Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 20:43 R Muž ctibum [6870] Re: Stryko
palec
EDIT
A kdybys přeci jen chtěl redukovat, dej tam večer kus salátovky a ráno ji vyndej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 19:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
4x Clea Helena a dál bych nic nepřikupoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2017 19:49 Stryko Re: ctibum
Rozhodl jsem se nakonec nehubit a nechat to tak jak to je a koupit teda jednu ampulárku na zkoušku. Uvidím jak to s ní půjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2017 09:39 R Muž ctibum [6870] Re: Stryko
No, evidentně jsi rozhodnutý a přesvědčený a své pravdě a jak říká šéfredaktor "Získaná zkušenost je nejlepší a nepřenositelná". Nebo tak nějak :) Tak hodně štěstí s Ampulárkou. Jen si ještě načti, jaké jsou druhy, abys měl větší šanci, že ti zbydou nějaké rostliny...
A přimlouvám se za nějakou past na šneky než za vyhubení. Pokud jsi z Prahy a okolí, rád si je pak od tebe vezmu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   11.08.2017 23:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Stryko
Stryko napsal:Mám v akváriu tak milión těch malých hazjlíků a chtěl bych jednoho hezkého a užitečného šneka :)
To chceš dost blbost. Z více důvodů (nerozebírám).
Buď jich nemáš tolik, kolik si myslíš, že máš nebo děláš akvaristiku zle a pak se máš učit a ne zabíjet šneky, kteří mají plné ruce práce s tím, aby napravili tvé chyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2017 22:14 R Muž Anthrax [4739] Re: Stryko
Když porovnám stovku kružníků a jednu ampulárku, tak myslím že ta ampulárka udělá víc bordelu. Ale to jsem OT stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 22:10 Stryko Re: Anthrax
Na 100l akvárko si nemyslím, že by měla být zátěž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2017 22:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Stryko
Stryko napsal: nějakého hezkého a užitečného šneka Tak zrovna ta ampularie dela spis bordel nez uzitek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 21:52 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
OT: Kružníci a levatky se přemnoží i v akváriu, kde se nekrmí. Stačí jim trocha řas a zbytky rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.08.2017 21:46 Maq Re: Stryko
Stryko napsal: Ne bordel tam není
Žádnou jinou reakci jsem ani nečekal... :-)
Copak tam teda asi žerou? Máš nějakou teorii?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 21:22 Stryko
Ne bordel tam není ty šneky jsem tam toleroval už dlouho,chtěl jsem tam koupit clea helena ať si s něma poradí, ale pak bych se musel zbavovat tady těch když chci ampulárie....myslím, že se už nemnoží ale nechci je tam. V druhém akvárku jsem použil přípravek stop snail a za tři dny byl od nich klid. Po odstranění šneků je už akvárium hezky čisté. Vodu měním jednou týdně tak snad když se to vyhubí, tak po výměně vody doufám, že to bude cajk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 21:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stryko
Záleží čím budeš likvidovat a jak budeš měnit vodu. Ale mi třeba Esha Gastropex nepomohl a to jsem dával dvojnásobnou dávku... Pomohli až rájovci a mřenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.08.2017 21:04 Maq Re: Stryko
Milión hajzlíků to je jako milión uklízeček. Tam musí být bordelu, když se všechny uživí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2017 20:59 Stryko – Chemická likvidace
Zdravím, nevíte za jak dlouho je možné po chemické likvidaci šneků v akváriu tam nasadit Ampulárii aby ji to neuškodilo? Mám v akváriu tak milión těch malých hazjlíků a chtěl bych jednoho hezkého a užitečného šneka :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 20:49 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: liborass
Tak jsem přelovil rájovce do menšího akvária plného levatek a s několika kousky krevetek, co se nenechaly odlovit. Po 24 hodinách jsou všechny levatky fuč až na pár kousků mimo dosah rájovců (mezi kameny a nad hladinou na krycím skle). Krevetky asi taky sežrali. Nevidím ani jiné "breberky" co v akváriu byly. Takže můžu potvrdit, že rájovci jsou výborní čističi akvária od bezobratlých živočichů.
A přelov rájovců byl nesnazší co jsem zažil Stačilo máchnout síťkou a vždy minimálně 2 v ní skončili. Vůbec se nebojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 20:58 Muž liborass [174]
tak černé rájovce, co jsem měl, tak ti klidní moc nebyli :-) šneky žrali všechny co jsem měl, a i na krevetce si mlaskli ale byli to nejlepší labyrintky, co jsem kdy měl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 19:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tojsouvěci
Tojsouvěci napsal: Zredukovat se dají ... ....nebo hladoví rájovci. ahoj
Můžu potvrdit. Včera jsem dal do akvária 6 cca 5cm dlouhých rájovců černých a dneska cca 15 velkých okružáků je kaput. Zbyly z nich jen ulity a viděl jsem jen 1 přeživšího + pár malinkých. Zato rájovci mají narvaná břicha. Ale nevím, jestli útočí i na malá šneky.
Zkusím rájovce na levatky, pokud je dřív nesežerou mřenky malé. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2017 23:09 Žena sivon [1694] - PlžiRe: karel6503
Nemáš prezentaci, tak nevím, jaké akvárium a jaké složení obyvatelstva máš, pak se těžko radí.
Dle popisu to vypadá na kružníka. To, že se ti přemnožili znamená, že mají hodně co žrát - tihle šnečci se živí hlavně drobounkými řasami na skle a rostlinách. Kvůli jejich počtu, velikosti a hlavně nechuti se nechat nalákat na návnadu ve formě okurky či salátu, je s nimi obtížnější boj než s okružáky a piskořkami. Ale zato jdou velmi snadno rozmáčknout, ryby ti za to poděkují a můžeš vynechat krmení.
Mám zkušenost, že v akváriu s rybami, které mají občas redukované krmení, jejich počet postupně ubývá. Možná, že ryby v nouzi likvidují jejich vajíčka.

Možná, kdyby sis přečetl příspěvek před tvým, měl bys odpověď, ještě než bys položil dotaz ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:47 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčkaRe: NHKG
S 2mm šneky by si mohl poradit i rak mexický. A pro toho se lépe zajišťují podmínky, než pro šnekožravé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 12:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: karel6503
No místním folklórem je plže nehubit, ale naopak ke chránit.
Chtělo by to fotku akvária a plže.
Úplně vyhubit šneky je hodně obtížné. Jsou 3 cesty: chemie, znovuzaložení akvária nebo šnekožravá ryba.
Chemii jsi zkoušel. Ale nejlepší je prý esha gastropex.
Znovuzaložení musí být důkladné. Rostliny se musí vymáchat v nějaké chemii a pak delší dobu pozorovat, jestli náhodou nějaké vajíčko nepřežilo.
Šnekožravých ryb je málo a chtějí specifické podmínky. Bez znalostí akvaria nejde říct, jestli by jsi si nějakou mohl pořídit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2017 12:05 Maq Re: karel6503
Nejsem žádný plžolog, ale malé šnečky kteří se o sebe sami postarají vidím v akváriu rád. Pomáhají zlikvidovat všelijaký neřád.
Horší je to s těmi velkými, ozdobnými, o ty se musí nějak pečovat, chránit před nimi rostliny, apod. Ale ti se neobjeví zčistajasna. Kdo je chce, ať si je má.
Žádní plži sklo nežerou, takže pokud lozí po skle, asi je tam přivábilo něco jiného, a proti tomu přece nic nemáme.
Pokud se shromažďují ve filtru, znamená to, že tam nacházejí hromadu žrádla, což bych jim taky neměl za zlé.
V čem je tedy problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 11:01 karel6503 – šneci
Dobrý den,taky prosím o radu.
Kdysi jsem si do akvária také s rostlinami zavlekl nějaké plže. Přesně nevím o jaký druh jde,ale jsou asi 2 mm velcí,přes den je moc vidět není,zato večer mám obsypaná skla v akváriu a také se mi s nimi zanáší filtr. Bojuji s nimi mechanicky,vyzkoušel jsem přípravky SNAIL STOP a MOLUCID,ovšem bez výsledku.
Je to asi 1/2 roku vypustil jsem akvárium,písek propral zvlášť ve vařicí vodě,rostlinky důkladně prohlédl.Asi za 2 měsíce jsem je tam měl zase.
Poraďte prosím,děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   24.01.2017 12:20 Maq Re: Hajle
Hajle napsal: Píšete o nezastupitelné funkci šneků, ale nemůžou tuto funkci zastávat některé druhy ryb, případně bakterie? A pokud je šneků hodně neprodukují i více odpadních látek, které mohou zapřičínit nějaké problémy?
Šneci nejsou nezastupitelní. Jsou součástí řetězce organismů provozujících dekompozici organické hmoty. Jsou vlastně na začátku toho řetězce, takže konají tu nejvíce viditelnou část práce. I bez nich se zbytky rozloží, díky mikroorganismům, ale šneci to opticky a funkčně urychlují.
K druhé větě: Zákon zachování hmoty. Nemohou vyprodukovat více odpadních látek, pokud se živí výhradně odpadními látkami. Čili dokud žerou jen sračky, vykadí jen lepší (=více degradované) sračky.
Znečistit akvárium mohou zásadně ve dvou případech: Když uhynou, a když žerou ne-sračky. V obou případech jde funkčně o totéž - o přeměnu živé hmoty na mrtvou.
V praxi se to děje ve dvou situacích, a to když nějak - záměrně či bezděky - náhle změníme podmínky v akváriu, takže plži hynou. A dále v případech, kdy plži žerou živé rostliny, ev. je něčím přikrmujeme. To se ale převážně týká jen chovu velkých ozdobných plžů.
Pro úplnost: Živou hmotou se samozřejmě živí i běžní drobní šnečci. Částečně. Redukují některé řasy, zbaští spoustu mini- a mikroorganismů, a v malé míře semtam poškozují jemnější rostliny. V součtu je tato jejich činnost většinou vítána. Výjimkou jsou asi jen specializovaní pěstitelé citlivých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2017 09:37 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hajle
Upřímně jsem nad rybama přemýšlel už při tvém prvním přispěvku a ne. Například otocinclus dokáže fajn lividovat hnědé řasy. Ale. Koupil jsem si jednoho a uhynul mi. Chtějí hejno (a nemusí jim vyhovovat nedávno založená nádrž). Nic proti hejnu otocinclusů (do toho jsem už nešel). Ale lidé, co si ho pořídili, taky zaznamenali úhyny. Některým to vychcípalo všechno. Komu nevychcípalo - mnozí akvaristé neradi slyší, že když už dají do akvária větší hejno něčeho, je nejlepší tam nestrkat nic jiné. Nacpou tam hromadu dalších ryb a bude jim časem chcípat stejně.

Neexistuje tak jednoduchá ryba, jako jsou šneci.

Výbornou práci mi dokáží odvést krevetky, jenže to je opět - k dosažení efektu 40-60 krevetek do 60l. Kdo dovede riskovat takovýto počáteční nákup? Navíc se nedají použít na založení akvária. Teda - já to nedávno dokázal postupným přidáváním mrňavých krevetek do nádrže několika dní staré (už vyrostly a rozmnožují se), ale ne každý má doma stabilní, množící se populaci, ze které může čerpat. Takže taky ne sranda. Volání o pomoc lidí, kterým vychcípává koupená skupina krevetek, se na fórech ozývá dost často.

Bakterie - hm. Co já, ty, kdo, víme o bakteriích v našem akváriu? :)

Ty odpadní látky na úvod jsou právě fajn, protože bez šneků ti je nemá co produkovat. Asi nejvíc záleží, jak jsi na tom s rostlinami. Zarostlé rostlinné akvárium nemá nejmenší problém. A to například ve svých nádržích neodkaluju a jen měním vodu.

Abych nekecal, stalo se mi, že mi nedávno šneci změnili kvalitu vody - když jsem přidal asi deset okružáků do vázy s aktuálně asi třema litry vody (kde předtím šneci nebyli), začaly se kryptokoryně rozpadat listy. Opakovaná výměna několika hrníčků vody a rozpad se zastavil. Jednoduché, vyřešeno. Problémy malých biotopů.

S tou měkkou vodou máš pravdu. Nechceš to zkoušet :).

Oceňuju, žes moje komentáře přijal bez negativních emocí. A, prosím, tykej mi! Jsme na akvaristickém fóru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 08:07 Hajle Re: JirkaŠčobák
Díky. Koukám, že jste zkušený akvarista se specifickým přístupem. O to víc si vážím vašeho zapojení se do diskuze. Pochopil jsem, že tu často narážíte na ten radikální, hysterický a pro vás nelogický přístup : Dostali se mi do akvárka šneci - Pryč s nimi hned. Já chci jen rozjet novou nádrž bez nich. Když se tam časem nějací zavlečou, tak si žily trhat nebudu a není to tak můj případ. Dovolím si ještě ale trochu "drzosti" :) Píšete o nezastupitelné funkci šneků, ale nemůžou tuto funkci zastávat některé druhy ryb, případně bakterie? A pokud je šneků hodně neprodukují i více odpadních látek, které mohou zapřičínit nějaké problémy?

Nějaká pravidelná udržba nádrže je stejně nutná a vybrat odpadané listy při výměne vody není zas takový problém. S řasou to je horší, ale jsou také nějaké bezchemické metody. Uvidíme...Chybami se člověk učí, tak dám vědět jak jsem pochodil :-D

Když už se tu tak hezky bavíme, tak mě napadá, jestli by šlo vytvořit prostředí v akváriu pro šneky vyloženě nevhodne, kde by se jim nedařilo a rybám případně i rostlinám naopak ano? Co třeba měkká dešťová voda? Bez vápníku by se jim nemělo dařit stavět ulity, ne? Nebo jsem uplně mimo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   23.01.2017 20:31 Maq Re: Hajle
Hajle napsal: Jasně, ale přece akvaristi nejsou nějaký ochránci přírody a všichni to děláme buď pro zábavu, nebo pro okrasu ... Navíc akvárium je tak "umělá" věc, že se ani nedá moc hrát na nějakou přírodu, takže zbavení se šneků přece není nic "neetického". Příjde mi, že se tu vede boj na základě emocí a moc se neargumentuje.
Nedobře se na to díváš, Veverko. Akvárium je, pravda, umělý biotop, ale jen na povrchu. Dobrý akvarista ví, že 99% všeho se v akváriu děje bez jeho aranžmá a skrytě. Přírodní zákony koloběhu (živé) hmoty a energie se nedají obejít; kdo s nimi nedokáže žít, akvárium nevytvoří. Akvarista se vlastně ze všech sil snaží, aby těm přírodním pochodům vytvořil co nejlepší podmínky - a tak a jedině tak se může těšit ze svého umělého výtvoru.
Šneci do toho koloběhu patří stejně jako spousta ještě daleko menší a početnější havěti. Tohle všechno akceptujeme a není v tom sebemenší sentiment, emoce nebo etika; je to zcela racionální vědomí, že jinak to nejde.
Na přímou otázku, zda to bez plžů jde, přímá odpověď: ANO, jde. Můžeš dělat jejich práci sám, nedokonale a nadřeš se u toho. Pojede auto bez posilovače řízení? ANO, pojede. Ale když už ho někdo má a chce si ho vymontovat, nemůže od ostatních očekávat mnoho porozumění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.01.2017 18:27 R Muž romant [27982] Re: Rybar
Tady opět není pro každého, je třeba znát nároky a možné chování. rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_trpaslici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 18:10 Muž Rybar [-29]
Ta chemie zlikviduje něco málo , kdy si jsem je likvidoval rajovci, teď mám naně hejno čtverzubeců trpaslících ,ti vyžerou vše . Je na ně spolech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2017 17:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hajle
No - všechno jde.
Přečti si tento můj článek a představ si, že všechno, co v něm píšu, že dělají šneci, budeš muset nějak dělat ty sám: scobak.blog.sme.sk/… Nemáš nikoho, kdo konzumuje slepou hladinu, biologické nánosy na skle a rostlinách, řasy, sežere rozpadající se listy. Neřeším přebytky žrádla - schopní akvaristé umí krmit tak, že na šneky přebytky žrádla nezbudou a musí je dokrmovat.

Největší problém vidím v těch rostlinách - minimálně z úvodu, když máš nezakořeněné rostliny, budeš muset úplně vše čistit ty - a to může být problém. Zjišťuji, že to, jestli rostliny zakoření nebo nezakoření závisí, jak moc s nimi cloumáš, uvolňuješ je a opětovně zasazuješ. Jenže jak jinak očistit jemnou řasu na listech? Dát krevetky z úvodu znamená většinou jejich postupnou smrt, šneci jsou jediná pomoc. Kdybych neměl okružáky v akváriu s lekníny, stále bych vytahoval rozpadající se listy (plavající list leknínu vydrží 2-3 týdny). Okružáci je konzumují velmi efektivně. A i když jsou rostliny zakořeněné - stálé mechanické čistění je dovede oslabit.

Ok, bez šneků to určitě jde. Ale umíš dost na to, abys to dokázal?

Další věc je hysterie. Dejme tomu, že se ti podaŕilo mít akvárium bez šneků. Jenže každou chvíli hrozí, že si nějaké přineseš. A ty budeš nad akváriem hystericky poskakovat a psát na fóra, co s tím. Je jasné, že ti lidé odpoví, ale v podstatě s tím otravuješ a to všechno jen kvůli hysterii. I tato diskuse je celá jen o ní. Mohli bychom to tu přejmenovat "Hysterie nad plži". To by odpovídalo.

P.S. V blízké době budu řešit akvárium bez okružáků (existuje pár rostlinných druhů, které doopravdy žerou a budu mít jeden z nich). Ale levatky tam budou stejně. I kružníci a možná i piskořky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:29 laKatos Re: sobolman
Hele ja ty mrenky vykrmli a sly dal. Tzn místo nějakého chemického preparátů jsem za stejný peníz koupil mrenky ty mi za měsíc pomohly a ony se krásně nazraly. Pomohli jsme si navzájem.
Takže do malého akvaria bych to řešil taky tak. Za 70 kaček koupit mrenku nechat ji nabastit a pak ji ještě prodáš třeba do zveraku nebo někomu dalsimu. Nechávat si ji nemusis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:20 sobolman
jj, dočetl jsem se... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:18 R Muž romant [27982] Re: sobolman
Ale ne do akvária které máš v prezentaci. ;-)
Edit: rybicky.net/atlasryb/sekavka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:17 sobolman Re: laKatos
Dobrý nápad, Ale zase.... málokdo má 300 l aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 17:09 R Muž ctibum [6870] Re: Hajle
Pokud chceš zkusit akvárko bez šneků, tak jsem tě nepochopil a omlouvám se. Myslel jsem, že si chceš jen tak vyzkoušet likvidaci šneků...
Jasný, tvoje akvárko, tvůj cíl. Proti tomu žádná. Stejně tak netvrdím, že to bez nich nejde.
Mně zase naopak přijde, že spousta lidí hubí šneky, aniž by pořádně věděli proč. Jakože "dědovi sežrali na zahrádce salát, to mi sežerou půl akva"...
Tím neřikám, že to je tvůj případ...
Já šneky rád, přijde mi to s nimi tak jako víc kompletní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:52 Hajle Re: ctibum
Jasně, ale přece akvaristi nejsou nějaký ochránci přírody a všichni to děláme buď pro zábavu, nebo pro okrasu Každý si tak nádrž zařizujeme jak chceme, takže důvod že prostě jen chci by mohlo obstát zvláště za mých podmínek. Navíc akvárium je tak "umělá" věc, že se ani nedá moc hrát na nějakou přírodu, takže zbavení se šneků přece není nic "neetického". Příjde mi, že se tu vede boj na základě emocí a moc se neargumentuje. Respektive se používa dokola to samé. Já rozumím tomu jakou funkci šneci v nádrži mohou zastávat, ale je to skutečně tak že to bez nich nejde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:40 laKatos Re: Hajle
pokud chces vybít pŕírodní cestou zmiňované šneky vřele doporučuji mřenky nádherné. Měl jsem dvě větśí a za měsíc doslova vypucovaly akvarko že se mi po těch šnecích stýska :-)

jak jsem mřenky pořídil neustale jsem k večeru z akvária slyšel zvuky jako když človek luskne prsty. totální diskoška... lusk .... lusk.....lusk..... Jednoho dne večer mi to nedalo a opatrně jsem pozoroval co to je.....tušil jsem že to budou mřenky ale..... mřenka si se šnekem hrála a natáčela tak dlouho až narazila na zátku šneka. V tu chvíli se tlama mřenky zabořila ke šneku a opět rana...LUSK.... šnek byl v mžiku vycucnut ... Viděl jsem jen kousek nohy co mřence ještě vyčníval z tlamy.........

doporučuji MŘENKY NÁDHERNÉ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hajle
Pokud se ti šneci nelíbí, zbav se jich dokud můžeš. Já nechal šneky v jedné nádrži a postupně sem si je nechtěně zavlekl všude. Akorát v některých nádržích je u mě zlikvidují ryby...
Akvárium bez šneků funguje skoro stejně jak s nimi. Na milost beru akorát piskořky, bez nim mi občas zahnívalo dno (nemám ve dně žádné rostliny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:33 Hajle Re: JirkaŠčobák
Já tohle všechno chápu, ale to akvárko není zajeté a mám tam dočasně přemístěné rostliny, než zařídím jinou nádrž. Jsou to vesměs nějaký zbytky, dary, nebo kytky za pár korun. Tak proč to nezkusit na začátku bez šneku, když můžu a chci. Určitě to není tak, že nádrž bez šneků nefunguje! (resp bez nich budu mít problémy právě protože je nemám) Nebo je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:27 R Muž ctibum [6870] Re: Hajle
Hajle napsal: Kdybych měl akvarko už hotové a zajeté s rybama, tak to už neřeším. Ale mám teď možnost něco vyzkoušet, tak proč to nezkušit.

Pochopil jsem to tak, že si chceš vyzkoušet, jak vyhubit šneky, aniž bys k tomu měl důvod. Prostě jen proto, že můžeš. To by mi přišlo ujetý. Ale jestli jsem to pochopil špatně, tak se omlouvám...

EDIT: To, že je nemáš rád, mi jako rozumný důvod nepřijde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:24 Hajle Re: ctibum
Tomu nerozumím? Šlo by to trochu rozvést
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hajle
Funguje mi to ve dvacetičtyřech nádržích.

K názvu: Fórum vzniklo před víc, než deseti lety. Tehdy asi ještě neměli lidé koule člověku, který přijde s podobným geniálním nápadem, rovnou napsat, že to je blbost ...

K tobě: Riskuješ rozhasit si akvárko a delší dobu řešit problémy (možná pak bude jednodušší, založit ho znovu).
Kolik jsi dal za rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2017 16:00 R Muž ctibum [6870] Re: Hajle
To mi přijde trochu ujetý, vyzkoušet si likvidaci šneků jen proto, že můžu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Hajle
To nejsou náhody, to jsou souhry okolností. A málokdy málokdo má okolnosti nachlup stejné jako někdo jiný. A proto něco, co někde funguje, nemusí fungovat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:44 Hajle Re: JirkaŠčobák
Jasně tomu rozumím. Kdybych měl akvarko už hotové a zajeté s rybama, tak to už neřeším. Ale mám teď možnost něco vyzkoušet, tak proč to nezkušit. Ale tohle vlákno by se asi mělo přejmenovat, když většina opovědí směřuje nikoliv k likvidaci šneků :-D Samozřejmě můžu pak zápasit s řasou atd, ale to u akvária nikdy nevíš, co se stane. Zdá se mi, že ačkoliv se tu o tmhle vedou často sofistikováne debaty, přitom všechno je to o náhodě a to co fungovalo jednomu v akvári nemusí fungovat jinému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2017 15:08 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Hajle
Dovol mi informovat tě o dvou možných scénářích:
1) Levatky jsou zřejmě nejlepší šnek pro založené akvárium. Žerou slepou hladinu a nejrůznější rychle utvořené povlaky. Zbytky rostlin nežerou téměř vůbec (kdo chcete, porovnejte v akváriu s levatkami a okružáky vložením plátku mrkve). Velmi dobře se rozmačkávají a jsou dost hodnotné krmivo pro hrevetky a ryby (viz časopis Akvárium 31, Rafalovy krevetky). Nicméně realita je, že jak se akva rozběhne, jejich počet se sníží a nerozmačkávám, protože bych vyhubil. Takže být za ně rád, neřešit.
2) Pod rozvinutým praporem "Pryč se šneky" budeš lít do akvária chemii a konat divy udatenství, aby ses té havěti zbavil. I kdyby se ti náhodou podařilo zlikvidovat šneky tak, abys nepoškodil rostliny a bakterie, dostaneš se do stavu, že práci, kterou levatky odvedou, nebude mít kdo provádět a za chvíli budeš ve vlákně s hnědými řasami vděčně přijímat rady, která chemie na tento hnědý sajrajt funguje. Hm.

Před dvěma měsíci jsem založil akvárium, levatky od úvodu, pak krevetky, před nedávnem jedna mrňavá ryba. Řasy držím na uzdě natolik, že když se mi vysemenily rostliny, rostou semenáčky už měsíc (řasy jsou největší nepřítel rostlinek ze semen). Kdybych uvažoval jako ty, jsou dávno v kompostu.

P.S. Na Akva.sk se nedávno v jednom vlákně vyskytla holka, která měla ze šneků vyloženě fóbii. Spojenými silami jsme dosáhli, že změnila do určité míry názor a už je minimálně rozumově akceptuje. Ty nemáš fóbii a nejseš holka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2017 13:46 R Muž romant [27982] Re: Hajle
V přítomnosti rybí osádky se velmi snadno, tím jak uhyne velké množství plžů najednou, z akvária stane mrtvá zóna. Prostě si s tím už prostředí nedokáže samo poradit a rozkládající se mrtvolky tak zhorší kvalitu vody natolik, že začnou hynout i ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 13:41 Hajle Re: romant
Díky za rady jak s gastropexem tak s hypermanganem! Vyzkouším. A jaký problém nastává při předávkovánínebo špatým použítím toho gastropexu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:40 R Muž romant [27982] Re: NHKG
Gastopex je fajn, ale důsledně, opravdu důsledně dodržovat dávkování a mít na paměti, že čím více šneků v akváriu je, tím větší potenc. průser si použitím můžeme přivodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hajle
Já mam doma v záloze eSha Gastropex. Byl mi doporučen mimo diskuzi. Lidi se tu bojí psát o likvidaci šneků chemií, když je má místní správce tak rád. Pokud plánuješ krevetky musíš to vyřešit hned, s krevetkami se jich už nezbavíš. A bacha na nové rostliny, vajíčka šneků jsou skoro neviditelné a nezničitelné.
Mě ale šneci trápí jen v akváriu s citlivými rybami, kde to nemůžu použít.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28907x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=251