Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 09:48 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: jitkaS
Děkuju všem. Zatím do výšky vytáhlo jen pár listů, ale je bohatší, což mi zatím nevadí.
Tak se nechám překvapit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 09:43 jitkaS Re: ivaha
Zas tak slabé osvětlení to není. Ale záleží na hloubce, mě při hloubce 40cm a stejném osvětlení, bez hnojení jen co2. Většina těch větších ech. časem přerůstá přes hlavu. Ten amazonicus by měl přestat růst až listy dosáhnou hladiny. Pak by měl začít růst do šířky a to se dá ovlivnit ořezáváním listů. takže by ti měl chvilku vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 09:31 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ivaha
Amazonky rostou i při velmi slabém osvětlením, někdy jim stačí dokonce i rozptýlené světlo jak je vidět občas v prodejních nádržích. Těmhle "přírodním" echinodorům se říká rostliny krátkého dne. Pokud je chcete udržet v přijatelných mezích nemůžete je mít na nejvíce osvětleném místě, ale strčit je trochu do tmy nebo svítit méně a kratší dobu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 07:17 Žena petulinakk [2016] Re: ivaha
Otázka sice nebyla na mně, ale mně ten Indian Red přerostl tu max. hranici prakticky za stejných podmínek jako máš Ty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 22:03 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: usine
Já bych se sem Martině vmísila se svojí otázkou - když teda mám akvárium se slabým osvětlením (2x18W na 112 l), bez jakýhokoliv hnojení - jen detrit (ale týdně odkaluju), s obyčejným černým pískem na dně, tak mám šanci, že se ten amazonicus bude drže u tý spodní hranice, co se velikosti týče? Za poslední cca měsíc se asi už uchytil a krásně roste, momentálně asi nejhezčí kytka v mým akvárku, takže bych se vůbec nezlobila, kdyby došel přibližně kousek pod hladinu a tam už zůstal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 21:40 Žena petulinakk [2016] Re: usine
Tato byla z hornbachu, od dennerle... ale už je nějaký čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 20:23 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Hodně záleží jak kvalitní rostlinu si koupíte, nebo dostanete. Je to podobné jako u ryb. Od různých pěstitelů jsou pod stejnými jmény odlišné rostliny a to nejen u nás. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:51 Žena petulinakk [2016] Re: usine
No ten právě u mně nemá ani 20cm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:42 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petulinakk
Z velikostí je to trochu problém, hodně lidí používá hnojivo nebo speciální substráty a to jsou potom uvedené velikosti k ničemu. Čím je akvárium starší a dno výživnější tak to má také velký vliv.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 19:17 Žena petulinakk [2016] Re: usine
Děkuji, tyto bohužel, tedy podle toho co jsem se dívala do atlasu, dorostou vesměs 20-25cm, nebo se nedá spoléhat na údaje z atlasu a některý vyroste víc? A je nějaký co doroste výšky cca 35cm? Ten můj Indian red podle toho co jsem vyčetla by měl mít max. 40cm, ale má rozhodně víc... vy jste odborník na echinodory, je tedy něco co se na 35cm opravdu zastaví? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2012 18:50 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostliny
www.aquapage.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.aquapage.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
Echinodorus 'Fantasy Color'
Echinodorus 'Harbych Rot'
Echinodorus' Kleine Prinz'
To jsou echinodory menšího vzrůstu jsou i další. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:06 jitkaS Re: petulinakk
Jen tak pro zajímavost, před týdnem jsem si koupila od akva dahoo ten jejich roseafolius a ovalis. Zatím mají suchozemnské listy , tak jsem sama zvědavá jací budou.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 18:00 Žena petulinakk [2016] Re: jitkaS
Díky, jsem ráda za tvoje zkušenosti, Kleine Bär mám a u mně se drží něco mezi 15-20cm, a to už ho tu mám nějaký pátek, víc asi nevyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 17:54 Žena petulinakk [2016] Re: ivaha
E.tropica nezastíní vůbec nic :-) je širší než vyšší, aspon ten můj má max. 10cm na výšku. Podle zdejšího atlasu by měl být náročnější na osvětlení, ale já mám jen 36W/126l, navíc mu ted dost stíní ten Indian Red, a přece je krásně hustý, vypadá moc pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2012 17:36 jitkaS Re: petulinakk
Musíš si pořádně rozmyslet na jaké místo ech. a za jakým účelem ho chceš.E.horemanii green,- překrásný úzkolistý dloholistý ale poměrně veliký rozte spíše do výšky,neroste zase tak hrozně rychle, E.bleherae je překrásně svěže zelený ale není pro něj problém zastínit totálně 40 cm nádrže jak do výšky tak do šířky, nemá rád přílišné kolísaní teploty a hladiny dá se udržet v požadované velikosti odtříháváním listů, snáží to docela dobře(vlastní zkušenost),E.marble queen ve skutečnosti moc strakatý není a jeho veliké listy na dlouhých stoncích skončí na hladině a jejich rozpětí může být i 60cm(vlastní zkušenost). Echinodorus 'Ozelot Green' také mám původně to měl být leopard , ale vyrosto z toho docela něco jiného, mě se zatím drží tak 25cm výšky a šířky také tak, ale stále stříhám listy abych ho udržela. Jinak je moc hezký. Já osobně pokud bych ctěla středně velký tak zvolím barevný kleine bear (v mé nadrži na pravo stáří 2roky), nebo rubin kompact.Se zelených pak veronikae, nebo ten bleherae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 15:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
No, docela dlouho ten amazonicus vypadal, že stojí na místě, ale teď se nějak rozjel, tak jsem na to zvědavá. Jeden z nich mám právě před filtrem, že by ho měl pěkně schovat. Tak snad se nebude cpát až ven (vody mám o trošku míň než Ty).
Isthmicus je malinkej, tím filtr neschováš. Snažila jsem se onehdy najít nějakej echináč, co by nebyl moc velkej, ale moc jich není. Ještě ten Tropica (ten jsem objednávala, ale nepřišel mi), jen nevím, jestli by stačil na schování filtru - spíš ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:57 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: petulinakk
taky jsem povazovala bleheraka za takovy "pavi ocko" co vsechno snese... a prd (jako ty dnesni pavi ocka :-) ) Mela jsem ho x-nact let v 30 litrovem akvarku, matecni rostlina, kazdou chvili slahoun... pak jsem ho prestehovala do 300 litru a on se sebral, a chcip :-( no to bylo smutku... ze sentimentu jsem si ho sehnala zas... dlouho byl chcipychcip, mrzak, drzel se jen tak tak, ale pak se chytil a je ok (slahoun mi ale vypustil zatim jen jednou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:35 Žena petulinakk [2016] Re: Bella
Bohužel na to abych dokázala vychytat ideální poměry jsem ještě příliš zajíc, v jiném akva bojuju se sinicí (a nevyhrávám a nevím co s tím), a u téhle 126l jsem ráda že krásně funguje, nemám tam skoro žádné řasy, a tak do toho radši nechci zbytečně sahat, abych to nezvorala :-D
Ty echinodory mi vyhovůjí právě v tom, že většina z nich je krásně nenáročná... i když třeba právě E.bleherae mi tam nešel vůbec, kdežto takovému E.tropica který je asi tak trochu vrtkavý se nadmíru daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:26 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Moucha
a proto je vesuvius uz i u mne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2012 13:25 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: petulinakk
Mno, sance by tu byla - vychytat hnojeni a svetlo, a jejich pomery... obcas povytahnout ze substratu... ja jsem si to "pohnojila" tim, ze jsem do akvarka flusla (doslova, ono to ma davkovac) Rataj Fe, a to co mi biomasa predvedla... predtim jsem to protrhavala, a chovalo se to jakz takz slusne, pak to zacalo tlacit na kryci sklo

no, koukam, ze jsem zapomnela, ze nektery ech ted jsou Helanthium :-)
a to co sem si myslela, ze je slusna a drobnejsi valisnerie (slusna- ve smyslu neni to takove strasne rustove monstrum jak valisnerky byvaj) je mozna Helanthium bolivianum 'Latifolius' - donesla sem si to z hospody
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:20 Žena petulinakk [2016] Re: Bella
Děkuji, zkusím mu napsat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bella
vesuvius se mi mnozi... a u trojek bejva pravidelne na stole...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:19 Žena petulinakk [2016] Re: Moucha
Taky mám před sebou burčák... už je odpoledne, to už se pít smí :-D
Vesuvius mám, ty ostatní dva jsem ještě neměla, ale podle toho co jsem se dočetla ani jeden nedoroste natolik aby ten filtr zakryl...
Začínám teda už pomalu chápet že echinodor který by se zastavil na cca 30-35cm možná ani neexistuje? coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:17 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: petulinakk
ech vesuvius (asi nebude bezne sehnatelny), quadricostatus (takova jina sagitarka, takze pro tebe mozna maly)

doma mam nejakyho krizence(?), chova se velmi zpusobne, zeleny (mlade listy maji sotva znatelny naznak teckovani), 10 cm, ani se moc kolem nerozklada do sirky... nahodny nakup v akvaristice, uz ani nevim kde, na cedulce bylo jen ech. sp nebo neco v tom smyslu

p. Slaminka jezdi i na burzy, videla jsem ho na Pankraci, byl i v Rajsky zahrade, ale da se domluvit navsteva pestirny, celou svoji nabidku na burzy nevozi. Je ochotny, myslim, ze kdyz mu napises mail (SlaminkaA@seznam.cz) s prosbou aby ti neco konkretniho dovezl na burzu a bude to mit, ze by to nemel byt problem. Ceny za echace ma 50-80,- (spis k 50,-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: petulinakk
promin popijim tu burcacek (miller turgau).... a co zajit ke 3trojkam a poradit se s Vaclavem ??

takovej Helanthium bolivianum 'Isthmicus', nebo Helanthium bolivianum 'Vesuvius', ci Helanthium bolivianum 'Latifolius' by sly ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:06 Žena petulinakk [2016]
Moucha: Ve svém dotazu jsem psala že to "konzultuju" s atlasem a tou sérií článků od Václava ;-) Mám taky pocit že až je budu chtít vytrhnout tak půjde půlka dna :-D

Bella: díky, máš asi pravdu... je vůbec nějaký echinodor co není bud úplně malý ani mega obluda? :-D
Ten mercedes vypadá moc pěkně, i když jsem červený nechtěla... hádám ale, že k p. Slaminkovi se musí zajet osobně?

Ivaha: Taky krásnej :-) taky ale asi za chcíli poleze z akvárka hádám?
Mám akva jen 126l, čistou výšku vodního sloupce cca 38cm... a ten echinodor zase krásně zakryje filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:00 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Moucha
Mercedese mam od p. Slaminky ze St. Boleslavi :-) koupila jsem ho tam pred par dnama (a dalsich 10 echacu - viz denik www.akvarko.cz/…). Bambiho zrovna nemel.
Taky jsem nedavno darovala red indiana, luplo mu v kouli, zaradil sestou rychlost a najednou o dost povyrostl, donedavna se choval zpusobne. Redukovala jsem echace, abych mela misto pro jine echace, a tohohle jsem mela dvakrat, matecni rostlina sla pryc, nechala jsem si mimino, to se zatim chova vzorne. Aby to bylo srandovnejsi ten samy den jsem krome indiana vytrhavala dalsi dve monstra - ech. ozelot green a bleheraka. Bylo to jak v pohadce "O repce"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 12:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bella
no po zkusenosti s rudym indianem, po jehoz vyrthnuti, jsem musel prestavet akva... tak jsem presel na bambiho a na mercedes coz jsou jedny z nejmensich echinacu, jen se blbe schanej, ale jsou cerveno listy

ale treba ti pomuze serie tehle clanku od Vaclava akvarista.cz/… (na zacatku je vzdy odkaz na prechozi dil)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 12:47 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: petulinakk
obavam se, ze i tyhle (E.horemanii green, E.ozelot green, E.bleherae) by ti taky za cas prerostly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 11:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Já mám teď už přes dva měsíce amazonicus a je krásně svěže zelenej (taky pozornost od AD ;-) ).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 10:32 Žena petulinakk [2016]
Mám v akváriu echinodor "Indian Red", a přemýšlím o jeho výměně, je sice krásný a daří se mu, ale už mi začíná tak trochu přerůstat přes hlavu, roztahuje se přes půlku akvárka, a taky je tmavě zelený s některými listy do hněda ("red" tedy rozhodně není :-)).

Rostlinu jsem si nekoupila ale dostala jsem jí jako "pozornost podniku" od Aqua-daho, a ráda bych místo něj na to samé místo dala jiný echinodor, s listy jasně zelenými, tedy světlejšími než ted mám, které hlavně jasně zelené zůstanou i submerzní (koupila jsem si třeba zářivě zelený "kleine-bar", a submerzní už taky takový není) :-)

Vybírám v nabídce Aqua-daho, a "konzultuju" to se zdejším atlasem a se skvělým Povídáním o echinodorech od usineho na akvarista.cz, ale pořád nemám úplně jasno, tak třeba poradíte?
Zatím jsem si předvybrala E.horemanii green, E.ozelot green, E.bleherae jsem měla ale nešel mi tam, tak nevím jestli zkoušet znova... možná E.marble queen, i když je strakatý?
Jaký by jste poradili vy? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 14:19 Muž kofejn [963]
Jo, list je tuhý, jen jakoby ztrácí barvu. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:49 Muž souky [592] - Rostliny
nějak to z toho nemůžu poznat, pokud je ten list tuhej, tak jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:07 Muž kofejn [963] Re: souky
Tak dík. A ten hnědnoucí lupen je rozpad emerzních listů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:50 Muž souky [592] - RostlinyRe: kofejn
to by snad i sedělo, přijde mi to jako var. veronikae, ale to každej takovej echináč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 09:46 Muž kofejn [963] Re: souky
Nemělo by to prý vyběhnout z akvárka a velikost by měla být 40-50cm. Moc se mi to nezdá, nakonec budu asi muset počkat až vyroste a přelistí na podvonidckou variantu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 09:26 Muž souky [592] - Rostliny
myslím, že by to mohlo být něco takového Echinodorus uruguayensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:14 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Ok, ok, myslel jsem si, že to sfouknu jednou fotkou :). Tak ještě detail (hnědovky si nevšímat).
Kdyby přeci jen někdo věděl, co je to za druh, bylbach rá, kdyby to tu napsal. Ještě by mohla pomoci další špatná fotka: rybicky.net/fotogalerie.php… (hnědovky, anubiasu a liliovníčku si nevšímejte).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.09.2012 07:06 jitkaS Re: kofejn
No špatná fotka.:-C Máš tam vidět dvě rostlinky. Ta v popředí je microsorium windelou a jestli to vzadu je echináč. tak není ani pořádně vidět natož určit co to je zač.Rozpad listů není nikde na fotce vidět.Zkus nafotit jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 06:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: kofejn
To střapaté vepředu? coze :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 23:12 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Je na obrázku rozpad emerzních listů? A druhý dotaz, co to je vlastně za Echinodor?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 12:23 Muž Horác [3942] Re: dvorak
Já už jsem to dál tak pozorně nečetl ...
každopádně v tom příspěvku, na který jsem reagoval (a který jsem citoval) o tom nic nepíšeš ... tam jsem našel jenom

"Jeho nádherné rostliny rostli při intenzitě osvětlení 0,54 W/l <= cca 400 l vody při osvětlení 4 x 54 W."

X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 12:12 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: Horác
Však ano. To já vím a dokonce jsem to tady i psal, že nebudu celý den svítit naplno, ale časy svícení jednotlivých trubic budu regulovat časovým spínačem. Teďka na rychlo to nemůžu najít, ale určitě jsem to tady v tématu někde zmínil, že určitě nebudu od rána do večera svítit naplno. Použiji spínací hodiny a dobu svícení budu tím upravovat, takže naplno budu svítit asi od 11:30 do 14:30. Od cca těch 10 hodin, kdy začínám svítit do těch 11:30 pojede jen 2x30W, od 14:30 do 17:00 2x54W a od 17:00 do 22:00 2x30W. Takhle bych si to předběžně představoval.

A ještě jednou zmiňuji, že jsem určitě v některém z příspěvku zmínil to, že naplno budu svítit jen pár hodin!!!! rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 09:24 Muž Horác [3942] Re: dvorak
dvorak napsal: Tak čerpám informace z webu mého akvaristického vzoru a v podstatě většinu své akvaristické kariéry se snažím řídit dle mého vzoru - p. Horáčka alias [u]Horáce[/u] - horacovoakvarium.cz
On je můj akvaristický vzor. Jeho nádherné rostliny jsou můj vysněný cíl a jeho prosperující akvárium s nádhernými rostlinami v podstatě žijící si svůj život je pro mne opravdovým cílem.

Jeho nádherné rostliny rostli při intenzitě osvětlení 0,54 W/l <= cca 400 l vody při osvětlení 4 x 54 W.

Proto mám touhu mít ve svém akva podobnou hodnotu osvětlení a díky tomu dosáhnout taky takových krásně zelených, zdravých a prostě nádherných rostlin jako měl on ve svém akva.

Tak jsem včera zjistil, že se tu o mně mluvilo ...a i když je to víc jak měsíc, musím na to reagovat ... Pokud jsem opravdu Tvým vzorem, měl by sis pořádně nastudovat mé stránky (včetně deníku) ... pak bys totiž zjistil, že jsem všema čtyřma trubicema do akvárka svítil jen minimálně ... Pokud si vzpomínám, většinou mi nad akva 4 hodiny svítila zadní rampa, 4 hodiny obě rampy a 4 hodiny přední rampa. Nemluvě o tom, že na hladině jsem většinou míval celkem slušný porost limnobia ... Toliko k Horácovým 4x58W ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 21:38 Muž grunda [1781] - Cichlidy
lepší je nechat si poslat kytky z Aqua Daho, nebo od Rataje. Kvalita zaručena a výběr obrovský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 20:08 Muž kofejn [963]
Já ještě nic nemám, jen zjišťuju co a jak, abych byl přípraven. Po neděli se dojdu zeptat do akvaristiky v Kutné Hoře pod divadlem, co jsem se tu dočetl, tak by měla být ta z lepších.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 16:35 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já mám podobnou vodu jako ty a kytky rostou bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 14:17 Muž kofejn [963]
Máme tu docela zásaditou vodu, budou v ní Echinodory (a kytky vůbec) prospívat? Myslel jsem na nějaké druhy z amazonie, ke skalárám a neonkám.
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_martii
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_isthmicus
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_brasiliensis
Voda
www.vhskh.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 23:33 RAP Re: usine
ano souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2012 23:13 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PEKY
I další věci jako špinavá krycí skla a trubice včetně pocákaných reflektorů. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363?od=951