Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2014 16:58 Muž Pavel1205 [12] – úprava filtru
Fotka k příspěvku Zdravím, myslíte že bude tato úprava filtru účinější oproti originálnímu řešení? Filtr Aquael Fan Mini plus. 8 dní založené 20 l krevetkárium. Děkuji za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:13 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Beru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:11 Žena TerezaP [5] Re: romant
dobře a molitan bych zvolila třeba tento: levnaakvaristika.cz/… ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:09 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Zreguluješ dle potřeby, ale u té navržené už přidat nepůjde, když by bylo třeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:07 Žena TerezaP [5] Re: romant
ta výkonnější už má 700 l/h není to už moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:51 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Klidně i silnější, výkonnější tu hlavu a biomolitan 10x10x20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:43 Žena TerezaP [5]
přemýšlela jsem o tomto levnaakvaristika.cz/… a koupit molitan..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:38 R Muž romant [27987] Re: TerezaP
Ideál je když po zašpinění, tedy po poklesu výkonu o cca polovinu oproti papírovýmu výkonu dokáže přečerpat klasickou společenskou nádrž 2-3x za hodinu, ovšem je nutné, aby byl filtr opatřen patřičným množstvím filtračního materiálu, aby to nebyl jenom honič vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 19:36 Žena TerezaP [5] – nový filtr
Zdravím, jaký průtok má mít filtr pro 100l akvárium? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:38 Muž sasula [274] Re: amrtin
taky testuju s kyblema... at je rezerva vody... a hlavne v koupelne aby to nevadilo kdyz trochu vytece... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 09:20 Muž DrChila [243] Re: amrtin
a nebo v řece ať ta určitě nepřeteče vana ti klidně může přetýct:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2014 08:58 amrtin Re: Fojtas
Já bych to udělal,jak píše Zdeněk,ale ve vaně,tam máš 100% jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 06:02 Muž DrChila [243]
No pokud chceš filtr zprovoznit tak stačí na nějakém stole nechat rendlík s vodou. Potopit vtokovou hadici a nasát druhou hadicí jakoby kde to z filtru vytéká je tam IN OUT určitě napsáno nebo tak něco kvůli správné funkčnosti filtru. Potom co nasaješ se ta hadice kterou si nasával potopí taky v tom rendlíku. pak až se filtr odvzdušní tak ho můžeš zkusit pustit. A pokud nemáš jistotu tak prázdnej rendlík dát i pod ten filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 03:06 Muž Fojtas [0] Re: Fojtas
Fotka k příspěvku mel bych mozna jeste jeden dotaz - verim tomu, ze se mi to povedlo zapojit a ze to nevytece.. ale priznam se, ze bych velice nerad ten filtr zkazil..jak ho spravne napustit a vyzkouset? potrebuju ho totiz vyzkouset mimo akvarium - kdyz uz napustim 400l akvarium uz bude u steny a uz se k hadicim bez vypusteni nedostanu, takze kdybych neco neudelal spravne sel bych se asi obesit:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 02:22 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Fojtas
MOŽNÁ levnáakvaristika.cz X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 02:04 Muž Fojtas [0] – filtr fluval 403
Fotka k příspěvku dobry den
jsem tdy na foru novy, ve svete akvaristiky sice novy az tak nejsem, ale stejne potrebuji poradit. moje prvni akvarium byla jen 100l takova pohoda, ale s vnitrnim filtrem. ted jsem koupil velke akvarium uz uplne presne jake jsem chtel, ale poprve s vnejsim filtrem. je to fluval 403, pochopil jsem z for ze jde o jiz trochu starsi filtr, avsak mam ho ve slusnem stavu od predchoziho majitele. s cim je vsak problem je zapojeni ten ventilu - ty pojistovaci srouby co by asi mely drzet mezi sebou ty ventily jsou uz praskle a podle me uz nefunguji. muzete mi nekdo poradit kde je sehnat nebo jestli se to da zapojit i jinak?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 19:52 Muž patamatix [408] Re: GP
Už jsem to upravil,bioakvacit je dán tak,že jsou volné všechny stěny krom té zadní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 19:49 GP Re: patamatix
Nejenom, ze se zvysi prutok volnymi stenami, ale zaroven se znizi az k 0 prutok mediem u tech prilozenejch sten a budes z tech mist mit v nejlepsim pripade pomalobeznej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Cim vice sten uvolnis, tim lepe. Predstav si, ze sajes celym povrchem a polovinou povrchu. Kdyz ten povrch bude polovicni, zvysi se rychlost vody mediem na dvojnasobek, a to se asi chtit nebude. Jiste ze je to zjednoduseny pohled (to proudeni neni az tak jednoduche), ale ja bych se snazil mit volne ve vode co nejvetsi cast povrchu.

Mimo jine se to pri mene volnem povrchu rychleji zanese.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:27 Muž patamatix [408] Re: Heimdall
Já jsem to malinko předimenzoval,mám tam kostku 10x10x20 v akva 60x30x30 :) tak ještě bych ho mohl posunout od té jedné strany do předu a tím by byla volná pro mechanické čištění. Ale tou velikostí sleduji spíše více místa pro bakterie. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 15:06 R Muž Silent [5949] Re: patamatix
Řekl bych, že to nijak výrazněji nevadí. Jen se sníží plocha pro mechanickou filtraci, ale biologická plocha v bioakvacitu zůstane neovlivněná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:03 Muž patamatix [408]
Mám čerpadlo s bioakvacitem,vadí něčemu že z důvodu prostoru kostka doražena na dvou stranách ke sklu a spodem na dno,musel jsem ho dát pod písek aby se tam vešel,krátit ho nechci každý cenťák dobrý pro bakterie :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 08:51 Muž fido16 [631] Re: replikant33
Ano taky nakupuju v akva tera a viděl jsem ho na stránkách. Ale myslel jsem že máš ještě nějaký obchod kde to vychází levněji. Cena je v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 08:44 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: fido16
Koupil jsem ho tady www.akva-tera.cz/… a kupoval jsem zakladní + 3x www.akva-tera.cz/… celkem necelích 1500kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 08:40 Muž fido16 [631] Re: replikant33
Čauky můžu se zeptat kde jsi zmiňovaný filtr koupil? A jaká byla cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 08:30 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: replikant33
tak oprava kličky fungují. jen to chce trochu trpělivosti stydim při předělavaní jsem se ujistil že hadice jsou opravdu uplně na ****! Doporučuji vymněnit hadice a dokoupit přisavky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 21:13 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
Tak jsem nakonce koupil Aquael Multikani 800 + 3 patrony se zeolitem v jedné jsem ho nechal a ostatní vyhodil a nahradil JBL MicroMec 1600,biomolitanem a do posledního brčka z Moving Bed.

Filtrační nádoba je perfektní jednotlivé patrony vyrobené z robustního plastu krasně zapadají. Jediné minus je: ozubené klička na dotahovaní. Při konečné 1/2 otačce nefunguje a je třeba vše dotáhnout ručně.
Hadice,kolínka, oblouky, nasávací košik a ostatní nejsou barevně sladěné. Hadice jsou hnědé, 90st. kolena a košik černé, oblouky pruhledné až šedivé. Hadice jsou tvrdé a potřebná smička pro zmněnu smněru je vic jak 50cm.V balení nejsou žadné přisavak na uchycení!!!!!! Bohužel bez přisavek nejde nic nasmněrovat, ani vyrovnat. Takže vše drží jen přisavky na čerpadle a to toho bohužel moc nezachrání....i s maximalním usilím se plastove časti dotykají skla a přez čerpadlo drnčí.Pro tichý chod je třeba zajistit aby čerpadlo levitovalo a ničeho se nedotykalo.Pak je filtr tak tichý že jsem si nebyl jisti zda vubec běží.
Na čepadlo se hadice připojí velice snadno a spoj kupodivu drží.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.02.2014 22:11 Muž glpetr [69] Re: replikant33
replikant33 napsal: ten mam pořad a funguje paradně. ještě něco ?

ano prozraď fóru pro které své aqva filtr Exus 1200 použiješ hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 21:36 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: glpetr
ten mam pořad a funguje paradně. ještě něco ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.02.2014 21:29 Muž glpetr [69] Re: replikant33
Fotka k příspěvku ahoj Jéééé to je ale obrat , ja myslel, že nejlepší je ten tvůj Moving Bed BioFilter ahoj
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: KarlosS
Chcel som rovnako reagovať a niekde som už spomenul, že aj ospevovaný Eheim má pobočku v číne. Lacná pracovná sila ich núti presúvať výrobu tam a šikmookí sa tešia hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:22 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: KarlosS
ten přikon je zajimavy ukazatel, díky.taky víme že není čína jako čína ;-) . ja puvodně žadný ex.kupovat nechtěl ale neodolám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2014 21:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: replikant33
všechny filtry jsou čína. Jen když vezmeš víc kusů, natisknou ti tam tvoje logo. Přesvědčil jsem se o tom u Blau a plno dalších. Znám to i z jiných oborů (letectví). Celkem v tom vedou Poláci, berou velké množství a prodávaj to pod svýma značkama. Kvality se bát nemusíš, ale zjisti si dostupnost náhradních dílů. Já mám čínské filtry skoro všude a hlučností a spolehlivostí kolikrát předčí i "značkové". Typickým znakem pro čínský filtry je vyšší příkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 21:07 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
musim ho rychle objednat než si nekdo uvědomi že zadal chybnou cenu :) za ty peniže se to nevyplatí vyrobit doma :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2014 21:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Zrejme každý čaká, že budeš prvý ty a ohľadom otázky, ktorú si dal ty sa budú obracať na teba. Hold niekto musí byť prvý. :-)
Tá cena nadchla aj mňa, ozaj je chytľavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:49 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: cezarmilan
fungovat bude toho se nebojim, ale tyto filtry jsem optavdu ještě nikdy nevidel. zajimá mně třeba hlučnost nebo jiné poznatky co by mohl někdo mit. nebo zda je to kvalitní a nebo je to nejaká ogejšlená čína co jen kvalitně vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:46 Muž rybka1 [178] Re: replikant33
Trosku velka spotreba el.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: replikant33
Poviem ti to tak, ja by som sa do toho už nebál ísť. Veď už sú filtre opozerané a priemyselná "špionáž" funguje spoľahlivo. No a Diversa už na trhu niejaký ten rok pôsobí, tak neverím,žeby prišla na trh s neotestovaným výrobkom.
Máš to ako s autami, dnes už nikto nevyrába zlé auto, teda ak nekúpiš Daciu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 18:31 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .
Fotka k příspěvku narazil jsem na tyto filtry od Diversa, docela mne zarazila cena a vykon a vzhled je opravdu super,, nemate stim nedko zkušenost ?

www.akva-tera.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 17:23 Muž Kaplan007 [51]
Tak to je ok palec Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.02.2014 16:59 R Muž romant [27987] Re: Kaplan007
Pro osvěžení to probíhá asi takto. Po hodině bez kyslíků začne docházet k ustávání množení bakterií, po 3 hodinách nitrifikace ustává jako celek a cca po 12 hodinách se proces nitrifikace obrací, bakterie začínají hynout a filtr se stává spíše toxickým, než prospěšným pro akvárium. Co je podstatný, to je kondice dna, protože to jako další filtr tzv. odchází pomaleji než filtr, takže i 24 hodinová odstávka nemusí dopadnout špatně. Takže Tvůj případ je tzv. v normě a nění, snad krom výměny vody, nutno dělat nic, po té odstávce filtru. To co jsem rámcově popsal je nutno brát s rezervou a jak známo každý akvo je originál a to co jedno akvo ustojí, další už zvládnout nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 16:44 Muž DrChila [243] Re: Kaplan007
no i kdyby jsi to měl nadýl odpojené tak se ti s 200L akva nic nestane vypadli pojistky u nás doma když sem byl ve škole a na noční v práci 2 dny bez okysličování filtrace a světla a stále všechno žilo. :) toho že zabiješ ryby se neboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 16:43 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Kaplan007
Jestli bylo filtrační médium po dobu výpadku ponořeno ve vodě, mohla by dostatečná populace bakterií takovou dobu přežít.

Jestli jde o ten externí TetraTec z prezentace, pro jistotu bych snad před jeho znovuuvedením do provozu vypustil objem vody, který v něm byl po dobu výpadku, aby se tato voda nevrátila do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 16:16 Muž Kaplan007 [51]
Jak dlouho vydrží filtrační bakterie ve vypnutém filtru? Po malé nehodě mi žena odpojila filtr na cca 6 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 14:53 jamajcan Re: RBeil
Teflonová páska.Omotat místo té izolačky,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 14:49 Muž RBeil [174]
Fotka k příspěvku Tady je fotka jak to celé vypadá PS: ta trubka tak neodstáva je už přidělaná
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 14:48 Muž RBeil [174] – Těsnění u závitu
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych se zeptat mám menší problém s těsněním u filtru, Po zapojení se voda lechce tlačí zkrz závit... Zkoušel jsem závit omotat izolačkou ale to pomohlo jen zlechka. Máte nějaké zkušenosti ? Je to dlouhý závit celkem pevný za takové te velkooběmové pupmy na čluny atd...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:06 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: monule
Možná je to tím, že je to novinka. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 21:05 monule Re: doktorDa
aha ja mam vzdycky smulu na ,,kazove,, vyrobky takze ten radeji ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 20:38 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: monule
Jestli myslíš sicce whale tak co vím od p. Šmerdy ze sklorexu tak je zatím problém se zastoupením a náhradníma dílama. Znám lidi co jsou s ním spokojení, ale i právě , že někteří řešili a řeší poruchu.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 33 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42843x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380?od=1001