Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 20:01 Muž Yirka [9118] – Re: misfa14
Podívej se do ostatních na kružníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:50 misfa14 – Šneci
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka šnečka. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 18:45 misfa14 – Šneci
Fotka k příspěvku Ahoj, přemnožil se mi tento šneček, je cca 2mm velký, více nevyroste. Fotil jsem na makro 2mm jedince. Nevíte co je to za druh? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:32 Muž paia [3]
při jedné z předchozích úprav jsem měl trošku víc přemnožené levatky, které skoro až geometrickou řadou zamořovaly akva svými vajíčky, tak jsem postupně pochytal ty velké, co jsem viděl, celkem to dalo nějakých 15 kousků, pak tam mám kružníky, sice je jich taky dost, ale jsou mrňaví a nejsou tak vidět. hned nato jsem pořídil helenku a od té doby mám klid, šneků tam mám tak akorát, občas se nějaký váček objeví, ale není to žádná tragédie, jako předtím, uvidím, až se vykulí potomstvo těch vyhozených, jak to bude vypadat a jestli bude helenka stíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2010 22:46 Muž sportsmen [62] – Re: BranoN
Je to sice stále dokola, ale není lepší nepřekrmovat? Vždyť v nádrži neškodí! Co pak uděláte s rybou která se jimi živí? Je docela problém sehnat pak dostatečné množství šneků jako krmivo !!! Pořád dokola, řešit spíše příčiny a ne důsledky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:08 BranoN – Carinotetraodon travancorius vs. vezovky
Dokazu stvorzubci (Carinotetraodon travancorius) zlikvidovat vezovky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 20:56 Muž PetrS [4] – šneci
Pokud ma nekdo problem s okruzakama, muzu z vlastni zkusenosti doporucit Trnovce belopruheho. Mam to vyzkousene. At se dari.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 15:23 Klááááár Re: čichavec27
Mě šneků zbavila mřenka nádherná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 09:24 Lilly1a1 Re: čichavec27
taky je dobrý daát na hladinu plavat list salátu, samozžejmě umytého. Oni ty potvůrky na to nalezou a pak je jednoduše vyndáte a opakujete několik dní po sobě dokud nejste s počtem šneků v akvarku spokojeni. aspoň tak se mi to osvědčilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 10:09 Muž Yirka [9118] – Re: blackarrow
(OT)
Myslíš za ruku? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 13:00 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: čichavec27
Já jsem to vyřšil čtverzubcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 01:52 Muž TomikVyskov [5] Re: čichavec27
Fotka k příspěvku Clean Helenka je opravdu super šnek. Mám dva v 72l akva a není tam jediný šnek kromě jich. Jednou jsem skusil takový pokus. Když helenka v noci vylezla tak jsem jí před ten její sosák strčil levatku říční a helenka ji popadla a tím sosákem ji do poslední kapky vysála, asi po 10 minutách tam byla jen ulita od levatky :-D . Doporučuje se jedna clean helena na 30l vody. Dá se koupit na portálu www.aukro.cz sám jsem si ji tam koupil za 1ks 45kč + poštovné cca 50kč. Vřele doporučuji si koupit tohoto šnečka palec ahoj
Na obrázku Clean Helena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:53 Yogi Re: čichavec27
Mě teda pomohli od šneků Rájovci dlouhoploutví, ale že pomáhají sem zjistil náhodou... hlavně záleží na tom, jaké chováš vlastně rybičky, ne se všema se snesou, údajně, i když sem s něma nikdy neměl nejmenší problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 23:51 Lin Re: čichavec27
zkuste se ještě podívat po akvaristikách v okolí a taky je dobré se ptát, někdy je prostě "zrovna nemají". samozřejmě, že zrovna, když se tam člověk dostane. ale viděla jsem je u nás ve zverimexu (a to je říct!) asi za 35kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 21:52 Muž Bos01 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: čichavec27
Jj tak ty 3 kusy by určitě mohly stačit na 100 litru.V naší stovce jsme měli stejný počet.A taky to zvládli bravůrně.Kde se dají sehnat?No viděl jsem je už i v Ov na burze.My je máme,ale z internetové obchudku bohužel zrovna se mi ho nepoveldo dohledat.Už je to nějaký ten pátek co jsme je zháněli.No kdyby jste je nikde nesehnal tak něco by se u nás snad našlo navíc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 18:57 čichavec27 Re: Bos01
naštestí mám šneky jen v 100L akvárku takže tam postačí tak 3?a kde bych si je mohl koupit?totiž v akvaristice sem je nezahlédl(ale možná když se naně budu hledat tak je uvidím:-D)
tak díky moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:14 Muž Bos01 [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: čichavec27
Nebude množí se strašně pomalu a je dobře viditelná v akva.Navíc ti stačí jen třeba 2až3 ks záleží na tom jak velké máš akva. já jsem dal do 30L jen jednoho a do půl roku je čisto tak že vím,že se mi ani nerozmnoží. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:02 čichavec27 Re: cusbus
a nebude pak hrozit že se mě přemnoží zase ta helena?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 13:42 Lin Re: cusbus
akorát papká i piskořky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 10:50 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: O.Tom
Přesně tak,to můžu potvrdit z vlasní zkušenosti.Asi tak před 2 roky když jsem měl pouze 54 l nádrž,měl jsem tam tolik šneků,že jsem zvažoval rozbít akva,páč to nebylo možné kolik tam bylo okružáků.Nevím proč,ale před rokem okružáků jednoznačně ubylo.Když jsem zakládal malou odchovničku/krevetárko nebylo možné dát do ní krunýřovca a tak jsem sháněl šneky,Našel jsem pouze dva.A v ten den mi začalo být po nich smutno.
Ale jestli stále trváš na tom,jak se jich zbavit,pošli mi je obálkou na moji adresu(popř napíšu vzkazem)za cenu odeslání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 10:37 Muž cusbus [37] - TetryRe: čichavec
Mě se osvědčila Helenka. Viz: rybicky.net/atlasostatnich/plz_clea_helena . Je to pro redukci šneků velice užitečný plž. Dřív jsem měl tolik šneků, až se mi zdálo, že to kazí vzhled akvária. Dnes se musím hodně snažit, abych nějakého šneka vůbec uviděl. Navíc se mi zdá, že Helenka vypadá velice hezky. Je to takový akvarijní tygr :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 02:05 Muž O.Tom [439] Re: čichavec27
mel jsem kdysi hooodne malych okruzaku v akvariu, vadili mi spis vzhledem.. vsude samy snek, rostlinku mi ozraly zcela vyjimecne. Rozmackaval jsem je a ryby je pak snedly. Nejucinejsi na ne bude asi nejaky predator, ja poridil mrenku nadhernou, ale ted mam problem s mrenkou nadhernou, ktera se zaclla nudit a dela rostlinam vic problemu nez mali okruzaci. A navic je mi smutno po malych snecich :)
Dalsi moznosti je nalakat je na nejakou tu okurku pres noc a velmi brzi rano vylovit, ale pocet se vzdy jen zredukuje...
Jeste je tu ruzna chemie proti snekum, nikdy jsem ji nezkousel a nikdy bych do ni asi nesel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Skorica
Pokud bychom za "malé šneky" považovali mláďata rostlinožravých šneků, (např. Marisy), pak jsou vaše pochyby na místě.
Ovšem v akváriích běžné malé druhy šneků zdravé rostliny nepoškozují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:45 Skorica Re: pancernicek
Tím bych si nebyl tak jistý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:31 Muž pancéřníček [168] Re: čichavec
čichavec27 napsal:...ale pak se zase namnoží a požírají mi rostliky :-( :-(
Malí šnečci nejsou schopni požírat rostlinky pokud jsou zdravé a vitální.Žerou jenom odumírající rostliny(listy),takže ti vlastně prokazují dobrou službu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: čichavec27
Spíš zjisti důvod proč se přemnožují, v každém fungujícím akváriu by měli mít své místo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:58 Štěpán Re: čichavec27
Musíš vyndávat desítky malých šneků. Nebo jim tam dát něco k jídlu, oni na to nalezou a vyndáš jich víc najednou. Mám dojem, že se používá plátek salátové okurky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 20:56 čichavec27 – Přemnožení malých šneků
Dobrý den,potřeboval bych poradit jak se zbavit šneků.
donesl sem si do AQ asi 3maličké hnědé šneky(spolu s rostlinkou),ale nyní jich mám celé akvárium.
Když vyčistím AQ tak mám chvilu pokoj,ale pak se zase namnoží a požírají mi rostliky :-( :-(
Když sem se v akvaristice ptal jestli nemaj něco na vyhubení šneků tak mi řekli že nemaj,at si je vyndám...už vidím jak by vyndávali oni desítky malých šneků.
Tak mi prosím poradte jak je učínně a napořád zlikvidovat.
Předem děkuji a přeji hezký nový rok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 04:58 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Fritol
Alebo si od niekoho pozicaj na par dni nejake mrenky, tie to rychlo a spolahlivo vyluxuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 04:25 Muž TomikVyskov [5]
kup si šneka Clean Helenu mám dva v 72 litrovém akva a už se mi tam žádnej neobjevil co je tam mám ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2009 23:09 Muž Barney [61] – Re: Fritol
Záleží o jaké plže jde, pokud jsou to okružáci, tak ti je tam asi někdo hodil. Ale pokud piskořky, tak klidně mohly být zavrtané ve dnu a teď se ti mohlo zvýšit NO3 a ony vylezly z písku ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 23:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: winter
Určitě je tam někdo přes noc naházel. Za noc opravdu do 2 cm nevyrostou. Takže musíš toho záškodníka odhalit a plže mu vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2009 22:05 Muž Ebi Winter [5] - Živorodky – Re: Fritol
Nejlepsi je si poridit sneka Clea helena, syn. Anentome helena ten te ekologicky zbavi vsech ostatnich sneku v akvariu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 20:43 Muž Yirka [9118] – Re: Fritol
Nejlépe je ji tam dát na noc ráno vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 20:41 Fritol
nesezerou ji dřív kančíci?? Ale dík vyzkouším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:33 listicka80
Jo jak píše Gerry. Připíchni na špejli do dna kolečko salátové okurky a až na ní nalezou tak je vyndáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:21 GERRY
daj do akvária kuusok uhorky a oni na nu naskáču palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:19 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Fritol
Nechce se mi věřit, že by s nima kančíci nezatočili. Mně zlikvidovaly i moje drahé mírumilovné akarky hnědé naprosto všechno živé, co bylo menší než 2cm. A ampulárie sežraly taky - i ty dospělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:10 Fritol
Nevíš jak se jich zbavit?? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.12.2009 18:09 listicka80
Jsou na rostlinkách a jsou úplně malinkatí. Ikdyž si do akva nic nepřidával tak si někde v koutě rostli a teď se ti ukázali. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2009 18:05 Fritol – Nezvaní plži
Nazdar , prosím vas o radu.
Jednou ráno jsem se probudil, rožnul rybičkám a najednou vidim asi 20 plžů coze . Někteří byli velicí až 2cm. Snažím se jich zbavit ale nedaří se mi to. Mam 128l akva 4 Kančíky příčnopruhé a 1 mečovku , vnitřní filtr. Do akva už jsem nic cizího nepřidal aspoń 4 měsíce. Opravdu nevím jak se mi tam plži vzali.
Děkuji vám

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 18:58 Muž fantuomas [35] - Rostliny
trpaslíči štvorzubci likvidujú slimáky dosť účinne, ale hlavne je neprekrmovať rybky a pod., ..pokiaľ nieje nadbytok potravy slimáci sa držia v "norme"..podla mojej skúsenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 16:35 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: Gerrik
Souhlasím. Já mám jednu jedinou Helenku v AQ a ta mi teď stavy šneků udržuje v normě. Dřív jsem jich mraky vyhazoval a teď už se o to nestarám (myslím o šneky, ne o AQ). Je jich tam tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 12:34 Muž Gerrik [5]
Už se opakuju, ale pořid tam šneky Heleny, uvidíš jak za čas ti tvoji šneci zmizí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 10:53 Žena swatty [0] - Cichlidy
Já si je zatáhla do 200 l akvárka, nemohla jsem se jich zbavit, ale měla jsem ještě skoro stejně velké akvárko na želvy, tak jsem jenom přehodila želvy s rybama a želvy mi šneky zlikvidovaly naprosto spolehlivě, jen jsem si říkala, že to je fajn, že budou mít takhle stabilní stravu... a ono nic, šneci to vzdali, nestihli se rozmnožit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 09:25 Muž Horác [3942] – Re: HATED
Dobrá rada nad zlato :) ...
P.S. Ne každý má akvárko bez rostlin - jako ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 08:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
Asi půjdu akoupím holkám nějakou ampu pro nahánění, teď když nemají šneky tak jsou nějaké bez šťávy smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:54 kreten – Re: Bak
Jo ták, tohle není nic pro heleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:53 kreten – Re: Bak
Dívali jsme se na to na Mělníce, odnesla to asi dvoucentimetrová ampulárie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:51 Muž DaD [0]
Pořídit si plže clea helena, nebo čtverzubce trpasličí, nebo chemii.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1201