Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zlikvidovat plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Jak zlikvidovat plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 02:36 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: slada
sládo,mačkat,mačkat,mačkat.krevetky je maji tuze rádi palec ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2007 02:25 slada
Ahoj, taky jsem si přinesl okružáky na kytkách..chemii bych nikdy nedal..dal bych na ně ryby ale bohužel šneky mám v krevetáriu:( Zkusim to s tou návnadou na kolíčku potlesk nebo kdyby Vás napadlo něco jinýho napište X-) Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2007 16:34 Žena ufinka [28] - Asie
Jen mne překvapilo, že kvůli šnekům někteří lidé, a není jich málo, lije chemii. Dyť to musí být strašný dryák! A to, že Vám zdechne nějaká kytka, ani nad tím se nepozastavíte. Ryby sice nezdechnou, ale jsou pěkně zamořený jedama...No, já vím, vy je jíst nebudete :/
Mně osobně se i v akváriu bez rájovců a malých mřenek stejně moc nemnoží a jediný kdo mi žere kytky je ancistrus, když mu zapomenu dost dlouho dát salát, okurku apod. Malý šnek Vám díry nevyžere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:33 Žena katunka [158] Re: Horác
Horáci..nedávno jsem tuším na ifauně.cz četla inzerát na prodej okružáků..cena byla kolem tří korun za kus...to je docela slušný :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 12:28 Muž Horác [3942]
Kdo nechce okružáky, ať je pošle mně ... nejradši bych ty červený :-P X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:31 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: LuXy
ja sem je prendal na chvily do karanteny a zase tam pak pustil vzduchovani at se to vyrovna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:25 LuXy Re: Hugo
A aj ryby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 11:24 Muž Hugo [8] - Cichlidy
Pustil jsem na celej den co2. Nejlepe si to vyrob doma. Dost to zabira,pak sneky jen vyzbiras z hladiny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:50 Muž wayn [79] – likvidace
Jestli se jich chceš opravdu zbavit dočista, tak to nevím. Dle mého tam ale patří. A když je rovnováha tak se nepřemnoží. Taky si vzpomínám na dobu, kdy jsem je vybíral po hrstích a snažil se o jejich likvidaci. Dnes když protrhávám rostlinky, tak šnečky hážu zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:31 Muž reaver [16] - Rostliny
zaujimave , ja som predopokladal ze slimaky/sneky su bylinozravci a ze pokym moja sukromna botanicka zahrada poskytuje dostatok potravy tak sa ich nezbavim ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:18 Muž wayn [79] – ak maju co zrat
"ak maju co zrat" - no právě. Nepřekrmovat, optimální počet ryb, dostatek rostlin, odkalovat - to jsou hlavní body v pořadí důležitosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:13 Muž reaver [16] - Rostliny
ako optimalizovat? ved sa stale mnozia(ak maju co zrat) a ak nemaju co zrat tak to nieje akvarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2007 19:48 Muž wayn [79] – šneci
Nejvíce se vyplatí optimalizovat poměry v akváriu, pak není žádný problém se šnekama, stanou se dobrými pomocníky a tebe pak může těšit pohled na prosperující akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:51 Žena Marfi [10]
mřenka nádherná nesežere rybky. živí se normálně vločkama, a švnečíma vajíčkama, které považuje za pochutinu. (bohužel taky ancistrusíma jikrama) malé rybky mi nikdy nenapadla. Navíc bych si ji nepůjčovala a nevracela, protože jakmile bych ji jednou dala pryč, určitě by se mi někde nějaké vajíčko schovalo a za pár dnů bych měla katastrofu znovu. Jak reaguje mřenka na krevetky nevím.

Jedna z metod, co jsem zkoušela před mřenkou, byla vzít list salátu, spařit ho, položit ho na hladinu, šneci na něj nalezli a po několika hodinách jsem ho vyhodila. Ale to je všechno k ničemu, protože tak člověk akorát zničí šneky už vylíhlé. Prý se dá celé akva předělat, vše vyprat, vyvařit ( co s filtrem?), rostliny vymáchat v roztoku hypermanganu.. ale.. mřenka stojí cca 100,- to se možná vyplatí spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 07:01 Muž Ray [1]
Ja to robim tak, ze na spagat (alebo nejaku cvernu) upevnim platok mrkvy a za 12 - 24 hodin je na nej tolko slimakov, ze mrkvu nevidim, vytiahnem a je pokoj. Samozrejme, vsetky slimaky clovek skoro nikdy nedostane von, ale preriedi sa to uplne super. Pokial potrebujem, mrkvu tam supnem znova a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 22:04 tomino1978 – jak na ně?
Ahoj to je fakt jediný řešení ta mřenka? A co ty malý rybky ty ale sežere taky nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 00:03 Muž reaver [16] - Rostliny
a zerie mrenka aj krevety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 23:55 tomino1978
no jo ale ta mřenka mi sžere i ty malý rybky ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2007 22:32 Muž Sprachys [48]
mNě taky pomohla mřenka :-) a teda jako nevim jak by mi pomohla myška s tabletama :-D ach ten pravopis! lidi lidi.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 22:20 Eva
mě pomohla mřenka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 22:16 jardik.cardik
a nebo dej do akva na dno malou mysku na ni ze 2tabletky nebo jakekoliv zradlo a sneci nalezou na mysku tu pak celou vezmes i se snekama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 21:51 tonik666
Vyhazovat, nebo z akvária ponechat jen sklo a ostatní pořídit nové.

Jediný další zoufalý plán je půjčit si od někoho mřenku a tu pak v tomto akvárku nechat se šneky, a až je vyžere, tak ji vrátit. To už je ale hodně zoufalý pokus. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2007 21:23 tomino1978 – Jak zlikvidovat šneky?
Prosím o radu jak zlikvidovat šneky v akva. Jde o malé akva obsah vody +-15litrů je určeno pouze pro black molly a gold molly popř. jejich mutace :-D Nechce se mi je přelovovat protože tam jsou i malý narozený, ale když tak budu muset šneci už mi sežrali všechny rostliny :-( co jsem tam měl a už jdou i po ricii :-| . Prosím jak je zlikviduju po jednom je vytahat je asi tak na dva dny :-D Díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 23:39 Muž Sprachys [48] Re: Rendolf
uz bylo receno - Mrenka nadherna - zbavila me sneku spolehlive ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2006 23:38 Rendolf Re: rowdy
Díky za info, asi to vidím na nějakou dravou rybu, poradíte nějakou, ale ať mi nezabíjí ostatní ryby? Mám Neonky,Paví očka a Mečovky, akva 54l. Předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 18:20 Muž j_j [18] Re: Rendolf
kup jim raka-ten sežere všeschno-šneky,ryby,rostliny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:51 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: h...vamjepotom
někde se to tady řešilo ano měd vadi šnekům a zabiji je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:47 h...vamjepotom Re: Rendolf
mřenka nádherná me spolehlive zbavila sneku ze tam ted uz zadny nemam tak sem si koupil mechyrovku vychodni aby tam aspon naky sneci byli. dokazou je vycucnout z ulity ;-) na ty mechyrovky si netroufaj kdyz sou asi tak stejne velky :-D medenej drat je na co?... myslis ze se Cu rozpousti ve vode?... proc se teda delaj medeny trubky na rozvod vody?... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:44 rowdy Re: Rendolf
Rájovci, ti sežerou šneky i s ulitama, ti sežerou třeba i nezmary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 17:42 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Rendolf
hod plátek okurky a likvidovat,,,jinak se nečapeš!!pak jedině tu chemii rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 13:05 Rendolf – Likvidace šneků
Prosím potřeboval bych poradit, i přes veškerá opatření došlo k zavlečení šneků do akvária, kde se rozmnožili takovým způsobem, že již musím každý týden rozebírat čerpadlo, které se díky nim ucpe. Lze je nějak šetrně zlikvidovat v celém akva, samozřejmě aby nedošlo k újmě rostlin a rybek. Děkuji moc za radu. Někdo tady na fóru doporučoval měděný drát, nebo chemii, ale raději se ještě zeptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 23:58 Pavel – likvidace šneků
Stačí slabý roztok kuchyňské soli a rostliny v tom pomáchat a pak opláchnout v čisté vodě - rostlinám krátká koupel nic neudělá a šneky tak spolehlivě zmasakrujete. Zda to působí i na vajíčka nemám ověřeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 23:46 Muž [] – to Vesnach
Alespoň Ti nakypří záhonek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 16:08 Žena Vesnach [56] – snek
Posli je s raneckem do Francie.
Terka mrenky male mame taky, sneci sice radikalne poziraji, ale jsou to stouralove dna. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2006 15:55 Terka – šneci
podle mě je na to nejlepší pořídit si mřenky=)ryby, který se šnekama živěj ;-) mám ve 150 l akvárku 4, a v pohodě to zvládaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2006 10:03 Muž ivan [15] – šneci
Díky ,zkusím ten hypermangan,ještě jsem dostal typ na modrou skalici,ale tu nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 22:04 Muž [] – likvidace
Na běžnoudezinfekci ode všeho včetně šneků se dá použít velice krátká koupel v roztoku hypermanganu.Namícháte si to do slabě růžové barvy (silnější likviduje rostliny) a na 3 min ponoříte.Potom důkladně omyjete.nevím či to zlikviduje i vajíčka,ale i minišnečci jenž nejsou vidět se při nejmenším pustí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2006 16:49 Žena azalka [38] – chemie
Ahoj, rostlinky před instalací do akvária omyju a očistím houbičkou (pokud to velikost listu dovoluje).
Na rozmnožený šneky jsem zkusila jen drsnou chemickou cestu tone - Snail-ex (výrobce Sera) a zabralo to. Sice jsem tehdy měla v akvárku jen pár rybiček a to velmi odolných, nicméně potvory šnečí jsou pryč. Postup je jednoduchý a účinek razantní. :-| palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2006 10:12 Muž ivan [15] – jak na šneky
Poradíte někdo jak dostat šneky z rostlin které chci zasadit do akva?Dají se nějak udusit (CO2) nebo otrávit,ale aby se nic nestalo rostlinám.Nechci si je zavléct do akva.díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 22:09 Pavel – Sůl
Šneci nesnášejí obyčejnou kuchyňskou sůl v určité bohužel nevím jaké koncetraci je zabíjí Bohužel pro akva s rybami je tahle rada těžko použitelná a i tak by pak musela následovat částečná výměna vody pro zředění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:59 stifam – .
Toho rájovce i pestřence jsem už měl, šneky jsem tam neměl, nebo jsem si toho aspoň nevšiml, možná to bylo jimi :-) Sbíram sbíram, alr tím je úplně nevyhubím. Dík za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:27 Eva – šneci
Já ty šneky každý den sbírám a docela se to zlepšilo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 21:22 Muž [] – šneci
Lovím na plátek okurky.Z ryb-rájovec dlouhoplutvý,pestřenec červený,menší druhy kančíků.Výběr je třeba dělat podle obsádky.Jinak se může stát že půjdou spíš po menších rybkách.A důležité je méně krmit,aby jevili o šneky zájem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:24 Muž Martin76 [5] – Velikost ryb
Jenom nezapomeň, že velikost a chování ryby by mělo odpovídat velikosti akvária a jeho osazenstvu, takže je třeba pečlivě vybírat, abys časem nemusel řešit, kam s tou rybou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 15:08 stifam – .
Já mam dvě akvária a v tom menšim je právě mam, asi tedy koupim tu rybu nějakou :-) A v tom větším akváriu se mi začali dělat z ničeho nic taky, prostě se tam objevili a to jsem tam nic nekupoval a věci z malýho akvária na velký nepoužívám. Zatím je odchytávám, ale to mě už nebaví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 14:26 Muž Martin76 [5] – Platydoras costatus
Mně výborně funguje Platydoras costatus - Trnovec bělopruhý (www.aquapage.cz/…). V akváriu se mi už dlouho prohání jenom ampulárie, které jsou příliš velké a piskořky, které jsou většinu času zahrabány ve dně, takže za oběť padnou jenom výjimečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:51 Vodník – .
Chce to mít druhou nádrž do které dočasně dát rybky a až sežere šneky, tak to otočit.
Nebo přelovit ryby a dát tam tý chemie hodně, rostliny to snad přežijou a pak vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:45 Muž [] – .
Nezbývá ti nic jiného,než je trpělivě vysbírávat.Já to taky tak dělám,a mám je zatím pod kontrolou. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 13:17 Kača – výlov
já už mám pocit, že se vznikají jen tak, 2 měsíce po "obnovení" akva byli zas, a to jsem už nic nového nedonesla:/ nevím, ale je to přinejmenším zajímavé.
Taky když ho vidím, tak je lapnu a bohužel vyhodím, z okna. Jak jsem je měla poprvý, tak jsem je všechny odlovila a bylo mi líto to jen tak spláchnout a tak jsem je odnesla do místního rybníka:)
Asi je nejlepší zkusit ty živé hubitelé, ale co potom ten, kdo má paví očka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2006 12:18 Žena kosiska [18] – šneci
přesně tohodle se bojím :) zatáhla jsem si asi s kytkou do akva 1 okružáka...a vždycky, když se rozmnoží, tak prostě počkám, až vylezou a pak je vylovím. Ale říkám si, že příště mu tam aspoň jednoho kamaráda nechám, i když to pak bude ještě víc vylovování :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [34] 35 36

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 28894x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2928-jak-zlikvidovat-plze?od=1651