeru na 24) a zvýšil kyslík.
Zaujíma ma ešte jedna vec. Nemôže kryt akvária (plastový so svetlom) ktorý je od výroby brániť prekysličeniu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 23:03 -
I ancíky sa občas nadychujú.Ak je voda v poriadku,tak je to normálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 22:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Aj sa tam hore chvíľu zdrží? Neobhrýza náhodou tie biele usadeniny (vodný kameň a baktérie) na skle tesne nad hladinou? To mne chodia (malí) ancíkovia často. Ale občas som videl veľkých, že prídu hore, zoberú bublinku vzduchu, zídu s ňou dole a vypustia ju. Neprišiel som na to, prečo tak činia, v akváriu bolo všetko ok a všetky ostatné živočíchy sa správali normálne (rybky i krevetky). Tak som si povedal, že asi len nejaké zabudnuté krmivo hľadajú na hladine (občas sa nejaká vločka zasekne v rastlinách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 22:16 Muž TRULY [164]
prosim vas vcera som menil vodu v akva cca 1/3. Kyalik a vsetko je zapnute svetlo klasicky svieti. Vsimol som si dnes ze samec nie ale samica chodi k hladine a zrejme dýcha vzduch lebo ma papuľku nad hladinou. Teplota je 27 aj ked je ogrievac na 25. Ihned som ju stiahol na ohrievaci aby klesla na 25. Viete mi povedat dovod? asi to nie je v poriadku. Vždy sa skryvala a teraz je v rohu akva pri hladine. Asi je na nu toho vela lebo som ich vtedy vyrusil pod bridlicou a nasledne vymena vody. co mam robit? vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 22:52 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak nemá ho nejaké extremne, ale vidim zmenu určite. Ak sa mi podari tak ju cvaknem a tušim som tu tu už aj daval asi pred týždnom ale vo vlakne ancistrus - odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 22:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
No samec sa snaží vždy pripraviť hniezdo a ak už má samica bruško, tak to možno čakať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 21:16 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak ja im tam tu jaskynku vytvorim znova, len ju poriadne uzavriem zo zadnej časti, lebo som pri presadzani rastlin narušil štrukturu a rybky sem tam otravovali zo zadnej časti. PRedtým mi tam nakladla samička ikry. PS: mám to brať tak že sa chysta na trenie? Od posledneho výteru prešli 2 mesiace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 21:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Keď nemajú vhodný úkryt a dá sa kopať v substráte, tak samec v ňom dokáže bagrovať veľmi intenzívne, hlavne v noci, aby nejaké hniezdo spravil. Stačí im pridať prázdny kokosový orech a usadí sa tam. Ak nemá nič (ani skrýšu, ani substrát), dokáže brániť hoci aj roh akvária vedľa filtra, mne raz tam nakládli ikry, keď boli v dočasnom akváriu. Čiže nejakú veľkú prestavbu podľa mňa netreba, stačí ten kokos skúsiť. Prečo sa im nepáčila jaskynka, to neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 20:39 Muž TRULY [164]
dnes večer som skoro dostal infarkt. Pozerám do akva a samec nikde (nebol na svojom oblubenom mieste pri ohrievači), pozerám a ani samice nikde (zvykla byt pod brydlicou). Hladam ich po akvariu baterkou, nikde nič. Pozerám pod ukryt z brydlic kde maju jaskynku a tam velká kopa štrku ako hrob. sad Skoro ma vystrelo. Vyzeralo to ako ritulálna samovražda, až ma zamrazilo. Rozobral som všetkých asi 10 bridilic a opatrne rozhrabal ten násyp a oni nikde. NOrmálne som ich hladal či nejako nevyskočili aj ked mam kryt :-D
Začal som prehrabať akva a vyhrabal som jednu bridilicu ktora bola zakrytá štrkom. Mal som ju tam len na sepevnenie koli tej kope nad tým. Trčal z nej len asi 3 cm kus smerom dozadu akva. Dvihnem ju vonku a tam moji dvaja antici bok po boku nalepení zo spodu. No nechapem doteraz. Normálne sa podhrabali pod uroven hornej časti štrku a vtrepali sa spolu pod bridlicu. Ja sa len čudujem že ich to nezavalilo...
Počítam že sa idu vytrieť, takže som rovno všetko povyberal, spravil rovno udržbu a idem to cele prestavať, lebo zjavne im niečo chýba. Mám správny pocit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 00:15 Žena Turbínka [2558] Re: kjura
Do 30 l otíka? Hejnovou rybku? ne Neraď hlouposti a než něco napíšeš, koukni jen tak pro jistotu do atlasu ;-) A ani ty neonky modré. Třeba takových 10 - 15 malých razborek do 2 cm a nebo krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 23:13 Muž kjura [17] - Živorodky
Ahoj,
všechno darovat...neonky jsou plavci a pro krunýřovce je to a) také malé b) jsou to čuňata.
Pokud chceš v tomto objemu chovat ryby(krevetky by byly vhodnější), popřemýšlej o vhodnějších. Z krunýřovců např. Otíci(krunýřovec jednopruhý), z neonek např. neonka modrá
Hodně štěstí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 07:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: carlis
b) je správně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 07:18 carlis – vystresovaní krunýřovci
Mám asi 1/2 roku 30l akvarium, které jsem dostala a koupila si do něj 2 krunýřovce,i přes krušné začátky a se nějak zajelo a mají už cca 14cm a daří se jim, jenže přítel který mi daroval akvárimu mi nyní dones ještě 15 neonek aby prý krunýřovcům nebylo smutno. Nechtěla jsem si tam nic víc pořizovat už tak mi přijde toto akvárium pro rybičky malé, ale krunýřovcům to nevadilo. Nyní ovšem s 15ti neonkama tam mají nějak těsno, neonky je pořád očumujou a oni nechtěj vylejzat, pořád jsou přisátý na kmínku. Holka je trochu ovážnější, ale kluk je strašně plachej a i když odkaluju a trochu mu kmínek nadzvednu, lítá po akvárku jak zběsilej. Myslíte si, že si zvyknou, nebo mám neonky někomu darovat? Nechci aby vzájemně trpěli, neonky si tam moc nezaplavou a krunýřovci maj stres.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:59 Muž TRULY [164] Re: jamajcan
tak hadam hej. Rastlinky sa mi mnozia a mecune pojdu prec tak uvidime no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:48 jamajcan Re: Urtman
A ták. :-)
TRULY:třeba se pohybují u dna proto,že tam je voda podle fyzikálních zákonů nejchladnější.Uvidíš,jak to bude,když se voda ochladí.Možná to není ten důvod,možná je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:48 JoKa Re: TRULY
Ve tvem pripade to neni svetlem. 18w to zas neni tolik aby jim to vadilo. A dospeleho ancaka rozhodne nejaka mecovka z miry nevyvede...
U tebe to fakt bude tim krmenim. Krmis je asi dobre, tak nemaj pres den potrebu neco nekde honit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:45 Muž TRULY [164] Re: Urtman
cez vikend do pondelka pojdem na 25. To by malo stacit. Tak ako pise urman mal som krupicu tak preto ta teplota ale aj ked som bol na 22,5 tak aktivne neboli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:40 JoKa Re: jamajcan
Už stahuje. Léčil krupici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:36 jamajcan Re: TRULY
Proč topíš na 27°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:34 Muž TRULY [164] Re: zervan
tak obaja su v ukryte pod bridlicami a ani nevylezu vonku. Teraz si samec nasiel na skle miesto mrdzi filtrom a teplomerom a tam je uz druhy den. Takze svetlom neviem. Mam tam 18w a vyska akva je 35cm. Voda ma 27. zarastene este nemam poriadne. Mozno ich stresuju mecune. (uz riesim odsun 3ks zo 7)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Zalezení sú napr. v prípade, že je príliš silné svetlo. Alebo pokiaľ majú čo obhrýzať dole (dobre zarastené akvárium, korene) a sklá sú aj tak bez rias, siníc a iných povlakov, tak čo by robili na skle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:16 JoKa Re: TRULY
Jedna moje kočka spí celý den a v noci je vzhůru a ta druhá spí celý den i noc. :-D
To není dogma, že je to jen noční tvor, spíš převážnĕ noční. To ale neznamená, že je přes den neuvidíš vůbec...
Tipnul bych si, že hledaj nĕco na zub... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 11:08 Muž TRULY [164]
caute chcel by som sa spytat na jednu vec. V praci aj u znamychaju ancistrusy tiez. Normalne aj pocas dna si plavu po akvarrku a cucaju sklo. Tie moje su zalezle cely den popod kamene ani neviem ze ich mam. Viem ze su nocne tvory ale ako ze napr. v praci si behaju po akva cely den? vdaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 19:48 Yuyana Re: Yuyana
Eh, oprava: Kříženec albína a normální ryby MUSÍ zvesela nést gen pro albinismus a nikdy to na něm nebude vidět :-). Kříženec křížence albína už nemusí :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 19:44 Yuyana Re: anonim
Albinismus je recesivní. Takže kříženec albína a normální ryby může zvesela nést gen pro albinismus, aniž by to bylo na jeho barvě poznat. Když se sejdou dva takoví, tak maj děcka šanci na to, že budou albíni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.10.2014 19:16 Muž Yirka [9126] Re: anonim
Geny sahají dále než jen k rodičům nejen u lidí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 19:02 anonim – Albín-Ancistrus
Ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 65

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 50742x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/84-ancistrus-sp-chov?od=501