Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:33 Petr Re: Designer
jo a muze byt ta okurka noložená v nalevu nevadi to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Na Okruzaky jsem pouzil okurku. Napichl jsem kolecko na spejli, tu soupl pod kamen, at je okurka na dne, a pak menil okurku co 12h. Vzdycky byla obsypana Okruzaky. Tech 12h proto, ze za 24h uz byla rozblemcana a blbe se vytahovala aniz by se rozpadla (i kdyz kdybych tomu kolecku neooloupal slupku, slo by to nejspis i za 24h). Par dni vymeny okurky a stav okruzaku byl O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:28 R Muž romant [27987] Re: Petr
Když jim nedáš nažrat(šnekům), tak budou mizet samy, přesněji řečeno nebudou se tak rychle množit a jejich počty budou pro akva akceptovatelný. Prostě to chce udržovat dno, zvlášť když máš v nádrži živorodky a nedopřávat jim takový hody v podobě nadměrnýho přísunu potravy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:23 Petr Re: romant
Mě připadá že jsoun nesmtelný Strejc má akva a mov so o něj nestrará spíš vůbec majich tam asi 10 000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:21 R Muž romant [27987] Re: Petr
Nepřekrmovat a nepodceňovat údržbu akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:19 Petr Re: romant
no tak filtr beží celý den 1 mesíšně výměna vody denně krmení.Máš nějaký konkrétní nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 13:02 R Muž romant [27987] Re: Petr
Co se takhle zamyslet nad tím, proč se ty šneci přemnožily? Asi mají vhodné podmínky, tak se jim tak daří. Spíš než používání zázračnejch vodiček bych se zaměřil na příčiny a neřešil až důsledky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:58 Petr Re: j0hny
Potřebuju něco co zabije jen šneky a neuškodi rostlinam a rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:46 Muž j0hny [86] Re: Petr
Nieco sa povrava, ze pomaha pripravok No Planaria. Ale to zabije aj roznu haved v akvariu, krevetkam neskodi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:44 Petr Re: Designer
to nejde mám v akvárku živorodky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Petr
Nejbezpecneji tak, ze se do akvaria daji ryby, ktere sneky zerou, ale takove, aby nesezraly co sezrat nemaji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 12:40 Petr – Okružák kanadský
Dobrý den v akváriu se mi přemnožil Okružák - kanadský chci vědět jak ho zlikvidovat protože se množí strašně rychle.Potřebuji něco účiného co neškodí rybám a zlikvidu je šneky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:50 Muž leontin [46] - Cichlidy
Heleny ať si klidně pořídí,ale pravda bude asi u sivona - třeba krunýřovci.Mám jen 3 ve 260 litrech a pokud jim vynechám zeleninu tak se pasou jak kozy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:37 nasa – Šneci
Čauvec, já jsem si u rataje koupil na šneky rybičku a super, jenom se tam válí ulity šneků, žadná chemie přírodní cestou, ale název vám neřeknu, nevím ho a v atlasu ryb jsem ji taky nenašel. Zkusím ho vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:31 Muž ottlik [5]
Mám taky cleu helenu, to bys viděl, za chvíli ty šneci zmizej, je zajímavý se koukat jak je vysávaji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 16:52 Muž O.Tom [439] – Re: sloufovaj
Mrenku jsem si poridil ze se mi libila a mel jsem premnozene sneky a byla to chyba, je to hejnova ryba, rychle vyrose, vyzere sneky a pak zacne delat takovy bordel, preryvat dno, cupovat rostliny, tu urcite nedoporucuji.

Nejuniverzalnejsi, nejjednodussi, nejsetrnejsi vuci akvariu bude clea helena.

Dobri snekozrouti jsou jeste ctverzubci, ale zas je nelze pouzit jen jako pripravek proti snekum, je treba myslet co snimi dal, jak je chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:57 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nejlepší proti šnekům je porozumění důležitosti funkce a potřeby šneků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2011 15:00 Muž Tomas Enderson [697] - Tetry – Re: sloufovaj
Není to špatná volba, ale ne do každého akvárka se mřenky hodí. Clea helena je přec jen vhodnější i do menších akvárek. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:45 sloufovaj – Jarka
nejideálnější likvidování šneků jsou zásadně mřenky nádherné,je to jejich menu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 10:13 olesko77 – šneci
já jsem je měl taky a spolehlivě jsem je odstranil dalším šnekem.jsmenuje se helena a da se sehnat skoro v každym zverimexu.funguje 100%.
= :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 00:46 Muž soubi [32] – Re: boumi
Kup si plže Clea helena a máš po problému...ta si poradí i s australákek potvůrka nenápadná.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 20:17 R Muž romant [27987] – Re: boumi
Jak často, kolik a čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2011 20:12 Muž grizly [145] – Re: boumi
To je opravdu takový problém vysbírat šneky z 54-litrového akvárka ????
Rad tu máš dost, chemii si nech na číštění WC. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2011 19:20 Žena sivon [1711] - Plži – Re: boumi
Velmi by mne zajímalo, jaké máš plže, že žerou zdravé rostoucí rostlinky. Ti obyčejní, co se v akváriích rádi přemnožují (okružáčci, levatky a piskořky), rostliny nelikvidují. Pouze některé větší druhy plžů (např. některé ampulárky a tylomelánie) dokáží sežrat kytky z celého akvária. Mám v akváriu opravdu hodně druhů plžů. V posledním půlroce jsem bojovala s ruduchou a rybičky dostávaly opravdu jen tolik krmiva, aby na plže nic nezbylo. Zlikvidovali všechny řasy i ruduchu, ale rostliny nechávají na pokoji. Jen nejstarší listy echinodoru mají drobné dírky. Nemá úbytek kytek jinou příčinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2011 18:58 Muž Yirka [9126] – Re: boumi
Je třeba řešit příčinu a ne následek. Pak nebude třeba o chemii ani uvažovat. (A na téma příčiny přešnekovanosti je tu spousta materiálu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:29 Muž roper [10] - Cichlidy
5% FLUBENOL je zabije určitě ale s tím bych si moc nezahrávál. Můžeš si tím vymlátit i celé aqa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 18:08 Muž avast [49] – Re: boumi
Možná jo, možná ne. Chemie není stoprocentní. :)
Zkus se podívat na rybicky.net/clanky/509-plzi a najdi si něco o pastičkách na šneky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:51 Muž boumi [0]
A nějakou chemiímse jich nezbavim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:32 Muž roper [10] - Cichlidy
klidně si je vezmu pro čtverzubce a heleny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:26 Muž boumi [0]
Lidi prosím vás o radu mám v aq přemnožené šneky a každou mladou rostlinu co mi vyroste zlikvidují.Prosím nevíte jak se jich zbavit nějakou chemií nechci žádného dravce do aq.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:18 Muž roper [10] - Cichlidy
Věřím, že by si je od tebe někdo vzal jako krmení pro čtverzubce. Dej inzerát a nech se překvapit. Já je rybám občas mačkám na krmení a docela je přitom pěkně zabavíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 15:26 volfik – Re: Dave84
Zdravím,
já ještě ani nezačal s akvaristikou, protože se snažím získat nejdřív co nejvíc informací a teď čekám na AQ a potom začnu, ale co jsem vyčetl, tak výborný požírač šneků je další šnek :) - CLEA HELENA. Měl by stačit jeden nebo dva... Teda nemluvím z vlastních zkušeností, protože jak už jsem psal, nejsem ještě praktický akvarista, ale jen teoretický :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 15:20 Muž grizly [145] – Re: pancéřníček
Otazkou je, co si představuje pod pojmem "přemnožení" šneci. Mnoho akvaristů svádí své neuspěchy při pěstování rostlin na těch pár chudáčků, co jsou přežraní k prasknutí zbytky krmiva, které se valí po celém dně. Okusujou jim "údajně" rostliny a taky jim prý kazí vodu...... :)
Záměrně jsem choval v 60-sátce okružáky, jako krmivo , bylo jich tam víc než 100 dospělých a hafo dorostenců. Jediné co dělali s rostlinkama bylo to, že je perfektně očistili od řas. ano Používal jsem akfa jako čistírnu.
Na šneky nepotřebuješ ani nějaké speciální likvidátory. I obyčejné rybky si s nimi hravě poradí. Neustále šmejdí, šťourají a dlubou do vajíček a malých šnečků a tím je mechanicky ničí.
Podminkou je, aby nebyly přežrané a nežily si jak "prasata v žitě". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 01:02 Muž pancéřníček [168] – Re: Draculla
Raději vyřeš příčinu masivního množení šneků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 21:07 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: Draculla
Ze začátku bych zkusil tu okurku a až to nejhorší zredukujete, tak nasaďte do akvárka pár helenek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 20:46 Muž grizly [145]
Draculla napsal: zdravím. Mám přemnožené šneky (nejspíš okružáci) a v akva mám živorodky(mladé). akva má objem 65 litrů, takže mřenka nepřipadá v úvahu a můj favorit čtverzubec taky není zrovna to pravé pro ty živorodky. Nevíte o nějaké rybičce, která by mi pomohla vyřešit můj šnekózní problém?? hmm
To je ta situace opravdu tak vážná, jak popisuješ??? Vyhrnout rukávy, sbírat, rozmačkat, nepanikařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Draculla
Ja daval kazdych 12h oloupane kolecko okurky napichnute na spejli a zastrcil spejli pod kamen (vypada to jako lizatko), aby na to sneci (okruzaci) mohli. Po 12ti hodinach proto, ze za 24h jsem mel z okurky brecku. To lizatko jsem vytahoval z akvarka obsypane. Sneku se tak uplne zbavit neda, ale jejich stav jsem snizil na unosnou miru - prestal jsem s tim v okamziku, kdy okurka mela nizsi efekt, nez sbirat rukou po kousku. Jinak jsem v sobotu videl mladickou Betta splendens, jak vyzobla sneka - hezky pohled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:41 Draculla – Re: Lucianetta
děkuji za radu, zkusím sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:29 Žena Lucianetta [43] – Re: Draculla
co zkusit šneka Clea helena? Prý je celkem účinný :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 19:25 Draculla – radu prosím
zdravím. Mám přemnožené šneky (nejspíš okružáci) a v akva mám živorodky(mladé). akva má objem 65 litrů, takže mřenka nepřipadá v úvahu a můj favorit čtverzubec taky není zrovna to pravé pro ty živorodky. Nevíte o nějaké rybičce, která by mi pomohla vyřešit můj šnekózní problém?? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 10:44 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Johan
Noo veď nejde o to že by som mal tých okružákov úremnožených, len by som tam proste mal radšej tie levatky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 10:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Škoda, ale co se dá dělat?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:33 Muž Johan [4945] - Rostliny
RadioactiWe napsal: Nech sa premnožia, spotrebujú všetku potravu a znova sa to dá do normálu ;-) V akváriích to většinou tak nefunguje, protože všetečný akvarista jim tam pořád něco hází. Ale pokud docílíte takové rovnováhy přísunu potravy, aby byly na vámi požadované úrovni, tak toho samého přeci můžete docílit i u okružáku. ;-) A pokud se vám to nedaří, tak to s levatkami bude stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:33 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Poté, co jsem je ručně vysbírala, se staly součástí jídelníčku parmiček nádherných. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:31 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: ustavprochore
Nech sa premnožia, spotrebujú všetku potravu a znova sa to dá do normálu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ustavprochore
Přebytečné levatky s radostí ubytuji! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 09:20 Žena ustavprochore [567] – Re: RadioactiWe
S levatkami to bude spíš stylem "z bláta do louže", ne? Někdy loni se mi levatky dostaly do odchovničky pro paví oka a během velmi krátké doby se přemnožily a dost zaneřádily akvárko. Okružáci i piskořky se tam taky množí, ale zdaleka ne tak rychle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 00:10 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky – Re: Varden
Nejde o ich prispôsobivosť ale o to, že nemám zrovna záujem ich chovať ;-)
Kupovať niečo živé po nete sa mi príliš nepozdáva a akvaristiky u nás mám pobehadné všetky, ale videl som jedine nejaké neritiny :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:46 Žena Tessee [6] – clea helena
no teda nevím, jak tak tady na to koukám, tak kdo nasadil helenu, pomohla a u mě pořád nic, už jí mám asi 2 měsíce, ale šnečkům se žije vesele dál...asi se nechce moc namáhat či co :-D takže pomalu přemýšlím o tom čtverzubci trpasličím, ale nevím, zda by mi to dělalo dobrotu s mejma platama a neonkama...má někdo z vás osobní zkušenosti s touto kombinací?na osobní zkušenosti se ptám cíleně, protože přeci jen u různých lidí slýcám různé věci, třeba někomu jde betta s krevetkama, jinému ne, takže prosím opravdu jen o vlastní zkušenosti, popisky z atlasu znám... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2010 23:10 Žena Varden [0] - Labyrintky – Re: RadioactiWe
Jak nebudou mít co žrát, tak se přizpůsobí...a sehnat se dají třeba na aukru...nebo po netu od nějakého akvaristy, na jakékoliv výstavě, v Ostravě jich měli kvantum....a také v nějaké lepší akvaristice:-) chce to trochu pohledat...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29328x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1051