Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Echinodorus - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Echinodorus - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2019 09:48 Žena tramtra [3202] Re: Cancita
Ahoj. Počítej s tím, že i tyhle 'střední' Echinodory dorostou větší velikosti (určitě počítej s horní hranicí uvedenou v atlase, někdy i víc), když budou mít vhodné podmínky. Mám tedy jiný druh, než uvádíš, ale dá se počítat mezi ty střední. Můj 'Mercedes' má teď 25-27 cm dlouhé listy a roste dost bujně. Na druhou stranu Lotus umí vyrůst taky v pěknou obludu. Obě jsou to dost mohutné a prostorově výraznější rostliny, počítala bych s tím a asi bych je úplně za sebe nedávala. Dopřej jim prostor, místo na to máš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 23:15 Žena Cancita [4] – echinodorus střední velikost
Ahoj, ráda bych měla Echinodorus nějaké střední velikosti, tak aby měl v layoutu podobnou velikost jako Tiger Lotus.
Našla jsem dva, které se mi líbí: Jan Hrabich a Schlueteri. Myslíte, že tyhle dva velikostně vyhovují do středu akvária a aby je Tiger Lotus nepřevyšoval? Díky moc!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 12:54 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: jisyko
u pancéřníčka zelenavého je v atlase "občas ukousne kousek rostliny", takže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 08:36 Muž jisyko [48] Re: _ucx_
Úplně s vámi nesouhlasím, pokud jich je jenom několik tak ne. Když je jich hejno 100 a více, je to diskutabilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2019 08:57 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: jisyko
Pancéřníčci (alespoň z rodu Corydoras) rostliny neokusují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 08:49 Muž jisyko [48] Re: Smetany
Taky rádi okusují listy rostlin, vlastní zkušenost i dokonce mečovky mi občas okusují plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 14:56 Žena bunik [0] Re: zervajs
Děkuji za rady, zkusím to s tím jílem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 14:54 Žena bunik [0] Re: jisyko
Nemáme ani jedny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 09:32 Muž Smetany [1226] Re: jisyko
Proč by měly vadit pancéřníčci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 09:28 Muž jisyko [48] Re: bunik
Nemáte v akvárium ancíky, nebo pancéřníčky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 08:07 Muž DH [335]
U mě se echinodorům ani většině kytek taky moc nedaří, tablety ke kořenům nepomáhají. Mám hodně vápenitou vodu se špatným poměrem Ca/Mg 90/4 mg/l. Možná je to tím, protože jediná rostlina která prospěruje je vallisneria gigantea, která hodně Ca ve vodě miluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2019 06:52 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: _ucx_
potlesk jíl je dobrý, ale už tam je ve formě bivoj kuliček a tablet jiného druhu ( čerpám z prezentace)
docela dost pohnojeno jak do sloupce tak ke kořenům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 22:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: bunik
Zkus si sehnat trochu jílu a dát ho tam, kde jsou ty echinodory, pod stávající dno k jejich kořenům. Jo, strašně si tím zakalíš akvárium, ale to se do druhého dne vyřeší (část se usadí, část se vyfiltruje), rybám to neuškodí. Druhá možnost jsou nějaké kelímky nebo květináče, pak by zakalení mělo být minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 22:10 Žena bunik [0] Re: zervajs
Parametry vody nevím, vodárna Třeboň
NO3 a NO2 opravuju - papírek býva mírně růzový tzn. 10mg/l NO3, 1 NO2
LED: 24V, 22W, safe light 137...

Není to tím, že jsem podcenila dno? nemám v něm nic výživného, jen tu lávu; Bivoje kytky neměli od začátku, až pár měsíců po vysazeni... Kamarádka se stejnou vodou (aspoň lokalitou) a LED osvětlením má pod štěrkem Tetra plant substrát a echinodory má nádherné.

Edit: Rostliny byly z akvaristiky, nevím jak byly pěstované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 21:43 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: bunik
Z prezentace mám dva dotazy, jaké (nějaké parametry) světlo ?
Odkaz na parametry vstupní vody (oblast ,vodárna) ?
NO3 na nule je pro rostliny nedobré, je to pro ně pokrm ;-)
Ten tekutý uhlík může být tím likvidátorem /ale nemusí/.
Rostliny byli emerzní nebo submerzní při zakládání akvária ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 21:16 Žena bunik [0] – Malé slabé bledé listy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nedaří se mi pěstování echinodorů :-( ( celkem mám tři druhy - argentiniensis, hoermani, harbii). Před 2 měsíci dostaly každá po jednom až dvou Bivojích ke kořenům, chvíli se zdálo, že se zazelenaly, ale teď mám zase pocit, že jsou listy slabé a bledé, a mnohem nižší než při vysazením.
Další info k akváriu je v profilu
Může mi někdo, prosím, poradit o s tím?
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 13:17 Muž Planorbella [643] Re: Socrates
Toto určitě není Sagittaria subulata. Takže Helanthium, střední žilka je také patrná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 12:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Socrates
Pokud má rostlina střední žilku je to Helanthium bolivianum 'Latifolius', pokut ne je to sagittaria. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2019 12:27 Muž Socrates [298] - Raci, krabi, krevetky – Kterýpak to je?
Fotka k příspěvku Ahoj,
byl by někdo schopný určit, o jaký Echinodorus jde?
Podle mě je to Helanthium bolivianum 'Latifolius', možná ještě Sagittaria subulata, ale nejsem si stoprocentně jistý.
Přikládám foto, kde ale není celý dobře vidět, další jsou na profilu nádrže rybicky.net/nadrze/30149

Případně kdyby byl ještě někdo schopen určit kryptokorynu, která je na fotkách v prezentaci také vidět, byl bych vděčný. :-)

Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.07.2019 12:09 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.06.2019 20:10 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vaclav
Pokračování tentokrát je to větší macek. www.youtube.com/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.05.2019 19:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sedo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 19:43 Muž Sedo [6] Re: vaclav
Ďakujem, to by mohol byť tento prípad, skúsim to pri výmene vody nejako šetrne urobiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2019 18:40 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sedo
Pokud ho máš v akváriu už dva roky na jednom místě klidně ho vytrhni odstraň všechny shnilé kořeny a zkrať i oddenek, nech jen to co je pod rostlinou. Tyhle rostliny někdy reagují na špatné podmínky tak že jim shnije většina kořenů včetně oddenku a pak jim sice začnou růst nové ale ty shnilé kořena jim nedělají dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 17:32 Muž Sedo [6] Re: vaclav
Dno by zahnívať nemalo, podľa toho, čo som si prečítal a vyskúšal. Natlačil som teda k nemu čo najbližšie Bivoj guličku. Korene, ktoré sa mi podarilo objaviť boli niektoré už odumreté, ale boli tam aj biele. Ale nedostal som sa už úplne pod rastlinu na dno, lebo to už som vyhrabával pôvodné guličky, takže sa "znížila viditeľnosť" :) . Uvidím, či sa niečo udeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 09:30 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaclav
vaclav napsal: ...si na svoje akvárium příliš velkou rostlinu která vyrůstá z akvária....
Jedná se o zakrslou variantu (minulý rok jsi to slučoval do uvedeného druhu po naší korespondenci a na základě zdroje na zahraničním webu), tak že by vyrůst z AQ neměl. Když ještě prosperoval, byl vysoký cca15cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 08:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Passenger77
Při odkalování jdou pryč černé cucky a voda smrdí. Kořeny rostlin nejsou bílé. Máš speciální substrát takže ti ve dně nic neschází. Proč ti neroste ti nepovím ale zvolil jsi si na svoje akvárium příliš velkou rostlinu která vyrůstá z akvária. Takže kdyby zabral za měsíc je venku z vody. Já rostliny na chodbě pěstuji bez substrátu jen mám na konci gumičkou přivázaný šroub nebo velkou matku a dosahují ohromných rozměrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 08:17 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: vaclav
Jak poznáš, že Ti zahnívá dno...pokud všecko ostatní roste bez problémů?
Mám stejný problém s mým Echináčem a myslím si osobně, že došly živiny ve dně...
Přidal jsem tam výživové tablety od Dennerleho, co už nějaký ten rok mám...a zatím se to teda nijak neprojevilo...nicméně pravda je, že můj Echináč bývá teď zastíněný Limnophilou a to bude zřejmě kámen úrazu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2019 21:17 R Muž afc1886 [14655] Re: Sedo
Já bych mu na tvém místě šoupnul jílovou kuličku ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 21:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sedo
Koukni se jestli ti nezahnívá dno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2019 21:09 Muž Sedo [6] – Echinodorus 'Ozelot'
Zdravím, mám Echinodorus 'Ozelot' a postupne sa výrazne vzrastovo zmenšil, rast nových listov sa nejako výrazne nespomalil. Ale nevyzerá nejako veľmi dobre vzhľadovo, niečo sa mu nepáči, niečo robím blbo (a to podľa atlasu ani nie je náročný). Nerád, by som sa ho vzdal. Čo by som mohol skúsiť? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2019 14:54 Žena tramtra [3202] Re: Jan Jonáš
Já měla Bleheráč ve vrstvě 5-7cm a v pohodě držel. Menší druhy, co mám teď (Janii, cordifolius mini), mají tak 5cm substrátu a Mercedes ani to ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 13:56 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: vaclav
Krása, už se na něj těším. Snad mi bude po odstranění glyptoperů prosperovat.
Tak přisypu a udělám jim mohylku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2019 13:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Já mám v současnosti něco nad 10 cm ale měl jsem i více 15 - 17 cm. Nevýhoda nízkého substrátu je že echináče v něm po akváriu cestují, za rok tak dokáží při dobrém růstu urazit i 10cm a některé druhy i více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 13:50 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: tramtra
Mám hnojivo Bivoj a při zasazení počítám se zavedením kuličky do kořenového systému. Pokud mají bohatý kořenový systém, znamená to, že potřebuji vyšší vrstvu štěrku. Kolik asi? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2019 13:47 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Uvažuji o pořízení Echinodorus Leopard a Echinodorus Witin
Tak oba jsem měl jsou to bezproblémové zelené rostliny.
www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 13:31 Žena tramtra [3202] Re: Jan Jonáš
S těmito druhy zkušenost nemám, ale obecně Echinodory, jako kytky a velkým kořenovým systémem, ocení nějaké to hnojivo přímo ke kořenům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2019 12:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan Jonáš
Přidávání CO2 Vitalu po kapkách jim prospěje, že? Spousta lidí s tím nemá dobré zkušenosti, je to zředěná 1,5% desinfekce(glutaraldehyd) a moc uhlíku z toho nevypadne. Na řasy hlavně ruduchu je to poměrně účinné, musí se ale opakovaně na ní aplikovat. Pokud nechceš používat CO2 tak tu lidé rostlinám přilepšují sodovkou vyjde ti to laciněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 12:31 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: Anthrax
Fuj, takto napsané se mi to vůbec nelíbí. Tak se poohlédnu po něčem vhodnějším. Děkuji za upozornění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2019 12:17 R Muž Anthrax [4739] Re: Jan Jonáš
Ten echináč neznám, ale jestli čekáš od toho vitalu dodání nějakého významného množství uhlíku, tak jsi na omylu. Je to habaďůra. ;-)
Edit: cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2019 12:13 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Glu
Dobrý den, u Rataje jsem nalezl Echonodorus Glu, má s ním někdo nějakou zkušenost? Tady v atlasu jsem ho nenašel.
Uvažuji o pořízení Echinodorus Leopard a Echinodorus Witin, neboť nezabírají tolik místa a jsou krásně dekorativní. Máte někdo nějakou cennou radu? Tyto rostliny jsem ještě nikdy nepěstoval. Přidávání CO2 Vitalu po kapkách jim prospěje, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 11:08 Muž prog [45]
Ještě doplním, že akva mám vysoké, výška vodního sloupce ode dna je cca 50cm, bleheráč této výšky dosahuje, Ozelot Red se blíží tj. má cca 40cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 10:22 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prog
Tak o těch původních přírodních (a jejich křížencích) se říká že to jsou rostliny krátkého dne, to znamená že by se měli strčit někam do rohu a nijak intenzivně a dlouho na ně nesvítit protože jinak vyrůstají z akvária. O těch menších a to už jsou většinou kříženci kříženců a hlavně to platí o barevných (červených) se toho zas tak bát nemusíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:26 Muž prog [45] – růst vs. doba svícení
Jak máte vypozorováno či ověřeno vliv délky svícení na délku listů u echináčů. Momentálně svítím 12h denně. Raději kratší dobu a přidat na intenzitě? Vliv teploty bílé? Předem díky za vaše poznatky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 21:01 HPetr
Mám E. uruguayensis "Osiris". Výška od substrátu k hladině 30 cm, kde se listy ohnou a pak se jakoby zalomí řapík a klesnou níž. Roste jak blázen, ale ne nad hladinu. Redukuji ho oštípáváním listů po obvodu bez ohledu na jejich stav. Chová se jak trávník. Čím více štípám, tím více tvoří nové listy. Jen pro informaci. Jinak mi nevadí, že je velký. jak začne omezovat ostatní, tak ho redukuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 18:24 - Re: Amatértom
Môžem ti ukázať rovnaký echináč pri rovnakej dobe osvitu,rovnakej intenzite svetla v dvoch akváriách,rovnako staré a jeden má 40cm na výšku a druhý sotva 10cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 18:06 Muž Martin Karviná [19] – Echinodorus
Ahoj a děkuji za odpovědi. Ještě zvážím a třeba vyměním za menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 16:52 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martin Karviná
Vytrhnout a zkrátit kořeny ale na dlouho to není. Další možnost je strčit ho do tmavšího kouta. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2019 15:50 Žena tramtra [3202] Re: Martin Karviná
Můžeš otrhat vnější nejstarší listy - odlomit je z růžice, jinak zmenšovat nejde. Popřípadě vyměnit celou rostlinu za nějaký menší druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 15:43 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Martin Karviná
Čím kratší doba svícení, tím menší echinodory ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 41526x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5363?od=151