Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 12:33 Muž Horác [3942] – Re: pařa:)
Já to samozřejmě myslel jako vtip. Mně naopak vadí, že ty šneky žere, páč teď nikdo nečistí akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2009 12:31 Muž ČUPR [204] - Tetry
Já kdysi likvidoval přemnožené piskořky věžovité tabletami zakoupenými v akva-prodejně. Ale momentálně si nemohu vzpomenout na název těch tablet. Bylo to velmi účinné, bez následků na rybách a rostlinách. Vřele doporučuji. Pokud si vzpomenu na název, ještě se ozvu. A...B...C...... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 12:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Horác
Tak pokud někdo nechce přijít o rybičky, ale chce podobnej způsob, tak doporučuji hltanovky. Ale na ty se tak pěkně nekouká :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 11:36 Muž pařa:) [2] – Re: Horác
Tak to mi přijde jako rozumnější řešení ta mrkev nebo okurka :-D I když to není úplné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 11:30 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
Tak to je sila. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 10:59 Muž Horác [3942]
Pokud někdo pořád neví, co s přemnoženýma okružákama, tak jsem objevil další velmi efektivní (a zcela přírodní) způsob likvidace. Akorát při něm asi přijdete i o rybičky smich ... www.horacovoakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 18:01 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: MShanti
Menší oprava. Teď už je správně "Clea sp. Helena". A já je ve Vivariu u burze viděl za 40,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 16:00 MShanti – Re: stifam
Zkus si pořídit Anentome Helena, to je šnek, kterej žere šneky a dokonce si troufá i na větší než je on sám. (Mrkni na stránky www. aquapage.cz.) Je špatně k sehnání, ale viděla jsem to teď v aukci na Aukro (myslím, že za to chtěli 50 kč za kus). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 14:37 Viola – Re: JuraS
hop Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 11:27 JuraS
tady je ta aukce..
www.aukro.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 11:18 JuraS
Chce to obejít akvaristiky..třeba v Praze -dejvicích je mají normálně..v nymburce jsem zase normálně koupil neritiny..a jinde když jsem se ptal tak na mě koukali jako na blázna..narazil jsem i na akvaristiku ..praha -vysočany kde měli piskořky...takže jen obejít ..v mb jsou dobré akvaristiky..pamatuju si na tu na starým městě v podloubí..a někde na sídlišti byla taky jedna dobrá..a nemusíš jezdit 50 kiláků pro pár šneků..to by se ti pořádně prodražil..a apropo teď se zrovna nabízí na aukru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:49 LucaBrasi1 – Re: Viola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:26 Viola – Re: Semtex
Já jsem od Mladé Boleslavi, tak to mám do Mělníka kousek, navedete mě? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:18 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Viola
Ja je mam z Mělníka-Vivaria. Teď byli v Brně na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:10 Viola – Re: Gerrik
Já bych měla zájem o jednu Helenku, poraďte mi kde se dá koupit. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 10:08 Viola – Re: Semtex
Můžete mi prosím poradit, kde ty Helenky seženu? V každé akvaristice na mě koukaj jak na blázna. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 09:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Semtex
Pokud má v každém biotopu nastat rovnováha, nezávislá na zásazích člověka...
Takto to může fungovat v přírodě, v akvaristice sotva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2009 08:37 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud má v každém biotopu nastat rovnováha, nezávislá na zásazích člověka, je třeba počítat i s predátory, bez těch to bohužel nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 19:37 Muž Gerrik [5]
Kup si Heleny a máš po nich, osobně odzkoušeno ;-) Já se jich ted zbavuji, nemaji co žrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 14:26 Muž kristian [80] – Re: Johan
Jak pise johan. Pokud je v akva dobra rovnovaha sneci se nebudou premnozovat. Staci jen pravidlne cistit a neprekrmovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 14:08 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Miras napsal: no možná je to neetické, ale vím že to pomáhá, nehledě na to že tato rada už tady také byla :-D

To bylo na mě? :-) Já je nemačkám, já je dávám kančíkům, jako zpestření jídelníčku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 13:49 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Zdencek
Starat se jinak o akvárko a šneci jsou pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 13:35 Muž Miras [111] – Re: Semtex
no možná je to neetické, ale vím že to pomáhá, nehledě na to že tato rada už tady také byla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 11:54 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Zdencek
Nic nemačkej, to je ne-etické. Raději pořiď si Heleny, ty ti to budou redukovat sami a získaš dalšího pěknýho šnečka do akvárka, je to přirozený výběr druhu.
Mačkat šneky, to je jako by někdo řekl: "Lidí je moc, pár jich rozmačkáme".
Není třeba, oni se zedukují sami, nebo rovnou vyhubí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 11:42 Muž Miras [111] – Re: Zdencek
jasan bud okurku, nebo jako já, rozmačkávat, rozmačkávat, rozmačkávat a oni začnou pomalu mizet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 11:37 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Kde sehnat heleny nevím, ale šnečci se dají snadno přilákat na plátek okurky, nebo salát. Nabodni na špejli a nech přes noc v akva, ráno vyndáš okurku obalenou šneky. Když to uděláš dvakrát, třikrát tak je zredukuješ. A pak už jen podle potřeby.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2009 11:30 Zdencek – HELP ME :-D
nevite jestli se daj v okoli Prerova sehnat ty snekozravy :-D sneky mam plny akva tech malych smejdu a chtel bych jejich pocet zredukovat bo se jich uplne zbavit oziraji mi mlady vyhonky nekterych rostlin dekuju za rady palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 16:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Micky
no ja levatku likviduju, protoze ji nechci, ale okruzaky, ampularku a neritinku ty chci, proto pinzeta, chemie by zlikvidovala vsecky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Micky
Pokud Vám pár šneků nevadí, tak bych to znovuzaložení akvária nedělal - úplně to zruší rovnováhu v akváriu a budete začínat odznova. Akvárium a technika jde očistit houbičkou na nádobí (jde tou drsnější stranou s použítm trochy hrubé síly sundat i ruducha bez podření skla). Kameny když důkladně prohrábnete při odkalování, tak se obrátí tak, že řasa moc vidět nebude. Horší to je s rostlinama, asi bude potřeba dokoupit nové a ze starých bych odstranil ty nejvíce zasažené řasou. Hnojení bych doporučil, ale hodně málo (u PMDD maximálně 1ml denně). Když se bude dařit rostlinkám, řasa zase sama ustoupí.
Šneky ručně sbírat kdykoliv nějakého uvidíte, pokud nebudete překrmovat moc jich tam nebude. Můžete zkusit i okurku / pasti, nemám s tím zkušenosti, ale pokud je šneků moc, může to usnadnit práci.
Dezinfekce mi přijde nejlepší Savo (Základní, bez vůně), protože v malinkých koncentracích je naprosto neškodné a ve velkých hoodně účinné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Micky
Co kdybyste si zaktualizovala prezentaci, ať je vidět, o čem je řeč? ;-)
Třeba nebude celková rekonstrukce nutná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 15:06 Micky Re. NHKG
Hmmmm, takže bych to viděla na komplet celou renovaci akvárka X-) S temi sutry také nevím, protože jsou za tu dobu taky decánko zazelenale ("takovy poprasek", tak uvazuji o tom, jestli nedat uplne nove. Jinak vyvarit koren po roce by bylo asi dobre a kokos dame novy, protože chudák už má taky něco za sebou a at ancici maji co okusovat. Stejne ale porad moc dobre nevim, co presne s tema snekama. nekdo rika, ze OK nevadi, nekdo pouziva pinzetu, nekdo chemikálie. tak co je tedy nej? hmm Co se týče filtru - tak ta chemikálie v cem ho mám vykoupat,tim je myslena jaka? Protoze jich samozrejme existuje velka spousta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2009 14:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Micky
1. NO3 40mh/l je naprosto OK, co já bych za to dal ...
2. Rozumné zbavení se malých šneků za měsíc nestihnete
3. Pokud se chystáte na znovuzaložení akvária tak s kameny bude nejmenší problém, já je třeba jako dezinfekci převařuju, ale jde je i vymáčet v nějaké chemikálii (třeba Savo). Techniku kromě filtru jde taky vymáčet v nějaké chemikálii.

Horší to je s filtrem a rostlinkami. Nové rostlinky jako pevenci proti zavlečení šnekům krátce nechávám v silném rostoku léčiv na ryby (silný roztok chemikálie proti šnekům by byl lepší), musí se zvolit rozumná koncetrace tak, aby zabila šneky a rostlinám neublížila. Filtr pokud v něčem vymáčíte tak zabijete bakterie a bude se muset znova zaběhnout a pokud to neuděláte tak riskujete že si znovu zavlečete šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2009 14:48 Žena ustavprochore [567] Re: Moucha
Moucha napsal: ...ja ty sneky sbiram kdykoliv nejakeho uvidim.... Já jsem zas ráda za každýho šneka, kterýho v akvárku najdu. Vyčistit listy a skla od řas dokážou líp než zázračný vodičky, peroxidy a podobný fujtajbly. Nepřemnožujou se, spíš naopak musím čas od času pár okružáků hodit někam vedle do sklenice, pořádně je nakrmit a pak se namnoží. Čím to? ;-)

S měchýřovkou nemám osobní zkušenost, ale moji okružáci, kružníci, levatky a piskořky zdravým kytkám rozhodně neublíží a jestli si smlsnou na odumírajících emerzních listech nebo nějaký kytce, který se nedaří, budiž jim přáno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 14:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Micky
v akvariu (casopis) na klub.akva.cz je clanek o pouziti peroxidu vodiku, pak www.rataj-spk.cz/…
a spostu dalsich variant....
proti snekum lze zakoupit past, ja ty sneky sbiram kdykoliv nejakeho uvidim.... ale kdyz prohledas forum urcite najdes lepsi navody

cisteni akviska- jedla soda + vlazna voda; ocet, pripadne kyselina citronova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 13:49 Micky Re: Moucha
Dekuji za radu. S tim vysbiranim...to bych musela byt cely den doma, abych jenom sbirala hihi :-D Jinak pinzetu doma vlastnime :-P kazdopadne az budu cistit akva, tak nevim, jak ze skla tu rasu dostanu a savem to z akva dostavat, to se mi zda dost...ee. Leda kartáček a šublovat :-D Nic jinyho me nenapada. Takže chemikálie - vyloučeno?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 13:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Micky
pokud se jedna o to akvisko co mash v prezentaci, tak NO3 40mg/l je dost vysoka hodnota a
CHSK 3 je taky na hranici, ja sneky vysbiral (trpelivost a dlouhou pinzetu), ale mam mensi akviska a stejne se mi obcas objevi nejaka plovatka (zatahl jsem si ji kytkama, staci vajicka na listu)
pridal bych osvetleni, zlepsil odkalovani a ubrat krmeni
ja mam ruduchu jen ve 20L odchovne (nevhodna zarivka a stupidni dno, chystam vymenu) a tam mi ji udrzuje pod kontrolou mechyrovka rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni , ale pozor chutnaj ji nektery kytky;
mel jsem ji i v trpaslikovy (cca 10L), ale co jsem zmensil pocet ryb a odstranil vzduchovaci sutr (vyril detrit) tak sama vymizela

ruduchy maji rady nerozlozene organicke latky(CHSK)
par clanku o dane problematice
rybicky.net/rady/rasy
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 13:02 Micky – Šneci
Prosím o radu. S akvárkem mám problémy cca 4 měsíce, kdy se mi v akvárku nahromadila z ničeho nic ruducha. I přesto, že jsem každý týden vodu měnila, ryby krmila velice málo, filtr stažený na minimum, tento problém nepřestává.Rostlinek ubývá a vůbec se jim nadaří. Už jsem vysadila cca před 5měsíci hnojivo a stejně nepomohlo. Navíc se mi v akvárku objevily šneci (za tuto dobu jsem žádné nové rostlinky nekupovala). Nikdy jsem s akvárkem neměla problém až ted z niceho nic tolik věcí najednou. Ve foru jsem si precetla o okurce, která by snad mohla zabrat na sneky tim stylem, ze se na ni "prilepi" a tak okurku budu moc vytahnou i se sneka. Řeším dilema, jak se zbavit zároveň šneků i ruduchy. Zbývá snad možnost pomoct si chemikáliema!? Ale toho bych se chtela vyvarovat, abych zbytecne neublizila rybickám. Ke konci kvetna se chystam na cisteni celeho akvárka a do te doby bych se sneku ráda zbavila, abych sutry z akvárka mohla znovu pouzit do vycisteneho akvárka, aniz bych se bala, že si je zanesu znovu a budu řešit stejný problém. Můžete mi poradit?
P.S je nadmíru jasné, že problémy s vodou jsou a přetrvávají nějakou tu dobu a ze nejvetsi problémem tu bude s CO2 a 3. Jeste ke vsemu mi nejake rybky poumirali - zhrbila se jim páteř a cca za 3 dny finito...Jak zachránit zbytek rybiček, zbavit se šneků a zaroven i ruduchy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2009 12:04 anzel – Anentome Helene
Vřele doporučuji šneka Anentome Helene.Je to neuvěřitelný kanibal.Bohužel jsem si přivezl kytky a nevšiml jsem si násady šneků. V 380 l AQ jsem jich měl za 3 týdny poseté dno prcků.Kolega mi poradil tohoto kanibala a za 14 dní neměli co žrát.Je pravda,že je to relativně dražší sranda. Kus 1cm se prodává od 20 - 65 Kč. Ale věřte. Je to na 100%. A pak Vám bude sházet obrázek,kdy Vám v AQ nic neleze.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 12:10 Muž Dixon [13] - Sumci
Mohol by zozrat okruzak cerstvo rozplavany poter rajovcov?chcel by som v tej nadrzi kde mam ten poter mat okruzakov aby cistili dno z pozostadkov potravy..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 11:14 0
Na regulační odlov velmi dobře poslouží i ve vodě v okraji akva vznášející se (bez zakřivených konců ) vyjedená slupka vodního melounu (když je k dostání) - to jest bez červené sladké části dužniny s ponechaným světlým vnitřním zbytkem a obrácena pod hladinu , protože vnější tuhá slupka tolik neláká plže k hodování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:56 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Ivulik1
Toto řešení je kouzelné v tom, že funguje jak v případě, kdy se jich chcete zbavit, tak i když je chcete rozmnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 10:54 Ivulik1
Fotka k příspěvku Linda napsala: povesim na nit špičku okurky (diky stopce je tezsi a neplave). Snekum okurcicka dost chutna, takze jich za par hodin vylovim hrozen... Cisty prizozeny a smlsnou si i krevetky a ancici
potlesk Presne tak. Me se osvedcila cuketa, nebo tableta pro anciky. Vzdycky se jich tam sejde hromada. A pak to dam zelvakovi, nebo nekomu daruju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 09:29 Žena Linda [0] – Re: Tho0or
povesim na nit špičku okurky (diky stopce je tezsi a neplave). Snekum okurcicka dost chutna, takze jich za par hodin vylovim hrozen... Cisty prizozeny a smlsnou si i krevetky a ancici

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:26 Muž jajaapaja [174] – Re: Turok
Mrkev je tvrdá.! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 16:23 Muž Turok [18]
oki zkusím :) zkoušel jsme mrkev ale tohle jim nejede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:39 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku ;-) to je taky řešení, zkus plátek okurky nebo salátu a je to to samý... potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:35 Muž grizly [145] – Re: Turok
Hod vecer do akvarka tabletu pro anciky a rano jak roznes, tak tam budou sneci stahnuti na jednom miste, pak je jen rozpucis a mas klid{na chvili} V krevetkariu jich mam tak asi 100 a nic mi neoziraji...obcas je rozmacknu a necham v akvarka,male rybky se one perou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:31 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku Helenka není hemafrodit jako okružáci,levatky atd.. takže jejich počet můžeš snadno regulovat... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Mirek7651
kup si "HELENKY" sežerou ti všechny hnusný šneky ;-)
A zbydou mu hnusný "HELENKY" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 03:10 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku kup si "HELENKY" sežerou ti všechny hnusný šneky ;-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28895x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1401