Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2019 21:22 Silviebaris Re: vlka
A co pak s nimi děláš...je podaruj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2019 21:21 Muž vlka [3442] – Odchyt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mně se Okružáci množí o106. Jednou za čas použiju tabletu Green Algae..Provrtám dirku. Prostrčím drát. Dám na dno. Po pár minutách vytáhnu. Pokaždé min 30 kousků. Jednou i 52. Jednoduché, účinné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.03.2019 19:42 Žena tramtra [3202] Re: mildestory
Jestli máš čerstvě založené akvárko, vyšší počet Levatek ti jen prospěje, jakmile nebudou už mít co spásat, nebudou se přemnožovat. Když tak jich pár vysbíráš. Jestli máš už zaběhnuté, fungující akvárium, přemnožovat se nebudou, když nebudeš překrmovat rybí osádku...a vždycky jde nějaká menší rozmáčknout a zpestřit rybám nebo krevetkám jídelníček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.03.2019 19:40 Muž Planorbella [643] Re: mildestory
Pokud nebudou mít vyhovující podmínky (dostatek potravy hlavně z překrmování) tak se nepřemnoží. A když ano tak je samotné můžeš použít jako krmivo. A navíc se nemnoží tak rychle. Za týden určitě nebudeš mít "kalamitu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 19:26 mildestory Re: tramtra
Tak ja vím že su vtomto užitční, v čištení, len nechci aby sa mi to premnožilo, a za tyden ich tam mat 20ks nebo 100ks, tak proto nemam rad šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2019 17:15 Žena tramtra [3202] Re: mildestory
Levatky...těch se nezbavuj, ony tě budou zbavovat odumřelých částí rostlin, slepé hladiny a různých povlaků. V akvárku pomáhají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2019 17:13 Muž Planorbella [643] Re: mildestory
Je to levatka.
Vadí ti moc? Proč?
Jsou to užiteční pomocníci. Nechej si je tam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 17:11 mildestory – šnek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, prosím jak sa zbavim tychto šneku? popripade co to je za šneka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:21 Žena tramtra [3202] Re: Mlsoun
Natrhej kopřivy nebo pampelišky...improvizuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:14 Muž Mlsoun [3] Re: ctibum
koukal jsem do lednice a není tam ani okurka ani kedlubna, bože?!!! já se jich nezbavim :) smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 21:13 Muž Mlsoun [3] Re: nekdo
Mřenku nádhernou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 06:05 R Muž ctibum [6870] Re: Mlsoun
Když dám do akvárka spařený lupen z kedlubny, tak nejpozději druhý den je na něm 90% Okružáku. I halda Piskořek. Kružníků moc ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2018 02:54 Muž nekdo [353] Re: Mlsoun
jakou mřenku sis koupil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 20:27 Muž Mlsoun [3]
dle anguse jsem rádce zrádce, ale přesto ti reknu mojí zkušenost a holý fakt. Na burze mi prodejce rostlin poradil abych na okružaka dal Mřenku. Koupil jsem ji, za par tydnu astronomicky vyrostla, na šneky se vykašlala a sežrala mi některé kobercové rostliny. Po zjištení šla Mřenka hned z akva pryč . Gastropex me zbavil vsech sneku krome okružaku. Ted tedy zkusím Plátek okurky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2018 18:20 Muž Planorbella [643] Re: Passenger77
OT.Líhnou se z toho stejného jako okružáci ale je to o polovinu až třičtvrtě menší než u okružáků a ještě jsou takové více ploché
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 13:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: larix
Tak že by se Kružník pustil do zdravé rostliny...to jsem nikdy neviděl, ikdyž byli přemnožení... Myslím, že na to nemají ani kusadla. U Okružáků tomu věřím...třeba když se vylíhnou nové snůšky, tak někdy udělají díru v listu pod snůškou.
PS: Je to tu OT, ale nevíte, z čeho se líhnou Kružníci? Nikdy jsem jejich vajíčka neviděl...buď je třeba na snůšku mikroskop nebo nevím :-) V atlase také není zmínka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 10:55 Muž larix [1420] Re: ctibum
Kotúľky si s veľkou chuťou zmlsnú na mladých zdravých listoch Ceratopteris thalictroides. Ale samozrejme, je to skôr výnimka. Chcel som len poukázať, že to kategorické tvrdenie neplatí absolútne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 09:08 R Muž ctibum [6870] Re: Papik
No a podle mě nadbytek potravy a detritu vede k nerovnováze, rostlinám se míň daří a šneci se pustí do nezdravých listů... :) Ale je to jen můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 08:48 Muž Papik [617] Re: ctibum
Ano, určitě se rozmnožili kvůli překrmování (překrmoval jsem i kvůli malým ráčkům) a přebytku detritu od živorodek, o tom žádná, ale potom, když žrádlo ubylo i detrit ubyl, tak se museli do něčeho pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:59 R Muž ctibum [6870] Re: Papik
Řekl bych, že pokud jsi 200+ Okružáků do 41 litrů záměrně nenasypal, tak tam muselo být něco v nepořádku, aby se namnožili do takového počtu. Tak nějak si myslím, že nejdřív ždrou a až pak se úměrně tomu množí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:36 Muž Papik [617] Re: ctibum
To se traduje, ale mám pochybnosti. Ono, pokud je šneků v nádrži opravdu hodně, tak něco přeci musí žrát. Proto si myslím, že se pustí i do rostlin.

Když jsem je měl fakt fest přemnožené (odhaduju 200+ na 41 litrů vody), tak se na mnoha listech objevili dírky. I na nových. Prvky žádné nechyběly, ani se navzájem (pravděpodobně) neblokovaly. Když jsem šneky zredukoval a listy protrhal, tak už se dírky téměř neobjevovaly.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:31 R Muž ctibum [6870] Re: Papik
Papik napsal: Oproti tomu přemnožení okružáci spořádají kdeco a když mají hlad, tak si na rostlinách rádi pošmáknou.Jenže ne na zdravých rostlinách. Žerou jen listy načaté a odcházející, i když na to na první pohled nevypadají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2018 07:11 Muž Papik [617] Re: Passenger77
To je zajímavé, u mě to bylo přesně naopak. Nejprve hodně kružníků, helena si jich vůbec nevšímala. Po nasazení (a časem přemnožení) okružáků kružníci sami zmizeli.

Jinak kružník je úplně neškodný, rostliny nežere a vhledem ke své prťavosti ani neprodukuje moc detritu. Jediná nevýhoda je, že všude vleze. Oproti tomu přemnožení okružáci spořádají kdeco a když mají hlad, tak si na rostlinách rádi pošmáknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 17:24 Maq Re: Fid0
Je to strašně přerybněné (a pro některé ryby malé). Tím pádem hodně organického odpadu, tím pádem hodně šneků.
I když to momentálně vypadá hezky, počítal bych s tím, že přijdou i horší věci než pár šnečků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2018 16:04 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Fid0
Předně osobní zkušenosti nemám, ale zajímal jsem se o ně před delším časem právě kvůli šnekům a také pro jejich velmi zajímavé chování...no pro můj objem ta ryba není.
Bylo mi tu řečeno, že pokud je ryba podobné velikosti nemocná, tak ji rychle zlikvidují a roztrhají, ale zdravé kusy nechává na pokoji. Údajně není agresivní na dospělé krevety, ale to bude o povaze jednotlivých kusů (mladé krevety jsou samozřejmě potrava pro všechny). Víc nevím, poptej se v příslušném vlákně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:42 Muž Fid0 [2] Re: Passenger77
Passenger77 napsal: Jakou past? Kružník není Okružák, kterej je schopen se ve velkém sdružovat na potravě...toho jsem si u Kružníka nevšiml.
Z nových fotek je mi jasné, že jich tam bude mít řádově stovky kusů.
Mohl by na ně poslat účinného zabijáka:
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
Jenže...až je zlikviduje za pár týdnů, tak co pak s ním... ;-)
A nebude mi okusovat ryby?? Mam guramy a neonky a nejake danio a mrenky zelene...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2018 15:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Fid0
Máš pěkné akvárium a ti šneci přikládají taky ruku (nohu) k dílu. Já bych je nechal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:38 Muž Fid0 [2] Re: AsusKD
AsusKD napsal: Gastropex je príliš vysoké riziko. Skôr si urob pasť na slimáky ;-) Dneska som nasadil uhorku tak uvidim rano... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:33 R Muž ctibum [6870] Re: Fid0
Dva tři kružníci na litr, to je jak nic... hmm Jen tiše závidím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:31 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: AsusKD
Jakou past? Kružník není Okružák, kterej je schopen se ve velkém sdružovat na potravě...toho jsem si u Kružníka nevšiml.
Z nových fotek je mi jasné, že jich tam bude mít řádově stovky kusů.
Mohl by na ně poslat účinného zabijáka:
rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
Jenže...až je zlikviduje za pár týdnů, tak co pak s ním... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:20 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Gastropex je príliš vysoké riziko. Skôr si urob pasť na slimáky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 15:16 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Slimakov riesim v mojom velkom akva... Nie v malom...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:34 Silviebaris Re: Passenger77
Tak mě zlikvidovala všechny levatky,okružáky a nemá problém i s neritinou nebo ampulárii...to jen za mou zkušenost.. ;-) Dokonce je tady i diskuze "Clea helena vs.kružík čínský" kde to i pár diskutujících potvrzuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:27 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: silviebaris
Helenka jde spíše po větších kusech...na populaci Kružníka nemá moc vliv...
Pokud už nějakého dostane, tak jej stačí bez problémů nahradit rychlým množením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 13:16 Silviebaris Re: Fid0
Pořid si Cleu Helenu.... X-) dokaže zlikvidovat všechny šneky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2018 12:57 Maq Re: Fid0
Fid0 napsal: nepaci sa mi ze na kazdom liste 5ksV tom případě bych přidal rostliny. Když dáš dvojnásobek, na každém listu budou jen dva až tři, a to už se dá vydržet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:38 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: NHKG
Ano, já jsem Kružníky chtěl jednu dobu vylikvidovat (prolezli vždy do celého tehdejšího filtru) ale dodnes se to nepodařilo...je to invazivní druh rozzureny Byl jsem zde označen též za překrmovače, ale moje krmné dávky byly přitom doslova miniaturní...zřejmě mu stačí trocha řasy a je nezničitelný. Dokonce mi konkurenční cestou na stravě zrušil Okružáky, kteří neměli asi co žrát... smich
Momentálně jich tam tolik nemám, ale proč je to tak, to netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fid0
Na tyto mi eSHa Gastropex nezabral, pomůže spíše ryba, ale je problém najít malou mírumilovnou šnekožravou. A po odebrání ryby se tito šneci zase objeví, tak si ji musíš nechat. A u mě se jim daří i v akváriu, kde nejsou ryby, tak tam vůbec nekrmíím, stačí jim trochu řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:09 R Muž afc1886 [14655] Re: Fid0
Můžeš sem dát fotku celého akvária, nebo ještě lépe vytvořit prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:07 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
A nefotim premnozenie ale aby ste mi poradili co je to za slimaka... Mozno tam mam tak 100 slimakov a nepaci sa mi ze na kazdom liste 5ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 12:05 Muž Fid0 [2] Re: afc1886
afc1886 napsal: Z té fotky nevidím nějaké šílené přemnožení. Jak už vícekrát zaznělo, stačí nepřekrmovat a nechat je v klidu odvádět svoji užitečnou práci.Krmim naozaj malo... Zivej potravy jeden sacik tej 5ml a inak tak krmim tak ze nestihne padnut na dno... Takze potrava je OK...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 11:30 R Muž afc1886 [14655] Re: Fid0
Z té fotky nevidím nějaké šílené přemnožení. Jak už vícekrát zaznělo, stačí nepřekrmovat a nechat je v klidu odvádět svoji užitečnou práci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 10:57 Muž Fid0 [2] Re: AsusKD
Fotka k příspěvku To je male synove akva ale mam ho aj v mojom velkom...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:18 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Fotka je síce mizerná, ale bude to kružník. Tvoj problem bude možno čistota akvária. Na fotko sa to zdá, že máš bordel vodu.
Inak k slimákom mrkni na toto scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:15 R Muž ctibum [6870] Re: Fid0
A co je v reálu "dost slimákov"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 09:03 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Fid0
Špatné foto...no tipuji Kružníka dle tvaru (pokud je to mrňavý)
rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 08:52 Muž Fid0 [2] – Fotka
Fotka k příspěvku Neviem co to je lebo to zneskodnujem rucne v zarodkoch ked maju tak 1mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2018 08:12 Muž AsusKD [85] Re: Fid0
Hlavne bacha na to, že ak ich tam maď skutočne veľa a uhynú naraz, ideš do veľkého rizika, že sa ti zkazí voda. Ako už písá ctibum, ak ti vadia, tak rieš príčinu. Oni sa zredukujú sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2018 03:09 Muž nekdo [353] Re: Fid0
pravdu ma ctibum - je potřeba řešit příčinu...
pokud ty šneci nejsou piskořky, tak třeba já používám nejlepší prostředek (dle mého) a to je mrenka (sekavka) pakistanska... staci 1 ks v akva...
a jen upozornuji, ze to praskani ulit je v noci celkem rusive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 23:30 R Muž ctibum [6870] Re: Fid0
Řešil bych spíš příčinu, než následek... Když jich máš moc, tak proto, že se jim u tebe daří, tedy že mají co žrát... Moc krmíš a/nebo máš moc bordelu, řekl bych...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28904x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=151