Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtrace

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Filtrace
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:57 Muž Dohny [4]
Jak mi můžete vysvětlit, že ta samička mečovky pořád čmuchá u hladiny? Doufám, že mi brzo nechcípne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:54 Muž Dohny [4]
No jo pánové, je to v "řiti". Akvárko i ryby mi koupila holka k výročí, protože už po něm od dětství toužím a nevím jak jí mám vysvětlit, že to akvárko musí být větší. Bohužel nemám u sebe tolik prostoru abych si mohl pořídit 2. Těch 30 litrů by šlo, ale už pak nevyužiju tu devítku. Mohl bych tam hodit krevety a nějakou kytku jak radíte, ale nějak nevim kam bych to všechno dal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:51 Muž Yirka [9141] – Re: Dohny
9 litrů je opravdu málo a bylo by nejlepší (a nikoli méně zajímavé) se podívat po krevetkách. Nicméně z těch malých rybe, které by mohly být i v "Medříči" bych se ptal po samečcích živorodky Endlerovy.
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_endlerova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:49 Muž pancéřníček [168] – Re: Dohny
Ty jsi ale opravdu srandista :-) no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:45 Muž Dohny [4]
Ok, díky moc za rady a odkazy. Myslíte si, že alespoň nějaký páreček by se večel do těch 9-ti litrů? Neonky jsou třeba malé, ikdyž mají žít v hejnu, tak třeba by to nebylo špatné. U nás těch rybiček není moc výběr a tyhle mečovky byly takový jediný vzhledově přijatelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2010 18:29 Muž Yirka [9141] – Re: Dohny
Problém je v tom, že prodejna je od slova prodávat a to je hlavní preference. Rovněž personál v prodejnách nebývá často na výši a vše je podřízeno tomu aby se prodalo a když jsou úhyny tak se prostě prodá další. Někdy prostě čím hůře, tím lépe. Čest výjimkám, které existují a ty obchody jsou mezi námi všeobecně známy. Ten článek od Sery není špatný, ale jako každý výrobce má článek prošpikovaný dalšími, většinou zbytečnými produkty, které začátečníkům podprahově podsouvá ke koupi. Proto bych doporučil zde oblíbené odkazy, které jsou napsány chovateli a vycházejí z vlastních zkušeností a hlavně, jejich funkčnost je praxí ověřena. Za půl hodiny tak získáš obecný přehled a v případě problémů se máš kam vracet.
www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
Říkám tomu začátečnická trilogie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 18:27 Muž pancéřníček [168]
Dohny napsal: Popletl jsem název, je to mečovka zelená vídenská, ikdyž v tom asi moc rozdílu nebude. O víkendu budu mít 30 nebo 60-ti litrové, tak to snad bude na ty dvě ryby stačit.
Máš pravdu,že mezi nima moc velký rozdíl není,ale měly by se chovat v hejnu s převahou samic.Takže pokud budeš mít to 60 litrové,ještě si nějaké pořiď,tak do 5 kusů celkem.Sice budou rybky menšího vzrůstu,ale pořád je to lepší než těch 9 litrů.Ale jestli budeš mít aq 30 litrové,radši je odnes zpátky.Ale nejlepší by stejně bylo si pořídit úplně jiný druh i když budeš mít tu šedesátku.

Všichni děláme chyby,nikdo není neomylný,ale přečíst si jednu stránku A4 o rybce snad není takový problém.A věřit něco prodavačům v akvaristikách,nebo nedej bože ve zverimexech je často o hubu.Samozřejmě ne vždy tak tomu je.Ale aspoň jsi zas o něco moudřejší...
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:29 Muž Dohny [4] – Re: GP
Na tento bych reagoval mím příspěvkem psaným výše. Doufal jsem, že v prodejně o tom budou něco vědět a poradí mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 17:25 GP – Re: Dohny
jde taky o to, ze v 9l cerstve zalozeneho akvaria (ty 2 dny to je tak na sednuti kalu) se rychle hromadi odpadni latky a bez rostlin a ZABEHNUTEHO filtru prip dennich vymen vody to dlouho nemusi prezit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.02.2010 17:07 Usine – Re: Dohny
Nic si z toho nedělej každé začátky jsou těžké a není to jen o akváriu. Každý z nás udělal nějakou blbost, těch křiklounů si moc nevšímej, většinou je to tak, že jen vrací to co samy před časem schytaly. Ještě že za mých mladých let nebyl internet, to bych schytal jmen. V jednom ale mají pravdu. Něco přečíst by jsi si mohl, dneska je to obzvlášť jednoduché.
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:46 Muž Dohny [4] – Re: deCORF
Škoda, že nemůžu hodnotit. Dal bych vám palec nahoru ;-)
Je to prostě tak, jako mě taky dokáže vytočit, když se někdo montuje do mého oboru aniž by něco věděl. Dělám slaboproudou elektroniku, kamarád ze třídy si natahal do auta různé led diody a blikátka, až mu auto vyhořelo. Na zabití, že? Ale prostě je fakt, že pokaždé, když sem něco napíšu tak jsem zvědavý jaká bude reakce. Prostě jen potřebuju radu a tohle je dobrý fórum s dobrýma lidma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2010 16:33 Muž deCORF.OBRAEN [220]
Chalani..niekedy ked čítam tieto forum tak mam pocit ,že niektorí začiatočnici musia mať naozaj strach sa niečo opýtať,pretože hned zaútočite nanho až ho musi prejst chut na venovanie sa nášmu spoločnému hobby. Sice je pravda ,že niekedy by trebalo sa najprv informovať a tak začínať ,ved predsa aj rybky su živé tvory ale neznamena aby sme začiatočníka totalne zhodili :-( .Tiež sme nezačínali ako profesionály..Ja sa priznám ako 6 ročný chlapec som mal prvú rybku Guramu perleťovú vo 4 litrovej flaši od uhoriek..Sused mi ju daroval aj s fľašov :-D ..a vzorne som sa o nu staral a žila mi dlhooo..až kým neumrela po cca niekoľkých mesiacov sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:25 Muž Dohny [4] – Re: reddriver
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:24 Muž Dohny [4] – Re: Wexelo
Ne, to ne, mrkni na tyhle stránky, než bych došel do konce tak ani nevím co psali na začátku www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:14 Wexelo
Dohny napsal: Popletl jsem název, je to mečovka zelená vídenská, ikdyž v tom asi moc rozdílu nebude. Je sice moje chyba, že jsem si nepřečetl nějakou velkou bichli o akvaristice, ale taky trošku předpokládám, že když už někdo ty ryby prodává a vidí, že si kupuji nové akvárko, tak o tom snad trošku něco ví a upozorní mě. 9-ti litrové akvárko mám pouze na pár dní a budu do něj dávat možná malé rybky na potěr. O víkendu budu mít 30 nebo 60-ti litrové, tak to snad bude na ty dvě ryby stačit.

Jakou bichli ??? Vám přijdou dva odstavce popsané u jednoho druhu ryb jako bichle ???? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:02 reddriver
Já bych to neviděl tak černě, prostě udělal chybu začátečník, já myslim, že většina z nás taky udělá chybu a pak se z ní poučí a snaží se ji příště nezopakovat. Dohny ty rybičky tam nebudou šťastné proto máš dvě možnosti: buď ryby darovat nějakému známému nebo koupit větší akva. Do těch 9 litrů koupit na začátek něco jiného projet si zdejší atlas a něco určitě vybereš;) Jak říkám, chyby dělá každý, ale důležité je se poučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 16:00 Muž Dohny [4] – Re: pancéřníček
Popletl jsem název, je to mečovka zelená vídenská, ikdyž v tom asi moc rozdílu nebude. Je sice moje chyba, že jsem si nepřečetl nějakou velkou bichli o akvaristice, ale taky trošku předpokládám, že když už někdo ty ryby prodává a vidí, že si kupuji nové akvárko, tak o tom snad trošku něco ví a upozorní mě. 9-ti litrové akvárko mám pouze na pár dní a budu do něj dávat možná malé rybky na potěr. O víkendu budu mít 30 nebo 60-ti litrové, tak to snad bude na ty dvě ryby stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 15:57 Muž Dohny [4] – Re: GP
Vodu jsem nechal 2 dny odstát a postupoval jsem podle návodu, co mi byl na pytlíku s rybkami. (od něčeho tam přeci je)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2010 15:56 Muž Dohny [4] – Re: JuraS
Milý pane, nechápu proč se navážíte do mého věku a rovnou mne házíte do společné hromady dnešní mládeže. Jediné co o mě víte je to, že mám přezdívku Dohny a je mi 19 let. Nic jiného. Proto mne prosím hned neodsuzujte, že jsem lempl, který umí psát akorát SMS nebo facebookovat. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   15.02.2010 14:30 JuraS – Re: Dohny
nemám odvahu pročítat a nebo jsem líný pročítat ? dnešní mladí jsou od přírody asi standardně vybaveni leností se cokoliv učit a co není v mobilu formou sms nebo to není ve zkratkách na fakebooku pak na to ani nazaostří oči..mám to doma kdy moje puberťačky místo aby si přečetli návod od novýho mobuilu jdou za mnou abych jim vysvětlil tu a tu funkci a rovnou mi donesou manuál...páč proč by si měli číst návody, že ??? si někdy říkám, že akvária a rybičky by se měli dávat až po přečtení základních pravidel zakládání akva a vyplnění jednoduchého testu..tohle by mělo platit u prodeje každého živého zvířete...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 13:08 GP – Re: Dohny
navic pokud ste tam dal ryby zaroven s vodou, coz asi ano, ze... tak se mozna rybky opravdu chovaji prirozene, ale zene je pud sebezachovy. nechci vas podezirat, ale jiste vite neco o formach dusiku v akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2010 22:35 Muž Sid [6648] - Rostliny – Re: Dohny
2 mečovky do 9 lt nádržky? To je pro ty rybky neštěstí... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:34 Muž pancéřníček [168] – Re: Dohny
Si děláš legraci,žes nacpal 2 mečovky zelená červená do 9l akvária? Doporučený objem aq pro tyto ryby je nad 100 litrů,max nad 60.Ale to už zakrní.Ale do 9 l tone
Já nikdy nepochopím,jak si někdo může koupit rybu a vůbec nic o ní nevědět :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:18 Muž Dohny [4]
Supr chlapi, díky moc. Myslíte si, že by 9-ti litrové akvárko, ve kterém je pár kamínků, 2x Mečovka zelená červená a možná přibyde i nějaká kytka vydrželo bez nějakých chemických úprav? Dal jsem do akvárka rybky v pátek a dnes jsem třetinu vody vyměnil, ale voda je mírňoulince zakalená. 2 dny se potloukaly u dna, ale dnes najednou samička furt strká šňupák na hladinu. Někde jsem četl, že tenhle druh obývá horní třetinu akvária, tak snad se vzpamatovaly z nového prostředí a nebude to nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:06 R Muž Silent [5949]
Tady jsou příklady konstrukce www.mamejeradi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:03 Pepas
jo jako obvykle,jednoduchá instalace a jak říká pan Václav,tak si myslím že to stačí,zdravím Vaclave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 21:01 Usine – Re: Dohny
Klasická bublifuk. Kus molitanu z dírou do které vložíš navrtanou pvc trubku a přidáš hadičku od motorku. To celé na přísavku potopíš a přicucneš ke sklu. Proud vzduchu vyhání vodu z trubky. Jde to i koupit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 20:51 Muž Dohny [4] – Filtrace
Předpokládám, že už to tu bylo zmíněno asi milionkrát, ale nemám odvahu pročítat každý topik zvlášť. Na stránkách www.akvarijni.cz/… zmiňují vnitřní molitanovou filtraci se vzduchovacím motorkem. Jak to funguje? Mám vzduchovač v akvárku a přemýšlím i o nějakým obyč ponorným filtru, tak bych byl rád, kdybych nemusel dokupovat ještě sólo čerpadlo. Díkec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 21:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bart Simpson
pokud ti to bude stačit proč ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:41 Bart Simpson Re: matlala
Aha tak nic no nevadí ja koupím nový a asi jenom bublifuk a elite sundám filtrační část a budu používat na doplnování nové vody ok? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Bart Simpson
To není možné, nefungovalo yb to, filtr musí jed neustále, jinak v něm pomřou nitrifikační bakterie a neplní svůj účel-filtruje pouze mechanicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 20:26 Bart Simpson – Elite mini vyhazuje pojistky
Mám nápad že bych tam dal bublifuk který by filtroval bud přez den nebo v noci a jeden filtr by se na noc vyol a druhý by jel.... ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 11:11 Muž O.Tom [439] – Re: Morath
To je asi individualni, jake ma kdo moznosti, prostory, finance, atd..
Ja osobne nemam rad filtry uvnitr akvaria i kdyz to ma sve vyhody, ale prici se mi ubirat rybam prostor.

Nevyhoda prodavanych ext. kyblovych filtru je maly filtracni objem a u tech lepsich i cena.

Libi se mi vnejsi prepadovy filtr, ale je dobre na nej myslet uz pri vyrobe akvaria a vyvrtat do dna ci steny otvor pro odtok prepadu, tyhle filtry maji objem kolik si sam zvolis, jsou hodne dobre a vpodstate se "nikdy" nemusi vypinat a muzes provadet udrzbu za chodu. Akorat trosku konstrukcne narocnejsi a zalezi na tve zrucnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 09:44 koblihcz – Re: Morath
Add filtrace: mam externi filtr Eheim Ecco, snadna udrzba mala spotreba ... pohoda - ale neco to stoji, obzvlast pro tvych 700 l by to byla palka. U tak velkeho akva bych mozna sel do nejakeho pomalutekouciho, ale nechal bych si ho vlepit primo do akva nekde na zadni stenu - pripravis se sice o nejaky objem, ale myslim ze staci 4-5% celkoveho objemu, takze zadna hruza a pokud budes delat to pozadi da se dobre za nej schovat. Pak ti staci dokoupit cerpadlo za par stovek, filtracni hmotu a hadici. Nemusis resit kam umistis filtr, nemusis se starat o zadne hadice ven akva a mozny unik vody, atd.
Nejake informace o filtraci jsou tady:
www.discus.cz/…
o vyrobe externiho filtru tady:
www.cichlidworld.eu/…
www.volny.cz/…

Add pozadi: ja to taky dost resil, to cementove pozadi se mi taky libilo, ale muj cil byl hodne zarostla nadrz a kdyz jsem si tady prochazel prezentace podobnych nadrzi s vyrabenym pozadim pro ispiraci, tak jsem zjistil, ze to za to usili s vyrobou pozadi a dalsimi uskalimi ktere to ma vlastne nestoji, protoze nakonec stejne nebude videt. Takze muj problem s pozadim vyresil kus papundeklu a cerna barva :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 08:36 Muž Morath [29]
Uz jsem se na to ptal, ale odpoved neprisla :) takze - mam si udelat externi filtr podle jednoho z mnoha navodu ktere jsem videl, nebo si koupit radeji original? Pouzivate nekdo vyrobeny a mate s nim dlouhodobe dobre zkusenosti (pokud ano, tak prosim link na navod)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 16:21 Štěpán – .
Já osobně měl před lety půdní filtr v druhém akváriu a nerostlo tam nic. V prvním nebyl a byla tam džugle - s normálním molitanovým filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 11:32 Sidonius – To Štěpán
Štěpán: "...Půdní filtr omezuje (zabraňuje) růstu rostlin!!! NEPOUŽÍVAT!!! ..."

Čekám, jestli se někdo připojí s jinou zkušeností... Zatím nikdo... Tak jsem první:
Všeobecně se tato teze traduje. A nejspíš oprávněně. (Argumenty by se našly... :-) )
Měl jsem jej kdysi dávno v akva s monokulturou valisnerií. A ty si spokojeně rostly a u toho kvetly...
(Je ale pravda, že to bylo v době, o níž pamětníci tvrdí, že akvárka fungovala tak jaksi sama.)

Jinak ale souhlas - bublifuk je třída! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2006 09:26 Štěpán – .
Půdní filtr omezuje (zabraňuje) růstu rostlin!!! NEPOUŽÍVAT!!!

To je stejně zajímavý, kolik lidí má problémy s filtrem, kdyby si koupili obyčejnej molitanovej na vzduchovací motorek tak by to bylo nejenom nejlevnější ale taky by to bez problémů fungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2006 20:49 Martin – Eheim vnitřní filtr Aquaball 2210
Prosím vás o radu.Koupil jsem si akvaset 126L, kde je výše zmíněný filtr. Průtok mam na maximum a z výtoku se zdá poměrně silný proud, ale zdá se mi, že špatně saje. Když kolem filtru plavou nějaké nečistoty, tak jako by tam vůbec nebyl, nečistota není nasátá do filtru.Čím to je? Je to normální? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 19:54 Patrik – Re: Mikeee
Mikeee:Skuz dát na ten filtry kde jsou ty diry nějakou punčochu nebo něco takového!!!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 19:49 Dracula – Re: Věra
ja osobne pôdny filter nepoužívam....počul som totiž hrôzostrašné príbehy o tom ako sa pri čistení pôdneho filtra muselo rozoberať celé akvárium.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 19:10 Věra – Půdní filtr
Chtěla bych se na něco zeptat, než se ponořím do literatury. Má někdo delší zkušenosti s půdním filtrem. Já za tu malou chvíli tu nejlepší, ale co funguje hned od počátku a napoprvé, je podezřelé, tak bych ráda slyšela i nějaké zápory - jsou-li. Dík za jakoukoli zkušenost nebo zlepšovák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2005 18:57 Mikeee – Otvor
Zdravim!

Mam problem s neonkama a s filtrem. Mam filtr tetratec 600, na jeho zadni stene je takova mala skvirka(akorat na neonku) do ktere se mi uz po druhe za dva dny vsala neonka(bohuzel kdyz jsem ji vyndal byla uz mrtva). Nevite nekdo jak by se to dalo vyresit??? Predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2005 12:38 Dracula – Původ zákalů
Takze, zákaly vody moze sposobovat - 1, zle premytí strk, prípadne kamene, 2, pri zakladaní akva, alebo pri nejakých vacsich zmenach sa moze stat ze sa akva na nejaky cas zakali, zakal by mal po par dnoch sam zmyznut /vlastne skusenosti/ Vobec to nemusel mat na starost ten filter. To ze sa ti tam ta voda "vali" nieje bohvieco. Vzduchovadlo by malo fachat rovnako ako filter - nonstop. A liek na depku? Citaj, studuj, pytaj sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2005 12:37 Radka – Zákaly
Ahoj! Dostala jsem k Vanocum akvarko 112l. Mam lehci problem. Voda se mi porad zakaluje. Puvodne jsem tam mela filtr co byl v setu AQUAel-2, ale mela jsem pocit, že to vůbec nestačí. Dostala jsem ještě starší filtr SHARK 3. S ním se mi to zdá lepší,ale děsně v akvárku teď "valí" voda... Jo a taky jsem se chtěla zeptat, jak dlouho se musí vzduchovat (mám kámen u dna). Filtr mi běží nonstop. Jsem v lehčí depce z toho, že dělám někde chybu a netuším kde. Můžete mi, prosím pomoc? Díky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2005 12:35 Dracula – Dostatečné
Podľa mňa by to malo stačiť. Pre akváriá s tvojim objemom sa odporúčajú filtre približne s takým prietokom aký si uviedol. Ja osobne mám v 84 l akva filter s prietokom 450 l. Ak ti to ale nestačí, može byť problém vo filtračných médiách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2005 12:33 Robi – Průtok
Ahoj, mám v akvárku 100x45x45 2 piraně netererovy, 6 čichavců a nějaké sumečky. Potřebuji poradit, jaký je dostatečný průtok filtru. Mám v akvárku dva filtry s průtokem dohromady cca 1000 l/hodinu a nestačí to. Krmím patentkama, koretrama a kuřecím masem cca 1,5 kg na 14 dní. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:21 xdis – Vývod
Vývod standartního filtru mám asi 8 cm pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:19 Jirka – Instalace filtru
Koupil jsem klasicky molitanovy vnitrni filtr. poradte, jak ho spravne nainstalovat (vyskove). A/ vyvodova trubice kousek (centimetry) nad hladinou a bude tam vytekat filtrovana voda (uvidim, ze filtruje). B/ vyvodova trubice na urovni hladiny C/ vyvod pod hladinou (jak jsem se docetl na tomto webu). Diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2005 22:16 xdis – Rychlost filtrace
Základy jsou asi tyto: Když je málo rostlin a mnoho ryb, odkaluje se třetina vody za týden. Rychlost filtrace - nádrž aby protekla za hodinu, u tak velkého počtu ryb, jako u Vás, i víc. Provzdušnění = Viditelné bublinky vypouątěné těsně pod hladinou.
Přesunu debatu sem: https://rybicky.net/forum/9043

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [33] 34

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 42843x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/380?od=1601