Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 35 Žádná další stránka   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 13:05 Endli
Fotka k příspěvku Teď jsem se díval na net a argentinensis vypadá jinak než to,co mám.Nevíte někdo,co by to mohl být za druh?Nikde jsem nenašel nic podobného. hmm (viz.foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 12:53 Endli – kořeny echinodorus
Dobrý den,rozhodl jsem se předělat akvárko,ale nechat původní rostliny.U Echinodorus argentinensis a tropica jsou ale dost dlouhé kořeny 10 - 20 cm,takže by se asi dost špatně schovávaly do štěrku.Můžu je u Echinodorusu zkrátit?A případně o kolik?Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2007 12:02 Žena katunka [158]
Článek o sinicích jsem přečetla...dvakrát a důkladně, ale i když jsem hledala fotky tak jsem nikde nenašla nic, co by připomínalo to co mám na listech já (i když samozřejmě vím, že sinice mohou mít víc podob).
Bleku..hnědou řasu jsem tam mívala před výměnou zářivek za třípásmové, pak byl chvíli klid a teď se objevilo tohle. Na rozdíl od rozsivek nejde tahle řasa setřít a vyskytuje se spíše na světle...rozsivka setřít anebo seškrábnout nehtem šla krásně a byla spíš na dekoraci a skle....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 18:41 blek – co to
myslím že to není sinice ale rosivky,- tvz. hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 18:26 Usine
Nevím jestli jsi četla článek od Raviolky na klub.akva.sk je v prvním čísle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 18:21 Žena katunka [158]
Václave myslíte, že je to sinice? Je tedy pravda, že nejvíc se to vyskytuje na listech, které jsou na světle, zvláště na velkých listech u hladiny, na cryptocorynách, které jsou ve stínu skoro není. Svítím 12 hod denně, ale světlo není moc intenzicní (2*18 W na 112 litrů). Je to taková hnědočerná mazlavá hmota, která z listů nejde odstranit ani nehtem. Mám dvě SAE a neritinky...sice se snaží, ale výsledek není znát...
Co se týče echinodoru...pokud je tedy žlutozelená barva typická pro mladé listy, je asi vše v pořádku...bylo mi jen divné, že by kvetla, kdyby jí něco chybělo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 18:09 Usine
Nové listy mají být hodně světle zelené skoro do žluta . Rostlinu máš jistě už déle a u maioru se stává že vyráží ze strany staré rostliny nová růžice a ta má mnohem menší listy než stará rostlina. Já když poporoste tak ji jednoduše odříznu i z kořenem protože by se moc rozrůstala. Jestliže nechceš nové rostliny nebo vidět květy tak starý šlahoun odřízni. Měla by jsi na rostlině nic jiného. Ta sinice na starých listech se mě moc nelíbí. Chce to ancistruse nebo na pár dní zatemnit nádrž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 17:55 Žena katunka [158]
No možná vypadají na fotce...ve skutečnosti jsou skoro průsvitný. Já právě nehnojím vůbec, ani CO2 nepřidávám. A když udělám testy a vidím nulové hodnoty mám nutkání tam něco přidat, držím se jen kvůli řase a taky kvůli radám z tohoto fóra, kde jsou právě začátečníci dost často peskováni za nadbytečné hnojení.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 16:16 Žena katunka [158] – Echinodorus-hnojení?
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě, jestli vodní rostliny (tak jako klasické pokojové) kvetou pouze pokud mají všeho dostatek, anebo je možné, že vykvetou i když strádají a to na úkor matečné rostliny? Mám echinodorus major, cca před 6ti týdny vykvetl, lodyha je teď asi 50cm dlouhá a už nasadil na druhou lodyhu, ta má zatím kolem 10cm. Nově přirůstající listy jsou světle zelené téměř sklovité a přírůstek není nijak vysoký. Hodnoty vody NO2 0, NO3 20, pH 6,8, kH 5, PO4 0, Fe 0,1. Podle hodnot železa a fosforu to vypadá na nedostek těchto živit, ale v akváriu přesto bují řasa (viz foto), takže myslím, že nedostatek tam není....Takže co radíte...hnojit a možná tak zhoršit problém s řasou, anebo nehnojit a riskovat ztrátu rostlin? Jinak ostatním rostlinám (krptokoryny, microsorium, ech. bleheri, riccia....) se daří dobře, jediná Vallisnerie je na tom podobně jako ech. major.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2007 21:31 Usine – ozelot
Fotka k příspěvku vypadá to potom asi takhle
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 21:15 Muž [] – šlahoun
Když ten šlahoun potopíš a zatížíš tak, aby zůstal na dně pod vodou, tak místo květu udělá nové rostlinky. Alespoň jsem to někde četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 20:24 Janik – ocelot red
Ahoj, taky sem si koupila od aqua daho echinodorus ocelot red a vypada to spis na ocelot green, ale to mi vubec nevadi...krasne mi roste, mam ji velkou uz asi 30 cm a ted i vyhnala 20 cm slahoun nad akvo a asi bude kvest nebo nevim co ma v planu....mozna to bude dalsi oddenek na zasazeni....fakt nevim....stalo se to uz nekomu? jak kvete? Dik za odpovedi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2007 10:43 Muž [] – Také ji mám
Také tuto rostlinku mám. Koupil jsem ji jako mateční od Aqua Daho. V košíčku byly dvě, tak jsem je zasadil dostatečně daleko od sebe a daří si jim dobře. Stále nasazují nové listy a staré jsou také v pořádku. Je to nádherná rostlina. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 17:14 Muž Tonys [16] – Echinodorus Indian Red
Mockrát dík ;-) světla má hodně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 17:04 Barča – **
jÁ JI MÁM,PATŘÍ K MÝM NEJTRVALEJŠÍM ROSTLINKÁM JE OPRAVDU KRÁSNÁ A DEKORATIVNÍ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 16:05 shedlo – Krásná kytka
Náročnější na světlo, když ho má hodně, je pěkně zbarvená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2007 16:01 Muž Tonys [16] – Echinodorus Indian Red
Prosil bych někoho kdo něco ví o této rostlině? děkuji moc. koupil jsem si jí stím že to je ozelot a ona je to nějaká Echinodorus Indian Red tak co stim? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 20:58 Usine – Echinodorus hot pepper
Tady jsem naskenoval stranku z knihy K. Rataj Odrůdy echinodorů rybicky.net/k/forum/416.jpg. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 13:23 blek – Red Hot Chili Peppers's
Echinodorus hot pepper není označení druhu rostliny (zrovna tak jako třeba Red flame, Kleiner bar., beuty red atp.) Jde o marketingové obchodní označení a pod takovýmto názvem můžeš koupit třeba ředkvičky a nebude to klamání spotřebitele ve smyslu zákona. I když se ti povede něco s takovýmhle názvem zakoupit , nikdo ti nezaručí že to bude stejná rostlina, jako na tom obrázku. Na druhou stranu překvapení, co s toho bude, může být i příjemné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 08:29 Muž [] – Ech.......
Echinodorus cv.hot pepper:kultivar vzniknul křížením cv.Red flame x Kleiner bar.Submerzní forma:mladé listy jsou červené,7 žilek a ústí do báze čepele.Ta je na 2-3cm dlouhém řapíku.Nahoře jsou špičaté,dole sbíhavé a měří 10x3,5cm.mají zvlněné okraje,jsou opakvejčité,12-15cm dlouhé a v horní třetině až 8cm široké.Čepele nepravidelně skvrnité.
Je to dobře rostoucí odrůda vhodná do středních a velkých nádrží kde se nejspíše pro svou pestrost listů hodí jako solitéra ve středu nádrže.

vytaženo z knihy-Karel Rataj,odrůdy Echinodorů 2004 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 15:24 Muž pantany [7] – dodatok
a nemohlo by to byt toto?
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/katalog/E46.htm

resp:
http://www.aqua-daho.cz/aqua-daho/katalog/E16.htm

mne sa to dost podobna na ten prvy link. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 11:12 kattya – hot pepper
Ano existuje, nasla som ju aj na nete, len nikde o nej nie je nic pisane. Kamarat mi taku daroval, len neviem ci sa jej u mna bude darit, to mi ani on sam nevedel povedat hmm
www.heimrich.de/images/Echin_HotPepper_copy.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2006 09:21 kattya – Echinodorus hot pepper
Prosim napiste mi nieco o tej rastlinke..narocnost, teplota vody..atd. Nemozem o nej nic najst. Dakujem ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 34 ...... [35]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363?od=1701