Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2008 19:42 Muž Horác [3942] – Re: orry
Echinodory lze v růstu krotit několikerým způsobem ... 1) více světla paradoxně způsobuje růst spíše do šířky než do výšky 2) malý květináč zabraňuje rostlině vytvořit mohutný kořenový systém ... stějně funguje i 3) občasné povytažení či znovuzasazení rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 19:32 orry – Echinodorus
Mám v AQ Ecinodory a vyrostly mi tak, že listy jsou na hladině. Tím pádem už nejsou v prosotoru AQ tak dominatní a stíní. Nenapadá mě jiné řešení, než vyměnit za nižší druh. AQ má výšku 50 cm. Nenapadá vás něco??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 18:56 Usine – Re: H.CH.S.
Proč bys je vyhazoval stačí jen otrhat pár listů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2007 16:56 Žena Miluška [9]
Já jsem koupila před časem echinodorus amazonicus, který měl asi 20cm dlouhé listy. Začala jsem přidávat Co2, teplota vody je 24°C a svítím 0.4W/l a během cca 14dnů se echinodory rozrostly dvojnásobně a to jak do délky listů, tak i do šířky listů, pak mám ještě echinodorus tropica, ale ten není v růstu žádný rychlík ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 20:55 Usine – Re: H.CH.S.
Z tak vysokou teplotou nemám zkušenosti ale určitě to jde
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
Hodně světla měká a kyselá voda vysoký obsah CO2 a hodně hnojit, ale k tomu se hned tak nedopracuješ. Já bych se jich zeptal jak na to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 20:41 H.CH.S. – pro Václava
29 stupňů je moc? V budoucnu chci mít v akvárku terčáky, tak chci, aby si rostlinky zvyly. Myslíte (jako zdejší odborník na E.) že mi v tak teplé vodě neporostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 20:34 Janik
ja mela ocelot green a rostla opravdu rychle, rekla bych ze z tak male rostlinky cca 10-15 cm vyrostla do pul roku na takovejch 40 - 50 cm. Jinak opravdu krasna a nenarocna rostlina. Co2 sem teda nemela a jinak nehnojila. Jo a taky potom casto kvetla (nad hladinou), ale az kdyz mela tech 40 cm. Na jednom oddenku bylo tak 5 odnozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 20:27 Usine – Re: H.CH.S.
Proč tak vysoká teplota? Je to pomalu za hranicí kdy rostliny přestávají růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.12.2007 20:21 Muž chicko [124]
bleharae mi roste opravdu rychle, ale u těch ostatních si to musíš najít sam.jenom obecně echinodory jsou poměrně rychle rostoucí rostliny, pokud mají dobré podmínky(co2 a hlavně dostatek železa) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 20:17 H.CH.S.
No jo, na to jsem zapoměl! ne Tak mám: Echinodorus amazonicus, E. bleharae a E. ocelot- green. Atlasy jsem přečetl, ale dobu za kterou dorostou do své naximální velikosti jsem nikde nenašel. :-(
H.CH.S.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 19:48 Frigo112
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 19:27 H.CH.S. – Rychlost růstu Echinodorusů
Ahoj, chtěl bych se zeptat, za jak dlouhou dobu dorůstají Echinodorusy. Mám ve svém akváriu několik mladých oddenků a rád bych věděl, kdy už se budu moci kochat vzrostlími rostlinami. Ještě pár údajů k mému akváriu : osvětlení 0,5w na litr, teplota vody je 29 stupňů a přidávám CO2. Kromě CO2 zatím nehnojím a rybky zatím v akváriu nemám.
Díky za INFO. H.CH.S.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2007 15:28 Usine
Rostliny trhej postupně většinou od konce šlahounu tam je rostlina největší. Je třeba aby měla už kořeny aspoň pár centimetrů. Pokud to jsou jen staré listy tak je to normální ale jestli se rostlina zmenšuje tak ti něco ve vodě chybí, nebo spíš přebývá. Používej jen hnojivo do dna a jednou týdně vyměň 1/4 - 1/5 vody.Rychle rostoucí rostliny by to chtělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 15:18 Muž filipsi [1295]
Jeste pockej, az bude mit korinky posledni rostlina, pak odstrihni a bez obav zasad. Nebo jako rybiz, zasad uz ted i se slahounem, odstrihni az pak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 15:15 Kilas
Fotka k příspěvku Zdravim. Potreboval bych poradit s touto rostlinou.

Pred nedavnem sem si koupil Echinodorus a on mi pozdeji "vykvetl"...ted se na "kvetni stopce" vytvorili tri nove rostlinky (viz obr.) a dve z toho maji uz koreny.

Takze otazka....co s novymi rostlinkami? muzu je uz oddelit od materske rostliny, aby fungovaly samostatne?

(jo a materska roslina pomalu odchazi...nejprve zhnedne list a pak mi tam z nej zustane jen cevni system( jakoze sitka)

predem diky.....ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 01:25 Muž Bodík [0]
Přidávám se- docela velká rostlinka, která se nehodí do malých AQ,(v akvaristice vypadala docela mile a subtilně :-) )Takže ji budu vyhazovat...Rovněž mi leze z AQ a ožírají ji ampulárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:58 Usine
Snaží se vyrůst z vody. List ustřihni a z celou rostlinu drobet trhni, (o kousek popotáhni) aby se přerušily drobet kořínky a přešlo jí to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:26 Muž Zlicka [12]
Fotka k příspěvku a ještě jedna fotka ze strany
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2007 22:25 Muž Zlicka [12]
Fotka k příspěvku Zdravím. Taky mám v akvárku echinodorus subalatus a dařilo se mu docela dobře. Ale jak jsem před pár dny vyměnila zářivky, tak mu během dne a něco vyrostl list, který sahá až nad hladinu a je pevný narozdíl od ostatních.Tak se jenom ptám jestli je to normální nebo je to nějaký zvláštní úkaz? ;-) ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:10 Žena petrys [107]
jj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:08 Usine
Škoda to je drobet daleko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 22:03 Žena petrys [107]
pro Rebbie: děkuji za nabídku, růkatec mám kousek v "miniakvarku"
pro vaclava: jsem ze Zruče u Plzně, takže asi 33km od Blovic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 21:36 Usine – petrys
To jsem se toho dozvěděl. Jezdím často do Blovic je to od tebe daleko? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 21:32 Žena Rebbie [71]
Petrys, koukam že růžkatec nemáš, ten asi jedinej bych ti mohla poskytnout já :-)))))) egerka mi nějak ted nejde zrovna :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 18:10 Žena petrys [107]
sem si teď všimla, že echinodor začíná dělat na spod listů malé bublinky, asi se vzpamatuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 18:08 Žena petrys [107]
kousek od Plzně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 17:58 Usine
Odkud jsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 15:21 Žena petrys [107]
jinak pro Sidoniuse: krmím jednou denně, ne moc, střídám vločky s patentkama, občas nějaký ty komáry ze sudu, jeden den v týdnu mají rybky půst, každý týden odkaluji tak 10-15l vody, chemii nepoužívám, jen dávkuji CO2, na noc jej nevypínám, neboť filtr dostatečně okysličuje vodu a rybám to nečiní potíže, vzadu za anubiasama jsou ještě schovaný-echinodor(nevím přesně jaký), aponogeton a valisnerie-jenže tyhle jsou trochu zaražený, uvidím, jestli je vzkřísí nové osvětlení, líbí se mi egerie, ale nevím, jestli by jí stačilo 0,5W na l hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 15:15 Žena petrys [107]
mohl byste mi někdo doporučit nějakou rychle rostoucí rostlinku(nejlépe z ameriky), které by mé podmínky vyhovovali? viz prezentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 14:09 Žena petrys [107]
no nikdy jsem s ruduchou problémy neměla, až teď, ovšem otíkům chutná, na listech anubiasů už jí moc není, zato je tam zelená řasa, nevím jaký druh, ale na pozadí vypadá dekorativně, akva ještě pořád není moc zaběhlé, s těmi rostlinami to skusím, skusím ještě nějaké dokoupit, ovšem jako student zrovna na rozhazování nemám :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:23 Muž filipsi [1295]
Vzitejsi je rozhodne ruducha, zakladem slova rudy, od cervena rasa. Prirodozpytci podobna slova nepouzivaji, ti rovnou reknou Rhodophyta, s tim jazykem si rozumi lip. Ale slovo mohlo vzniknout i jako zjednoduseni latinskeho nazvu, pak by znelo roducha, a je v tom tvaru dohledatelne i na prirodozpytnych mistech, i kdyz ridce. Ja zustanu u ruduchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 12:12 Sidonius
Znám jediného člověka, který ruduše říká roducha. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2007 11:41 Žena Rebbie [71]
Chi, a co je teda správně rOducha nebo rUducha? Mi skoro příde že tady na foru se víc objevuje rUducha.... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2007 21:36 Sidonius
Otíci jsou zajímavé rybky, ale s vaším problémem, (pro Václava - s rUduchou; :-) jestli je tohle komolení imidž, omlouvám se ;-) ), nepohnou ani o milimetr... :-O
Jak píše Václav - posílení světla je krokem k nápravě, ale nesmí zůstat krokem osamoceným. Základ vaší "protiruduchové armády" tvoří anubiasy... To jsou rostliny, které patří pro ruduchy k nejoblíbenějším hostitelům...
Až si prostudujete všechny ty rady ohledně údržby akva, filtrace, nepřekrmování ryb, nepřerybňování akva, doporučení stran pH, alkality, tvrdosti atd., zkuste si vzpomenout na stonkové, rychle rostoucí rostliny. :-) Nádrž jimi, (po co nejdůkladnější očistě akva od ruduchy /mechanické i pomocí Sava/), nahusto osaďte a dopřejte jim dostatek světla.
Zkuste také popřemýšlet, jestli byste se neobešla, (alespoň po dobu, než se s ruduchou vyspořádáte), bez kořenů... hmm
Nechci vyvolávat žádné emoce okolo této masově oblíbené dekorace, (bezesporu hrají v mnoha ohledech pozitivní roli), ale tam, kde bují (zejména) štětičková ruducha, jsou prvkem situaci komplikujícím.
I po likvidaci ruduchy z kořenů pomocí Sava jsou tyto poměrně rychle znovu napadány. Na vině jsou podle mne (kromě vhodné struktury povrchu pro uchycení) nejspíš i někeré v kořenech obsažené látky, které štětkám "šmakují".
Vsaďte na rychle rostoucí rostliny. Nejlépe stonkové - plovoucí stíní patru pod sebou. Vytvořte těmto rostlinám podmínky a časem, až ruduchu vytlačí, můžete je postupně nahradit jinými. (Pokud si je nezamilujete natolik, že už je nebudete chtít nahrazovat... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:26 Žena petrys [107]
jo já vím, proto jsem si taky dokoupila světlo, navíc tam mám teď šest otíků a těm ta řasa celkem chutná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 20:15 Usine
Jak se tak dívám na tvé fotografie rostlin vidím "ruduchu" v plné síle. Chce to si o řasách něco přečíst a hlavně jak se jich zbavit. Tvoje akvárium je v silném útlumu. Nevím jestli ti lepší světlo až tak pomůže, ale je to první krok jak z tím něco udělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:56 Muž Johns [30] - Cichlidy
¨sice se to netýká echynáče a šlahounu ale dřív mi jednou v jednom akva začaly najednou uhnívat kořeny u rostlin,nevěděl sem zda je to teplotou 30 stupnů či ničím jiným,jen tak už je to v poho ale dodnes nevím čím to bylo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:46 Žena petrys [107]
ale já tam ten echinodor mám už dva měsíce a zezačátku krásně pouštěl, ale pak konec a teď strádá, budu doufat, že po zvášení osvětlení se zase obnoví
díky všem za reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:21 Muž Horác [3942]
Řekl, bych, že ta hniloba zmiňovaná v atlase byla spíš důsledkem přesazení matečné rostliny. Echinodorus při přesazení zpravidla kompletně obnovuje kořenový systém, což vede k nedostatečné výživě mohutných listů. Hniloba ze starých kořenů či listů pak může zachvátit celou rostlinu. Pokud přesazované rostlině zredukujeme (na rozumnou úroveň) jak kořeny, tak listy, nemělo by k tomu dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:16 Muž AmorFati [37] - Amerika
Mimochodem proces množení lze urychlit tím, že se ze šlahounu odstřihují jednotlivé rostlinky od konce. U mě to zatím vždycky bylo tak, že když jsem ustříhl jednu na konci, vyrašila další malá blíž k mateřské rostlině. Vcelku nikdy nezáleželo na velikosti těch odstřižených. Stačí, aby měly kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 19:13 Usine
Tyhle komentáře musíš brát z rezervou. Může se stát že rostlina drobet zpomalí růst, ale že by skončila to určitě ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:39 Žena petrys [107]
jinak díky za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:27 Žena petrys [107]
je to napsaný tady na rybičkách net v atlasu rostlin u echinodoru amazonského, zezačátku rostl jak o závod, ale co vyhnal ten šlahnou, tak úplně zarazil a dokonce mu mladé lístky v prostřed růžice začínají uhnívat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:23 Usine
Po vyhnání šlahounu ti mateční rostlina nikam neodejde. (nevím kam by chodila) Jestliže ti uhnívají staré listy tak je to normální. Pokud je to ale většího rázu tak musíš hledat příčinu jinde, šlahounem to určitě není. Ještě by mě zajímalo kde jsi to četla a kdo takový nesmysl napsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2007 18:13 Žena petrys [107]
všimla jsem si, že mi teď echinodor začal jaksi uhnívat z prostředka, tady jsem četla, že pokud jde o matečnou rostlinu, tak po vyhnání šlahounu odejde, mám tedy počítat s tím, že bude brzo kaput? dneska jsem zvýšila osvětlení na 0,5W na litr z 0,3W na litr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 18:51 Žena petrys [107]
díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2007 18:38 Usine
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2007 13:49 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku tak teď už ho můžu odstříhnout?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 21:07 Žena petrys [107]
prcky si asi nechám, chci, aby mi akva pěkně zarostlo, takže je pak zasázím do stran a do pozadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2007 21:04 Usine
Ty malé listy jsou nové rostliny. Pokud žádné nové rostliny nechceš tak šlahoun odstřihni, v opačném případě počkej až novým rostlinkám narostou kořínky pak je můžeš oddělit a zasadit. Šlahoun potom můžeš odstřihnout. Pokud ho oddělíš moc brzo růst nových rostlin se zastaví. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [33] 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363?od=1601