Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 19:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: marťas2
Ale my tady mluvíme o těch samých druzích. A i ampulárka se může v dobrých podmínkách jevit jako invazivní druh .... Umí se také dost množit ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:19 Fil Re: Kytka
Ok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:16 Kamča Re: Kytka
Tak už to není třeba, když si to napsala ty. Navíc když tam šneci patří... na co mřenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:15 marťas2 Re: Tereza
Aha, no já v akva mám šneky(asi ampulárie) já mluvím o těch velmi invazivních malých černých potvůrek... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2013 18:11 Žena Kytka [2146] Re: Kamča
Jenže ono je to potřeba napsat celý: mřenku ano, ale až od určitého objemu.
Tak, jak jsi to napsala ty, to vyznělo, že je mřenka vhodná na likvidaci šneků do jakéhokoliv akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2013 18:09 Tereza Re: marťas2
To není otázka, jestli se to líbí nebo ne, ale otázka stability a udržení ekosystému. Šneci plní v akváriu důležitou funkci. Požírají nesnědené zbytky po rybách, čistí povrchy, příp (piskořky) kypři dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:09 Kamča Re: Kytka
Já radím, jak likviduju šneky já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:03 marťas2 Re: Kytka
To je už věc názoru, někomu se líbí celé stěny akva zabrané šneky, a někdo je chce udržet v přiměřené míře... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 18:00 Kamča Re: Zoidik
Aha, nečetla jsem to úplně celý, strhla se tu pěkná diskuze Do tak malýho akvárka mřenky ne. Musí bejt velký a hodně úkrytů, pak se budou mít dobře a šneci budou mizet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2013 17:56 Žena Kytka [2146] Re: Kamča
Většinu mřenek je třeba chovat v počtu více kusů v nádržích od 200 litrů nahoru (viz. zdejší atlas).
Fil řeší nádržku o desetinovém objemu, v té by se mu mřenka ani neotočila.
Takže než doporučíš něco takového, je dobré se podívat komu a do jaké nádrže to radíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.06.2013 17:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kamča
Ale ta taky není vhodná do všech akvárek. Akvárko tazatele má 23 litrů takže buď ta zmiňovaná okurka a omezení krmení, nebo helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.06.2013 17:48 Kamča – šneci
My máme v akvárku mřenku pákistánskou a šneci úspěšně mizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 17:41 Žena Kytka [2146] Re: Fil
Na vysbírání okružáků nebo piskořek se osvědčuje okurka, kousek mrkve nebo tabletka na dno a zhasnout. Šnečci se přes noc hezky slezou a pak stačí párkrát sáhnout do akva a valná většina je pryč. U kružníků jsem to sice nezkoušela, páč je nemám, ale předpokládám u nich obdobný apetit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2013 17:21 Fil Re: Johan
Promin, ono sice je pěkné tam mít šneky...ale ne v takovém mnžství..:) no nic lidi uzavřeme toto téma nebo jak koukám, tak se tu brzo pohádáte kvůli kravině ;-) Zatim semzačel čistit dno od listů a méňe krmit..trochu je vyndavat a uvidíme jak to pude..Případně nasadim tu helenu..Jinak k tý radě o vyvařování..to opravdu ne..když už mam akvário více méně zarostlé a zajeté..a jak zde píše slečna/paní tak kytky stejně nevyvařim :-) chemikálie ze zásady nepoužívám..sem odpůrce různých léků jak pro lidi tak pro zvířata...použití až fakt v krajních nouzích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   03.06.2013 17:08 Žena Kytka [2146] Re: marťas2
Tak ještě jednou, znova a pomalejc. I když naposledy se to tu řešilo o tejden a dvě stránky zpátky:
1. ŠNECI DO AKVÁRIA PATŘÍ.
2. Jejich množství je pro akvaristu ukazatelem, zda funguje biologická rovnováha a zda se o akvárko správně stará.
3. Vyvařování čehokoliv se dá ospravedlnit maximálně na počátku při zakládání akva, pokud si domů přinesete něco, o čem si nejste jistí, zda si s tím nezatáhnete do akva nějaké nezvané návštěvníky či nemoci.
4. Vyvařování níže doporučené způsobí maximálně zahubení nitrifikačních bakterií a nerovnováhu akva. Dotaz se přesune jen do jiného vlákna a budou se řešit další problémy, mnohem horší. Kromě toho, rostliny vyvařit nelze (s výjimkou plastových), takže plži či jejich vajíčka v akva stejně zůstanou.
5. Doporučovaná chemie, Clea helena a další "zaručené" rady řeší pouze následek, nikoliv příčinu problému. Pokud chceš dlouhodobě udržet stav plžů v akvárku na rozumné míře, stačí nepřekrmovat, odkalovat a pravidelně měnit vodu. Tohle všechno je velmi dobře popsané v odkazech v tématu pro začátečníky.
6. Pokud chcete akvárko sterilně čisté a bez plžů, pořiďte si plastové s umělými rybičkami. V případě potřeby se dá mýt saponátem nebo i strkat do myčky. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.06.2013 16:56 R Muž romant [27982] Re: marťas2
Ano a máme tady opět jednu zaručenou radu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   03.06.2013 16:48 marťas2
Mně se osvědčilo vše z akvárka vyndat a kameny, štěrk, atd. vyvařit, když někteří šneci přežili tak se tento postup opakoval 2x za 14dní.. :-) Přeju hodně štěstí v boji se šneky.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2013 16:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Fil
Když koukám na tvoje akvárko, tak moje rada je: "Šneky neřeš." Aspoň tam máš dalšího živýho tvora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Fil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:21 Fil Re: sivon
Fotka k příspěvku To nevim co to je za druh, ale prostě to tam nechci v takovém množství :-)..jinak jsem vyfotil jednoho většího..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 14:36 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: sivon
No to je důvod proč jsem svůj příspěvek začínal slovy:
lhajek napsal: No jestli to jsou opravdu šneci a je jich opravdu takové množství a jsou hodně i na sklech..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:53 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: sivon
Fakt? já jsem tuším někde četl že i do člunek se pustí, když není zbytí ...ale už nvm kde jsem to videl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Fil
Trochu mne na tom zaráží tvůj popis - "bez ulit, ale hýbou se". I sebemenší okružák či levatka má ulitu! Pokud v akváriu leze něco bez ulity, není to plž.
Pak by to ještě mohly být člunky či člunice, ty jsou sice malinké, ale také mají ulitu, i když vypadají spíše jako obrácená mistička. Na těch si ale surmovka nepochutná, nedostane se jim pod "pokličku".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:36 Fil Re: predator3313
No počkám na nějakou burzu nebo někoho kdo je tu v akváriu z okolí má a prodá kus :-D protože ty v těhlech zverimexech neví co by za ryby a všechno co prodávají chtěli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:32 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
:-D No to je dost, já koupil na burze v Ostravě, kus za 20kč + menší zdarma :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:29 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Fil
Rataj prodává heleny za 25Kč/kus Podívej se do atlasu a nech si u heleny vyjet akvaristy z tvého kraje, kteří je mají a pokud bude nějaký blízko tebe, tak ho o jeden kousek popros a nemusíš nikde nic kupovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:26 Fil Re: predator3313
No, uvidíme..nejdřív jí musim sehnat..řekl jsem rodičům když jeli do města ať se mi po ní podívaj..a bylo jim řečeno že nemají, ale že můžou objednat..ale 80 kč za kus..že kdybych vzal víc tak bude levnější..:-D a 80 kč mi přijde jako dost za šneka..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2013 10:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: lhajek
Já bych teda dokrmování jedne heleny moc neřešil, rozhodně bych kvuli ni nechoval žadne šneky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 10:23 Fil Re: dimmur
Pokusim se..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2013 10:03 Muž dimmur [283] Re: Fil
tak mene krmit a pokouset se odstranovat co nejvice tech uhnilych listu, pravidelna hygiena je zakladem pro krasne akva bez premnozenych sneku...ja to mel stejne, stacilo upravit krmeni a pravidelne odkalovat a najednou to slo....nechtel sem se jich zbavit uplne /to by byla skoda/, ale zredukovat a opravdu to bylo tak snadne....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 09:58 Fil Re: lhajek
No, jako měnim vodu a odkaluju..spíšch bych to vyděl v tom krmení a uhnívání listů rostlin..na to stříhání listů více méně kašlu a pak moc krmim..každej den..jinak mam jí čim krmit..mam ještě na zahradě jezírko, kde sem pár šneků nasadil pro okrasu a je jich tam dost...tak bych lovil z jezírka..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2013 08:37 Muž lhajek [1870] - Rostliny
No jestli to jsou opravdu šneci a je jich opravdu takové množství a jsou hodně i na sklech, tak bych vzal houbičku na nádobí (řádně propláchnutou) a tou hrubší stranou je ze skel několikrát za den stíral.
To že se dostaly do akvária, není žádná tragédie. Spíše naopak: ukázaly ti totiž že je v tvém akváriu něco špatně když se tak strašně (jak popisuješ) namnožily - mají skvělé podmínky, zejména nadbytek potravy. Jinak by se tak nenamnožily. Takže se podívat na údržbu (odkalování, odstraňování hnijících částí rostlin, ...) a na krmení, jestli nekrmíš víc než je potřeba. Přiměřené množství krevetek nepotřebuje v dobře zajetém akváriu krmit vůbec nebo tak jednou týdně.
Já mám v akváriích několik druhů drobných šneků a jsem rád že se mě tam nějaká populace vůbec udržuje a vůbec nemám problém s jejich přemnožením. Ale jakmile zvýším krmení, většinou v období rozplavání potěru, tak se během 2-3týdnů začne objevovat větší množství šneků.
Na Surmovku bych se vykašlal, je to krásný plž, ale pokud si ho někdy pořídím tak právě proto že je krásný a ne jako živou zbraň na likvidaci šneků. Jinak až vyžere ty šneky tak ho budeš krmit čím? Sice přijme i jinou potravu, ale jiný šnek je pro něj lepší. Máš si je kde napěstovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 06:29 R Muž romant [27982] Re: exit
Při doporučení té surmovky, bych používal jednotné číslo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 00:59 Muž exit [116] - Rostliny
Zkus nepřekrmovat a oni se nebudou tak hodně množit.A pokud se jich chceš zbavit úplně tak si pořiď surmovky a ty ti je sežerou.Jde to i chemickou cestou,ale tu nedoporučuji.Jinak čtverzubec si na šnecích rád pošmákne,ale v tvém případě bych volil raději ty surmovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 00:34 Fil Re: predator3313
Foto nemám a asi by to i nešlo vidět to sou fakt ještě bez ulity většinou. Spíš to je jak když sem na hodině biologie čučel do mikroskopu a viděl tam ty buňky jak s hýbou:-D tak tady to mam i bez mikroskopu:-D..aha tak to taky zkusim namačkat něco..ja z jezýrka beru šneky pro želvu zas a taky si pošmakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 00:03 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
fotku nemáš?
:-D ja se nemužu zbavit člunek :-D tež se mi dostali do akva s rostlinkama...sem tam nějake rozmačkam a ktevetky si na nich pošmaknou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:48 Fil Re: predator3313
Dostal jsem pár kytek z hasičárny,nějaké od sestřenice a teď tam jsou po skle všude většina jich je malých (bez ulit, ale hýbou se) a nějaký už vyrostli že mají i ulity..a ze začátku jsem s tim nic nedělal no.teď přemejšlim vzít sklo škrabou na auta :-D abych je aspoň pro začátek zredukvoal:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Fil
X-) rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
Zdravým krevetkám nic neudělá, do šneků se pustí
:-D Ale mužeš mi řict jak se ti do 23l dostaly stovky šneku? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 23:35 Fil – Zbavení se šneků ve 23L
Ahoj lid, dnes jsem měl náštěvu a obdivovala zírala na mé krevetárium...a vedla různé takové ty řeči jak sou krevety milé apod..po chvilce se, ale zahleděla a spatřila stovky šneků na skle...to už nebyl takový rozářený pohled :-D..tak bych prosil o radu jak se ji ch zbavit (ne zredukovat)..četl jsem něco o nějakém šnekovi co je sežere,mřenkách a pod (mě zajímá co je dobré nasadit proti šnekům ve 23 litrech kde se nachází krevety i mimina krevet aby mi je nic co použiju nesežralo...)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.05.2013 18:20 S Muž invalida [3881] Re: radm8
nemaj tam líst kdyby v mím akvárku nebyly tak je nebudu vařit :P

Je blbej, je blbej, je blbej...howgh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   07.05.2013 17:04 R Muž romant [27982]
Řekl bych, že na kolegovi "rozumy" bude nejlepší nereagovat, jenom se baví a ztrácíme s ním zbytečně čas, sám se odsuzuje do izolace. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   07.05.2013 17:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: radm8
A jak skončíš s gramatikou, tak začni studovat, jakou úlohu šneci v akvárku plní a jak zabránit jejich přemnožení, ale zárovň udržovat jejich populaci na přijatelné úrovni. Jo a nechceš si udělat prezentaci, když tady rozdáváš moudra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   07.05.2013 16:49 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: radm8
Co kdybys místo prudění a vaření šneků začal šprtat gramatiku. Přijdeš na jiné myšlenky (pokud ovšem k tobě dorazí). rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -21   07.05.2013 16:44 Muž radm8 [-24] - ŽivorodkyRe: sivon
nemaj tam líst :-D kdyby v mím akvárku nebyly tak je nebudu vařit :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2013 17:02 Muž snehulda007 [850] Re: sivon
Díky za informaci ohledně snášenlivosti teplot u těchto dvou druhů. palec Ale chtělo by to teda opravit údaje ve zdejším atlasu,protože tam má okružák kanadský uvedenou nižší teplotu než ten ploský.Jinak samozřejmě souhlasim s tim,že jako nepůvodní druh by se okružák kanadský neměl do našich vod vypouštět.Ikdyž myslím si že by v rybníce beztak dlouho nevydržel,protože by se stal vítaným spestřením kapřího jídelníčku. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.05.2013 21:51 Žena sivon [1694] - PlžiRe: snehulda007
Nevyhazovat do rybníka!
Nejsou to naši domácí okružáci Planorbarius corneus, nepatří tam.
Tropičtí okužáci Planorbella, které máme v akváriích,jsou mnohem menší a snášejí vyšší teploty. Naši zimu nepřežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2013 20:13 Muž snehulda007 [850] Re: amrtin
Ale já se ani náznakem nezmínil o tom,že jsem si nějakýho donesl domu. Jen jsem napsal,že jsem je tam viděl, čímž jsem tazatelce odpověděl na dotaz,jestli můžou přežít v přírodě. :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:32 amrtin Re: snehulda007
Toho bych se trochu bál,ze zarybněných vod si můžeš zanést nějaké nežádoucí návštěvníky! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 19:30 amrtin Re: romant
Jo,já bych jich hned pár bral,sice jsem zatím bez velkého akva(prasklo),ale budu jej znovuzakládat a okružáci mě tam žili tak dva,max.tři-o zbytek se postarala helenka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 18:02 Žena EditHa [91] - TetryRe: sonetka
tak to jo, hned k nim mám lepší vztah :-) :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=601