Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stanovsky
Já si svým tvrzením jistý jsem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:23 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Sid
No já bych si tvým tvrzením nebyl až tak jistý. Mi se pak šneci po sežrání všech živin pustili i do živých květin, nakonec je sežrali úplně. Musel jsem kupovat nové. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:32 Muž Primainfo [6]
Díky za rady, pro sichr jsem to protáhl hypermanganem a jemnějším roztokem sava a pořádně propláchl vodou. Tak uvidíme co se bude ve velkem akvišu dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 14:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Vzhledem k tomu, že PRIMAINFO už v akvárku 4 mřenky pákistánské má, tak bych ty šnečky netrávil, ale bez obav dal rybkám ke svačině... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 11:50 Muž isamik [180] – Re: smrtak
A na mrenky si poridime vetsi rybky hmm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 11:12 smrtak – Re: Unnamed
Na sneky zasadne a jedine mrenky! Ancitrusove meli problemy s chemii, tak proc je travit, kdyz sneky lze ucinne zlikvidovat mrenkami? Po mesici ubylo vic jak 90% sneku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 11:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: stanovsky
V akviškách běžně chovaní šneci nejsou až na výjimky (např. marisa) schopni poškodit zdravé rostlinky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 10:35 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak šneci mají v akváriu roli likvidátorů odpadů. Čím více je pro ně žrádla tím více se množí a jakmile jich je moc a není pro ně potrava pustí se do živých rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:15 Muž Primainfo [6] – Šneci a hypermangan
Dal jsem dva trsy rostlinek do karantény a po dvou týdnech se objevilo celkem dost malých šnečků. Zajímalo by mě, jestli pár hodinová koupel v hypermanganu zajistí, že si nezatahnu šnečky do akviša. I když mřenky by to možná ocenily. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 08:27 Muž tempus [3] – - makša
stačí tú rastlinu vydezinfikovať ,na petflaši odrež vrchnú časť,nalej vodu ponor ta rastlinku a pridaj pár zrniečok modrej skalice,nechaj to tam aspon 12 hod,potom rastlinku dôkladne opláchni a zasaď do akva,slimáčie vajíčka to na 100 percent zničí,mám to odskúšané ,rastlinke to nijako neublíži,existujú však aj originál roztoky ktoré sa dajú kúpiť ale to som neskúšal :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2008 08:12 Muž vojtak [312] - Cichlidy – mali sneci
Pred nekolika dny jsem si vsiml, ze 8mm dlouha mladata rajovcu zerou male sneky. Nejspise proto, ze uz dlouho nedostali zivou potravu. S velkyma rajovcema planuji udelat to same: nasadit a nechat hladovet, 3 tydny to vydrzi bez ujmy a snad zacnou take zrat. Jeste jedna ryba si na nich pochutnava, 2,5 cm dlouha mladata pestrencu. Takze jestli mate nekdo tyhle ryby v akvarku, tak zkuste nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 22:21 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: makša
Už tu všechny padly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 22:20 makša – šneci na nových rostlinách
měla jsem šneků v akvárku nespočet, stále je sbírala a nakonec 3x po týdnu použila molucid - šneci sice opravdu pozdehcali, ale zničila jsem tím bohužel i rostliny, které začaly hnít a nakonec jsem musela kompletně vyčistit celé akva. Teď mám akva čisté asi 8 týdnů, ale koupila jsem dnes další nové rostliny a hádejte co jsem na nich našla!!! rozzureny šneky!!! Máte nějakou radu, jak je zničit , přitom nezničit rostlinu a přitom si je nezatáhnout do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 16:24 Žena petrys [107]
přípravky proti šnekům zaručeně odrovnají i ty krevetky, jinak já mám také malé akva-24l a mám tam ted asi patnáct prcků od pavých ok, neurčito krevetek a i okružáky, ale opět nedochází k přemnožování šnečků, jak jsem již psala výše, příčina bude v akvaristovi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 14:21 Gekon5 – Re: wayn a Smofrev a ostatní
Už je to asi trochu off - ale ve 20l řasa nebyla, a proto mi ti šneci požrali hnědovku. Řasa se týkala 50l akva. Samozřejmě jsem si se šneky poradil a poradím mechanicky, na počátku jsem se jen chtěl zastat "Unnameda". A že se neritina ve sladke H2O nemnoží, samozřejmě vím.
Všem ostatním bych asi doporučil na chemii v tomhle případě raději zapomenout. Zřejmě půjde jen o sloučeniny mědi, která rozhodně není neškodná, pokud se to přežene. Někde jsem četl, že účinná koncentrace proti šnekům je blíko koncentrace,která může být již pro některé druhy toxická. Myslím, že si mi stěžoval jeden kamarád, že mu po tom odešli ancistrusi a to bylo v koncentraci proti řasám, čili nižší. Důvod ale může být v tom, že se zřejmě Cu zakoncentrovala v řasách, které ancici požrali. Ale to už jsme od šneků daleko. Tak se za to omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2008 10:25 sir162
Stop-hydrin je na šneky nejlepší stoji 35 kc a zadne rybky nepochcipaly a se snekama bylo amen hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 14:17 Muž wayn [79] – Re: Gekon5
Příčinou je vždy nadbytek živin, o tom svědčí i ta řasa. Ve 20 litrech udržet rovnováhu živin je velice těžké a záleží na každém detailu. Kromě překrmování to může být důsledkem i jiných faktorů, třeba nevhodné dno, teplota vody, světlo... A co filtrace, je dostatečná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 13:47 TýnkaSkalárka
A jaký mate zkušenosti s chemickým "vyhubovačem" šneků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 11:42 Muž Snofrev [54] – Re: Gekon5
jestliže je v akva řasa, tak je tam dost žrádla pro šneky

neritina se v akva nerozmnoží, páč larvy potřebují slanou vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 11:10 Žena Dinamit [68] – Re: Gekon5
Zkus jejich počet zregulovat mechanicky - prostě je vyber. Pak už jich nebude tolik, aby se ti přemnožovali. Samozřejmně za předpokladu nepřekrmování a pravidelné údržby akvária ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 11:07 Gekon5 – Re: Mrakoplash
Určitě musí být i další příčina. V jiném akvárku - tak asi 50l jich mám nespočet, ale nijak mi nevadí. Že mají málo jídla, tom svědčí, že jsou dost mrňaví, nicméně množí se dost. Krmím minimálně (jsou tam jen 4 krevety). Kytky taky nejsou zanedbané, dobře rostou. Mám tam problém se zelenou vláknitou řasou. Tu možná baští, ale není to vidět, ani se v ní nějak moc nezdržují. Teď jsem odstranil kořen, že by to mohlo pomoci proti řase. Tak uvidím. Škoda, že se takhle nemnoží neritina, ta je fajn, olízala skla dočista dočista, ale na kytky si netroufá vylézt - asi trpí závratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 09:44 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Gekon5
• překrmování
• zanedbaná údržba (uhnivající listy rostlinek atp)

a víc mě teď nenapadá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2008 07:42 Gekon5 – Re: wayn a hanz
Než mne tedy zabijete, prosím o výčet příčin, proč se přemnoží a o jasná řešení, jak napravit, když už se stalo - jen stručně - nejlépe v bodech. (PS - nenabízejte mi jako jediné řešení mřenky apod. do 20l, neb mne budou kamenovat jini, pokud vás poslechnu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 14:17 Muž hanz [27] – RE:wayn
Souhlas palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.07.2008 12:58 Muž wayn [79]
Do boje proti akvaristům, kteří bojují se šneky, místo aby zjistili proč se přemnožují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2008 11:26 Muž tempus [3] – R - isamik
palec potlesk na prirodzenú reguláciu sú naozaj podla mna najvhodnejšie napr.mrenky nádherné,samozrejme len do akva min.100 l a viac a čo je hlavné nemusí sa stále siahať rukou do akva každé ráno aby sa pozbierali nové prírastky slimákov,mrenky to proste zariadia za vás ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 17:50 Muž Roman [100] - Cichlidy
tak co vím z praxe, tak hnědovku opravdu nesežerou, leda že je na nich řasa a ta rostlina odumírá, to by bylo logické.A lovil jsem je pomocí krabičky od kinofilmu, do které se dá tabletka pro sumce a zaklopí kamenem.nalezou v noci dovnitř a ráno zkrmíme velkým rybám a nebo šup s nimi do tobogánu.obdobně to funguje s výše zmíněnou okurkou.zkrátka je utáhnete na jídlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 16:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Gekon5
O.K., nebudu se přít. :-)
Ale jak jsem napsal - neumím si představit, že by okružáci dokázali svou radulou poškodit zdravou hnědovku. (Nebo křídlatku, jak ji nazývá Petrys :))
EDIT: než jsem to naklepal, ještě jsem stihl nakrmit krevetky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 15:56 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Gekon5
Na to okružáci prostě nemaj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 15:07 Gekon5 – Re: Sid
Musím se zastat tazatele, taky se mi to před cca rokem stalo. Nezlikvidovali ho úplně, ale měl dost namále. Bylo to v akva, kde jsem měl malé kardinálky, které jsem asi trochu překrmoval. Pak jsem je přelovil a poučen z chatu jsem přestal krmit a že se šneci zregulují sami. Ani náhodou! Pomstili se na hnědovce. Hezky ručně jsem je musel sbírat. Je pravda, že se množili méně, ale je jich pořád dost, jen jsou mnohem menší. A pro jistotu jim občas do akva něco málo dám, aby mi zase z hladu nezničili již obnovenou křídlatku. Jinak okurku můžu doporučit, je to jak mucholapka, ale mnohem líp funguje v noci či časně ráno. Ve dne je to slabší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 14:51 Žena petrys [107]
co se týče křídlatky, tak pokud vím po vytvoření odnoží odumře sama, takže to možná nebylo šnečky, jinak z vlastní zkušenosti vím, že pokud je akva v rovnováze a vše funguje jak má, tak by se neměli přemnožit, např.když jsem si dala do sklen.vázy na okno(cca 3l) jávský mech a nějaké rostlinky, dostali se tam i okružáci, tenhle miniekosystém fungoval naprosto bezchybně, rostliny rostly, řasy požírali šnečci a v žádném případě neměli tendenci se přemnožit, takže bych hledala někde nějaký nedostatek neboť okružáci jsou za normálních okolností dosti užiteční ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 14:29 Muž isamik [180] – Re: tempus
A co si koupite na mrenky :-D jeste vetsi rybky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 10:20 Muž tempus [3]
mne sa na slimáky osvedčili mrenky nádherné,po slimákoch ani stopy ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 10:18 Muž Snofrev [54] – Re: Eliška
jj, mám něco podbného
čtverzubky mi zlikvidovaly komplet všechny šneky krom Ampulárek a hned se mi objevila řasa, ale já se jí pokouším vyřešit větším osázením rostlinek
zdá se, že to funguje a řasa se zastavila, brzy budu protrhávat, tak odstraním řasu a ještě přidám otrhané rostlinky a snad bude po řase

jinak ampulárky už mám jen na kladení vajíček a vylíhlé ampulárky na krmení pro čtverzubky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 09:20 Žena Eliška [38]
Mě se šneků zbavit podařilo úplně - když jsme se stěhovali, akva jsem zakládala úplně odznova, všechno vyvařila, obrala šneky a vajíčka z kytek a nezbyl ani jeden. zato se mi o pár týdnů později tak rozjela řasa, že jsem honem rychle sháněla šneky zpátky. Teď už si šnečky nechám (mám asi 4 nebo 5 druhů) a když se přemnoží raději budu sbírat a bírat, než abych si zase zlikvidovala všechny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2008 00:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Unnamed
Sneci (okruzaci) mi sezrali velky trs hnedovky kridlate...
Neumím si představit, jak by mohli okružáci zkonzumovat trs zdravé hnědovky...?! hmm
Umím si je ale představit, jak konzumují trs odumírající hnědovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 23:48 Žena Dinamit [68]
Mě, když se šneci přemnožili, tak jsem je normálně trpělivě sbírala. A jak říká Hanz, dej tam list salátu nebo okurku a oni nalezou sami. Stačí vytáhnout návnadu a máš 80 % pryč. Pak je můžeš normálně vyhodit. Já (je to trošku sadistický, já vim) jsem jim rozdrtila ulity a dala je rybám ke svačině. Zbyli jenom ulitky. Chemii je zbytečné kupovat, stejně většinou nepomáhá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 21:49 radis
Lze použít přípravek Stop-hydrin, je na bázi mědi a působí proti nezmerům a šnekům.Moje neonky s ním neměli žádný problém. dá se sehnat v každé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 20:13 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: isamik
Tak já jsem spojil "příjemné s užitečným", trnovec se mi líbil a tak sem si ho koupil. To překrmování asi bude mít taky docela velký vliv na počet šneků palec jak sem psal před tím. šneci zmizeli s spolu řasama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:51 Muž isamik [180]
DonJuanKarlos napsal: Pomůže ruční sběr a šnekožravé rybky (mřenky, trnovci)


s tim sberem souhlasim, s rybami ktere zerou sneky nikoliv... prece si nebudu kupovat na takovou banalitu ryby, hledal bych spise jinde... Koupani rostlin v hypermanganu, karantena pro ryby, prekrmovani atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 19:29 Muž hanz [27]
Fotka k příspěvku Hoď do AQ kus okurky na špejli a postupně ty mrchy tahej ven. Já jich takhle vytahal vice jak přes 300 během 24 hodin...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 18:08 Muž DonJuanKarlos [30]
Já měl kdysy také ptoblémi se šneky (okružáci a levatky). Okružáky z části vyžrali trnovci bělopruzí a potom už nějak sami vymizeli, zajímavé je že šneci zmizeli spolu s řasami. Možná je i vytlačily ampularie, kterých mám přebytky.
Chemie a pokusy s mědí bych já neriskoval. Pomůže ruční sběr a šnekožravé rybky (mřenky, trnovci). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 17:03 Muž PentueR [256] – Re: Unnamed
Zkoušel jsem se nedávno zbavit nezmarů měděným drátkem, měl jsem ho v akva týden a nic, šneci i nezmaři v pohodě. Tak jsem tam na týden zavěsil měděné kolínko, zase nic...tak těžko říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2008 16:54 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Do boje proti snekum!!!
Dobry den.
Sneci (okruzaci) mi sezrali velky trs hnedovky kridlate a to uz jsem si rekl, ze je pozenu. Nekde jsem slysel, ze umiraj po pridani medeneho dratku do vody. Ryby to maji vydrzet.
Chci poznat vase nazory na tento zpusob, pripadne jake s nim mate zkusenosti.
Vsem predem dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 00:27 Muž DonJuanKarlos [30]
Co to je okružák? :-D Já je už neznám, ve velkým akva je sežrali trnoveci, v ostatních vytlačily ampularie a v rakariu sežrali raci :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2008 22:21 Muž klm007 [114]
a co takhle anentome helena - plž žeroucí jiné plže - viz. adresář.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:40 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: miriell
ak nechovas krevetky skus rajovce..v hubeni slimakov su dost vynaliezavi, dokonca mne vyhubili aj znacnu cast tuberculat. urcite je to lepsie ako nejaka chemia a pod..a mechanicky sa snimi zaoberat pravidelne necini tiez asi moc vela zabavy..) jj a suhlasim urc. mnozstwo slimakov je uzitocne, ja rad uz spominane tuberculaty, aj ampularka je fajn na sinicu.. hodne zdaru ;-)
Ale anubias ti urcite nezeru slimaki.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 15:21 mirielll Re: henrich
Proože mi ožírají drahý anubias. Sice skrmí přebytečnou potravu po rybách, ale kytky žerou stejně. A když žerou tak i s.. :-)) deritu mám v akvu víc než dost po bombardérech krunýřovcích :-D
A když v akvu máte 3 kýble šneků, zrovna esteticky to nevypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:18 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Za posledný týždeň tu bola ve+mi podobná téma "slimáci útočia". Takže sa budem opakovať.

Na slimáky existuje viacero receptov. Chémiu veľmi nedoporučujem, aj keď z vlastných skúseností som sa ich takpovediac nechtiac zbavil pri liečení rýb prípravkom Sera oodinopur (obsahuje meď). Váčšina podobných prípravkov však zabíja aj nižšie živočíchy ako sú krevetky a zle ich znášajú aj prísavníky a rastlinky. Vo váčších akváriách môžem odporúčiť nasadenie niektorých druhov sekaviek z rodov Botia, resp. Chromobotia (sekavka "mrenka" nádherná - Ch. macracanthus) alebo napr.: Botia lohachata - sekavka "mrenka" pakistánska.
V poslednom období sa osvedčili aj komerčne vyrábané pasce na slimáky. (Napr. Sera snail collect).
Tieto "pracujú" na príncípe vôjsť a nevyjsť. Priesvitná krabička opatrená záklopovým vstupom, sa dáva večer do akvária s návnadou tabletového krmiva. Ráno škatuľku odoberieme aj so slimákmi. Tento úkon opakujeme podľa potreby.
Niektorí chovatelia slimáky následne drtia a použijú ako krmivo pre stredne veľké až väčšie rybky.

Prečo sú tu duplicitné témy to nechápem. Správcovia by mali robiť trochu poriadky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:33 robot007 – Studená voda
Proti šnekům by měla pomoci studenější voda :) namočte rostlinky do studene vody (cca. 18 °C)
A šneků by jste se měli zbavit :)
Nezaručuji že tato rada u každého pomůže!! hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1551