Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:26 Muž Yirka [9126] Re: pindruskaP
A co hodnoty No2,3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:19 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Yirka
Ale já už druhý týden vyměňuji co dva dny 1/3 vodu....protože bojuji s jelením parohem... :-( Td jsem přikoupila rostlinky..sice ještě nejsou zasazené, ale jsou v akva a v té době se šnekům začalo dařit ještě víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:15 Muž Yirka [9126] Re: pindruskaP
Vidím většinou levatky a ty jsou opravdu háklivé na kvalitu vody. Měla by ses na to zaměřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:10 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Johan
Fotka k příspěvku A jak se jich tedy prosím zbavit?? :-(
OK, přestanu na pár dnů krmit....
Někdy mi přijde, že je zbaští rájovci, ale to jsou vyjimky...
Edit: Tak jsem právě zjistila, že jak mají tmu, začínají jich vylízat nad vodu ještě víc!!! Ale nemůžu být vzhůru celou noc a chytat je.. :-(
Pár jsem jich vytáhla a vyfotila..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pindruskaP
Někteří šneci, jako bahnatka, tráví většinu času těsně nad hladinou. Takže to může být prostě jen tím druhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:23 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Třeba je stará, nevím jak často a kolik měníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:21 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
ne, myslím, že rybky jsou v poho....dělali to vždy šneci, když jsem je tam měla..
Kdyby to bylo tou vodou, co to tedy s ní je prosím???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:16 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
To bych si myslel, že bude problém s N látkama a oni se snaží z toho prostředí uniknout, ovšem to by se mělo projevovat i na rybách, zrychleným dýcháním a shlukováním u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:14 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: romant
a co to znamená, že mi vylézají z akvárka?? Nelíbí se jim moje voda?? Několikrát denně je sbírám u vrchu akva a nebo pak padají vysušené ulity na dno..
Ale i tak je jich tam teď habakuk :-( tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:12 R Muž romant [27987] Re: pindruskaP
Hlad, to je velmi účinný prostředek při likvidaci přemnožených šneků. Prostě jim nedat nažrat v podobě překrmování ryb a pravidelný údržby dna a oni přirozeným způsobem budou svoje stavy redukovat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 21:09 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Takže co podle vás nejvíc na likvidaci šneků zabírá?? ROzmnožili se mi teď s novýma rostlinkama.... :-(
Nové rybky, co je baští si asi pořizovat nebudu... Rybek mám dost :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 21:21 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Flyki
A co s nima děláš, když je vytáhneš z nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:16 Žena Lila1 [31] Re: Flyki
To je syrová mrkev? Tvoje šneky ještě neznám, já si "pěstuji" kružníka čínského :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 20:07 Muž Flyki [0] Re: Marek
Fotka k příspěvku Marek napsal: No já zkusím asi tu mřenku, děkuji vám moc za užitečné rady!

Mimochodem ten rak vypadá bezvadně to bych taky zvážil, ale myslím si že v dohledné době bych jej nesehnal.


Uz tu niekto pisal, ze ich chyta na mrkvu. Ja to teraz tiez tak robim. Nahod ako na ryby u vody, na snurku naviaz polovicu mrkvy a za pol dna ju mas plnu slimakov. Vytiani, ober od slimakov a nahod znova. Na jeden nahod ich mas aspon 30 ks. Tak si zredukujes počet na kolko chces. Teraz redukujem, mam ich aspon 800ks a to je vela, take hnede mračno kotuliek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:51 -
Ja ich mám v akvárkach tiež kopec.Je to drobec čo pomáha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 14:07 Muž frantisek [0] - Živorodky
proč je chceš liktivovat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2012 12:11 - Re: NHKG
Gyraulus chinensis.Skús pozrieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 11:24 Muž snehulda007 [850] Re: NHKG
Já bych je taky nechal být,popřípadě bych je vybíral ručně. U chemie se může stát, že udělá víc škody než užitku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2012 11:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NHKG
šneci ve filtru ničemu nevadí, spíš pomůžou jako takový "další stupeň čištění", vždycky si neco k jídlu najdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:15 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Chemie na šneky
Mám trošku atypický problém. Svojí neopatrností jsem si zavlekl šneky do externího skleněného filtru. Bohužel tady klasika v podobě omezení krmení a případně šnekožravých ryb nezabere. Jsou i v poslední komoře, kam se žádné žrádlo zaručeně nedostane a ryby do toho filtru dát nejde. Jedná se o velmi malé šneky s placatou poloprůhlednou ulitou o průměru maximálně půl centimetru a tloušťce do 1mm.

Potřeboval bych poradit chemikáli, která zabije šneky, ale bakteriím ve filtru neublíží. Klidně toxickou vůči rybám, ty s ní do styku nepřijdou, filtr zapojím vnitřním okruhem, takže do něj ani z něj voda z akvária nepůjde. A musí je zabít v řádu dnů včetně vajíček. Déle to nejde, jinak by mi pochcípaly ryby v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2012 10:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ivule
Na rostliny se určitě nezaměřují. Pokud v nich máte díry, tak proto, že jim odumírají listy a oni je čistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 10:46 ivule – levatka ostra-říčni
Dobry den ty to sneky jsem pritahla na rostlinach v nove zalozenem akvariu 450l a to jsem je propirala,ale zajimalo by me jak se je jich zbavit mam mrenky trpaslici,ale zatim v druhem akvariu.A v novem akvariu se mi zacaly uz delat taky hnede rasy,ale sneci si jich asi nevsimaji a to maji napsane,ze jsou dobrymi poziraci ras,ale spis se zameruji na rostliny:-(Myslite,ze by mi mrenky s nimi mohli pomoc?Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 11:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mato103
Pokud sis všiml, tak se mu nechce kupovat nové druhy ryb a jestli má ty šneky v 80l akvárku, tak je ta mřenka nevhodná. Pokud v tom 240 litrovém, tak možnost to je ale viz bod 1 nechce dávat nový druh ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   02.01.2012 11:28 Muž mato103 [0]
nasad tam mrenky nadherne. ja som mal tiez tie slimaky a uz mi ich zlikvidovali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:06 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Ne to nemá, ale ja jechci dostat dolů k helenkám aby měly baštu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:06 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: kubasan
A samozrejme uz jak je list ohryzeny tak okraje sa zacinaju rozkladat a to je to prave orechove pre slimaky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:05 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Ja som musel teraz napriklad vyhodit z akva mrenky siamske ( kym su male tak sa zivia prevazne riasami , ale akonahle vyrastu tak im zacinaju chutit rastliny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:05 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Tak pokud ten Růžkatec nemá poškozený listy a Ty nemáš vyloženě rostlinožravý šneky, tak je tam klidně nech. Já mám mechy věčně prolezlý Piskořkama a jak je pěkně píglujou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 10:01 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: deCORF.OBRAEN
A co okurka? Ja když ji dám do akvárka, tak během půl hodiny je obsypaná, že se ancíkové na ní nedostanou. Jinak mam taky dvě heleny a přibývá prázdných ulit. Jenom teď musím šneky sklepat z růžkatce, nějak se jim tam líbí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:59 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: kubasan
no v akvarku nemám ryby ktoré by tu rastlinu ohrýzali..a to presne vidno že je to ohrýzané ..čo sa týka krmenia tak to ja krmim max. 1 x denne a to len trochu..fakt držím ryby v diéte ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:52 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Samozrejme stou hlenou nic pokazis mam v 270l akva 2, len take male poistenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:51 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Zbieraj rozkladajuce sa listy a menej krmit ,od kedy som to zacal robit tak ja nemam problem so slimakmi ani s riasou cize ucinok je dvojity(ps slimaky zdrave listy nepozieraju) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: radim
no tu Helenu by som v pohode aj dal..le nikde v okoli ju nemá nikto na predaj..ani nikto neponúka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:41 radim Re: deCORF.OBRAEN
opět by šla doporučit helena... u mě na 100l akva stačily 4 heleny, ale trvalo jim to asi 3 měsíc než ty kružníky zlikvidovaly. Ted uz jich tam je jen pár..Jinak Heleny už jsem od te doby rozdával několikrát(pěkně se tím vykrmováním namnožily)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:35 Muž deCORF.OBRAEN [220]
poradí niekto ako sa z akvarka zbaviť alebo aspon dokázať regulovať množstvo rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky ( aspon sa to podobá na to )
skúšal som dať mrkvu do akva ale ani sa jej nedotkli a na rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_costata mi ukusujú nové listy..mám na mysli nejaku alternatívu , pri ktorej nemusím dať nejaké nové druhy rýb na ničenie týchto slimákov tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2011 07:30 Muž J.Poledník [16]
Výborné ryby na šneky bez chemie jsou Parmička nádherná,Rajovec dlouhoploutvý,Pestřenec červený a pokud chceš chemii tak si kup Schneckopur prí zabere na 100 procent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 23:38 Muž saiprs [0] Re: romant
Ano ano,máš pravdu asi reaguju přehnaně,ale mě se ti malý darebáci vůbec nelíbí :-D Ale i přesto jsem jednoho ušetřil.Vždyť i oni jsou užiteční a kdo ví kolik jech tam ještě mám. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   26.12.2011 23:23 R Muž romant [27987] Re: saiprs
Je naprosto zbytečný to hrotit a podnikat akce typu "zničit šneky" jen co je člověk zahlídne. Když se o akvárko majitel normálně stará, tak nebezpečí, že se šneci přemnoží je minimální. Ten aktuální případ zde probíraný je naprosto jasným zanedbáním údržby a výsledkem je ta invaze šneků. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 23:12 Muž saiprs [0]
Základ je nenechat je přemnožit,já jsem v mém akvárku zatím viděl 3 okružáky,2 jsem okamžitě zlikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 22:50 Žena Lila1 [31] Re: SpiderRoy
Když jsme měli přšnekováno, koupili jsme šneka, co žere ostatní šneky - Clea Helena. Osvědčila se. Když šneci zmitzeli, Cleu Helenku jsme museli darovat do dalšího akvária, aby neuhynula hlady. Ráda jsem ji pozorovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:41 Muž SpiderRoy [0] Re: romant
Určitě na to pujdu co nejdřív diky moc všem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2011 20:34 R Muž romant [27987] Re: SpiderRoy
Když budeš pročítat to vlákno o odkalování, tak tam nazazíš a ne jednou na to, jak si takový jednoduchý odkalovač vyrobit doma. Stačí Ti pet flaška a kus hadice, kýbl jistě doma máš a můžeš ještě dneska začít bojovat se šnekama osvědčeným způsobem. Na tu chemii, která zde byla zmíněna, radši zapoměň, to by mohlo skončit ještě větším průserem, což ostatně bylo řečeno, ale opakování, matka moudrosti. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:32 HaDaS Re: SpiderRoy
Neboj, dobře to dopadne. Ale jen tehdy, když začneš ihned s tím, co je ti tu raděno. Takže kup hadici a kýbl a hurá na to. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:30 Muž SpiderRoy [0] Re: romant
no nejdriv si to asi musim koupit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:29 Žena sivon [1711] - PlžiRe: SpiderRoy
Tuhle ekologickou katastrofu už žádný predátor, který by se hodil do tvého akvária nezvládne. Pokud bys použil chemii, máš akvárium plné zahnívajících mrvolek a budeš muset začít úplně znova.
K akváriu:
1) osádka - krunýřovec tam nepatří, v přehledu chybí parmičky duhové
2) evidentně zanedbaná údržba
Takže krom předcházejících rad ohledně snížení krmné dávky a odkalování, což zamezí dalšímu množení, opravdu není jiná cesta, než to nadělení vysbírat.
Po úklidu dej do akvária na noc celou spařenou kopřivu, ráno (!) ji vyndej obalenou plži a to opakuj tak dlouho, až bude počet únosný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2011 20:28 R Muž romant [27987] Re: SpiderRoy
Přejdi od slov k činům. Tu práci s odkalovacím zvonem a hadicí za Tebe nikdo neudělá. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:26 Muž SpiderRoy [0] Re: HaDaS
nemam zadneho kamarada kdo by uvital sneky :-D.a kdyz nektere sneky rozpukam,tak je to dobre nebo spatne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:23 HaDaS – Re: SpiderRoy
SpiderRoy napsal: Ta voda neni tak strasna jak vypada,,je to fotakem a kvuli tech zarovek,budu si to pamatovat :)
Ale je ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:23 HaDaS Re: romant
Vždyť není vidět ani skrz vodu. Nejdřív potřebuje základní návyky. Já bych ale pro začátek doporučil odkalit (přitom se pár šnečků nasaje), vyměnit 3/4 vody a měnit co každý třetí den třetinu vody alespoň 3 x za sebou. To je 9 dní. Při této proceduře nakrmit pouze jednou a to těsně před 2. výměnou třetiny vody. A vybírat ručně. Umisťovat šnečky do zavařovaček. Následně je darovat těm, kteří je zkrmí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 20:22 Muž SpiderRoy [0] Re: romant
Ta voda neni tak strasna jak vypada,,je to fotakem a kvuli tech zarovek,budu si to pamatovat :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 29329x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928?od=851