Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 08:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
A ted si predstavte, ze ma nekdo Echinodorus, ten ma tri listecky, jeden zacal ohnivat, zadny novy neni videt, taha ho u kazdy vecer i ocima, je nestastny jak to nejde... a Vy tady resite neco, co mu pripada jako ten nejkrasnejsi sen, ze to silene roste :) .

Mam v akvarku kousek rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_prinz , myslim ze je od Vaclava ze setkani (snad jsem to nepopletl, to taky umim), dlouho jen prezival, a jak ted zacal pekne rust, ja bych tomu Echinodoru snad dal i pusu, ze konecne roste :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 01:09 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Tak jsem dva vytáhla a jeden nechala. Doufám, že případně zbytky kořenů mi tam nějak nezahnijí, a taky, že ten, co jsem nechala, to přežije. Snažila jsem se mu ublížit co nejméně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 01:08 Žena baletka [624] Re: romant
Tady jde jen o to, aby se nekontrolovatelně nerozrůstal a existuje předpoklad, aspoň dle mého bonsaisty ;-), že by nemusel růst ani tolik do výšky, případně nad hladinu. Jinak, samozřejmě, bych se s květináčem neotravovala. A ani zatím nebudu, to jen pro případ, že by se mi třeba Beauty Red chtěl ještě více roztahovat (více, než těch cca 50cm do šířky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:02 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: vaaclav
mám asi jen kolem 5 cm a naštěstí necestoval sám.. bohužel jen s mou pomocí. Byl tak malej, že při každém odkalení a hrabání se v akva jsem ho posunul kousek k přednímu sklu.. a pak najednou se probudil a je z nich obluda přes 50 cm.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Nejen to ale v mělkém písku dokáže celkem slušně cestovat po akváriu. Za rok i 10-15cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:27 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Takže by se dalo napsat, k čemu je nucen, či je mu dovoleno, to udělá. Když nemůže do hloubky, tak se rozrůstá(kořenový systém) do šířky plošně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: SlavekB
Lehká pomoc, mě v 15cm hlubokém písku jdou vyndavat bez problémů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:14 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: romant
po dnešku bych i ten nějaký květináč pochopil. Vytahoval jsem dva echináče bleheare, které jsou vidět na mem profilu. A šly ven všechny sagitarie a hýbalo se dno až 30 cm od rostlin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:10 R Muž romant [27987]
Echináč a květináč, to je klasika v některých odchovnách. Na holým skleněným dně, kytky blbě rostou, tak je prdnem do květináče a je po ptákách. Tedy, tak to vidím já, do akva se substrátem bych květináče považoval za zbytečnost, ovšem kdo si chce hrát, nechť tak činí a maskuje a sází. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 19:46 Muž kofejn [963] Re: souky
Otec bonsaista určitě vhodný květník mít bude. :)
Myslím, že na Horácových stránkách jsem taky o miskách pro kytky četl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 19:30 Muž souky [592] - RostlinyRe: vaaclav
tak použije nějakou pikslu od perly nebo tak něco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 17:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Klidně je nožem rozděl pokud opravdu vidíš dvě nebo tři srdíčka. Do květináče to můžeš zkusit ale ty jsou většinou větší než výška substrátu a budou ti koukat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 16:44 Žena baletka [624]
Zdravím, mám dva dotazy: echinodorus bleherae se může množit podobně jako třeba kryptokoryny tak, že se ta listová růžice rozdělí? Zdá se mi, že ten můj se už skládá tak ze tří rostlin, jednu či dvě bych oddělila, je velmi rozložitý.
Druhý dotaz je: tomu nekontrolovatelnému růstu echináčů nejde zabránit třeba tím, že se rostlina zasadí do substrátu v květináči? Tím se jí vlastně omezí kořeny napořád. Navrhl mi to otec, který pěstuje bonsaje. Zkoušel to už někdo? Já už se dvou monster - Marble Queenu a subalatu zbavila a ty ostatní zatím dosahují rozměrů, které mi stále ještě nevadí, ale pro příště, abych se třeba poučila..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.10.2013 21:32 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
Echinodori me taky obcas "nastvou" :-) Jednoho stachanovce (Ozelot green), ktery kazdou chvili slahounil, zastinenim a korenovym systemem "zavrazdil" sousedy - toho jsem umravnila tim, ze jsem ho presadila na jine misto (a zkratila jsem mu koreny a obrala listy) - par mesicu dobry, pak najednou zlom a malem to nerozdychal (ale ma tuhy "korinek"). Ech. Indian red jsem otrhala na tri listy, a povytahla ze substratu - netrvalo dlouho a vesele "monstri" dal. Dalsimu borci (asi ech. lena) jsem nechala jen jeden! mlady list!, zakratko mu otrnulo, a vesele si "monstri" dal :-) Dalsi zeleny podvratacek se nekolik let choval vzorne, pak mu luplo, a zacina mit monstrozni nabehy... Jsou to proste vetsi rostliny, no. A neco snesou. Neboj se otrhani listu a zkraceni korenu. Treba se pouci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.10.2013 17:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Fotka k příspěvku Bohužel to zřejmě nebude echinodorus 'Beauty Red' ale něco jiného. Příliš bujný růst jde zpomalit velmi špatně. Vytrhnout zkrátit kořeny otrhat většinu listů a znovu zasadit. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:46 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: amrtin
Zrovna tenhle echináč jsem nedávno musel dát pryč kvůli velikosti, ale než jsem ho dal pryč tak jsem největší listy stříhal a rostlina dál rostla neuvěřitelným tempem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:39 amrtin – ostříhat listy echinodoru,ano nebo ne?
Fotka k příspěvku Mám www.aquapage.cz/… Tady na té fotce je ještě malinký,ale dneska zabírá skoro celé akva,listy o rozměrech cca 30x10,celková d. kolem 50ti cm,má jich snad padesát a vyhnal z akva skoro metrový šlahoun s poupaty.Chtěl bych ho trochu zkrotit,vím že takhle šílí od té doby co na něj "peru" 10w led diodu :-| ale přemýšlím,že bych pár listů(samo že těch spodních-nejstarších a třeba nějak poškozených) odstřihl.Ale bojim se,aby nezavadl budoucí květ... hmm .Mám,nebo nemám stříhat?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 16:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Pockej na dalsi listy. Jilovou kulicku jsi dal, ale koreny jeste nemaji jak, musis mu dat chvili cas, ten prvni listek spis jeste ukazuje na to co bylo, ne to co je ted. Za par dni nic moc nepoznas, to muzes poznat na rostlinach ktere uz mas, jestli neco nechybi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 15:58 Muž michalt [737] - Miniakvária – Indian Red
Ahoj, před týdnem jsem výměnou získal echináč Indian Red. Rostlinka měla několik zdravých listů a několik děravých. Zasadil jsem ji tak, jak byla a nic jsem zatím nestříhal. Dal jsem pod ní jen jílovou kuličku, měla nějaký kořen. Za pár dní jsem si všiml další malý červený lístek, který pěkně roste, jen má v sobě taky dírku a je trochu průhledný. Tak nevím, co s tím. Světla by měl být dostatek, zastíněná není. Mám jen čekat, než se vzpamatuje a nebo mám něco udělat (hnojení do vody bych se teď chvíli rád vyhnul). Pán, od kterého jsem rostlinku získal, mi řekl, že jí taky získal výměnou od někoho, kdo používá CO2. On ani já CO2 nepoužíváme. Může to být problém, že se pak listy začnou rozpadat? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:12 R Muž romant [27987] Re: Designer
Proženu přes ryby a taky klidně přidávám fosfor, psal jsem o kombinaci krmiv a když jsme u toho fosforu, tak jsme zapomněl na mraž. patentky, dobrej zdroj. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Tim jsi myslel, ze trosku prekrmis, ze se to krmivo rozlozi a nebo ze to prozenes pres ryby, coz se mi zda pravdepodobnejsi?

Je fakt, ze akvarka jsou velice ruzna, a ja mam ted dost atypicke, dokonce pridavam i fosfor, coz jsem nikdy nemusel. Mam ve 200l akvarku par kousku Ramirezek ve velikosti necele 2cm, pridavat CO2 se jim bojim (nechci o ne ani nahodou prijit) a tak aspon trosku hnojim, chci at rostliny rostou jak v moznosti mohou. V 54l jen 3 Betky, taky toho moc nedodaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2013 17:48 R Muž romant [27987] Re: Designer
Designer napsal: ...Ale jestli ma i dost svetla, prihnojit by mohla...Tak já, jakožto sedlák to dělám tak, že pracuju s množstvím a různými druhy krmiva, čímž si zajistím to přihnojení a samozřejmě moc neblázním se světlem a bez CO2 se obejdu, čímž Ti chci napsat, že to jde i jinak než jenom přes to PMDD. Z krmiv používám nejčastěji Tetramin, SAK a Seru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Tak jo, vezmu si to k srdci. Ale jestli ma i dost svetla, prihnojit by mohla, to se mym sypanim si popele na hlavu asi moc nezmeni, rostliny to oceni ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Pokud někomu radíš, nelze do něj cpát všeobecné poučky. Zjisti si nejdříve potřebné údaje a až podle nich můžeš poradit. Jinak je to tak trochu žvanění o ničem a to mě na tobě trochu vadí, protože to občas přeháníš. Ale jinak dobrý. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Vytrzeno z Tebou uvedeneho linku:
"Pokud už chceme dodávat CO2, je nutné zajistit rostlinám i dostatečnou intenzitu osvětlení a přísun mikroprvků, jinak je jakékoliv hnojení zbytečné."

Coz je presne to, co se snazim rict, nic jineho ;) . A hnojit v akvariu, kam se pridava CO2, je na takovem doporuceni neco zavrzenihodneho?

Mozna jsem prehnal to "absolutni nutnost", to je moc kategoricke, nebo Te jen prubezne tak nejak s..u, ze uz jsi na mne alergicky. I to je celkem dobre mozne, a pritom ja Te nadzvedavat rozhodne v umyslu nemam, asi je to muj vrozeny talent :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Ano, to jsi mne dostal, tohle nevim, myslim ze to ani nenapsala ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2013 17:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jane91
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2013 16:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Víš kolik Co2 jane91 dává do akvária? Nevíš, nevíš ani jakou má vodu a jak dlouho svítí. Při malém množství dodávaného CO2 není samozřejmě nutné tam cpát tam nějaké hnojivo. Dělal jsem to tak roky a fungovalo to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2013 14:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Pokud vezmeme sodik a draslik ve vodnich zdrojich, drasliku z teto dvojice byva 4 az 10%. Takze si vem vodu s obsahem sodiku kolem 13mg/l (coz bude zhruba Tva voda) a pravdepodobne se dostanes k drasliku 1mg/l (coz nejspis uvedeno nikde neni, ale tak nejak to bude). Pri metode EI se do vody dodava drasliku 30mg/l tydne, pocita se, ze to je mozne maximum, co spotrebuji. Abys pokryl spotrebu drasliku rostlin u bezneho akvaria z 1mg/l a vymene tretiny vody tydne, musel bys byt kouzelnik. A pri pridavani CO2 jeho spotreba vzroste, stejne jako dalsich latek, muze se snadno stat limitujicim faktorem.

A ted mi rekni, co jsem rekl spatne, kdyz tvrdim, ze pokud dodavam CO2, musim take hnojit? Takze kdyz to nemusi platit vzdycky, nektere rostliny nejsou limitovany v rustu kteroukoli latkou, kterou potrebuji?

Rovnou si sam i odpovim.

CO2 snizuje pH, coz je fajn, protoze pH pod 6.7 az 6.8 zjednodusuje rostlinam pristup k nekterym latkam a muze se tak kladne projevit i tam, kde jeho spotreba neni az tak velka, diky jinym limitujicim faktorum. Jenze pH se da snizit i jednoduseji a levneji.

Neber to prosim jako zarucene pravdy, ja jen nad vecmi premyslim ;-) . A rozhodne mi nerikej, ze vubec nehnojis, tezko Ti to uverim :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 23:38 Žena jane91 [27] Re: vaaclav
Ok, tak radšej vobec. Uškodí im, aj keď bude CO2 ako dočasná náhrada "namiesto rýb"? V 160tke mám na stálo momentálne len 6 ancíkov a 2 parmičky dúhové, tak neviem či mám teraz pridávať alebo nie. Keď nakúpim osádku, tak isto CO2 pridávať nebudem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.08.2013 21:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jane91
Špatně, CO2 dávej pořád nebo vůbec. Rostlinám spíše uškodíš při tomhle stídání než jim pomůžeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 20:37 Žena jane91 [27] Re: Designer
CO2 pridávam hlavne pri zasadení nových rastlín, pretože zatial čo som si všimla im to vždy pomohlo, inak hnojím málokedy. Nad PMDD som už rozmýšlala, ale moc sa mi do toho hnojenia nechce.
Objednávať nejdem ale nič, kúpiť možem aj na najbližšej burze, ale ako vravím, moc sa mi do toho hnojenia nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 19:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Hele mírni se trochu v těch zaručených pravdách, nic není černobílé a to co tu tvrdíš nemusí vždy platit. On ti Rosík dává procenta se sjednaných kšeftů s PMDD. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 15:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jane91
Pridavani CO2 bez hnojeni je k nicemu. Nektere latky staci i z vykalu ryb, jine musis dodat. Kdyz rostlina nema cokoli z toho co potrebuje (svetlo, dusik, draslik, fosfor a dalsi), nema jak rust a CO2 to nevytrhne, nema se jak spotrebovavat.

Pod Echinodorus si dej jilovou hnojivovou kulicku, pod kazdy jednu.
Treba tuhle: www.akvarista.cz/…
A zacni hnojit PMDD, treba tady: www.akvarista.cz/…
navod je na sacku, a popisu jak na to najdes na webu spousty. Vubec se toho neboj, rozpustis proste ty sacky v lahvi vody (kolik je tam uvedeno) a pak kazdy den das davku (ktera je take nejak doporucena).

Hnojit je prakticky nutnost, u akvaria s dodavanim CO2 pak absolutni nutnost, jinak tam totiz to CO2 davas uplne zbytecne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 17:46 Žena jane91 [27] Re: Designer
Nedávala som nič, nehnojím, pridávam max. CO2. Je nutné pri echináčoch hnojiť? Porovnávam napr. s rastlinami druhu Cryptocoryne (asi 7 druhov), Hygrophily, rôzne stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 17:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jane91
U Echinodoru je dulezity korenovy system. Jake jsou to rostliny, se kterymi to srovnavas? Dalas neco pod Echinodorus, myslim jilovou hnojivovou kulicku a nebo neco, co jej muze pres koreny zivit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 16:43 Žena jane91 [27] – Echinodorus vs. iné rastliny
Čo myslíte, čo môže vadiť Echinodorusom a nevadí iným rastlinám, príp. z toho prosperujú. Echináčom sa u mňa nikdy nedarilo a aj keď rastlina pár týždňov prežívala, napokon jej zhnedli listy alebo rástli len svetlozelené a uhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 08:41 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vaaclav
Už se na to těším. Ta fotka je krásná palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2013 08:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
Fotka k příspěvku Není to nic dramatického. I když jsou listy pod vodou odlišné přeci jen se z těch emerzních se dá trochu poznat jaký budou mít tvar. Budou úzké a páskovité. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 22:13 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: vaaclav
Já vím, že současné listy jsou emerzní, ale prostě se tak moc nepodobají emerzním listům ostatních echinodorů, co už mám, že mě to překvapilo. Ty ostatní měly emerzní listy tak nějak normální, tenhleten je opravdu jak z umělé hmoty. Ale jestli poroste, tak přeměna teda bude dramatická :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.08.2013 19:19 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
Je to emerzní rostlina, čím je větší tím lépe poroste pod vodou. listy budou mít ale úplně jiný tvar. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2013 09:05 Muž kortezhugo [983] Re: Kaira
No pri emerzoch tú tvrdosť a tvar ovplyvňuje hlavne vlhkosť (zmena vlhkosti).Ale aj osvetlenie.Preto rastlina pestovaná cez zimu môže vyzerať trochu ináč ako ked sa pestuje v lete a trebárs aj na priamom slnku.
Napr. E.subalatus nebol problem pestovať na balkone a na priamom slnku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 18:50 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Echinodorus Rubin Narrow Leaf
Zdravím, jdu na radu. Včera mi dorazily kytky od Aqua-Daho a mezi nimi echináč. Překvapila mě jednak jeho velikost (je dost velký) a pak taky tvar a hlavně tuhost listů. Vypadá úplně jinak, než echináče, které jsem si koupila dřív. V první chvíli mě napadlo, že je ta kytka snad plastová. coze Je to normální, že jsou emerzní listy u tohoto druhu tak tuhé a špičaté?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 18:48 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Designer
Mám těchto ledek 3 x 95 cm, ale na hustěji osázeném akva a docela pěkně to roste. Tyto ledky jsou hodně dobře svítivé. Mám obavy, že světlo nebude hlavní důvod problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 17:08 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Pri patku
Tohle je opravdu kondenzovane nestesti, des a hruza:
www.google.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2013 11:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadekH1
Mozna by stacilo rozsvitit :) . Pochybuju, ze ty 2 metry toho LED pasku staci k necemu rozumnemu ve 200l nadrzi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:36 Muž RadekH1 [129] Re: azonic
dík, jdu se kouknout jak se zbavit tý řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:26 Muž azonic [63] - RostlinyRe: RadekH1
To vypadá na E. Bleherae, to černé na listech bude nejspíš nějaká přisedlá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 19:08 Muž RadekH1 [129] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku je to ten uprostred. v pravo dole je jiny. snad to pujde poznat. jeste otazka, cim to je ze mi listy tech kytek cernaj? je to trosku na te fotce videt. dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 16:17 Muž RadekH1 [129] Re: vaaclav
jo to kdybych vedel co to je zac. zachvilku jsem doma tak poslu fotku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363?od=751