Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:05 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: esorimmer
Místo vymýšlení jak je zlikvidovat bych se zaměřil na to proč se ti tak přemnožují (nepřekrmuješ?, kolik máš v akvárku ryb atd.), jinak šneci ti moc vodu kazit nebudou a co se týče ničení rostlin tak třeba ty pískořky rostlinám neškodí spíš naopak. Vždycky je lepší nastavit v akvárku takové podmínky, aby se ti počty šneků držely v rozumném množství, než vymýšlet co do akvárka nalít abys je zlikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 07:59 esorimmer
Ahoj potřeboval bych poradit, potřeboval bych v akvárku (120litrů) zlikvidovat šneky (kazí mi vodu a ničí rostliny) a nevim jak na to. Poraďte prosím nějaký šetrný přípravek nebo něco. Jedná se o ty obyčejný okružáky a pískořky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: runner
také si myslím, že to mají na svědomí ryby a ne piskořky. Když jsem se kdysi snažil pěstovat Eleocharis parvula, tak mi jí kominíčci a mečovky komplet vytahaly. Sadil jsem to denně a ráno to bylo na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 21:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: runner
Dej kolem ní kameny, než se pořádně zakoření a bude to ok. No ale stejně 5cm je málo. Podle mě to piskořkama neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:30 runner Re: deck
Dna mam cca 5 cm kremicity pisek. Ale Eleocharisa jeste neni rozrostla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 20:12 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: runner
Já si teda myslim, teda spíš nevim, co by mohla dělat za problém hmm Mě nic nevyhrabávaj. Nemáš třeba málo dna a kytky se v něm pořádně neudrží? Pokud máš kytky zakořeněné, tak by neměl být problém, spíš naopak. Jinak se dá určitě postupně odchytávat ručně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2014 19:56 runner – Eleocharis pusilla
Ahoj mám problém s Piskořkou věžovitou, protože mi svým rytím vyhrabává Eleocharisu pusillu. Má někdo nějáký nápad jak tomu zabránit a jak podpořit Eleocharis pusilla aby pokryla celé dno? Moc děkuji za vaše rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 23:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Legioix
Já jsem v tomhle rozpolcená osobnost, mám je rád a kde to jde, tam je pro radost chovám. Zároveň je ale všude sháním a zkrmuju v libovolném množství mřenkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 22:40 Muž Legioix [574] Re: PaDa
Njn. Nemají to chudáci lehký :-D každej se jich chce zbavit a já jsem nikdy nepochopil proč :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 28   26.03.2014 20:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Těžko mně se přemnožiti...
(žalozpěv vodního plže)

Sotva na mém těle bdělé oči spočinou,
tak já chudák okružák hned se stanu svačinou.
Akvaristův palec rodinu mou drtí,
praskají skořápky, páchne to smrtí.

Surmovka vražedná, Rájovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Pastička na šneky, v ní nahnilá okurka,
to vše nás tu decimuje víc než nájezd od Turka.
A teď támhle do rohu kapou hnusnou vodičku,
končím rodu historii, rozkládám se trošičku…

Surmovka vražedná, Tlamovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 19:39 Muž patamatix [408]
Když už se my šneci nějak více přemnožily,tak stačilo při údržbě posbírat a byl klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:04 - Re: MarekP
Záleží na podmienkach v akvárku.Napríklad u jedného môjho kolegu sa kotia jak na bežiacom páse, no on na druhej strane dosť prekrmuje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:01 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
Mně se třeba nemnoží vůbec, jak jsem psal níž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:59 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Samozřejmě, to je jedna z možností. Každý tu radíme, jak se dostat ke stejnému cíli různými cestami. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:58 - Re: MarekP
MarekP napsal: Pokud chce mít jistotu, tak stačí pořídit jednu Helenu a je to. X-)
A nie je to, pretože tá môže byť napárená už z predajne.A jejda, máš zrazu v akvárku kopec heleniek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.03.2014 18:55 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Píšeš, pěkný příměry, ale je to trošku jinak. Když se omezí zdroj potravy a začne o akvo správně pečovat, žádný šnekovrahy nasazovat netřeba, populace přemnožených potížistů se začne přirozeným způsobem zmenšovat. Někdy to odzkoušej a uvidíš, že to funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:48 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Jasně, že je lepší najít příčinu a do budoucna předcházet přemnožení. Ale nejdřív je potřeba vyřešit následky, když už nějaké jsou. Pak samozřejmě si do akva může třeba pár okružáků pořídit a udržovat jejich optimální množství pomocí správných podmínek v akva. Když někdo spadne na kole a rozbije si hlavu, protože neměl helmu, tak potřebuje ošetření a nestačí mu říct, ať si dá helmu na hlavu a tím je to vyřešený. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2014 18:41 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Napíši to stručně. Pro mě je nasazení helen řešením následků, ale uznávám, že akvaristovi, jenž se učí, jak s akváriem zacházet, můžou heleny pomoci. Já jdu raději po příčinách a šneky do akvária spíš přidávám, než se jich zbavuji a třeba likvidovat takový dělníky jako okružáky, to považuji přinejmenším na nerozumné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:33 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
A ještě, tazatel se tu ptal na nějakou chemii, která vyzabíjí všechny šneky v akva. To mu tu samozřejmě nikdo z nás, kteří chemii používáme na posledním místě, neporadí. A myslím si, že kromě nepřekrmování a pravidelné údržby akva, je "nasazení" Helen jedním z nejlepších a hlavně přirozených řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Schválně jsem se podíval, kdy jsem si pořídil Clea heleny. Takže, mám je v akváriu od června 2011, teď jich mám 5 a nikdy se mi nerozmnožili, resp. jsem si nevšiml těch, kteří se nedožili dospělosti. Tenkrát jsem si je pořídil, když jsem bojoval, podobně jako tady Stonebull, s levatkami, kružníky a okružáky, které jsem dotáhl s rostlinami. Zlikvidovali úplně všechny. Když mám příležitost někde vzít nějaké malé šneky, tak ještě Heleny přikrmím. Naposledy jsem koupil 20 Okružáků na burze v Brně a za 3 dny jsem vysbíral 20 prázdných ulit, schválně jsem to přepočítával. Radím podle svých zkušeností. No a když to budu brát podle teorie, která se někdy dost odlišuje od skutečnosti, tak i tady v atlase se píše: "Mají oddělené pohlaví a nemnoží se příliš rychle. Vajíčka jsou kladena jednotlivě nebo v malých skupinkách a pevný povrch v nádrži. Mláďata se líhnou po cca měsíci, ale dospělosti se jich dožije jen velmi málo.". Takže strašit někoho přemnožením Helen je podle mě zbytečný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Upřímně, je mě jedno co napsal tazatel, jenom jsem opravoval tvojí první reakci, protože tak jak jsi to napsal, uznáš sám, to fungovat nebude a ten kdo si to posléze přečte se může i nachytat a mě jde o to, aby se zde když radilo, tak správně a na případný vedlejší efekty se tazatel a tím pádem i čitatelé upozornili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 18:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
A on hlavně není důvod se Clea Helen v akváriu zbavovat. Stonebull psal, že mu jde o estetické hledisko a o Helenách člověk prakticky neví. Jsou pořád zahrabaný v písku, jen občas je člověk ve dne vidí, jak někde lezou. Navíc je dost pravděpodobné, že si nějaké další šneky člověk do akva dotáhne s dalšími rostlinami. Když budou Heleny v akva, tak nemusí řešit to, co řeší teď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:56 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Pokud chce mít jistotu, tak stačí pořídit jednu Helenu a je to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 17:54 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Tak to je klasická mýlka. :) Ono to je jako z těma likvidovanejma šnekama, nikdy je nikdo nezlikviduje tzv. dočista dočista a stejně to bude platit o helenách. Ta pravděpodobnost, že po ukončení vraždění jiných šneků odlovíš jenom ten počet, jenž jsi tam dal, je velmi mizivá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:50 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Stonebull
Pokud nechceš opravdu žádné šneky v akva, tak si pořiď třeba 2 šneky Clea Helena a máš po problému. Jakmile zlikvidují všechny ostatní šneky, tak i pokud by ti tam Clea Heleny z nějakého důvodu vadili, můžeš je odlovit a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Stonebull
Proč by měli žrát odpad když jim nabízíš čerstvou zeleninku ? smich
dej tu mrkev do nějaké skleníčky , po půl dni co tam nějací nalezou ji vyndej i s něma , odeber šneky a skleničku s mrkví zas vrat do akva a znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:42 Muž Stonebull [7]
ale ono ide o esteicke hladisko,lebo aj ked ich je len 20ť, tak už to skaredí,lebo tie kotulky maju velke ulity, take malicke by mi nevadili , ale ked mas v miničku slimaky co maju skoro 1 cm, tak to na...e =D, ale ked nahodím mrkvu, tak sa nanu vrhnu jak pes na údene, tak myslim, ze su neni prekŕmene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Stonebull
Pastička je k ničemu , válí se mi ve skřínce už půl roku... vlezli do ní dva šneci , ostatní se tak nějak nemohli trefit a jen se ochomejtali kolem , zaměřil bych se opravdu na to krmení a čištění akvária od odumřelých zbytků rostlin atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:36 R Muž romant [27987] Re: Stonebull
Doporučuji zřízení prezentace té nádrže, ono je možný, že ten problém bude velmi záhy identifikován. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 17:33 Muž Stonebull [7]
len ja mam 30 liter, a furt ich vyberam mrkvickou a už ma to nebaví :-D este som rozmyslal nad tou pastičkou na slimaky, ze len večer hodim a pak ráno vyberem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 17:25 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Stonebull
Největší nesmysl, co můžeš v akva udělat. Zlatí šneci. Víš kolik krmiva ti bude na dně zahnívat? Jsi ani nikdy nic neodchovával že? Bych bez šneků zešílel. Vždycky nespotřebované krmivo sjedou a udělají krásně odsávatelné šulánky. Když jsem je v nádrži neměl, tak se udělal na dně povlak a nešlo to pořádně odsát. Važ si toho, že je máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   18.03.2014 16:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Stonebull
Poradím ti jednu úžasnou chemii, která zabere za dvě hodiny. Vezmeš si litrovou doměrku, naplníš ji do půlky vodou, ruku ponoříš do akvárka a všechny šneky vysbíráš ručně. Následně je odneseš někomu, kdo si jich váží a dokáže je ocenit. Takto se vyhneš tomu, co píše romant a jako bonus ušetříš a když budeš šikovnej, tak ti za ně někdo koupí třeba pívo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   18.03.2014 16:55 R Muž romant [27987] Re: Stonebull
Nepřekrmuj ryby, udržuj dno v čistotě, měň pravidelně vodu, to je základ a nemusíš přemějšlet o žádnejch vopičárnách, co tam nalejt. Ovšem dikce tvého příspěvku na mě působí, jako že to uděláš tak jako tak a proto tě budu varovat před jednou logickou věcí a tou je následný hromadný úhyn těch šneků a možné zhoršení kvality vody natolik, že to nedají ryby. No zvaž to dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 16:51 Muž Stonebull [7] – hnusne slimaky
Ludia poradte aky chemicky sajrajt mam naliat do akvaria aby som zabil všetky slimaky.. a prosim zdržte sa slov, ze su aj ekologocke riesenia =D. ked sa nahnevam, odchytam par rýb, kreviet a nadopujem co2 a bude po paráde =D :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 07:50 Muž visek [75] - Tetry
skusim se zeptat ve zveraku jestli nahodou nejake nemaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 06:47 -
eSHa Gastropex ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 22:08 Muž visek [75] - Tetry
az bude trochu dobre pocasy tak mi poslou z liberce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:47 amrtin Re: romant
:-D Ale některý sem dal do akvárek,kde nemaj nepřátele,takže už snad budu mít zásobu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:52 Muž visek [75] - Tetry
uz jsem si dal inzerat ze je koupim nebo vymenim za grindal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:08 amrtin Re: cejpa
Já mám kliku,že mám skoro u baráku akvaristiku(sice nic extra,ale aspoň něco) a tam je moc hodná paní,zrovna včera mě darovala kelímek okružáků.Tak už má helča i ráček co žrát :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 16:04 Muž visek [75] - Tetry
okruzaci jsou dobry sneci.jak cistici tak i potrava pro ryby a helenku.ale je problem.nemuzu je sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:36 JoKa Re: mishka3
A kde je máš? Já vidím jen okružáky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:34 R Muž romant [27987] Re: amrtin
Některé, to spíš skoro všechny, holt maso je maso. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:33 amrtin Re: mishka3
A mimochodem,některé ryby milujou,když okružáka rozmáčkneš o sklo,je to pro ně lahůdka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:31 amrtin Re: mishka3
Tak neritiny to nejsou,ty se jednak nedokáží v zajetí rozmnožit(snáší vajíčka do brakické vody a mláďata pak putují zpět do sladkých vod) :-| .A na fotce je okružák (ploský?).Ti se množí jak o závod,ale jen někomu,já je chodim fasovat do naší akvaristiky(krmivo pro helenku a teď i pro CPO) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:29 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: mishka3
To je asi nějaký nový druh Neritin. To jsou okružáci.
Edit: Před půl minutou tu nic nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:29 Žena Turbínka [2558] Re: mishka3
To není neritina (ta se ani v akváriu rozmnožit nemůže) nýbrž starý dobrý okružák ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2014 19:28 Žena petulinakk [2016] Re: mishka3
Neritiny se v našich podmínkách nemnoží :-) Jde o okružáky, pokud můžu z fotky soudit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:24 mishka3 – Neritina Zebra
Fotka k příspěvku Ahoj, kdybyste měl někdo zájem, daruji šnečky Neritina Zebra. Nějak se mi v miniavárku přemnožili, mám jich teď doslova celou hromadu a chci se jich zbavit. Upřednosťovala bych ale, kdyby si je někdo vzal, než abych se jich musela zbavovat jinak. Kdybyste měli zájem, napiště mi prosím na mail mailto:dela1@centrum.cz, přes týden jsem (a šnečky mám) v Praze 4. Na fotce jsou 2 větší šnečci a ty drobečky jsou ti maličcí, kterých mám spoustu. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2014 12:07 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Likvidovat šneky je už z principu blbost. Já jich mám třeba nedostek. Najít okružáka je problém a přitom se do vytíračky tak hodí. Poté co jsem jich pár našel a nainstaloval do vytíraček, tak je dno velice snadno odkalitelné.

Nech si je tam. Pokud bys jich tam měl mít opravdu tisíce, tak potom je odstraň mechanicky a třeba někomu dej, kdo má čtverzubce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29053x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=401