Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 19:48 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Brodys
No já nemám žádného velkého ale mrknu po travnicku a po listech a jsou tam prcci tak od 2mm max 4mm mláďata třeba co2 taky udělá své:)

Byl jsem se podivat na mrenku a bohužel mě řekli že nepohrdne ani zebrou a může okusovat ploutve, vrazednici jsem už opustil uvidím kam se to vyvine vtipný je že nevidím žádné rodiče asi jsem si přinesl mladý s kytkou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:55 Brodys Re: Filip_CZ
Já měl po založení okružáka všude,na skle,dekoraci, dně,postupem času si to sedlo a běžným pohledem jich ve 200 litrech vidím do 10. Samozřejmě detailně jich umím najít víc, sedí na starých listech, schovaní v kytkách atd. Jsou fakt nenápadní,ale ta cesta k té rovnováze chvíli trvala :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 17:42 Muž PetrO [752] Re: Filip_CZ
Nevím, jestli je na to nějaké měřítko.
Prostě, někomu šneci v akváriu nevadí a jiný v něm nesnese žádného.
Prostě, když vidíš v akváriu víceméně jen šneky, tak je něco špatně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 17:30 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Filip_CZ
Tak já mám negativní zkušenost, kdy Helena mně zlikvidovala poměrně velkého šneka. A dle informací z webu si troufá sejmout i Ampulárku rozzureny Nepodceňoval bych ji, nikdy nevíš, na koho zaútočí svým vražedným nástrojem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 16:33 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: PetrO
Kolik okruzek a piskorek je normální a prospěšné na 450litru? Velké zatím nevidím, jen malé o velikostí pár milimetrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2021 16:19 Muž PetrO [752] Re: Filip_CZ
Jak píše Kawa, taky bych Helenu nedával a byl rád za Okružáky.
Jinak, přemnožené Surmovky jsem měl taky a Neritiny (mám tři) si nevšímaly.
Ale je pravda, že měly pořád dost Piskořek, ty jim až tak nejedou.
Okružáky a Levatky ale dokonale vybijí a totálně Ti rozhodí rovnováhu v akváriu.
A co se ulit týče, tak po jejich řádění vypadá dno akvária jako šnečí hřbitov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 15:51 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip_CZ
Nepozná. Prostě to tam nedávej.Jedna stejně nic nevyřeší. K čemu pak bude eliminovat jeden druh a namnoží se jiný???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 15:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: ctibum, vaclav
Teda vy ti komplikuje a to se mám zeptat prodavačky zda je oplodnena? Jak to pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 13:05 R Muž ctibum [6926] Re: Filip_CZ
Jak píše Václav. Při troše štěstí koupíš oplodněnou samici a máš vymalováno... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2021 12:26 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Filip_CZ
Tím že si koupíš jen jednu tak to neznamená, že se ti nerozmnoží. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 11:46 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe:
To abych se nedostal do stavu kdy budu muset okruzaky kupovat jako krmení aby se mě ta vražednice nevrhla na větší kousky:) ale jo jednu pořídím a podle encyklopedie by měla pokud vše sezere jist zbytky a rasy tak by mohlo fungovat :)

No a ještě utrhnu dnes někde kopřivy a zkusím i ty :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.04.2021 11:33 R Muž ctibum [6926] Re: Filip_CZ
Filip_CZ napsal: kdyby potom nezustavali ty prazdne ulitky
Já ti nevím, ale řekl bych, že sumrovka po sobě ty ulity sežranejch šneků uklízet nebude... ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2021 11:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip_CZ
Jen si uvědom, že jeden šnekožrout kalamitu v krátkém čase nevyřeší. A prázdných ulit bude přibývat. Rychlejší a účinnější je je prostě vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 11:00 Muž vlka [3456] Re: Filip_CZ
Mně zlikvidovaly jen Okružáky, Levatek a zebry si nevšímaly. A neboj, často ji uvidíš, abys ji v poho odlovil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 10:39 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Údajně si na větší šneky obvykle netroufne. Mně se tedy nikdy nestalo, že by sežrala zebru nebo o tom nevím. Přeci jen zebra má zavírací víčko, takový okružák je snadnější kořist. Možná, kdyby bylo surmovek plné akvárko a ostatní šneci by došli. U mě dávala jednoznačně přednost levatkám.
Bývá zahrabaná jen částečně, vidíš vyčuhovat kus ulity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 10:02 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Papik
V superzoo ji mají za čtyři pětky já se i dočetl že dokáže i zebry zlikvidovat a ty bych rád zanechal tak váhám:) jak ji pak vylovis když se zahrabe a chceš se ji třeba zbavit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 08:30 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Surmovka je hodně zajímavá. Neuvěřitelně obratný šnek, poměrně rychlý, leze všude, často se zahrabává do povrchu substrátu, když je na lovu.

rybicky.net/fotogalerie.php…

vlka: perfektní video. Zatím se mi nepodařilo jí takhle vidět v akci, mám moc zarostlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 07:50 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: vlka
To je hustý snek až je to ošklivé to co dělá a je jistota že nedostane chuť na zebry ? :) jasný však bych jednu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.04.2021 07:38 Muž vlka [3456] Re: Filip_CZ
Ano, to je ona, ale faktys jenom jednu. Jinak se rozmnoží a za pár měsíců nenajdeš ani jediného Okružáka a budeš řešit problém, jak se zbavit Surmovky vražedné.
Mrkni od 6:20...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2021 05:19 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: Papik Brondys
Díky, nevím co je moc pro koho u mě na 450L odhaduji že jich mám teď kolem sto padesat, mě by ani nevadili, kdyby potom nezustavali ty prazdne ulitky a to se špatně sbíra s velmi jemným substratem, sumrovka díky mrknu po ní, chemii určitě nechci pouzivat, krmení uberu, odkaluji a přijde mě že bordel dole moc nemám, přitáhl jsem je s rostlinku a pak jdou velmi rychle nahoru počet:)

Sumrovku vrazednou myslíš asi ?

rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2021 02:40 Brodys Re: Filip_CZ
Dřív jsem s tím taky bojoval a bral je jako škodnou nebo řasy,tzn. pochybení. Ale opak je pravdou, pokud jsou v akváriu,je to jednak výborný uklízeč a co je ještě lepší, přesný indikátor stavu akvária. Máš jich moc? Něco je špatně,ubrat na krmení, přidat na údržbě. Šneci za to nemůžou,ty jsou jen důsledek nesprávné péče a jejich počet se sám sníží až dáš věci do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2021 21:52 Muž Papik [617] Re: Filip_CZ
Šneci jsou užiteční, požírají řasy i rybami nesežrané krmivo. Ale někdy jich je opravdu až moc. Řeším to jednou za čas mechanickým sběrem větších okružáků a levatek. Dávám je do plastového boxu a pak je postupně rybám rozmačkávám, jako zpestření stravy.

Rovněž pomůže jedna surmovka, která je bude lovit. Pouze jedna, jinak se ti rozmnoží a časem zlikvidují všechny šneky v akváriu.

Chemicky je nezlikviduješ, respektive bys zlikvidoval všechny bezobratlé, takže i zebry a piskořky, které likvidovat nechceš. Typy na kopřivu, pampelišku nebo plátek okurky zabírají. Šneci je obsypou a můžeš jich snadno vyndat hodně najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 20:56 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: romant
Tak ty prázdný ulitek kdo to má sbírat je to ošklivé a jsou premnozene zkusím okurku i koprivu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 19:36 Muž vlka [3456] Re: Filip_CZ
Fotka k příspěvku Jak píše Kawasaki, jdou velice jednoduše nalákat na spařenou Pampelišku nebo Kopřivu a takhle je postupně ,,vysbírat,,. Ale i za mě jsou to super ,,čističi,, v AQ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:56 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Filip_CZ
Do skleničky od přesnídávky dej spařenou kopřivu. Nalezou tam a je to. Za pár dnů je zredukuješ na požadovaný počet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:38 Žena patka [112] Re: Filip_CZ
Překrmuješ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:37 R Muž romant [27987] Re: Filip_CZ
Proč se chceš zbavovat dělnický třídy akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2021 18:35 Muž Filip_CZ [165] - Rostliny
Jakou rybu by jste doporučili na likvidaci okruzaku ale NEchci aby mě zlikvidovali i zebry a Piskořka černá. Koukal jsem na mrenky ale nevím zda je jistota ze okusi jen okruzaky...dikyy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2020 09:53 Silviebaris Re: Passenger77
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2020 09:48 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: silviebaris
Helena jde po větších soustech...na Kružníka mi moc nezabrala (a nebo se množili rychleji :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 22:42 Silviebaris Re: teakmon55
A co clea helena...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 22:28 Muž teakmon55 [6] Re: NHKG
Aký by bol najefektívnejší spôsob zlikvidovať plže ak by tam zostali len rastliny?
Ak budem ryby a krevety vyberať týždeň z nádrže,nevadí,hlavne až sa zbavím slimákov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2020 13:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: teakmon55
Botia asi krevetky sežere. Ale většina chemie taky zabije krevetky. A třeba Gastropex od Eshy u mě na kružníky nezabral vůbec, ani na ty vylíhlé a to jsem zkoušel dvojnásobnou dávku. U mě to vyřešili rájovci, ale ti sou ještě žravější než botie a krevetky by vyhubili taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 12:50 Muž teakmon55 [6] Re: vaclav
Chémia ich nevyhubí komplet aj s vajíčkami?Doniesť ich už nemám odkiaľ.Mám vela kreviet.Nepožere ich botia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 09:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Tak chemie je jen na chvíli za čas se ti tam dostanou zase já si koupil několik rybicky.net/atlasryb/sekavka_prouzkovana a byl klid. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2020 21:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: teakmon55
Kružník je velmi užitečný, já bych se ho určitě nezbavoval. Zkus zvětšit otvory v té rampě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 21:18 Muž teakmon55 [6]
Zdravím,ako sa zbaviť raz a navždy kružníka malého?
rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_maly
Upcháva mi rozstrekovaciu rampu a niekedy aj hladinový čistič ktorý sa zesekne.
Zaberajú na neho ESHa Gastrobac alebo Prodac Nutron Snail Stop?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2020 20:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lacewings
Odstav je do skleničky s dobrým krmením a nech pro lidi, co je patřičně ocení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2020 18:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku - vždy tam něco zůstane, pokud ne na povrchu, tak uvnitř,
- všimni se jak se ty listy divně kroutí, ještě před spařenim, nebo takové to zahnědlé zábarveni listů že spodní strany
- výrazněji to jde poznat u okurek,
- tablety jsou jistota, nebo jedině doma vypěstovaná zelenina
- existuje salát, který dorůstá a pěstuje se v bytě jak kytka, viděl jsem to teď minulý týden, cena sazenice byla 1 euro, zatím jsem se nedostal zjistit více, možná někdo z fóra ví vice ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 18:31 R Muž ctibum [6926] Re: lacewings
lacewings napsal:- já tam ty listy od kedubnu necpu, nemám zahradu, z obchodu je to téměř vždy ošetřeno na vše možné ;-)
Omytí a spaření je k ničemu? A když sem tam urvu lupen z biokedlubny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 17:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Malapa
- stačí vám tablety pro ryby dna, do 15 minut to bude obsypáno šneky,zbytky tablet odsaju
- já tam ty listy od kedubnu necpu, nemám zahradu, z obchodu je to téměř vždy ošetřeno na vše možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2020 17:19 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: silviebaris
Šneků je tam jen několik a jak sundám světlo nenajdu je v rostlinách.
EDIT- Nehodí se mi k živorodkám co tam jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 19:54 Muž nekdo [355] Re: Malapa
šel bych cestou mřenky...(alias sekavky) - pakistanská, nádherná...
ty se o šneky postarají ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 19:39 Silviebaris Re: Malapa
Posbírej a dones je na sraz akvaristú,takovej PaDa ti bude vděcnej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 19:33 R Muž ctibum [6926] Re: Malapa
Jdou mi po něm krevety, pancéřníčci, otíci... :)
Každopádně nejdřív spařit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 19:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: vaclav
V nově obnoveném Akva. Zatím jich vídám několik, chci to podchytit, než se namnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 19:31 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ctibum
Kedluben by nemuseli žrát ancistrusi, takže to by šlo. Dík za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2020 19:29 R Muž ctibum [6926] Re: Malapa
Tak, jak píše vaclav a následně jak píše silviebaris...
Mně funguje lupen z kedlubny. Za pár hodin jich na něm jsou haldy...
A abys pak neřešil stejný problém s Helenkami. Takoví už tu také byli... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2020 18:43 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Malapa
Ve kterém akváriu máš s nimi problém? Většinou stačí plátek okurky a až na ní nalezou tak vyndat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2020 17:14 Silviebaris Re: Malapa

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29416x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=101