Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 09:58 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Fučikovský
Doporučuji nekoukat na produkty na internetu, ale prostě do první akvaristiky po ruce zajít. Možná nebudou vést čerpadla od atmana, třeba od jiné firmy, ale čerpadlo uzpůsobené na nasazení molitanu (ukončené s trubkou nebo košíčkem) a kostku biomolitanu mít určitě budou, nebo objednají. A pokud ne, není to obchod s aqua potřebami, ale pouze chovatelské potřeby s pár rybami a tam doporučuji nic nekupovat a na nic se neptat.
Jinak v Praze na 100% koupíš atnama, třeba v ZOO Bráník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 07:10 Muž Yirka [9141] Re: Fučikovský
Úvodem, je to opravdu dobrá volba, rozhodně lepší než drtivá většina vnitřních filtrů. tzv. honičů vody.
To, že není v kamenných prodejnách v Praze se mi ani nechce věřit, protože je to jeden z nejprodávanějších instrumentů. Nicméně na internetu je dost e-shopů s jejich prodejem.
Co se týče nasazení filtrační hmoty, nemá cenu si lámat hlavu již vymyšleným a tam, kde koupíš filtr určitě budou mít i příslušný biomolitan. Vlastní napojení vypadá asi takto:
www.jkanimals.cz/…
Hodně k tématu zde: rybicky.net/forum/12067…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 22:55 Muž Fučikovský [0]
Možná se ptám úplně blbě, chystám se založit akvárium a pročítám diskuze, nechci vnější filtr, byl jsem už skoro rozhodnutý pro vnitřní Eheim, ale nalomilo, nebo spíš zlomilo
mě množství příspěvků, které doporučují militan a čerpací hlavu Atman at, teď otázky, prohledal jsem internet a nenašel jedinou prodejnu v Praze, kde by se dal Atman koupit, ale to je asi ten nejmenší problém, přinejhorším si to nechám poslat, jen mi trochu vrtá hlavou, proč tak doporučovanou věc téměř nikdo nenabízí, není mi jasné, jak je k hlavě připojený molitan, čučím na stránky jedné brněnské akvaristiky která nabízí molitany, je v nich vidět nějaké hrdlo pro nasazení, hned se dočtu, že foto je pouze ilustrativní, že trubka není součástí dodávky...jsem z toho trochu jelen, co čerpcí hlavy Hailea? Omlouvám se, ale říkám si že líná huba je holý neštěstí, tak se radši ptám, díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 13:37 Stuco – Fluval c4
Ahojte
Chcel by som Vás poprosiť máte niekto filter fluval c4? Nikde sa neviem dopátrať rozmerou ak by ho bol niekto ochotný zmerať bol by som velmy vďačný. Hlavne šírku a koľko prečnieva nad vrch akvaria. Mam totiž drevenny kryt vyrezal by som otvor len neviem či vojde ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 04:44 R Muž romant [27987] Re: Uno
Super, tak jenom den před odstávkou vyměň polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 04:39 Uno Re: romant
Mam filtr JBL e1500 a akvarko jede 2 mesice takze jsem ho vzhledek k zajetosti jeste necistil.Prutok a kvalita vody se nemenila tak jsem zatim nevidel duvod.Vodu menim kazdy tyden vic jak tretinu.Kvetinu nemam ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:55 - Re: Uno
Nedávno som podobnú odstávku mal i ja.Ak je voda pred odstávkou dobre prekysličovaná a je v nádrži dostatok rastlín, ktorý po opätovnom spustení elektriny nakopne fotosyntézu tak v pohode.Mám L-ká/ ancíky/ Malawi i Tanganyiku/ afriku.Všetky ryby to dali v pohode.Ideálne pred plánovanou odstávkou urobiť čiastočnú výmenu vody.Po odstávke môžeš nádrž naočkovať baktériami pre rozbeh nitrifikácie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:44 R Muž romant [27987] Re: Uno
Kdy příští týden? Kdy naposledy jsi filtr čistil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:43 Uno – omezeni filtrace 10 hodin
Ahoj lidi.

Mam dotaz.Mam 300l malawi a pristi tyden maji u nas vypnout na 10hodin proud.Tim padem nepujde samozrejme filtr a tim padem še nebude prokyslicovat voda.Dotaz zni mam toto nejak resit, napr nahradni zdroj alespon vzduchovani z alumulatoru atp nebo to ryby v klidu ustoji?

Dekuji za nazor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 13:00 Radek Segin Re: romant
Tak že to je jedno, jen ta od Atmana by v akvarku nevypadala moc dobře?
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2016 15:53 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Prase nebo hrdlička, hlavně když mají vocas, tak asi tak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2016 15:37 Radek Segin Re: romant
Fotka k příspěvku Nebo myslíte že by byla lepší ta co je na fotce? Ta je origo od Atmana.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 14:51 Radek Segin Re: romant
No právě. Ono by to fungovalo i bez molitanu? Tak a Atman už je zapojený v akvárku. Trochu jsem ho zkřížil s Fluvalem, použil jsem od něj vytokovou hubici na Atmana. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 14:25 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
O žádným molitanu jsem nepsal ani slovo, tedy v tom příspěvku kde doporučuji to vytunění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 12:56 Radek Segin Re: romant
No jó kdybych chtěl udělat jak ty navrhuješ tak by mi tam nevlezl už žádný molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 10:23 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Mohlo. :-) Když by jsi chtěl lehce investovat do kvalitního materiálu potom bych do spodního koše dal www.akvaristik.eu/… a do horního www.akvaristik.eu/… . Tím co jsem napsal, netvrdím, že s těma molitanama to nebude fungovat, tyto moderní filtrační média jsou jenom o level výš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 09:23 Radek Segin Re: romant
Jaké kroužky, trubky? V tom Atmanu jsou jen dva koše. Původně to v něm bylo takto: spodní koš molitan, keramika. Horní molitan, vata. Místo té vaty sem dával další molitan.
Mohlo by to tak být?
EDIT-Voda proudí z dola na horu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:40 Jonny Re: romant
Diky mrknu na to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:21 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Ve směru proudění vody dát jako první kroužky, trubky, potom keramiku a na závěr molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 08:07 R Muž romant [27987] Re: Jonny
Určitě ano, je to o spotřebitelích a producentech, mrkni sem rybicky.net/clanky/1570-obhajoba-jednoduchych-akvarii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 06:55 Radek Segin Re: romant
Nevíte jak ty náplně poskládat dotoho Atmana CF600? Do spodního koše molitan a do horního keramiku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 23:57 Jonny – Jiné alternativy
Je možné filtrovat nebo čistit jinak než filtrem? pomoci rostlin například? nebo nechat pouze usadit na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:47 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Já to řeším od boku do boku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:28 Radek Segin Re: romant
A proud by měl být nasměrovanŷ na přední sklo nebo na boční?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 17:13 R Muž romant [27987] Re: radek segin
Já to mám tzv. z jedný strany a když je roztřikovací rampa, tak jí umisťuji na tu kratší stěnu akva, kde je i sání, prostě buď vše napravo a nebo nalevo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 16:48 radek segin Re: romant
Ještě se chci zeptat: Jestli je správné držet se doporučeného nastavení od výrobce, co se týče umístění sáni a výtoku? Ten fluval to má tak že sáni v jednom rohu a výrok v druhém. Ale co sem já tak četl na netu tak je prý toto nastavení špatné, že by obojí mělo být v jedním rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 14:52 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Myslím si, že je to srovnatelná kategorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 13:24 Radek Segin Re: romant
Myslíte že ten Atman je lepší než Fluval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 11:58 R Muž romant [27987] Re: Radek Segin
Nabízí se zde var. použít ten Atman cf-600, který když se osadí kvalitním filtračním médiem(keramikou), měl by vykonat dobrou službu. Případnou výměnu nerealizopvat kus za kus, ale nechat vždy souběžně pracovat jak filtraci stávající, tak tu novu a nechat takto po dobu 4-6 týdnů.
Edit: Tak aby bylo možné se co nejvíce přiblížit skutečné odpovědi tzv. nastavené přímo na danou nádrž, bylo by vhodné se zaregistrovat a zřídit prezentaci předmětné nádrže s uvedením co nejvíce pravdivých údajů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 08:03 Radek Segin Re: NHKG
Bylo to společenské akvárium,ale po léčbě nemoci před asi 4 měsíci zbyly jen 4 neonky, 1 skalar a 3 ancistrusi. Rostlinám se nedaří a tak jich moc není. Asi 5 valisnerii, 1 echinodorus tricolor a dva anubiasy. Svetlo: dvě zarivky 18W, 10h denně. Rostliny sou špatného vzrustu. Vodu měním týdně 1/3. Nedávno. Asi před 3 týdny jsem začal přidávat rasobijec, ale při provozu toho fluvalu řasa neustupovala. Radite čerpací hlavu. To s té techniky kterou mám se nic nedá použít? Leží mi tu tři filtry ladem. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 23:22 Muž MichalV [327] Re: NHKG
Mam celkom dobre skusenosti aj s akva bez filtracie. Je pravda, ze preferujem zarastene akva s primeranou rybou osadkou. Filter je konkurencia pre rastliny a domnievam sa, ze niekedy je menej viac. Ale suhlasim ze to nie je pre zaciatocnika ktory navyse zalozi novu nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 23:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Radek Segin
Bez podrobnějších informací o akváriu těžko radit. Ideálně se zaregistruj a založ si presentaci. Ale jestli tam máš ryby, vyřadil stávající filtr a dal tam tu parodii na filtr, navíc nezaběhnutou, tak začni měnit 30% vody ob den, jinak hrozí, že o ty ryby přijdeš.
Ústup řasy může například souviset se změnou (slabším) proudění, ale určitě na něj nemá žádný vliv vzduchování. Jestli místo vzduchovacího motorku nasadíš na bublifuk čerpací hlavu, bude to fungovat stejně.
Více o zelené vláknité řase a boji s ní zde: rybicky.net/forum/8207

@ MichalV: Na 375l akvárium filtrace čerpací hlavou s tak slabým průtokem? Vždyť to je málo na většinu rostlinných i rybích akvárií. Samozřejmě pokud tam máš jen pár rostlin a ryb, tak to fungovat může. Ale nikomu bych to neradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 22:49 Muž MichalV [327] Re: Radek Segin
ja som mal vo svojej 375 L nadrzi Eheim 2217, ale zdal sa mi hlucny a mal vacsiu spotrebu. Vymenil som ho za cerpadlovu hlavu CIRCULATOR 500 s max. prietokom 500 l/h (4,4W) a mam ju naskrtenu na minimalny prietok kde mi este strhava vzduch cez nasavaciu hadicku. Napojene to mam na dvojramenny bublifuk. Na pohyb vody pouzivam aj prudove cerpadlo ale to nema filtracnu hmotu. S riasami nemam vacsi problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 21:23 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: Radek Segin
ja to mám vyriesené tak, ze vzduchovací motorcek mám vlozený v skrinke, vzadu je vyrezaný otvor na kábel a hadicky, nezabudni na spatný ventil, nedávno som kúpila nové vzduchovacie motorceky, jeden s dvomi vývodmi, sama som sa divila, ako tichunko idú. potlesk Kúp nový motorcek a vyriesené X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 13:46 Radek Segin
Snad se tu najde nějaký zkušený akvarista který mi poradí.
Mám 100l akvárium a v něm sem do nedávna používal vnější filtr fluval 105. Při jeho provozu se neustále rozrůstalla zelená niťovitá řasa. Nedávno jsem onen filtr vypl, zapojil vzduchovací motorek, na něj vzduch. kámen a bublifuk a po týdnu se zdá že řasa je na ústupu.
Neví nekdo čím to je? Jestli tím vzduchováním, nebo tou slabší filtraci přes ten bublifuk? Jde o to ze ten motorek, Elite 802 je dost hlučný.
Jestli by to nešlo vyřešit jinak?
Třeba že by sem místo bublifuku použil jiný filtr a k tomu vzduchoval?
Mám tu doma tichý motorek ale je slabý, utahne jen vzduch. kámen.
Mám tu tři filtry a leží ladem,
Již zmíněný fluval, atman CF600 a vnitřní Shark ADV400.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2016 11:41 - Re: FJ
Pri silnom prúdení sú nitrifikačné baktérie strhávané z podkladu.Ja som to nikdy neriešil.Na začiatky filtrácia šlape na plno,no časom sa zanáša a ten prietok sa spomaľuje sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2016 09:42 FJ – rychlost proudění
Zdravím,
někde jsem se dočetl že rychlost vody ve filtračním médiu by neměla přesahovat 10 centimetrů za minutu.
Je to pravda? Je to nějak vyzkoušené že se nitrifikačním bakteriím líbí do této rychlosti? :-)
Děkuji za odpovědi zkušených.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 18:55 Muž Maaara [95] Re: romant
Na začatku jsem použil original co byla u filtru pak tu z lékárny. Ale už na začatku to šlo ztuha, když to srovnám s tím novým. Včera jsem už jen slyšel uvnitř křupnutí a výtokový ventil se už nezavíral. Takže nic jiného než ho vysekat by nepomohlo. Naštěstí stojí nový necelé 4 kila :-)

Jinak filtr je to vynikající, o tom žádná, neměnil bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:17 Muž martinCA [33] Re: Sitius
ono 3ky mali problemy s o-kruzkami a netesnostou, ale eheim to rychlo riesil. Mimochodom, ta kvalita - ja som sa predtym venoval modelarstvu a ked som presiel z materialov ako 7075 T6 hlinik ci krabon na tieto akvariove zalezitosti, tak som sa smial cez slzy nad tymi plastovymi haraburdami. ale faktom je, ze ked clovek vezme inu znacku ako eheim, je to "este horsie" a tak mozme vo vysledku tvrdit, ze eheim je >>najkvalitnejsi<<. A ocakavat od toho viac, by asi cenu vyhnalo niekam mimo nase moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:14 R Muž romant [27987] Re: Maaara
Buď eheim origo vazelína, což je samostatně cenová raketa, bývá součástí filtru a nebo v lékárně transparentní vazelínu, nepoužívám nic jinýho a zároveň netvrdím, že ten silikon je špatný řešení, nebudu tvrdit že se to nemůže stát, mám třeba zkušenost, že jakmile se v akváriu hnojí, třeba PMDD, tak se rychleji zanáší filtarční soustava, tedy mám takto odpozorováno. Prostě i mercedesek se někdy podělá. Jinak řešil jsem jednou obdobný problém a nakonec jsem celej ten adaptér zalil kyselinou citrónovou(koncentrovaným roztokem), tedy několikrát a do rána to povolilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 17:06 Muž Maaara [95] Re: romant
Od loňského září, mazal jsem při každém čištění filtru vazelínou ... Naštěstí to jde celkem dobře rozlámat a dostat se tak k těm kulovým uzáverum a šroubovákem jsem je zavřel a vyndal to ven. Ten nový jsem místo vazelínou prostříkal silikonem, jde nádherně volně (líp než ten původní namazaný vazelínou), takže ta vazelína asi nebylo úplně to nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 16:55 R Muž romant [27987] Re: Maaara
Jak dlouho tam byl? Mazal jsi před usazením jejich, nebo jinou vazelínou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 16:26 Muž Maaara [95] Re: Sitius
Jo jo, Eheim jsem taky vzal kvůli kvalitě, jenom mě včera ta kvalita překvapila tím, že jsem musel hadicový adaptér z hlavy vylámat ven a koupit nový, protože se vevnitř zasekl a nešel vyndat :-) ... Tolik ke kvalitě Eheimu ... Taky mohly ty převody udělat lépe.

Tak podělat se může cokoliv, kdekoliv, kdykoliv že jo. Jinak na ten filtr nemohu říct křivého slova, ale včera mě, pardon, prostě nasral ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 08:54 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: KodlKT
Já šel do EHEIMu prof. 3, super kvalita, nečetl jsem jediný špatný komentář, chtěl jsem hlavně ticho a kavalitu.Průtok regulovatelnej, spotřeba luxusní, provedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 19:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: KodlKT
Mám JBL901 a to má výkon tak na 100l nádrž. V 325l nádrži jsem musel přidat čerpadlo. Takže JBL1501 bude na tvoje akvárium akorát. Můj kus je dost hlučný. Doporučuju dokoupit ještě keramiku aspoň do jednoho koše a molitan jako předfiltr na nasávání.

Do 5000Kč seženeš i EHEIM 2273 Vnější filtr Professionel 4+ 350 včetně náplní. Ale nevím jaký je, neměl jsem ho. A proti JBL1501 má o hodně menší objem filtračních náplní (objem je na úrovni JBL901).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 18:41 R Muž afc1886 [14777] Re: KodlKT
Na ten objem je super a průtok se dá regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 18:37 Muž KodlKT [0] Re: ondralomnice
Je spolehlivý, četl jsem něco o problémech s těsněním. Není příliš výkonný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 17:44 Muž ondralomnice [81] Re: KodlKT
Taky dobrá volba www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 16:13 Muž KodlKT [0]
Ahoj, jsem úplný začátečník a chci si pořídit akvárium 120 x 40 x 50cm. Po přečtení celého tématu stále nevím pro jaký venkovní filtr se rozhodnout, kloním se ke značce Eheim. Akvárium chci osadit rostlinami a přiměřenou rybí osádkou. Jako filtrační medium použít Eheim biomech a Sera Siporax. Předem děkuji za Vaše rady.

Edit: Max cena 5000 Kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2016 09:42 hepa Re: martin
Děkuji Tobě, Strojkovi a NHKG za rychlou reakci a názory.Je rozhodnuto-určitě půjdu do silnějšího.Na jednotlivé uváděné typy a argumenty ještě mrknu. Kluci moc děkuji.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42843x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380?od=751