Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 22:13 Muž Mislow [304] Re: David
Roman ma pravdu, ja to kdysi taky resil Helenkou, ted jsem rad, ze sneky v akvarku mam. :-) Pri spravne udrzbe se premnozovat nebudou, udelej tu prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:44 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: deck
Helenka ti na Kružníky moc nepomůže. Pár jich možná zezobne, když jí přijdou do cesty, ale jinak si jich moc nevšimne. Okružákem nepohrdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:41 R Muž afc1886 [14695] Re: David
Jaké problémy ti dělají ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: David
Clea helena ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:32 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: David
Proč hned čverzubce. Jak máš velké akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 21:14 David – Na jak velké šneky si Čtverzubec trpasličí netroufne?
Zdravím, v menším akváriu mám zavlečené populace Okružáka ploského a Kružníka čínského, které se mi bohužel nepodařilo zlikvidovat ani chemickou cestou (jako poslední možnost jsem použil neúspěšně renomovaný preparát). Kružníci mi vadí více, protože vlezou kvůli své velikosti do filtru, kde dělají problémy a nejdou vyzbírat.
Proto uvažuji o predátorovi, který mně s nimi pomůže. Mám tam ale žlutou Ampulárii velikosti 4cm a nikde jsem nenašel, jestli je to šnek, na kterého si Čtverzubec netroufne, případně od jaké velikosti tam mohou šneci zůstat?
Díky předem za radu z Vašich zkušeností.
David

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2015 10:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: MajdaLickova
Ohledně soužití čtverzubců a jiných ryb bych se mrkl sem : rybicky.net/forum/12924

Čtverzubec je sice častá, leč nepříliš vhodná rada, tedy pokud je pořizován jen k hubení plžů. Jinak je to moc pěkná a zajímavá rybička.

Často bývá také doporučována Helenka rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
to je dle mne přijatelnější varianta.

Dále je možný sběr pomocí pastí a samozřejmě úprava podmínek v akváriu.
To je sice na dlouho, za to asi nejlepší řešení.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2015 10:48 R Muž afc1886 [14695] Re: MajdaLickova
Chtělo by to zřídit prezentaci,potom se dá poradit.Možná stačí nepřekrmovat.A šneci jsou super pomocníci . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2015 10:40 MajdaLickova – Nechtění návštěvníci
Hodně lidí mi říká ať si pořídím čtverzubce a taky bych to udělala jen mám jediný dotaz: mám už trochu starší malé rybičky kolem 2cm a problém je že se bojím jestli mi je nesní? Nevíte někdo prosím? Děkuji za odpověď coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 13:38 zvedavka Re: Legioix
Přečti si dobře, co jsem napsala a všimni si, že se ten smajlík směje až za ušima... Pokud si pořídí čtverzubce, tak bude do týdne bez šneků a ještě o ně bude prosit - na tom se shodnem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:30 Muž patamatix [408] Re: NHKG
Je pravda,že jsem to nepřečetl komplet,ale to na mém názoru nic nemění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:24 Muž Legioix [574] Re: reklama
reklama napsala: Pořiď si čtverzubce (stačí trpasličí a JEDEN) a do týdne jseš bez šneků.. Ještě o ně budeš prosit. smich
Dost blbej nápad. Co potom s ním až tam šnečci nebudou? Pokud jsou ve filtru, tak tam dělají jen službu a není nic složitého jim zabránit ve vniknutí do vrtulky od čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: patamatix
Bylo mi odpovězeno do pošty, tímto dotyčnému děkuji. Nechtěl psát sem, protože ví, jak všichni tady reagují na slovo chemie.

@patamatix: Kdyby jsi četl co jsem psal níže, tak by jsi o omezení krmení doufám nepsal a neměl by jsi ten mínus.

EDIT:
@RBeil: Výluh by Ph neměl ovlivňovat. Čtete vůbec někdo co píšu? Do akvária nic lít nebudu, odpojím filtr, naliju to do něj, vypustím z něj vodu a bude. A fakt nevím o rybách, co by byly schopné proplavávat biomolitanem a požírat šneky. Tím molitanem myslím neproleze ani Helena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 21:17 Muž RBeil [174] Re: NHKG
NHKG napsal: Zbožňuju ty rady lidem s přemnoženými šneky, ať míň krmí, že oni zmizí... Spíše ti chcípnou ryby hladem než se tím omezí šneci. Těmhle malým potvorám stačí troška řasy.
A v tom filtru mě štvou, protože jak se jednou dostanou do hlavního akvárka, tak sem v <> a budu muset použít chemii na celé akvárko.

A vůbec co se tak nervuješ ? Děláš jak kdyby se ti do akva měla dostat dávka kianidu.... Chemie je ta nejposlednější možnost. Jsou taky ryby co ty šneky požíraj nebo i šneci... A i kdyby se ti do akva dostali tak pokud nepřidáváš, něco co dělá tvrdší vodu a ještě přidáváš výluch co dělá vodu kyselejší tak se ti rozpustí. To bude asi i důvod proč se ti tam stále nedostli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 20:59 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Zkoušel jsi tomu filtru dát větší očistu? Prostě ta souvislost s přísunem papáníčka, ale trošku z jinýho pohledu. ;-) Smozřejmě pěkně postupně, ne to vyprat dočista dočista najednou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 20:18 Muž patamatix [408] Re: NHKG
Přestaň překrmovat a začnou pozvolna ubývat sami,i bez chemie ;-) Nemluvě o tom že i plži mají v přírodě své místo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   03.04.2015 18:22 zvedavka Re: NHKG
Pořiď si čtverzubce (stačí trpasličí a JEDEN) a do týdne jseš bez šneků.. Ještě o ně budeš prosit. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:51 Muž RBeil [174] Re: NHKG
Tak nasaď do filtru heleny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ludvik
Jedná se o vnější komorový otevřený filtr (skleněné akvárko). Žerou nejspíš rasy ze skel a hladiny, ale žrádlo se přes filtrační vatu a 17cm molitanu prakticky nemůže dostat. Na osádku akvária, krmení a osádku ty šneky fakt nejde svádět. Zbožňuju ty rady lidem s přemnoženými šneky, ať míň krmí, že oni zmizí... Spíše ti chcípnou ryby hladem než se tím omezí šneci. Těmhle malým potvorám stačí troška řasy.
A v tom filtru mě štvou, protože jak se jednou dostanou do hlavního akvárka, tak sem v <> a budu muset použít chemii na celé akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 12:28 Muž RBeil [174] Re: ludvik
Taky se mi stalo že jsem měl šneky ve filtru a když najednou nějaký vyrostl a dostal se do vrtulky tak ji sekl a filtr nejel + se poškodila vrtulka a ty taky nesjou 2x nejlevnější...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 11:23 Muž ludvik [1082] Re: NHKG
Tobě se dostane krmivo i do filtru? Zajímavé ... V každém případě tam žijí protože tam mají co žrát. A žrát mají co, protože máš možná trochu neoptimální osádku, či údržbu :-)

Mimochodem, čemu vadí plži ve filtru? Ještě chápu, že se někomu nelíbí v akváriu, ale když nejsou vidět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 11:19 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Přípravky proti šnekům
Zdravím,
momentálně mám Kružníky čínské (nebo něco podobného) v externím filtru. Je nějaká chemická metoda, jak se jich rychle zbavit a nezabít bakterie ve filtru? Můžu filtr odpojit od akvária (mám v něm jen ryby, žádné rostliny), ale maximálně na 24hodin, jinak hrozí nárůst dusikatých látek v akváriu a úhyn ryb.
Biologická cesta není možná, klidně si žijí v molitanu i ve druhé komoře filtru, kde se již nedostane prakticky žádné krmivo a není možnost tam nasadit nějakého šnekožrouta.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.02.2015 15:58 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Daniela210
Kružník je malinký - ty 3 mm odpovídají, větší "bráška" se jmenuje okružák. Jsou neškodní, většinou se jejich počet časem upraví sám. Pokud píšeš, že je čtverzubec vyžral a oni se znovu objevili, tak chyba bude opravdu někde jinde (hodně řas, zbytků).
Nemáš zde prezentaci a neuvádíš, jak je akvárium velké, tak ti někdo těžko může radit, jak na ně.
Jen jedna rada - Clea helena na kružníky nefunguje. Možná by stálo za úvahu pořídit si nějakého řasožravého plže, aby na kružníky nezbývalo a prostě je eliminovat ručně - rozmáčnutí budou všem rybkám chutnat.
Návnada s masem je na ploštěnky, na plže funguje (jak zde už bylo asi 100x napsáno) okurka nebo spařená kopřiva, ale kružníky, bohužel, na zeleninu nenachytáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 10:46 Muž patamatix [408] Re: Daniela210
No možná bych se zeptal,proč jich je tam tolik? Může to být překrmováním,já když začnu více krmit.tak se hned množí horem dolem,pokud krmím střídmě,tak zas ubývají,nebo se alespoň tak nemnoží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 10:38 Daniela210
Ahoj, v akvárku se mi namnožili malí plži, něco jako kružník, ale velký asi jen 3 mm. Usazují se na rostlinkách a na stěnách, nevypadá to pěkně. Mollyny ani tetry pruhované si s nimi neporadily. Čtverzubec trpasličí je požral během hodinky, ale teď mi uhynul a hledám jiné řešení. Pomáhá ta návnada s masem? Jaké jiné všežravé rybky na ně zkusit? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 07:57 Muž larix [1420] Re: Herry
Skús ešte pozrieť:
rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
rybicky.net/atlasostatnich/clunice_jezerni
Prvý z horeuvedených druhov mám v nádrži aj ja a je to jediný rýchlo sa množiaci druh, ktorý mi neprekáža. Zodpovedne vykonáva svoju sanitačnú funkciu a nie je rušivý ako väčšie druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 06:45 zvedavka Re: Herry
Tak sis jich dřív nevšiml, množili se pomalu a schovávali se :-D ..
Nevím, jaké tam máš osazenstvo, ale jeden trpasličí čtverzubec by s nimi zatočil, ani jeden by ti tam nezůstal... Ještě bys šneky musel shánět, aby ti nezačal okusovat rybky.. Nebo Helenu, Helena je šnek vhodný k likvidaci přemnožených šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 06:38 Muž Herry [8] Re: MonterMonty
Jen mi nekdo vysvetlete jak se tam dostali, protoze jak rikam naposledy jsem do AQ daval rostlinu v kvetnu, ted mame listopad. Mezitim nic. Co se tyce krmeni, tak krmim, tak aby nic nespadlo na dno a krmim pouze tetra minem, sera fd mixopur, dajana bottom tabs a dajana spirulina wafers. Krmim primerene jednou za dva dny. S tou udrzbou, to je pravda, tam vim, ze mam trochu pridat. Co se tyce ras, tak ty v AQ nemam (samozrejme, ze tam jsou, ale nejsou skoro vubec videt a musite hodne ostrit a hledat).A rad bych se tech snecku zbavil, ja chapu, ze jsou to pomocnici, ale jako spravny zamestnavatel minimalizuji pracovni sily :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2014 01:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Herry
Bude to některý z kružníků , a na co se ptáš ? prostě sis dvou třech přinesenejch s rostlinama nevšiml , zanedbaná údržba = nepořádek v akvárku= přemnožení kružníků.
co jde odstranit ručně , věnovat akvárku více péče , nepřekrmovat , a těch pár co se tam udrží ,ti jen napomůžou v údržbě a čištění akvárka od nepořádku a řas , nač likvidovat něco co dělá užitečnou práci za tebe ? jen se to prostě musí udržet v rozumné míře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 00:26 Muž Herry [8] – Objevili se mi v AQ sneci
Zdar borci, mam zalozene AQ a doted jsem nemel se sneky jediny problem. V mem velkem AQ se mi zahadne objevil okruzak kanadsky, ale je jenom jeden. Vic jich tam neni. Ale v druhem AQ (mam jej oznacene jako detske 60L) se mi z niceho nic zacli objevovat takovi malinkati sneci do cca 1mm. Zkousel jsem je vyfotit, ale marne. Jsou bilo pruhledni a uz jsem jich zabil tak cca 30 kousku. Je fakt, ze jsem udrzbu trosku zanedbal, protoze nic nestiham, ale do 3 tydnu jeste stiham odkalovat a menit vodu. Nicmene do AQ jsem naposledy pridaval rostlinu nekdy v kvetnu. A sneci se objevili az ted (cca posledni 2 tydny). Tak si nejak nedokazu predstavit odkud a co jsou zac.

Jen mozna jedna vec, nechci pouzivat chemii, to si radeji poridim Helenku a neritinu s tim druhym snekem hodim do sveho prvniho AQ.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 11:33 radim Re: KarlosS
asi tak ano kdo chce zlikvidovat šneky, tak mi to můžete hrnout ve velkém :-D piskořky ale ne e...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2014 10:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
šneky nelikvidovat, ale nosit v Praze ke "Trojkám", hladoví chovatelé mřenek a další havěti na ně čekaj jak na smilování ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 09:45 Muž Aquasky [35] Re: vaaclav
no asik nebylo jednou byla v létě teplota vody 31°C takže moc krevet mi nezbylo, letos musím vymyslet účinné chlazení...ožná to piskořím taky vadilo :-D ale voda zkažená od mrtvolek nebyla a myslím že pár mrtvejch šneků jí dokáže hodně zkazit...tak se o to postarali asik půdní bakterie :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 20:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sivon
Toto áno, to si dobre vystihla, mrtvolky živočíchov ano Ako vieme v akváriu je aj bez rybičiek dostatok iného života v neposlednom rade aj mladé uhynuté krevetky a to všetko ani voľným okom nemusíme vidieť.
No a k tomu ešte ak prekrmujeme, tak sa populácia slimákov zdvojnásobí ak nie strojnásobí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2014 20:44 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Marcel G
Ano, množí se, když mají dostatek potravy.
Tato poučka platí 100%.

Je jedno, zda jim tu potravu dodáme krmením, nebo zda si něco najdou. To něco může být neodkalovaný bordýlek, rozpadající se listy emerzních, ale i submerzních rostlin (žádný list nevydrží na rostlině věčně a občas jim je ryby načnou), mrtvolky živočichů, řasy atd... Někteří si dokonce pochutnávají na tzv. slepé hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 20:38 Žena sivon [1714] - PlžiRe: vaaclav
Přirozeně sejdou věkem a při nedostatku potravy se množí jen omezeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 17:11 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Aquasky
Šneci v akváriu a zvláště piskořky by neměly vychcípat protože to signalizuje že ve dně není něco v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 16:11 Muž Aquasky [35]
pravda je vždy uprostřed, u nádrže co mám v prezentaci (chtěla by zase malinko pozměnit ať to není stále stejné) jsem na počátku nasadil dvě ampulárie a asik 20 kružníků čínských a 10 piskořek...postupem času a opravdu nevím jak se to stalo šnečci se nejprve rozrostli vznikla opravdu velká populační exploze najednou při soustavném pohledu na dno se samo hýbalo piskořky už ani nezalézali do substrátu :-D a najednou jsem začal hnojit kytky rostli neuvěřitelně rychle a také sem jezdil na víkendy pryč takže ryby měli 2 dny hladovku a nyní?...piskořku jsem neviděl měsíce (v noci do akva nekoukám) a kružníků je tam bezpočet občas jich pár vyhodím na okurce, ale nemá to na ně žádný vliv...je tam velká spousta velkých dospělců ale malých šnečků moc ne, to mě vede k úvaze, že nějaká ryba žere jejich vajíčka...prostě si s tím život poradil sám...nemusel sem nastavit predátory ani chemie a lze to...v přírodě jsou rby také bez potravy často několik dní a když vydím ty svoje kapry (rasbory) tak ty by si takový vajíčka sežrali raz dva :-D nevysvětluje to však úbytek piskořky ta je totiž živorodá...ale když neměli potravu navíc jim pohyb v liaporu tížil kořenový systém rostlin asik to vzdali umřeli a rozpadli se v substrátu ani o tom nevím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 15:20 R Muž romant [27987] Re: vaaclav
Myslím si, že ta pravda bude jako obvykle někde uprostřed těch názorů a bude zde platit ona pověstná poučka originality dané nádrže a možných souvislostí kde klasicky všechno suvisí se vším. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 13:56 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: vaaclav
s tím souhlasím. V "pravé spodní" nádrži nemám kromě dvou Parmiček černopruhých žádného jiného živočicha. Krmím je jen tak, aby něco dostaly i kromě řas, které si nazobou samy. Většinou zbytky patentek, které mi zůstanou na prkýnku po krmení ostatních dravců. Přesto se mi kružníci čile přemnožují. A to provádím údržbu pravidelně každý týden. Prostě není predátor, který by jejich počet reguloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 13:55 Marcel G Re: vaaclav
Přesně tak, překrmováním to být určitě nemusí. Já mám v 60L akvárku jen 10ks malých krevetek sakura, které vůbec nekrmím, a přesto tam mám teď malých šneků docela dost. Podle mě se přemnoží vždycky, když mají dostatek potravy (což nemusí být pouze krmení pro ryby, ale i řasy na skle, dekoracích apod.).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.10.2014 13:19 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostliny
Připadá mě že množení plžů v akváriu a poučky typu moc krmíš proto jich máš tolik nejsou zdaleka tak pravdivé. Nezapírám že překrmování nemá nějaký vliv na rychlost jejich množení ale jak už tu někdo psal, tak těm co nepřekrmují se to stane také jen po delší době. Akvárium je umělý ekosystém a pokud v něm bude nějaký živočich který nebude někým nebo něčím omezován, přemnoží se. Je jedno jestli jsou to šneci, živorodky nebo jiná havěť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 11:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: georg
Čo sa týka prázdnych ulít, tak helenky nie sú večne živé. Aj oni musia zomrieť. Nie sú až tak dlhoveké ako sa zdá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 20:54 R Muž romant [27987] Re: sivon
Jj, prostě i BIO může bejt slušnej průser. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.10.2014 20:51 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Aquasky
Dovolím si trochu nesouhlasit s tvrzením: "Živočišná likvidace (mřenkou, helenou) vyvolá v akváriu s přemnoženými plži prudkou reakci...nic nezpracovává tlející zbytky, více H2S NH4+ CH4 a podobných nechtěných sloučenin..."
Pokud je likvidace rozumná (tj. rozumné množství predátorů), nic se v akváriu neděje. Úbytek užitečných pomocníků je postupný. Je jasné, že pokud akvaristovi "lupne v bedně" a koupí do 60 l 10 Helen (nedej Bože mřenek, které tam vůbec nepatří), likvidace bude probíhat opravdu rychle a navíc se začnou raketově množit ty Heleny.
Nejhorší je likvidace chemií - v akváriu zbyde hromada rozkládjících se mrtvolek, které ten líný akvarista stejně nakonec musí vysbírat.

Levatky není takový problém sbírat - vždy mají snahu se držet u hladiny a akvarista se nemusí ani moc ráchat ve vodě. Piskořky jsou horší :). Ale jak už jsem zde psala, i na ně lze dobře vyzrát. Po zhasnutí akvária zhasneme světlo v místnosti - piskořky začnou lézt nahoru po skle a dekoracích. Když po dvou hodinách rozsvítíme, můžeme je krásně vyluxovat. Okurka, spařená kopřiva či tableta pro ancíky platí na všechny plže.
Ale vždy si akvarista musí namočit ručičky ;-) , nebo pořídit hodně dlouhou pinzetu (ale tou to jde mnohem pomaleji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.10.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: georg
Však jasně, akvaristika je pomalejší disciplína, ovšem s turbo efektem při případných chybách. ;-) Jinak pro mě, za mě, ať si každej nakládá se svým akváriem jak uzná za vhodný, ovšem to vědomí pomalejší disciplíny by bylo při svých mnohdy zkratkovitých závěrech příliš moderních tzv. instantních akvaristů, dobrý mít na paměti. X-) Ale dost už, chápeme se navzájem. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.10.2014 19:26 JoKa Re: romant
Mas pravdu Romane, naprostou...
Sneky, kdyz uz tak redukovat, ne eliminovat...
A povim opet (uz asi po ctvrte), ze premnozeni sneka neni chyba toho sneka, ale chyba akvaristova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 18:36 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
Kromě přázdných ulit od helen, jsem další živou nenašel... :-(
Ale pravdu máš, že to lze regulovat a jde to velice pomalu... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 18:20 R Muž romant [27987] Re: georg
Však jasně, i když tomu nevěřím, že zbyla jenom jedna. :) Jak jsem psal, nebrojím proti tomu, jenom vnáším do diskuse o kapku jiný názor. ;-) Prostě si myslím, že do akvária nemusím vnášet predátorský prvek, ale více zapracovat na životosprávě akvária, i když vím, že je to někdy jde véélmi ztuha, ale ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2014 17:44 Muž georg [112] - AfrikaRe: romant
Dočista, zůstala fakt pouze jedna :) byly v malé nádrži, takže jsem měl přehlad, kolik jich tam je.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29365x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=351