Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chlazení akvária

 

NápovědaFórum » Technika  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Chlazení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 07:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Losky
@Rájovci: Bacha na ty teploty, v domovině jsou možná snesou takové rozpětí, ale pochybuju, že to bez problémů přežijí zdegenerované akvarijní exempláře.
Losky napsal: Nepoužíváte někdo větráky Noctua? Do krytu jsem si zapojil dva 92mm větráky Arctic Cooling, ale jsou docela hlučné. Přemýšlím, že ještě koupím gumové úchyty větráku, aby co nejméně rezonovaly. Kus stál asi 130Kč a Noctua stojí 400Kč za kus
Nepoužívám, protože na tu cenu jsou strašné! Jsou lepší značky, třeba Scythe, Nexus, Enermax,... Každopádně doporučuju používat 120mm verze s maximálními otáčkami kolem 1200ot/min, mají nejlepší poměr hluk/průtok a k nim nějakou regulaci. Pak se u většiny i levných větráčků dá najít poloha, kdy ještě solidně foukají a přitom hluk nevadí (a zrovna toto jsem u mojí Noctuy nenašel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.07.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Moucha
Moucha napsal: Tak by se to melo opravit v atlase ryb.... podle prezentace nadrzi ma jednoho rybicky.net/atlasryb/rajovec_dlouhoploutvy
a v atlase je uvedena teplota : 15-25°C

mozna by to byl vic nez zasluznej cin, opravit chyby a nepresnosti v atlase....

Holt ještě asi neměl svátek... hop kdyby se pán podíval, tak jsem proti jedné jeho opravě v atlasech docela v plusu...Mám jich již 53. Možná jsem zrovna chyběl... sad Nevím. Ale co vidím, to opravuji. Pravda, někdy bezúspěšně, ale opravuji... smich Kdybych měl opravovat cíleně, tak to by byla šílená práce s ohledem na výplody mnohdy "lidotvorby"...Viz dnešek...U těchto ryb je vyvinuto přídatné střevní dýchání, což jim umožňuje využívat kyslík ze vzduchu.Tak by tuto drobnost mohl vsunout někdo z adminů...protentokrát X-)
On ten rájovec má totiž rozsah výskytu (a tudíž rozsah teplot) skutečně obrovský s ohledem na rovnoběžky, ovšem je třeba podotknout, že si ryba musí zvyknout...A třeba i na teplotní kolísání. Ba lze říci, že jí dokonce prospívá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 22:16 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nepoužíváte někdo větráky Noctua? Do krytu jsem si zapojil dva 92mm větráky Arctic Cooling, ale jsou docela hlučné. Přemýšlím, že ještě koupím gumové úchyty větráku, aby co nejméně rezonovaly. Kus stál asi 130Kč a Noctua stojí 400Kč za kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2012 21:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: LiborSprysl
Tak by se to melo opravit v atlase ryb.... podle prezentace nadrzi ma jednoho rybicky.net/atlasryb/rajovec_dlouhoploutvy
a v atlase je uvedena teplota : 15-25°C

mozna by to byl vic nez zasluznej cin, opravit chyby a nepresnosti v atlase....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.07.2012 21:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Rájovci žijí v rozmezí 18 (i 10, ale to je třeba aklimatizace)-35(i více) stupňů zcela běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 19:00 Rakvista Re: Moucha
To je mi jasný že chladit úplně bez odparu nejde ;-),jde o o to že by se to dalo minimalizovat,jen jsme to zahnali do krajností a jak jsem koukal na stole nemáš moc místa.Takže to je také otázka prostoru a né jen chladiče.Mě napadlo udělat či sehnat z nerez oceli krabičku,která by se prostrčila krytem a do ní dávat suchý led.Tudíš by se nemuseli dávat namrazit PETky.Bylo by to schůdné řešení i pro malá akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 18:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
ja mam v kanclu uz od brezna okolo 30°C a v tech nejvetsich vedrech se to blizi ke 40°C (v centrum mesta, samej beton) ve stinu a v pruvanu!! takze bez vyparu bych to tezko uchladil na tech 25-26°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 16:17 Rakvista Re: davidek75
A já si furt myslel že je to tam proto aby mohli gumy buzerovat že je zasviněná výstroj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 16:13 Rakvista Re: Moucha
Ale to vlhko v Africe za to tleskaj páč nemaj koberce,tak se jim nemá co na podlaze kroutit.Není takový problém vzít dvě trubky o dvou průměrech zasunout do sebe a tu vnější či vnitřní naplnit chladícím médiem nebo vnější omotat kolem vnitřní naohýbat,ožebrovat a chladit vzduchem jen by se musel udělat chlazený výměník aby médium také cirkulovalo.Vycházím z toho že se většinou chladí na max.25°C-23°C to rybičky,krevetky většinou snáší dobře.Asi nikdo nechladí 15°C a méně stupňů což už chlazení jen vzduchem moc dobře nejde např.při 30°C,ale o těch 5°C to srazit jde.Jo pokud studené akva tak už se podívám do sekce mrazáků a udělám chlazení z jeho střev.Což zas obnáší odizolování systému od okolního prostředí a muselo by to jet non-stop.Ale tady zatím řeší jen dočasné chlazení při "vysokých" teplotách.Takže je třeba něco co naistaluju a pracuje to jen když je třeba stejně jako větráčky.
Pak je ještě jedna možnost než příjde jaro olepit akva desítkou polysterenem ze všech stran a na podzim to sundat.Jen nevím jak pak odvádět teplo od světel a provádět běžnou údržbu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 16:04 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Moucha
přesně proto má vojenská čutora kolem sebe filcový obal smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:46 Rakvista Re: rakvisti
...šlo by to ještě jinak za použití čerpadla by nemusela být doplňovací nádrž nahoře,prodávají se plašany co hlídají hladinu tak by místo řevu spustili čerpadlo a hotovo dvacet i když myslím že to už se taky prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
podle me to staci pridelat na radiator... v lete chladi v zime hreje.... a kdyz tam bude vodivej spoj tak mas i ochranu akva uzemenim.... chladit vodu vzduchem je dost silene...

jeste me napadla variace na principu vyparu vodu.... tj. ze trubky jsou obaleny savym materialem jenz je zvhlcovan, zaroven je pomoci ventilatoru podporen vypar.... tim dochazi k ochlazeni.... jen to musi byt ve stinu

nebo nejaky varianty na tenhle napad www.ekoblog.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:31 Rakvista Re: Moucha
Proč tak složitě?Obyč napouštěcí ventil z WC ty jsou citlivé jak se nastaví,jen nevím kdo by chtěl mít nad akva reservoár smich Mě by asi polovička nepoděkovala,ale zas by to bylo dobré na výměnu vody nemusel bych mít kanistry u postele palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:26 Rakvista Re: Tomas Enderson
Kdo by chtěl může si to dát třeba jako dekoraci celý stěny smich rozměry jsou na každém.
Ale myslím že na arktidu by se už mušelo požít nějaké médium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
a jeste me napada ze by nemusel bejt takovej problem udelat samodolousteni akva.... dostatecne velka nadrz-kanystr, barel, umistena na skrini... hadice.. a plovakovy ventil.. nebo kulicka....

o dovoleny mi to dolejvaj kolegove z kanclu, takze takovyhle veci nepotrebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:17 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: rakvisti
A když to bude dost masivní a rozměrné tak nebude problém pěstovat ryby z arktických oblastí. potlesk

Martin Honzejk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 15:13 Rakvista Re: Moucha
Ten potah bych raději viděl plastový,nic proti kovům.Myslím že snaží je sehnat blok dobře tepelně vodivého kovu(měď,hliník)nechat vyfrézovat kanály,průchod na hadici.Apropo o této novince nemám ani tucha stydim Pak ještě jedna varienta možná splašit kus nerez trubky naohýbat a osadit měděným či alu žebrováním což by už nebyl takový problém mít TIG smich samozřejmě že by to stačilo jen pevně nasadit,ale tím by se snížil převod tepla.Mělo by to i jednu výhodu oproti masivnímu bloku a to že by se dal použít větrák na celou plochu chladiče.Tímto řešením by měl odpadnout i nadměrný odpar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 14:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
a co ceskej vynalez? skvela vecicka.... na lehce tavitelny vodivy forme se elektrolyticky pokovi pozadovanym kovem, ta se pak navrta a zahreje, cimz se odstrani forma.... medii to probehlo pred par lety... jen mit na to vybaveni, pripadne by se dala tahle pozelezit med, cisty zelezo nerezavi....
ale to se dostavame asi do rise snu....

jinak jsem premyslel i nad medenymi trubkami vylozenymi tenkou folii... neco na zpusob oprav vodovodniho a kanalyzacnyho potrubi vlozkovanim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 14:30 Rakvista Re: Moucha
Ono se nemusí vyvarovat mědi a hliníku pokud s nima voda nepřijde do styku.Už jsem nad tím také uvažoval jako na možné varientě chlazení,ano účinek by byl snížený,ale záleželo by jak rychle by jakým masivem ta voda protékala nehledě na to že i to by se dalo uchladit větráčkem.Bohužel nemám dobrou možnost sehnat hliníkový či měděný blok a pak přístup k CNC.Potom by to byla srandasmich A pak to nemusí být jen kanystrového,hrncového filtru,ale i u vnitřního u toho by se vyvedla hadice z výpusti ven z akva přez chladič zpět do akva jen by se podle výkonu čerpadla přidalo jedno pomocné na ústí chladiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 13:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
no videl jsem fotku jak to nekdo hnal pres spiralu zabudovanou v maly lednici..... kdybych mel externi hrncovej filtr tak bych premejslel nad vyuzitim radiatoru.... ten je pres leto pekne sttudenej....jen je treba pocitat se zvysenym odporem a nebezpecim zanaseni, vyvaroval bych se medi, bronzu a hliniku...

tezko radit kdyz nevim o kolik stupnu to potrebujes snizit a jaky mas moznosti ci jak jsi sikovna.... osobne jsem schopen dost experimentovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 13:42 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Moucha
Jako něčím ochlazovat výstupní hadici filtru? Jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 13:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Eva_R
mozna by se dal nainstalovat nejaky chladic na vystupni vetvi filtru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2012 13:05 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Ičin
...Kanystr je mě na mechanickou filtraci na prd...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 12:40 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: LiborSprysl
Šlo mi o rájovce, těm teplá voda asi dobře nedělá. Tak je lepší nechat to být? Vždycky to přežili, ale chtěla jsem jim ty vedra ulehčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2012 12:18 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: LiborSprysl
Jo to máš pravdu a myslíš, že když nad tím rybníkem či rýžovištěm, ve kterém ty labyrintky žijí nefouká vítr? Je pravda, že asi v tu dobu se radši, aby nenastydly, nechodí labyrintky nadechovat a čekají, až se hladina uklidní a větřík ustane. smich :-D

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2012 11:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: Eva_R
Myslíte si, že když je v Asii přes 35 stupňů (což v místě výskytu labyrintek také bývá), tak že voda nemá skoro to samé? Zvláště u labyrintek, které si zrovna nelibují ve skotačící vodě? Myslíte si, že jim tam někdo zapíná také ventilátorek? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 11:29 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Labyrintky
Používáte ventilátorky i u labyrintek? Nevadí ten průvan nad hladinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 10:49 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jinak abych to shrnul- o mě nejde,já to řešit nepotřebuju.
Chlazení funguje,ale za cenu většího odparu(mimo jiné) což může být problém při delším volnu(dovolená,nemocnice),zvlášť pro vnitřní a vnější závěsné filtry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 10:20 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sid
Kanystr je mě na mechanickou filtraci na prd. Tady je paradoxně ta levnější varianta lepší. Ten bio by tím šel vyřešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 10:10 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Ičin
...co je "pořádný filtr"? Mám 2 a na funkci nemůžu říct půl slova...
Ve vašem případě tím myslím vnější kanystrový filtr.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 10:08 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: NHKG
...U externího nekanistrového filtru prostě velký pohyb hladiny není možný...
Z čeho usuzujete, že Ičin filtruje své akva externím nekanystrovým filtrem?! coze
Já čtu v jeho prezentaci, že má dva interní filtry... :-O
Proto jsem také napsal to, co jsem napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:58 Rakvista Re: Ičin
Pokud snižuji hladinu(výměna vody) v akva tak to také vytahám ikdyž mému filtru je to šumák jaká je hladina,ale topení ne.A pokud jen strkám zpátky rostlinky které vyplavali tak to nemá cenu vše vytahovat,jen to zdržuje.A co se týká odparu při chlazení tak jen snížím skimr a je to,na to přece nebudu vše vytahovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:57 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: triscene
Tak nevím, ale 30$ za dva větráčky a trafo to mi přijde dost drahý. Tady koupíš větráček do pajdy a trafo stojí něco kolem stovky no a je ušetřeno.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:51 triscene
www.ebay.com/…

mne vcera dorazil tento kusok a velka spokojnost, dovtedy som teplotu zrazal z 27 flaskami s ladom (mam tam CRS a tie maju radi teplotu 21-23) a po zapojeni o par hodin teplota ukazovala 22 stupnov a aj rano sa drzala na tej urovni. zatial to mam len docasne v 20litrovke ale potom to pojde do 38icky ale objem vody bude cca rovnaky kedze 20litrovka je len voda a mach, v 38icke sa vyhram s korenmi, dnom atd atd. doporucujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: rakvisti
Já je teda vypínám. To vytažení 3 zástrček na dobu nezbytně nutnou mě nezabije.
Jinak hlava možná zvládá čerpat i když je nad hladinou,ale nikde sem to nečetl a naopak tam byla popsána instalace kompletně pod vodou. Platí to co výše-to vytažení ze sítě mě neublíží. Zato chod na sucho může ublížit hlavě a přidělávat si starosti nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 09:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ppet36
Fotka k příspěvku i male vetraky jsou na 230V treba www.gme.cz/…

ale osobne trnu nad vsim okolo akva co ma napeti nad 24V....

prikladam svy reseni... vetracky 40x40mm 5V (4ks na Antistres II a 2ks na Prckovi), pridelano na plastove folii, svou pruznosti tlumi skvele rezonace vetracku.... termo odpor je u cerpaci hlavy, ridici obvody jsou schovany v kindervajicku (princip komparator a vykonovy tranzistor, teplota se ridi tmitrem), bezpecne mimo akva, napajeni trafem od routeru 12V-1,2A, vetracky jsou zapojeny po dvouch paralelne, pary jsou v serii...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 08:53 Rakvista Re: ppet36
Myslím že pokud by už taková "nutnost" nastala dávat větrák na síťové napětí na akva tak buď to udělá někdo kdo ví moc dobře co a jak dělá anebo by si pozval alespoň odborníka aby to bylo bezpečné.Elektriky se zrovna panicky nebojím,ale mám z ní zdravý respekt.Jen si neumím představit tak velké a kde umístěné akva které by to "nutně" potřebovalo.Nejspíš akva někde u vysoké pece smich
PS:upřímně kdo vše poctivě vypíná "dle doporučení výrobců,topítek atd.." když potřebuje udělat v akva jen nějakou maličkost?? ;-)
Nejspíš si za tohle opět vysloužím palce dolu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 08:27 Muž ppet36 [82] Re: NHKG
To by si doufam nikdo nedovolil tam supnout vetrak na sitovy napeti. I kdyz kdyz tady obcas ctu, tak se nestacim divit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 07:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sid
U externího nekanistrového filtru prostě velký pohyb hladiny není možný. Já mám externí filtr s hladinou ve výšce akvária a můžu jít s hladinou dolů asi o 7cm, což dělá nějakých 15% objemu akvári a myslím, že to je na toto řešení hodně luxusní. Původní návrh jsem měl jenom 3cm, ale sklenář to zkonil...
@Ičin: Nevím jak ty čerpací hlavy, ale můj vnitřní filtr je schopný fungovat i když je celý horní část s čerpadlem nad hladinou. Takže se myslím moc bojíš a vypínáš je brzy.

PS jak pozoruju ty vaše řešení, tak si říkám, že je obrovské štěstí, že se běžně nedělají malé větráčky na 230V. Protože pak by to často bylo o život! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 07:19 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sid
Ale co je "pořádný filtr"? Mám 2 a na funkci nemůžu říct půl slova. Jen se jejich výška blíží výšce sloupce. Ale jak říkám, co sám neodeberu,to nedolívám. Odpar mám nulovej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2012 23:20 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Ičin
A co si pořídit "pořádný" filtr, který si poklesu hladiny o pár centimetrů ani nevšimne?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:47 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ičin
no umistit hlavu niz, nejni problem... staci kus trubicky a dve kolinka.... kdyz to prostor umozni.... v druhym akva mam bublifuk a s tim je to horsi.... tam je kazdej cm znat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 21:15 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Moucha
Pak gratuluju. Ale nebude to zrovna pravidlem a u většiny to tak nebude. Naopak,spousta lidí má hlavu těsně u hladiny,kvůli čeření vody. Tam pak stačí i těch 5% a je nad vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2012 20:08 Muž ppet36 [82] Re: jamap
To je 3mm akrylatovy sklo. Ve skle to by to bylo zbytecne moc prace; uz se vidim, jak vykruzuju dremelkou diamantovou bruskou diru na 3 vetraky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 20:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Ičin
dekuju za poklonu... ja vestavenej filtr navrhl tak ze muze bezet i pri odkalovani a vymene vody... teda v antistresu II

no sklenari bejvaj hodne sikovny (pokud mas stesti) a navic maj na to, to spravny vybaveni (treba diamantovy korunky)... ja se pokousel si vyvrtat 8mm dirku do skla... nepovedlo se... u sklenare na pockani....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 19:26 Žena jamap [11] - Živorodky – ppet36
to máš řezané v plexi nebo ve skle, pokud ve skle řezal jsi sam. Potřebovala bych sem tam sklo říznout (na filtr), ale nikdy jsem to nedělala a nemám moc na to odvahu...a se sklenářem zkušenosti taky nemám a stejně bych si to raději bastlila sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 18:43 Muž Mejlan [2]
Fotka k příspěvku stačí jen dolívat odpařenou vodu, teplota se drží v rozmezí 24 - 25 stupňů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 18:14 Muž ppet36 [82] – Chlazeni
Fotka k příspěvku Tak kdyz uz sme v tom ukazovani, jak kdo chladi :) Je to jedna cast kryciho skla; 3x 12V vetraky seriove napajeny 24V zdrojem rizeny tak, aby teplota vody v akvarku nestoupla nad 27 stupnu. Vyfuk je z druhe strany hladiny, kde to hned bere vetrak pryc z vestavby. Da se to odpojit a placnout tam (na zimu) normalni sklo. Spichl jsem to asi za dve hodiny o vikendu, bo uz me nebavilo chladit PETkama :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 18:11 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Moucha
Moucha napsal: s poklesem hladiny se musi pocitat jiz pri zarizovani akvarka....

Pokud někdo při zakládání počítá s poklesem vody o 1/4, tak má můj neskonalý obdiv!
(Osobně vypínám filtraci při poklesu už o asi 5%. Ale taky nemám žádnej odpar a dolívám jen to co odkalím/odsaju)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 10:34 Rakvista – Chlazení
Fotka k příspěvku ...a ještě hrstku....jen ten hliníkový chladič už tam není,místo něho jsou filtrační vložky.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 48 49

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 54745x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3519?od=1101