Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:31 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku Helenka není hemafrodit jako okružáci,levatky atd.. takže jejich počet můžeš snadno regulovat... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Mirek7651
kup si "HELENKY" sežerou ti všechny hnusný šneky ;-)
A zbydou mu hnusný "HELENKY" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:10 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku kup si "HELENKY" sežerou ti všechny hnusný šneky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 21:30 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Turok
no to že to má dírky ještě neznamená že jsou okousané, já mám v akvárku zase kryptokoriny a některé mají taky dírky v listech a ostatní rostliny rostou jako z vody, a taky nevim čím to je, možná na kryptokoriny až moc světla nebo moc kyselá voda, každopádně sem to moc nezkoumal, ale ve starém akvárku s poměrně špatným osvětlením se jim dařilo, a ted ve větším dobře osvětlením a syceném CO2 si jim tolik nedaří, těžko říct čím to je, ale že by to byli ti malinkatí šneci, to se mi moc nezdá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 18:20 Muž Turok [18] – Re: meroň
no nemyslím si ža by to bylo špatnou kondicí.. ožrané jsou totiž maldé listy od valisnerky a lekním má ve všech listech více či méně prokousaných dírek. v průměru 1 až2mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 17:06 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Turok
Přesně jak řekl Johan, nemusí jít o překrmování krmivem pro rybky, však to samé jsem psal v předchozím příspěvku i já...může to být například tou špatnou kondicí rostlin, to pak v podstatě šneci mají potravy tolik jako by se překrmovalo...ale kdo ví v čem je problém, třeba právě v tom, že rostliny mají špatné podmínky a šneci s tím nemusí mít ani nic moc společného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:56 Muž Turok [18] – Re: Johan
hm tak to jsem na začátku sakra:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Turok
Nedá mi to a musím podotknout, že šneci nemusej být vykrmováni jen tím, co nesežerou ryby, ale i tím, co z ryb vyjde atd. No, jestli sem dobře z popisu pochopil, tak to je člunka provohrotá a ta nedokáže poničit ani né zrovna zdravé listy rostli. ano Chybu hledejte jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:34 Muž Turok [18]
nemyslím si že to jsou ampulárky... a o překrmování nemůže být řeč šneky si nevykrmuju a krmím jen tolik co stačí ryby hned sníst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 14:47 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: Yirka
s tím naprosto souhlasím, až na to, že mi ampulárky nežraly ani ten hemianthus callitrichoides. Pokud jsou rostlinky v dobré kondici, tak jim šneci nic neudělají. V menším akva jsem kdysi měl hemianthus micrathemoides a málo světla, takže rostliny byly vytáhlé a křehké a to si pak ampulárky pochutnávaly, pak sem je přendal do dobře osvětleného akva, kde rostliny prosperují a ampulárky(natož menší šneci) se žádných rostlin ani netkly. Z toho všeho vlastně už vyplývá, že pokud rostlinky jsou ve špatném stavu (nahnilé,...), tak vlastně šneci mají potravy hodně a pak se i přemnožují a ani se nemusí překrmovat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 14:04 Muž Yirka [9123] – Re: kristian
S tím nečtením se nesmíš obracet pouze na ženy a děvčata. ;-)
Ale k věci. Já si zase dovolím nesouhlasit, že ampulárie spořádá většinu (předpokládám míněno rostlin). Odchovat jsem stovky ampulárií, v nádrži se mi jich pohybuje stále kolem 5ti dospělých a zdravé rostliny nechávají napokoji. Jedinou vyjímkou byla Hemianthus callitrichoides Cuba, tato drobnolistá jemná rostlinka jim chutnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:59 Muž kristian [80] – Re: Yirka
Dovolil bych si nesouhlasit, ampularie zblajzne vetsinu, zato tenhle snecek ktery je tu popisovan jen nezdrave listy ci rasu na listech. Navic to ze dojde k premnozeni techto snecku je dukazem toho ze maj v akva dobre podminky. To znamena ze maj dostatek potravy. Uz to tu bylo probrano ve spouste vlaken. A koukam ze to porad nekteri asi necetly nebo se ani nesnazily cist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:53 Muž Yirka [9123] – Re: Turok
Zredukoval, nebo zcela odstranil? Pokud tam nějaký zůstal je potenciálním pachatelem nejspíše on. Ampulárky se až na vyjímky do zdravých rostlin nepouštějí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:20 Muž isamik [180] – Re: Turok
Tipuju to na tu ampularku... Ta zblajzne vsechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:51 Žena Avona [107]
Já mám tu zkušenost, že šneci se mi množí, když mají co žrát. Omezím krmení a tím se omezí i šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:43 Muž Turok [18]
pak mi není jasné čím to může být v akva je ještě několik ampulárii a pískořky. ancitrusy jsem už tež zredukoval a stav se nelepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:37 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Turok
Takhle malej šnek do listu dirku nedokáže udělat hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:22 Muž Turok [18]
už delší dobu mám v akva takové malé šneky, jsou palcaté a ne větší než 3mm max 4mm... nevíte někdo jak se jich nejlíp zbavit? v poslední době se mi začaly objevovat prožrané listy takže mě to začíná srát. chemii používat nechcu.

spíše jsem uvažoval o nějaké pastičce po čem zaručeně půjdou na to je nachytat vyndad z akva a zlikvidovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 15:14 Muž Yirka [9123] Re: MartinPHX
Asi nejen já ti budu vděčný, když nám nafotíš, jak tvoje ampulárka požírá šneky. Se šnekožravou ampulárkou jsem se nesetkal ani v praxi ani v literatuře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:27 MartinPHX
Ja jsem to řešil 1 ampulárkou, sežrala šneky i jejich vajíčka. Byla docela rychla.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:03 Muž Kuby [0] – Rambo - čtverzubec trpasličí, milovník okružáků
Já jsem si koupil Čtverzubce trpasličího a ten je všechny vysál. Stal 35Kč, což je na odstranění šneků levná zaležitost. Pak jsem ho věnoval kamaradovy. Ale každopádně, pecková záležitost pozorovat jak na ně Čtverzubec zbrojí a pak zautoči. Doporučuju, lepší než akční film z TV FUCK-NOVA rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 09:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: nihaso
Já jako údržbáře do rostlinných akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 09:27 Žena nihaso [2] – Re: Tho0or
Pokud nevíte, co s nimi, ráda je odkoupím jako krmivo pro čtverzubce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 09:26 Žena nihaso [2] – Re: vitek38
Čtverzubci milují šneky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 07:14 Muž delete [0] – Re: Tho0or
zkus na jaro předělat celé akvárium jediná možnost a nezapomeŇ rostlinky vyprat v hypermanganu (mě to taky čeká) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 00:00 Muž kristian [80] – Re: stanovsky
Tak to pak napiš, jak se ti jich podařilo zbavit. Ono stačí totiž rozumně upravit podmínky v akva a s přemnožováním je klid. Osobě jsem teď upravoval poměr hnojeni/co2/světla a mužu říct že šneků ubylo. Tim jsem nechtěl říci že jsem jich měl stovky. Ale sem tam se nějaky najde. A je pravdou že zdravím rostlinkám nuškodí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:59 Muž meroň [18] - Rostliny – Re: stanovsky
no likvidovat kytky, řekl bych, že když šneci likvidujou kytky, znamená to, že jsou ty kytky spíš ve špadné kondici( například nahnívají...) a to se pak může zdát, že šneci okusujou zdravé kytky...jde prostě o to aby měly kytky dobré podmínky, tím pádem se omezí růst řas, šneci nebudou mít tolik potravy z řas a z odumírajících rostlin, k tomu to překrmování, to znamená pokud nebudou mít nadbytek potravy přemnožovat se opravdu nebudou. Chce to zkrátka vyvážené podmínky v akváriu, podle mě rozmačkávat šneky a dělat na ně pasti je jenom dočasné řešení, ale šneci se stejně budou množit dál. Já měl Kružníků ze začátku taky velké kolonie než se ustálily podmínky v akva a ted je i shazuju zpátky do vody, když vyhazuju nějaké rostlinky. Pamatuju doby , kdy sem s akvaristikou začínal a okružáků jsem taky měl miliony a ted jich mám ve 112 litrovém akva 6-10 a ani bych se neopovážil nějakého rozmáčknout jak jsou pěkní. Takže dle mého to chce prostě celkově dobré podmínky pro všechny, rybky nepřekrmovat a šneci nebudou na obtíž, spíš naopak, čím víc druhů živočichů v akva žije v souladu, tím je nádrž hezčí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: stanovsky
Když se množí jak diví,mají k tomu vhodné podmínky,dostatečné množství stravy je jedna z nich.To,že nepřekrmuješ,si třeba jen myslíš...Mimochodem výborně se chytají na plátek okurky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:37 Muž stanovsky [29] - Živorodky
No nepřekrmuji rybky a stále se množí jak diví. Nechám to tak jak to je a pokud mi začnou lividovat kytky tak to s nimi skoncuju jednou provždy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2009 23:32 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Stále stejné otázky,a stále stejné odpovědi...Základ je nepřerybněnost a nepřekrmovat.Snažte se řešit příčinu,ne samotné problémy.Okružáci,stejně jako ostatní šneci jsou v akvišku užiteční.Je to stejné,jako s řasami,když vyřešíte příčinu,tak se následky spraví samy.Hlavně nejhorší je chemie,tou si rozhodíte celou nádrž,a v případě šnekožravých ryb vyvstane později otázka co s nimi.Zdravá ryba bude žebrat stále a přemnožení šneci,jsou to nejmenší zlo z překrmování.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:17 Muž isamik [180] – Re: Johan
Taky me to tak prijde...

Okruzaci jsou uzitecni!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 23:12 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: stanovsky
Jako házení hrachu na zeď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 21:33 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Kružník hladký -> věděl by někdo jak se těchle potvor zbavit?? Mám jich snad na tisíce. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 21:24 Muž jajaapaja [174] – Re: Jurasek
Já to kdysi řešil tak že jsem si udělal past.Pruhlednej kelímek z víčkem.Do víčka jsem udělal díru 8 mm.na noc jsem do něho vkládal kousek hovězího srdce.vždy do rána jich tam pár nalezlo.Ráno jsem vstal šneky vybral.A druhej den nanovo.jeden den jsem zapoměl a srdce tam bylo ojednu noc dýl.nevím jestli se začalo rozkládat,ale šneků tam bylo plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 21:07 Muž Jurasek [137] – Re: picnic
V podstatě objojí. Čím víc jídla, tím víc toho zbude na dně pro šneky. Šneci se budou vesele množit, když budou mít takové hody. Čím víc jídla, tím víc se budou nacpávat rybky, takže u nich produkce odpadu taky bude vyšší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:59 picnic
Takže čím víc tam bude jídla, tím víc tam bude šneků? Nebo čím víc jídla tím víc hovínek :) ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:56 Muž Johan [4945] - Rostliny
picnic napsal: Myslel sem vylučováním ale když nad se nad tím zamýšlím tak ty šneci mi asi do aqva žádnej novej bordel nenosej... resp. vykaděj co sežerou.......
A co sežerou závisí na vás. Když žerou rostliny, tak jen to co odumře a zase závisí na vás, které zbytky rostlin tam necháte... ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:52 picnic – PCNC
Myslel sem vylučováním ale když nad se nad tím zamýšlím tak ty šneci mi asi do aqva žádnej novej bordel nenosej... resp. vykaděj co sežerou...ale je toho fakt kotel, po kmeni, po kytkách...Bojim se nárustu dusičnanů a tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: picnic
A jak by jako mohli znečišťovat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:45 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: picnic
tak neskusim,budem ich zbierat a rozpucovat a sup do akva,rybkam to chuti :-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:42 picnic
isamik napsal: Neprekrmuj :-).

Co ja bych za to dal, mit okruzacky v akvariu... Jsou to super sneci!


Já se domnívám že nepřekrmuju ale přeto mám v akváriu asi 40 malých okružáčků. Mám z toho mít taky radost nebo to brát jako problém,?? Mě se totiž zdá, že mě to tam ti okružáčci dost znečišťují... :-) . Úhorku ani zkoušet nemusíš. Nebo alespoň těm mým se do ní moc nechtělo...Kromě toho největšího, kterého tam chci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:36 Muž Dixon [13] - Sumci
ja ich pravidelne zbieram ale stale ich tam je ak nasr..... smich skusal som ich nalakat na salat ale nesli na to,skusim este uhorku,dufam ze na nu sa nachytaju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 20:18 vitek38
u mě se osvědčilo postupné mačkání... jinak existuje taková dravá rybka která je vŠechny pojí ... teď jsem zapoměl jak se menuje... JInak souhlasím s "V"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 18:07 V – Re: Tho0or
Myslím, že máš v akvárku mnohem urgentnější problém než domněle přemnožené šneky: naprosto nevhodnou skladbu ryb na objem 25 l. Neonky by měly být v akvárku přinejmenším dvoj- raději trojnásobném (nebo větším). Molly minimálně troj- raději čtyřnásobném (nebo větším).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:32 Muž isamik [180] – Re: Tho0or
No koukal jsem na tve akvarko az ted a mas to docela "rybi polevku". Zkus si neco precist.

Literatura:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:30 Muž bv9 [13]
Myslím že získat je, není problém, ale potom se jich zbavit. To je oříšek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:29 Tho0or – Re: isamik
Takže myslíš dát chvilku hladovku a pak krmit míň... to zní jako slušnej nápad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:28 Tho0or – Re: nenya
Děukju za radu, ale chci se šneků zbavit, ne si tam natahnout jiný... Jinak o řešení šnekožravou rybou a pastma sem slyšel, ale myslel sem, jestli někdo nemá nějakej vyloženej tip bez použití chemie anebo ryby, sem rád, že mam v akvu, jenom to co tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:27 Muž isamik [180]
Neprekrmuj :-).

Co ja bych za to dal, mit okruzacky v akvariu... Jsou to super sneci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2009 17:21 Muž Dzira [38] - Rostliny
zkus si pořídit past na šneky. Sem taky vysbírával a pak se to množení uklidnilo. Asi to bylo jen nějaký období, kdy se takle množily. A pak jsou přípravky proti šnekům, ale to asi bude do akva pěknej hnus :-D Někdo volí ryby, co žerou šneky..aůe nemám zkušenost, tak nevím co pak, až je všechny požerou :-D Nebo si kup A. helenu a pak jí zas prodej. No mě napadaj děsný věci :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1451