Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.07.2009 09:51 Žena Eliška [38]
S hubením šnečků to nepřehánějte! Já je hubila a vyhubila (pravidelné vyhazování a přestavba akvária) a pak jsem zjistila, že už mi řasy nic nežere a honem rychle si je tam nasadila zpátky. Teď jsou v rovnováze, je jich v akvárku pár a já je všechny hezky vracim zpátky když protrhávám kytičky. Takže nejdřív bych doporučila vytvořit v akvárku rovnováhu a pak se šnečci sami srovnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 09:38 JuraS – Re: Dana
Přesně tak. Před časem se mi v akvu rozjeli šneci. Okružáci, levatky, piskořky. Nevadili do té doby než masivně užírali kytky. Sehnal jsem nejprve jednu helenu ale když jsem viděl jak pomalu šneci mizí dokoupil jsem ještě jednu..přidal jsem taky krevetky..krevetky se úspěšně množí, šnekům odebírají zbytky potravy pro ryby a heleny se začali množit...zdá se že pomalu dochází k rovnováze..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 09:27 Muž JirkaJirka [10] – zelva se take hodi na sneky ;-)
na sneky je uzasna i zelva ;-) chutna jim to potlesk tedy pokud nekdo mam sneku hromadu a nevi kam je dat hlasim se. je je nutne je nalovit a nekde v Praze si je predat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 09:26 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Miras
Přesně tak je to pořád dokola, třeba tady:
rybicky.net/forum/2928

tím pádem myslím, že téma se může uzavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 09:23 Muž Miras [111] – Re: Delfinka26
už to tu bylo, ale buď rozmačkávat nabo tam dám na noc okurku a ráno ji vyndám oblepenou šnekama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 09:19 Muž matlala [798] - Rostliny
Lepší než sběr je asik nalákat je pod dírkovaný kelímek od jogurku obrácený dnem vzhůru, pod něj dát třeba spařený salát, na to mi vždycky šli, přes noc tam nalezou a ráno pokud možno před rozsvícením je jen vemeš a vyhodíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.07.2009 23:30 Muž grizly [145]
Opravdu je ten problem tak velky jak popisujes a tech sneku v akvariu tak hodne??? 1x za tyden je vysbirej nebo rozmackej. A je po problemu. Chemie je podle me naprosto zbytecna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   19.07.2009 17:29 Muž Yirka [9126] – Re: Delfinka26
Nejdříve bych předeslal že šneci v AQ nejsou žádnou katastrofou, spíše přirozeným obyvatelem. Pokud se přemnoží (v prezentaci jich však uvádíš minimum) je většinou chyba u chovatele. PPředevším překrmování a nedostatečná hygiena nádrže tomu napomáhají. Pokud je chceš redukovat nedoporučuji chemii, většinou má fatální dopady i na rostliny či některé rybky a vůbec na klima v AQ. Nejlepší je mechanický sběr, popřípadě je nalákat přes noc na nějakou dobrotu a ráno sesbírávat a hlavně omazit krmení. Pokud již predátora (a je jich dost ať již ryb či šneků) musíš to mít opravdu promyšlené co s ním až je vychytají. Pokud si na tuto otázku odpovíš, bude čas se na predátory zeptet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 17:12 Žena Amy01 [39]
najlepšia rybka na slimaky je asi Čtverzubec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.07.2009 17:09 Žena Delfinka26 [0] – Poradte mi čo na slimaky
Poradite mi prosim aka rybka je najlepšia na požieranie slimakov???alebo ked tak nejaky chemicky prostriedok...tych slimakov sa vobec neviem zbavit poradte mi prosim :-O :-O
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 16:48 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: kristian
Jak píše kristian jsou to vynikající zahradníci.Neumím si akvárko představit bez šneku ať to jsou okružáci,ampulárky nebo piskořky.Přemnožíli se pár jich rozmačkám a ryby mají změnu v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 15:05 Muž grizly [145] Re: Sama
Nac ta panika a hysterie? Jak se ti nelibi, tak je sesbirej nebo rozmackej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.06.2009 14:59 Muž kristian [80] Re: Sama
Jste stastnej clovek, co ja bych dal za to aby se mi jich urodilo vice. Jsou to vyborni zahradnici. Ve spojeni s krevetkama se naprosto dokonale staraj o nadrz. Pokud se premnozuji ma to jiste svuj duvod. Maji mnoho potravy, tzn nezdrave rostliny, prebytky krmeni. Zamyslet se nad udrzbou a krmenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2009 14:04 Žena Rebbie [71] Re: Sama
Je to stopro o krmení.. dej rybám jen tak dvakrát do týdne obvyklou dávku krmení a za chvíli máš po šnecích ;-) Pak můžeš zas krmit víc ale míň než dosud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 13:44 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sama
Navnaď je na okurku nebo tabletu (pro sumečky) a poté vylov.Pokud pro ně nemáš využití zkus je inzerovat, byly tady inzeráty že chtějí šneky, nevyhazovat do kanalizace, nebezpečí zavlečení cizího druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.06.2009 13:29 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: knutt
Já jich mám v akvu několik (kružníků, okružáků) a vůbec mi teda nevadí. Likvidují řasu, případné zbytky žrádla, rostliny neničí..nijak výrazně se nepřemnožují jelikož je bojovnica slupne když má hlad. Já jsem za ně ráda, nevím proč tolika lidem vadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 13:28 Muž Uli [17] Re: Sama
No já měl v akvárku přešnekováno z důvodu že jsem na to dlabal, ted jsem udělal kompletní čistku v akvárku a mám tam par šneků které vytahuju hned jak je vidím..ale musím se přiznat že jsem jich hodně zabil tím, že jsem vyvařil šterk.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 13:16 knutt Re: filipsi
Mě žerou vše na co přijdou, já preferuji to mačkání, moje ampulárie má aspon vápník z ulit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.06.2009 13:08 Muž filipsi [1295] Re: Sama
A vadi ti sneci necemu? Zerou zdrave rostliny, nebo neco podobneho? Co se s nimi proste smirit jako s pomocnikem (sezerou prebytky krmeni, nejakou tu rasu, ...) a soucasti akva?
Ale podle Kalupincinych rad se ridit kazdopadne muzes, asi krmis moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2009 13:03 Žena Kalupinka [32] Re: Sama
Nepřekrmovat ryby, občasný půst neuškodí. Šneky vybírat ručně nebo na spařeném salátu, který dáš do akva a až nalezou, vyndat. Můžeš je i v akva rozmáčknout a rybky je požerou, je to zpestření jídelníčku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 12:55 Sama – Pomooc šneci
V nádrži se mě objevili malý šneci asi z nových rostlin jejich čím dál tím víc nevíte jak se jich zbavit.Nejde to ani vyfotit sou moc malý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 11:57 Muž Miras [111] – Re: Dana
jj, já je taky rozmačkávám a je jich tam jen pár což si myslím nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 11:56 Dana – Clea Helena
Už se i u nás dá sehnat dravý šnek Clea Helena dříve Anentone). Je velmi efektní - proužkatý a poradí si se všemi šnečky,i s pískořkami.Pouze pozor pokud máte v akvariu likvidátora řas neritinu, mohl by si na ní také pochutnat. Okružáci chutnají všem rybám, pokud jim je rozmáčknete. Neošklíbat se - je to lepší než je trávit chemií! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2009 11:12 Muž kristian [80] – Re: spinokrkavec
Nevim proc se vsichni za kazdou cenu snazi cpat do akvaria super chemicke pripravky. Ja mam ted v krevetariu snecku jen trochu( radove do 20 kusu) a cekam kdy se rozmnozej, nejak se jim v posledni dobe nedari. Je to skoda, protoze jsou to vyborni zahradnicci. Vyborne se staraj o rostliny a cistej krasne od rasy. Proto rikam resit problem premnozeni sneku!! Nikoliv dusledek!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 11:08 Mrakoplash – Re: spinokrkavec
No jo a ty mrtvolky vytahá kdo ? :-) Myslíš že nezkazí vodu, když budou šnečkové přemnožený ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2009 08:43 spinokrkavec
najrychlejsi a najspolahlivejsi sposob ako sa zbavit slimakov, je pouzit pripravok Sera Snail Ex. aplikujete, 4 hodiny nechate posobit a potom len vymenite 1/3 vody a mate s nimi pokoj. mam to odskusane. nevyhoda je ze hubi aj krevety a do akvaria s poterom sa tiez nedoporucuje. no mne pomohol vyborne, po slimakoch ani stopa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 19:49 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Semtex
nestraš coze
ale zase..kdo tady z přítomných má živé,pohybující se dno?? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 19:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: glumča
až budeš mít piskořek tolik co já, teď to vypadá jako by piskořky tvořili to dno hmm

Ale Heleny už pracují na tom aby to bylo jako dřív. Příroda si poradí sama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 19:38 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Semtex
asi tak..ale piskořky přes den nevidím a nepochutnávají si na mých rostlinách palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 19:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: glumča
a takové vytloukání klínu klínem potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2009 19:31 Žena glumča [424] - Labyrintky
U mě v akvárku zezačátku převažovali okružáci.Měla jsem jimi dost obsypané rostliny,zkoušela jsem je pravidelně sbírat,ale účinek nebyl téměř žádný.Poslední půl rok už je v akvárku moc nenajdu (jejich místo zaujaly piskořky,které se mi dost přemnožily a asi jim moc potravy nenechají),pár jich naleznu na okurce,co zbyde po ancících.Okurku pěkně oberu a okružáky šoupnu zpátky do akva.:-)) A tak si myslím,že je nejlepší to nechat na "přírodě",ona si s tím poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 19:10 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Horác
trochu se to tomu podobá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 19:09 Muž Horác [3942] – Re: Semtex
Pokud to mělo cca 10cm a plavalo to ve vodě, tak to nebyl brouk, ale ploštice. Tipoval bych mohutnatku (např. Lethocerus indicus).
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 18:35 Muž Yirka [9126] – Re: Semtex
A víš jak je velká píď? Proto jsou asi tvé odhady trochu mimo. cs.wikipedia.org/… ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 18:34 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: pařa:)
no pravítko sem sebou neměl, a ty potvory byli celkem aktivní, ale na píď to tak nějak mohlo mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2009 18:07 Muž pařa:) [2] – Re: Semtex
Tak to máš nějaké divné odhady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 07:55 Muž EMSI [3] – Re: Verouš
No ja som v staršom akvárku nasadil Rajovce (1+2) a slimákov za týždeň aj celkom ubudlo (akoby sa schovávali :-D), ale po mesiaci sa tuším rozmnožli viac a Rajovce si ich už ani nevšímajú.
Každopádne v obchode odkiaľ som si ich "doniesol" na rastlinke už dávno radšej nič nekupujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 00:54 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Horác
Až na ten konec jo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2009 00:16 Muž Horác [3942] – Re: Johan
Je to tak www.hmyz.net/… ... Semtex: Nebyla to jen něčí polívka, v který plavali švábi? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 19:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Semtex
No, to teda nevím co tam měli. Vždy sem měl zato, že největší vodní brouk světa je náš vodomil ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 19:00 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
nedávno jsem v Brně na Táborskí viděl potápníka co tam měli, ale to vám byl kus, dobrých 10 cm možná i víc. Ten by klidně slupl i majitele smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:56 Verouš – zlikvidování šneků
kup si rájovce,ten je sní hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 17:33 Muž Horác [3942] – Re: Bak
Vždyť jo ... je jich spousta druhů (cs.wikipedia.org/… - masožraví - potápníkovití) ... ale s vyjímkou potápníka širokého (pozor - chráněný!) jsou všechny (naše) druhy menší než potápník vroubený. Ten tvůj už bohužel větší nebude ...
pozdě :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 17:29 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Bak
Unás je v čeledi potápníkovití okolo 130 druhů ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 17:18 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Horác
Právě jsem kdesi našel že potápníků existuje víc druhů (?!)
A já pořád čekal kdy ten můj malý potápník doroste na toho velikého 3 cm brouka
jako znám z malých let z rybníka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 16:42 Muž pařa:) [2] – Re: matlala
tam bylo šneků skoro tak jak rybiček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 14:12 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: MShanti
Nejen na aukru, bývají teď i na Burzách v Brně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 13:53 MShanti – Re: kortezhugo
To teda jo.... coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 13:51 MShanti – Re: tomino1978
Zkusila bych Anentome Helene (to je šnek, který žere šneky). Dost špatně se shání, ale viděla jsem jej teď na Aukro za pade. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 13:38 Muž Horác [3942] – Re: Bak
Nerozumím tomu "zatím" ... brouci už přece nerostou.
Velikost brouka závisí od druhu a od toho, kolik potravy měla k dispozici larva před zakuklením.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=1351