Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozmnožování Echinodorů

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Rozmnožování Echinodorů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2021 12:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ronny21
Ohnout by měl jít, ale počítej, že bude hodně dlouhý a konec je dost křehký. Z toho klasu vyjede nejméně 4-5 pater (přeslenů). Když ho necháš vylézt ven vykvete, ale taky může zaschnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 11:40 Ronny21 Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ... tak jsem asi něco přivolal. Divil jsem se proč se mi nadzvedává krycí sklo coze
Nevím zda je to možné, ale vylétlo to snad za jeden den ne
Co s tím teď??? Takový kůl asi neohnu pod vodu ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 23:10 Žena tramtra [3202] Re: vaclav
Je krásnej, daří se mu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2021 22:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 22:50 Žena tramtra [3202] Re: vaclav
A tak to má být. :-) Jak ty to děláš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 22:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: tramtra
Já ho má přes rok je to pořád prcek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2021 22:26 Žena tramtra [3202] Re: vaclav
I ten 'mini' utíkal z 35 cm vysokého akvária nad hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2021 22:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ronny21
Všechno, co má v názvu cordifolius tak to bude ohromná rostlina. Snad jen ten mini ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2021 20:36 Ronny21 Re: vaclav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2021 14:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Ronny21
Tak rostliny rodu Echinodorus se množí různě, ne všechny vytváří pod vodou okvětní stvol. Sice jsem se s tím setkal jen párkrát ale ta možnost tu je. Někdy si dá načas nebo to dělá jen podle svých biologických hodin (jaro, léto). Někteří vytváří těsně kolem mateční rostliny odnože většinou z oddenku a další jen když oddenek (rhizoma) oddělíš. Semeny jsem to také zkoušel ale to je ta nejtěžší varianta. Jen pro zajímavost, kde jsi přišel k tomu názvu? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2021 13:03 Ronny21 – Echinodorus cordifolius red
Fotka k příspěvku Platí uvedené rozmnožování pro všechny echinodory??? Mám velkou silnou rostlinku Echinodorus cordifolius red a zatím jsem u ní žádný stvol neviděl. Mám ji necelý rok, řekl bych, že se jí daří dobře, pomalu mi velikostí listů "utíká" z akvária (v. 55 cm).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.02.2021 16:01 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Více jak 20 let preferuji sázení vegetač. rostlinek do košíčků a květináčků. Od sázení do dna jsem upustil,rostlinky chřadly ,uhnívaly ,nerostly.To se v košíčcích nestalo ani jednou.Mimo jiné,z 20 veget.E.Amazonicus jsem loni vypěstoval všechny do velikosti 8-10 cm a dal do prodejny.Zpočátku připevním šlahoun pomocí přísavky na přední sklo,a odstřihnu je až mají dost dlouhé kořínky.Sázím je do květináčků ,kořínky zasypu čistým štěrkem 2-4 mm,který používám na dno.Takové pěstování je trochu náročné na místo a tak jsem si pořídil záložní akva pro dopěstování rostlinek Foto.Dávám tady něco fotek pro představu o čem mluvím.A taky musí být člověk trochu fanatik do Echináčů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2020 09:02 Muž erwinek [40] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1) Veget.výhonek (třetí) E.Amazonicus. Celkem od února šest veget.výhonků a jedna rostlina z kořen. oddenku celkem 20 rostlinek (zakořeněných v květináčcích.)

2) Zakořenění veget.rostlinek-E.RedFlame. Když dosáhnou kořínky správnou délku dávám je do květináčků pro pikyrování sazeniček u zahradkářů.Rostou daleko rychleji než ve dně.Loňské rostlinky v záložním akva pro moji potřebu.Ostatní jdou do prodejny (zdarma).Letos od února už 20 zakořeněných E.Amazonicus.

3) Záložní akva s vegetatč.rostlinkami r. 2019. Veget.rostlinky odstřižené z výhonků a zakořeněné v květináčcích.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 23:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KaGaOri
Fotka k příspěvku Pokud mají rostliny kořeny tak odstřihnout šlahoun a sázet, pokud ne tak bych to nedělal a ani ho netlačil do dna je tam méně světla. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 20:36 Žena KaGaOri [89] – Amazonicus
Fotka k příspěvku Nevím, čím jsem si to v nezaběhlém akva zasloužila, ale jeden z mých E. Amazonicus se rozhodl rozmnožit. Rostlinky teď mají kořeny cca 5 - 8 cm a říkám si, že by možná o víkendu už šly sázet. Bohužel šlahoun narostl tak blbě, že pokud bych je zasadila ještě přirostlé, zmizí mi v houštině Hygrophilií, takže je musím odstřihnout. Co je lepší - úplně oddělit od šlahounu (jako když se množí orchideje) nebo kus šlahounu může zůstat spojený s rostlinkami (jako např. zelenec)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 21:33 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Mon
Mladé rostlinky zasaď taky, uvidíš, že se to rozroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 07:04 Žena Mon [38] Re: vaclav
Dekuji, zkusim to tedy zasadit, jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2019 22:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mon
Nech to jak je a zasaď rostlinu i se šlahouny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 22:01 Žena Mon [38]
Ahoj, prosim o radu. Objednala jsem si e.parviflorus. Prisel kvetouci a se dvema slahouny s mladymi rostlinkami. Mlade maji 2 listky a 1 kratky koren. Samostatne to jeste nebude.
Muzu to zasadit, jak to je? Nebude to rostlinu moc vysilovat? Nebo kvety a slahouny obetovat a odstrihnout? Nebo dat s kosickem do akva a jeste pockat?
Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:47 jodynek Re: vaaclav
Krása, díky palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jodynek
Fotka k příspěvku Na hladině se můžou vytvořit i květy, pokud rostou rovnou rostliny postupně bych šlahoun potápěl. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 17:38 jodynek Re: vaaclav
Ok, díky. Zatím tam žádné kořínky nevidím, tak počkám. Někde na začátku této diskuse se psalo, že se má ten šlahoun ponořit pod vodu, aby se ty kořeny vytořily. Vytvoří se také, pokud je šlahoun na hladině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2015 17:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jodynek
Rostlina by měla mít aspoň 5 lepe 10cm dlouhé kořeny pak jí můžeš odtrhnout. Pozor je jich více v sobě minimálně dvě každá na jedné straně šlahounu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 16:59 jodynek – Echinodorus-zastřižení
Fotka k příspěvku Echinodorus mi vyytvořl šlahoun, na jehož konci se mi pomalu vytvořila nová rostlinka. Je možné ji už odstřihnout a zasadit nebo mám ještě počkat? Děkuji za radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 20:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: vaaclav
Ok, děkuji. Echinodory jsou pro mě nová záležitost. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 20:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aforte
To je ale běžná věc i u submerzních rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:44 Muž Aforte [533] - Rostliny
Je možné, aby mi v emerzu Echinodorus amazonicus kvetl a zároveň tvořil nové rostlinky? Mně se to právě teď děje. Dokonce má i vzdušné kořeny. Docela mě to překvapilo. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 23:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal: Na tehle fotce je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red . Dokud jsem hnojil EI, mel listy zelene, ale ted co jsem lecil ryby a par tydnu nehnojim, je videt ta barevna zmena. Zaujímavé, my sme zase mali opačnú skúsenosť - po zakúpení začal zelený Kleine Bär prudko rásť, vyháňal červené listy (z rybicky.net/nadrz/19970/2.jpg sa stal rybicky.net/nadrz/19970/k103119.jpg - potom neskôr bolo ešte viac červených listov, podstatne väčších) až do doby liečenia, keď sa prestalo dočasne hnojiť PPS Pro a on zozelenel. Po obnovení hnojenia zase vyháňal červené listy, ale potom sa rozmohla nepríjemná riasa "jelení paroh", pokryla ho a on zase zozelenel - a vyhnal na riadne dlhej stonke (alebo ako sa to nazýva) nový malý Kleine Bär. Akvárium má veľmi silné svetlo a nie dostatočné množstvo CO2 (čo je aj dôvod tej riasy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 16:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dudak
Pak podle toho co se deje u mne bych tohle mohl potvrdit, jen tech vlivu je ted samozrejme vic, abych mohl delat jasnejsi zavery.

Vliv leciv, jak pise Vaclav, samozrejme take muze byt, a dale jeste zlikvidovana nitrifikace a nasledna nutnost casto menit vodu... to samozrejme vsechno dohromady znamena jine podminky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 16:08 Muž dudak [1885] Re: Designer
čím rostliny rostou rychleji, tím jsou méně vybarvené. A protože u EI rostou ultra rychle nestačí ani pořádně zčervenat. Četl jsem to ne nějakým webu v plusech a mínusech při hnojení různými metodami.
edit: tak jsem to našel, píšou ta tady ve srovnání PPS Pro s EI
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 12:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Nevím co používáš za léčivo to ale většinou moc rostlinám neprospívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 12:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Aaaa pardon, prave mi doslo co tim rikas, nekdy mam holt neskutecne dlouhe vedeni. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Treba delam neco spatne, mozne to jiste je. Ale ony mi rostliny pri tom mem hnojeni rostou pekne, jen cervenejsim Echinodorum se moc do cervena nechce.

Jak jsem vysadil hnojeni, rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma zacala byt silene krehka ve stonku, ma mnohem mensi listy, rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens odhazela spoustu listu a moc z ni nezbylo, rybicky.net/atlasrostlin/heteranthera_zosterifolia zdaleka nevypada tak dobre, a ani Okrehku se nechce tak, ze bych ho neustale vyhazoval... Zkratka tem rostlinam to hnojeni chybi, i kdyz mozna jeste vic jim ted chybi CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 10:29 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Asi máš tu svojí EI metodu špatně nastudovanou. www.rostlinna-akvaria.cz/… Všimni si těch fotek, i rostliny které by byly normálně u hladiny do červena jsou zelené. Tak čím by to asi mohlo být? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 09:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: polygraf
Vetsinou se rika, ze nizsi teplota a vice svetla zpusobi cervenani Echinodoru. A ja jak to sleduji, cervenani je u mne snizenim prisunu zivin.

Takze stale je tady otazka, na kterou neznam odpoved, zda se Echinodorus "citi lepe", kdyz ma listy cervene, nez kdyz je ma zelene (ci tmave zelene atp., to uz je fuk).

Kdyz se ziskava Astaxanthin z ras, aby produkovaly tohle cervene barvivo, vlastne se jim ublizuje. A je otazka, zda ac jde o barvivo jine, to neni na stejny zpusob. Ze je cervene listi hezke, to uznavam, ale znamena ze se ma rostlina nejlepe jak muze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 09:27 polygraf – echinodorus narrow
Fotka k příspěvku takze, nedavno som prerobil akvarko na vacsie, a vyzera ze citi mi echonodorus lepsie, lebo vsetky nove listy ma do cervena. prikladam foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 14:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: polygraf
Fotka k příspěvku Zalezi na teplote a zivinach ve vode, jestli jsou listy cervene, ruzovem, zelene ci olivove zelene.

Na tehle fotce je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_indian_red . Dokud jsem hnojil EI, mel listy zelene, ale ted co jsem lecil ryby a par tydnu nehnojim, je videt ta barevna zmena. Ovsem ty nove listy do ruzova mi neprijdou tak zdrave, jako ty zelene, vic se krouti. Uvidim tu zmenu, az zase zacnu hnojit, predpokladam ze listi zase pujde vic do zelena. A neni to vec jen jednoho Echinodoru, rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_paul_klockner mi vypustil vylozene rudy list, jen je tak blbe umisteny (cekam ze bude veliky), ze mam trosku problem ho vyfotit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 08:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: polygraf
Dneska je tolik kultivarů že je někdy nemožné určit o co jde. Většina jich má nové listy barevné, které později zezelenají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 21:55 polygraf
Hej to som uz aj ja skusal zistit, vzdy pri novych listoch je to cervene a potom v case bude zelene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 21:53 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: polygraf
Barva listů záleží na podmínkách v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 21:38 polygraf – echinodorus
Forma a listy su take ale moje je zelene nie cervene, inac sedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 21:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: polygraf
viete mi poradit? kedy a ako treba oddelit echinodorus narrow
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_rubin_narrow_leaf
Myslel jsem že ten název znáš. Tohle jedna možnost.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 21:21 polygraf – echinodorus
Fotka k příspěvku Pridal by som tie fotky len neviem presne ktory je moj echinodorus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2014 21:13 polygraf – echinodorus
Fotka k příspěvku Podla mna esre bude kvietnut, len horne 2 kvietli zatial. Aletesne pred vyjvetnutim mam fotky, to pridam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 20:50 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: vaaclav
i ta jeho fotka níže je zajímavá, taky by ji tam mohl přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:50 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: polygraf
Kdyby jsi květ vyfotil, mohl bys ho přidat do atlasu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 19:42 polygraf – echinodorus
Dakujem za info,

Ano mam ponoreny cely pod vodou, uz mi aj kvitlo.neviem ci bude ale vyzera na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.04.2014 16:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: polygraf
Předpokládám že šlahoun máš pod vodou jestli ne tak ho dej těsně pod hladinu možná vykvete. Jestliže květy nechceš nebo se neotevřou tak potop šlahoun tak aby nekoukaly listy a rostliny odděluj až narostou kořeny asi 5 cm. Čím déle to vydržíš tím větší a lépe rostoucí rostlinky dostaneš. Pří oddělování pozor, může jich být v jenom přeslenu několik v sobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: polygraf
já odděluji, až když se výhonku udělají vzdušné kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 08:29 polygraf – echinodorus narrow
Fotka k příspěvku viete mi poradit? kedy a ako treba oddelit echinodorus narrow
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6753x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/364-rozmnozovani-echinodoru